jefff

Fucking Great Gangster Movie!!! Ačkoliv angličtinu v komentářím nepoužívám, sem se tato ovace hodí. Lawless je nekompromisní, drsná, šťavnatá a zatraceně ostrá gansterka, která tu už hooodně dlouho nebyla. Tom Hardy, Shia LaBouf Guy Pearce...ti všichni a mnozí další připravili svými neskutečnými výkony divákům zatraceně silný zážitek. Hillcoat s Cavem převálcovali i Mannův a Deppův film Veřejní nepřátelé. Vrchol festivalu KVIFF 2012. ()

Casablanca

"I thought I walked!" aneb jak je snadné uvěřit vlastní legendě... Ale teď něco k filmu... Hudba Nicka Cavea je úžasná! Scénografie taktéž... Miluju dobové reklamní cedule!!! Tom Hardy má neuvěřitelně sexy temný hlas. Jessica Chastain je v roli okouzlující. Mia Wasikowska zase splňuje představu katolické (snad až mormonské) puťky. Guy Pearse aspiruje na slizáka roku (a že je konkurence letos tvrdá!!) Jop! Jsem spokojená:-) ()

Styxos

Syrový jak kotleta na řízek. LaBeouf na kterým to stojí je nevýraznej, Oldman se tu mihne asi tak dohromady na pět minut a Hardy mi tady překvapivě pil krev. Což by mi ani tolik nevadilo, kdyby se líp pracovalo s postavama - Pearcova postava v tomhle ohledu dostává asi nejvíc na budku - je to policajt, je zlý... ale mě to prostě nestačilo, chci o něm vědět víc. Na druhé straně jsou tu věci, které se mi fakt líbily (závěrečná bouchačková kalba vede a Jessica Chastain taky není k zahození) a tohle téma mám rád, takže film neodprásknu. A třeba se mi podruhé bude líbit víc ()

Linkyc

Film Lawless si nemohl vybrat lepšího načasování zde v ČR v době, kdy je stanovena prohibice a celý děj Země bez zákona se točí kolem legendární moonshine pálené whisky a již zmíněné prohibice. Toť vše úvodem. Celou stopáž snímku jsem čekal na nějakou osudovou událost, kardinální zvrat, nic nepřišlo. Spíš se dá říct, že se jedná o hraný dokument s těmi nejžádanějšími hollywoodskými esy, totiž bez filmového scénáře. Jednotlivé skoky příběhem mi moc logiky nedávají a nevěřím, že to celé je podle skutečnosti přesně tak, jak je zde vylíčeno. Najdou se i světlé pasáže, kde Tom Hardy (hrající postavu Forresta Bonduranta) vesele pochrochtává a pomumlává a je to celé takové místy vtipné, když má v důležité scéně odpovědět na otázku a on vyloudí jen pazvuk. To nic nemění na tom, že by se dalo scénáristicky vykřesat mnohem víc. Postavy už mají od začátku jasně danou charakterovou linku, které se drží a tak každému leze z kapsy pomyslnný scénář, kde divák přesně ví a řekne si: tohle je badass, tahle mu stejně brzo dá a tenhle bude nakonec férovej týpek. Co musím vyzdvihnout jsou lokace, propracované kostými, auta, zbraně a hudba, která se k filmu pěkně hodí a doplňuje ho i přes ten fakt, že za OST stojí ten samý člověk, co napsal (poupravil realitu?) scénář.. Hodnocení: 70%. ()

obivan568

Sympatičtí 3 "hodní" kluci, auta, zbraně, nahé ženy, skvělý záporák, sympatický Gary Oldman, dobová atmosféra, hudba. - Skvělá gangsterka! - 90% ()

Hanzisko

Chci to vidět znova, ale líp natočený. Hardy s Pearcem hrajou sice výborně, ale potřebuju o dost víc. Je to všechno hrozně hezký, ta prohibice, to prostředí, taky nápis "podle skutečné události" na začátku filmu, ale očekával jsem podstatně víc. Mám pocit, že tak 50 minut je naprosto zbytečných. Hlavně Šejla je úplně zbytečnej. Ten měl zůstat u Transformers a podobný filmy nechat hercům. 70% ()

zolo23

Prečo plný počet? Už hodných pár rokov som nevidel v jednom filme takú hereckú extratriedu, ktorá mi spôsobovala jemný filmový orgazmus. A to fakt! Guy Pearce je "záporný" boh, ktorému by mala akadémia bez mihnutia oka zagratulovať k zlatej soške za vedľajšiu úlohu. Keď tak nebude budem minimálne 2 dni držať hladovku a odovzdávanie cien do konca života ignorovať. ()

JančiBači

Pri takom výbornom obsadení som čakal aj výborný zážitok. Bohužial len kvalitné obsadenie v tomto prípade nestačí. Celý film som mal pocit, že sledujem 10 dielny seriál zostrihaný v jednom filme. Všetko mi prišlo strojené a bezemočné. Jedine čo nesklamalo boli práve herci. Guy Pearce si svoju úlohu maximálne vychutnáva. Napriek hereckej snahe film bohužial ako celok pôsobí dosť rozpačito a nepomôžu mu ani niektoré brutálne scény. ()

ZinedineCR7

Tom Hardy stúpa! Užasný introvert, ktorý sa s nikým nesere. Guy Pearce nesympatický hajzel, ktorého neznášate hneď od začiatku a ktorého herecké umenie dostane váš potlesk až na konci. Každopádne ešte raz Hardy, Hardy, Hardy...trhnite si porota Oscarov ak ho budete aj naďalej prehliadať... ()

Pecival

Nevárazní záležitost, která hodně rychle vyšumí a v hlavě utkvěje jako obvykle pouze parádní Hardy. Ten člověk má charismatu na rozdávání. Doufám, že ho uvidím často. LaBeouf je protoyp tragéda, takže dobře obsazená role. Jinak mi přijde, že to tak nějak prazvláštně speje od ničeho nikam, chtělo by to asi lepší dramaturgii. Špatné to není, ale ani nic extra. ()

MichelSmith

Musím priznat,že tento kúsok vyzeral nadupane už od prvých trailerov,no a ked to konečne prišlo moje očakávania sa naplnili! Príbeh troch bratov ma chytil za srdce,perfektný Tom Hardy opäť v role drsného chlapíka,ktorá mu sedí ako ušitá a takisto Shia perfektne zvládol rolu ešte len dospievajúceho,no sebavedomím nabitého mladíka.Film ako celok vyzerá vizuálne velmi lákavo,dobre spravené prestrelky,pekné lokácie,dobové autá,skrátka velmi rýchlo poznáte,že sa nejedná o žiadnu b-čkovú gangsterku... Hlavná je však chémia medzi postavami,ktorá tu pracovala na jednotku od sexu až po hádky...Bavil som sa celú dobu a ak náhodou nezomriem na zápal plúc,určite ešte niekedy pozrem... :) ()

jenik71

Tenhle film mě docela příjemně překvapil. O prohibici už jsem viděl ledacos, avšak na tomto snímku je mi sympatické, že je přece jen jiný. Nejsou tu hromady postav a gangsterů, tudíž divák nemusí bedlivě sledovat, kdo stojí na čí straně. To vidím jako plus. Veškeré dění se soustřeďuje hlavně na tři bratry a muže zákona, který se snaží prohibici důsledně kontrolovat. Těžko říct, komu vlastně fandit. Bratrům, kteří pálením whiskey jednoznačně porušují prohibiční zákon, ale žijí si sami pro sebe a nikoho neohrožují a nebo strážci onoho zákona v podání výtečného Guye Pearce ? Postava Pearce je ale tak krutě nesympatická a odporná, že já držel palce bratrům. Povedený film, který určitě stojí za zhlédnutí a tomu také odpovídá moje hodnocení. ()

Georgex

Poctivě natočený žánrový film, se kterým mám bohužel jeden problém a to, že na klasické drama to nemá vypilovaný příběh a lépe napsané postavy, kterým by se dalo fandit. Celý film mi proto bylo jedno, jak to s danými bratry dopadne, a jelikož se ve filmu nachází pouze minimum akčních scén a přestřelek, tak jsem se u tohoto jinak skvěle obsazeného krimi filmu začal v druhé polovině již značně nudit. Moje hodnocení 55%. ()

venca163

Neni to tak dlouho, co jsem to viděl, a už si z toho pamatuju jen, že Tom Hardy tam zase hrál takovýho mlčenlivýho týpka, kterej je navenek hrozně tvrdej, ale uvnitř je hrozně citlivej a jede jen podle svejch nedotknutelnejch morálních zásad. A pak tu crazy střílečku na konci. (70%) ()

B26354

Hillcoat vytvořil film se znalostí toho, co si ještě může v rámci žánru dovolit. Postavy se stabilně nachází těsně před hranou sebeparodie a jsou stvořeny tak, že vzbuzují sympatie i ve svých nejhorších chvílích. Chytrý scénář s notnou dávkou nadsázky, sebeironie a násilí doprovází výtečná hudba s dobovou atmosférou od Warrena Ellise a Nicka Cavea, který tentokráte spolupracoval i na tvorbě scénáře. ()

Babous

Žádná sláva to nebyla. Navzdory hvězdnému obsazení mě tahle gangsterka nedokázala zaujmout tak, abych hlavním hrdinům začal doopravdy fandit. Na druhé straně musím pochválit výborný soundtrack a správně ďábelského Garyho Oldmana. ()

kenkaku

Nemám rád film s dějem jako "horská dráha" (brutal akce, brutal nuda). U Lawless se něco takového nekoná. Film nasadí tempo (takové akorát) a drží ho. Jediné co zamrzí že tak nějak ve finále se čeká... finiš. Vydat ze sebe maximum. Třešinka na dortu. Prostě něco víc než bylo doposud viděno. No... a to se nestane. Jeden se neubrání pocitu "Tohle že bylo finále!!!???". Jinak. LaBeouf ukázkový ňouma co se vyšvyhne (takže jako vždy), Oldman výborný exemplář ganstera (škoda že neměl víc prostoru... třeba v tom finále), Pearce... masakrózní postava... kdo neuvidí neuvěří, Hardy je ukázkový vesničan/buran/mlátička. Pak tam bylo ještě pár dalších postav (3-4) co významněji vystupují z řady, ale v tomto filmu jsem je zaregistroval poprvé, takže ani neznám jména (a jsem líný je hledat). Nějaká zrzka, další mlátička... a ten co mu říkali po nějakém hmyzu. Prostě spousta postav. Každá dostane svou chvilku rovným dílem. No asi tak. Na 5 hvězd to není a za 3 by mě hanba musela fackovat (na to jsem se až moc málo nudil). Musím dát 4. ()

ZkuKol

Celkem nepříliš zajímavá historka z dob prohibice v hutném a řemeslně zvládnutém zpracování. Zajímavé obsazení není příliš vytěženo, akce přehledná, ale nikoliv strhující a cameo Garryho Oldmana je skoro zklamáním. Od takovéhoto tvůrčího teamu bych prostě čekal přibližně 10x víc... 70% ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)