Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

Cubah

Vynikající "komorně-přírodní" a trochu psychedelické (což u Boylea není nic výjimečného) drama o neuvěřitelné vůli a lásce k životu. Přesvědčivá filmařina, skvělá muzika, v závěru hlavně s báječnými Sigur Rós, kvůli kterým dávám proti původnímu plánu ještě tu jednu hvězdu navíc. ()

Rozmarýna

V okamžiku, kdy Aron uvízne mezi skalami nastane šílená nuda. Francovi jsem tu postavu vůbec nevěřila, neumí zahrát utrpení, které ve skutečnosti Aron musel zažívat. Už v okamžiku, kdy mu balvan přirazil ruku ke skále, to vypadalo, jako by ho to ani nebolelo. Příběh byl zajímavý, ale režisér a hlavní představitel to zkaňhali. Hudba se mi k filmu taky nehodila. Pád do ticha byl mnohem lépe natočený. ()

Bednas

Krásná příroda výborný příběh a skvělý soundtrack. Filmy podle skutečných událostí mám rád a tenhle se opravdu povedl. Profesionální a uvěřitelný herecký výkon. Hodnotím plným počtem. ()

Dir

Velmi som sa tesil na tento film, ale bal som sa, ze to bude zasa nejake "americke klise". Velmi som bol zvedavy, ako reziser (a aj herec) zvladne 127h na jednom mieste (viac nez polovicu filmu). A musim priznat ze som velmi milo prekvapeny. Vynikajuco je Aronova(Francova) beznadej vygradovana a velmi uveritelna. Takto nejak, si predstavujem cloveka, ktoremu by sa stalo to, co Aronovi, a zaroven cloveka, ktoreho vola je vacsia nez pomaly on sam. A v neposlednom rade, je to pribeh, ktory sa neprihodi kazdu chvilu a som rad, ze mi (nam filmovym fanusikom) bol priblizeny takouto formou. Davam 90% (hudba, rezia, strih, herecke vykony su podla mna vynikajuce) co mi na filme vadilo, bolo az moc detailne spracovanie "krvavych" scen (ktorych nastastie nie je vela). ()

rene75

Asi nejsem cílová skupina - pro mne zbytečný film. Nuda. Třetí hvězdičku dávám jen za úvodní titulky - ty jsou opravdu bezva. ()

Pointed

127 Hodin (podle skutečné události) se oproti Buried zdájí mnohem méně zdlouhavý, děj probíhá téměř pořád a nečekáte "X" minut, než se něco bude dít. Uprostřed dramatu vsunuté komedialní vložky mě rozsekaly, naprosto geniálně natočené, sestříhané, zrežírované. K tomu vkusný soundtrack a skvělý James Franco, který dokázal, že opravdu hrát umí. Ackoliv jedno minus za ten závěr, kterej vůbec nepřekvapí, spíš naštve. ()

Jurcekk

Bavilo ma to viac ako Pád do tmy. Maník v úzkych. Etuda hosť v talk show je čarovná. Tak by som si prial aby ma Danny Boyle dal dole ako v časoch plytký hrob. Vizuálne výborné. A tiež by som chcel všetkých vyzvať: nekupujte lacné čínske šmejdy. ()

Cecilia Ann

Nechápu za co má tento film tak vysoké hodnocení. Pro mě absolutní zklamání a NUDA. Modlila jsem se, ať už si tu ruku konečně uřízne. ()

epsyn5

Napínavé? Ne.. Psychlogicky skvěle rozebrané? Taky ne.. Když je nudné téma, Danny se může snažit jak chce.. A osobně je mi příběh nějakého nezodpovědného tajtrlíka ukradený. ()

Alvin

Příběh o tom co dokázal Aron Ralston, jsem četl už dřív, zbývala otázka, jak si poradí Danny Boyle. A s klidem můžu odpovědět, že líp to natočit nešlo. Pokud někdo píše, že začátek byl fajn, ale pak se z toho stala protahovaná nuda, tak u mě to bylo přesně naopak. Úvod je efektní, filmařsky vynalézavý, ale skutečná vynalézavost člověka se začne odehrávat až od osudného okamžiku a od té chvíle se naštěstí Boyle věrně drží skutečnosti. Na rozdíl o Milionáře z chatrče se tentokrát s příběhem nepodbízí, neždíme emoce. Výtky typu „mohlo to být o hodinu kratší a nic by se nestalo“ neberu. Mohlo to být taky o hodinu delší a pořád by to byl jenom zlomek toho, co Ralston prožil. Úžasný příběh a nádherný film o touze člověka přežít. ()

ste

Hodnotím spíše to, jak se celého námětu Danny Boyle zhostil, jak dokázal natočit chlapa uvězněného několik dní ve skalách se zaseknutou rukou tak, že je stále se na co dívat. Kdybych měla hodnotit, jak se mi film opravdu líbil, jak na mě zapůsobil, musela bych jít s hvězdami dolů. ()

kyblik2

Veľmi pekná kamera, veľmi dobre zahrané a pre mňa koniec ktorý mal veru "šmrnc". Film som zhltol celý a bez akéhokoľvek pozerania na hodinky kedy to už skončí. Vo filme boli aj pasáže, ktoré stáli a dynamiku film v niektorých okamihoch strácal. NAPRIEK tomu do neho bolo dosadený dej, ktorý upútal, takže divák aj na chvíľku zabudol na problém Arona. Úvod perfektný, scéna s búrkou vinikajúca, záver drastický ale zároveň očakávaný. To čo som od filmu očakával aj prišlo. Pre mňa plný počet. Zaujímavosť : Vďaka kamere, ktorú so sebou mal aj skutočný Aron sa narčtla presná kópia scenáru, aký sa odohral aj v skutočnosti. Následne si vzal pre autenticitu kameru so sebou aj filmový Aron. ()

klerr

Velice pěkně natočený a zahraný film. Opravdu skládám poklonu Jamesovi Francovi - autentičnost byla přímo unikátní. Ovšem kvůli téměř závěrečné scéně, která byla natolik odporná, že jsem musela odvrátit zrak, jsem odešla z kina v šoku a v rozpacích. Nicméně u filmu, který se snaží zachytit pravdivý příběh, by to tak být mělo. Proto dávám 90% a všem doporučuji. ()

aallccaapp

Vcelku o ničem. Že si nakonec uřízne ruku věděli asi všichni předem, takže žádné překvapení/zaplétka se nekonalo a pasáž před finálním uřiznutím ruky, kdy má halucinace (nebo co to mělo bejt) se nedala sledovat. ()

surprise

Za málo peněz hodně muziky. Ta muzika je nakonec asi to nejlepší, vedle halucinogeních střihů pod Boyleho taktovkou, jak jsme to už ale všechno dříve viděli. Možná jde o jakýsi návrat Trainspottingu ovšem bez drog. Od chvíle kdy hlavní hrdina zůstane sám a spadne do díry mě to přestalo bavit. Ono taky, co chcete dělat sám mezi šutry a kdo se má na vás koukat? Já jsem to tedy dokoukal, i když nedbale, abych nakonec řekl, není to špatný. Ale za srdce mě to nevzalo, to už spíše "Utěk do divočiny", který tímto zájemcům o podobnou tématiku doporučuji. ()

R-2

Už jen tím, že je to příběh, který se stal se dostává film do pozornosti diváka. Vizuálně i hudebně filmu nic nechybí a výkon Jamese Franca je přesvědčivý. Když si s ním prožijete 127hodin, bude vám běhat mráz na zádech a přitom ve vás dřímat otázka, co bych udělal já.......? Opravdu svělé drama. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání