Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

fiLLthe3DD

Originál z roku 1978 byl spíše podprůměrný, avšak násilí dokázal zobrazit poměrně autenticky. Nová verze (ostatně jako každý remake) cílí především na špinavou a ponurou atmosféru, spoustu krve a kameru, jenž prakticky žádné nechutnosti neukáže . Sarah Butler ovšem hraje poměrně dobře (hlavně na začátku, ke konci už působí nevěrohodně)... ()

Soweek

Filmy s hlavním námětem "odplata" dopadnou skoro vždycky výborně. Pamatuji si na starý I spit on your grave, který jsem viděl v televizi ještě jako puberťák a moc nadšen jsem nebyl. Nyní, s novými efekty a stopáží plnou utrpení to dopadá mnohem "lépe". Žádný velký krvák to není, ale pokud máte slabší žaludek, tak jednoznačně vynechejte. ()

lulka5

Ňamina.... Nemám nic proti znásilňování a jakémukoli fyzickému i psychickému týrání. Naopak. Přímo filmy s touto tématikou vyhledávám, líbí se mi. Ale tohle bylo odporné. ()

Forsberg11

5*...a prečo nie? Som maximálne spokojný. Málokedy sa mi stane, že dostanem viac ako očakávam a remake slávneho Zarchiho filmu s pôvodným názvom Day of the Woman, ktorý som zatiaľ ešte nevidel, mi to srdečne doprial. Aj keď používať slovo "srdečne" v spojitosti s týmto filmom, kde aj pôvodne kladná postava sa zmení na šialenú zúrivú beštiu, ktorá nemá hranice a je schopná predvádzať s ľudským telom také kúsky, ktoré by človeka s čo i len trochu slabšou fantáziou len ťažko napadli, je dosť trúfalé. Ale povedzme si otvorene, veď na to mala pekný dôvod. Samotný akt znásilnenia bol podľa mňa autentickejší a celkovo lepšie prevedený v inom remaku z roku 2009 - The Last House on the Left. Rozdiel je však v tom, že tu nebola hlavná hrdinka znásilnená len jedným zvrhlíkom, ale hneď piatimi vidláckymi buranmi a to ešte niekoľkými spôsobmi. Nečudujme sa potom, že každý z nich, ako to už v rape and revenge filmoch chodí, si odskákal to svoje a každému sa aj pekne vrátila jeho hláška adresovaná úbohej Jennifer, a to dokonca ešte v omnoho morbídnejšom vydaní. Patrím k menšine fanúšikov hororu, ktorí majú remaky radi, som za to aby dostal starý zaprášený film nový šat. I Spit on Your Grave má v tomto presvedčení len utvrdil. "Yeah, I´m assman, baby..." 100 %!! ()

Šakalík

„Nemrkej!“ No paráda! Tohle není ani tak remake stejnojmenného filmu z roku 1978, jako spíše úplně nový film na obdobné téma. A nutno dodat, že ve všech ohledech strčí ten původní film do kapsy. Samotné scény znásilnění možná nejsou až tak drastické (ve srovnání s originálem), zato ta závěrečná pasáž je jen pro silné povahy, přesně podle hesla „Když pomsta, tak pořádná!“. Jsou to docela pěkná jatka, kdy mi těch kluků bylo vážně líto (i když si to samozřejmě zasloužili). Problém původního filmu byl v tom, že v podstatě neměl děj a všechny postavy se tam chovaly strašně nevěrohodně. V novém zpracování přibyla postava šerifa, která kočíruje tu jinak úplně tupou bandu místních otrapů a dává tak jejich jednání smysl. Rovněž nebohá Jennifer je ve své pomstychtivosti mnohem přirozenější (a tak nějak šílenější) než ta původní. Jednoduše řečeno – zatímco původní snímek sázel na šokující otevřenost, se kterou ukazoval násilí páchané na ženách a ta druhá část byl jen jakýsi dovětek, v nové verzi je to přesně naopak – tady hraje prim ta závěrečná pomsta, která je natočena veskrze hororovým způsobem. Pozor SPOILER – všichni ti kluci zemřeli moc ošklivou smrtí, ale myslím, že nejhůř dopadl šerif. Ten toho měl asi fakt plnou prdel. :-) ()

BMAJTZ

Už kdysi jsem uvažoval nad tím, proč se nenatočí film o tom jak oběť vezme právo do svých rukou a nezačne se pořádně mstít. Mno dočkal jsem se. Každopádně klasická látka a neklasické zakončení poměrně zajímavými způsoby likvidace osob. Pro milovníky hororu jako ušité. ()

sedm.1

Původní I Spit on Your Grave znám a příliš mě neoslovil.Jeho kontroverznost jsem nepochopil,herecky hnus,filmařsky bída.Ovšem tento jeho remake,to je kurevsky jiná nálož!!!Miluju filmy,kdy začnou závěrečné titulky a já čumim jak tele s otevřenou hubou a jsem totálně semletej.Nová verze by se dala rozdělit stejně jako ta původní do dvou částí.Akce,znásilnění,reakce,pomsta.První polovina filmu,tedy čin místních buranů na mladé dívčině mě ještě tolik nedostal.Sice to bylo vše intenzivní,drsné a násilné,ale když porovnám třeba podobné "hrátky" z nové verze Poslední dům nalevo,tak zde trochu ve své naturálnosti I Spit on Your Grave pokulhává a není až tak úderný.Co se ovšem odehrává v polovině druhé,tedy dívčiny pomsty,to je naprosto neskutečnej námrd!Zde se autoři vůbec s ničím nemazlili a ohromili mě neskutečnou dávkou brutálnosti.Co bylo ovšem ještě daleko příjemnější,že autorům se podařilo pomstu dívky natočit neuvěřitelně napínavě a dramaticky,mělo to prostě neskutečné grády a já jsem celou dívčinu mstu prožil zcela s ní.DOKONALÁ filmařská práce,pomsta jak svině!Navídaně napínavá jízda!Na rozdíl od originálu je v tomto remaku dalším obrovským plusem obsazení.Sarah Butler je neskutečně šukézní kočka,zároveň ale i velmi příjemná a sympatická holka,takže jsem jí vážně držel palce.Naopak,záporáci byli perfektně živočišně zlí,jejich charisma trefně odpudivé a přitažlivé zároveň,prostě úžasné zobrazení zaostalých a neotesaných vidláků z prdelákova.I Spit on Your Grave má navíc skvělou atmosféru,která je parádní třešničkou na tomto úžasném pamlsku.Je to zkrátka DOKONALÝ A DECHBEROUCÍ NÁŘEZ,který se sice pomaleji rozjíždí,ale konec každému vystřelí mozek z hlavy :) !VELKÁ PARÁDA! ()

netahlo

Nebyt zbytecne pomaleho zacatku, vlastne cela pulka byla nudna, davam plny pocet. Protoze druha pulka je opravdu narez! Takhle ma vypadat pomsta! ()

slovan1

Sarah Butler jako důvtipný killer. Po startu, kdy městská spisovatelka zahnízdi v chatě v lesích, bych tohle neočekával. Ale partě vidláku se jak se patří pomstí a to se mi líbilo. Nemám rád nespravedlnost typu Jezero Smrti. Scény jsou brutální. Unrated verze. ()

LuciusWlk

Začátek filmu se svým líným tempem nabízí obvyklé klišé, kdy přitažlivá S. Butler přijede z města do buranova a místní tupouni ji poskytnou nečekaně nepříjemný tělocvik. Poté již začíná příjemnější tempo a druhá polovina je přehlídka mučících a kreativních praktik, mstící se oběti. Film bohužel trpí laxností vůči realističnosti a tak obětí upadají do bezvědomí po ráně tyčí, po které, by vás možná, maximálně bolela hlava. A takových nedotažených dějových excesů je zde více, než je zdrávo. ()

pavcas

Nic jsem od toho nečekala, o to víc jsem dostala. Na prvoplánovitou brutalitu si ve filmech moc nepotrpím,ale tady jsem to hrdince žrala i s navijákem a chlapci by si zasloužili nandat ještě víc. Na začátku jsem se chvílema nudila a přemejšlela, jestli je to víc thriller nebo spíš horor...,což se pak vyjasnilo.Jen jsem si celou dobu říkala, jestli to má šéf tý bandy zapotřebí, na můj vkus byl moc ten typ, kterýmu každá zobe z ruky... ()

PfefferSalz

Jeden z příkladů, jak by to asi mělo vypadat, když už se někdo rozhodne natočit thriller o pomstě. Vedle svých bratrů jako například Poslední dům nalevo, Eden Lake či méně známé Jako štvaná zvěř, si drží lehce nadprůměrnou pozici. Žádný umělecký zážitek se sice nekonal, avšak v rámci svého žánru dopadl tento film obstojně. ()

kenkaku

Film je velice těžké hodnotit. Myslím objektivně. Folmy tohoto tipu totiž 2x vidět fakt nemusím (automaticky dvě hvězdy), to ale neznamená že jde o debilitu nejhrubšího zrna. I film který vidět 2x nemusím může být natočen dobře. Vezmu tedy jako srovnávačku s originálem. Přece jen za ta léta se diváci trochu otrkali a na výsledku je to znát. Pokud v původním filmu šlo o hlavní myšlenku "žena je zneužita" (jako vrchol původního filmu) a následně to všem hezky (no "hezky"...) spočítá, tady se jde hlouběji a dál. Tady se dává mnohem větší důraz na ponižování a psychický teror (ukaž zuby, zařehtej jako kobyla, atd.) než na samotné násilí fyzické. V tom je posun markantní a tím i celkový dojem z filmu. Totéž se děje i během "fáze dvě". Pomsta je mnohem víc "labužnická" a propracovanější. V originále se mstitelka spokojila s daleko menší porcí si tu pomstu ve finále vychutnat. Co dodat. Snad jen a pouze s ohledem na to, že režiséra nenapadlo nic blbějšího než natočit #2 (ano existuje dokonce pokračování tohoto remaku) dávám tři (abych odlišil "2x vidět nemusím, ale nelituji od 2x vidět nemusím a byl to zbytečně trávený čas). ()

MsUtahraptor

Vzhledem ke kolonce "horor" jsem očekávala zvrhnutí v nechutná přehnaná jatka. Nedočkala jsem se. Jak útok, tak následná pomsta se drží v mezích uvěřitelnosti. Zásada "oko za oko" je zde prakticky doslovná, děj upoutá a nejspíš i morálně znechutí, ale ne takovým tím primitivním, prvoplánovitým způsobem. Palce nahoru. :) P.S.: Nechápu, proč mi takovéhle filmy vždycky vyjdou akorát k obědu... :-? ()

The Viper

Nevím čím to je, ale hrdinky subžánru ''rape and revenge'' jsou mi velmi sympatické a je radost jim fandit v boji za odplatou a že některé z nich jsou opravdu výživné. ()

herr_carter

Sarah Butler je neuvěřitelná, anorektická madafaka !! Škoda převeliká tý neuvěřitelně laciný a béčkový omáčky, která je divákovi servírována právě až do momentu, kdy se mladičká spisovatelka vydá na cestu pomsty. Moc hezky je tu ovšem vykreslen americký balíkov, se svými skvěle reprezentujícími tupými hovady, kteří byli neuvěřitelně autentičtí. Slovy čísel - první polovina slabší 2*, druhá polovina pěkné 4*, v celkovém výsledku spokojenost.....................moje hodnocení = 6 z 10. ()

coscarelli

Bral som to ako priemer v prvych vyhladoch,ale neskor, po par memoaroch mi dvihol empatie voci hlavnej hrdinke a filmovemu stabu, ktory vedel ze nema co stratit i keby pohol kamerou na par sekund vedla. Ospravedlnujem sa za zapriemernenie tohoto diela, a rovno napisem ze mi sposobil ujmu. Psychicku. Videne v originale. tech-stranka nad uroven, napriek rejzovej minulosti i buducnosti, ale splha. Velmi sympaticky , podarene sokujuci i nesokujuci,prekvapujuci, ma spravne grady ake som neocakaval. Do depresie ma sice nedostal ako ine, podobne snimky, ale drzim si ho jemne nad priemerovu palicu. ()

Sdoom

Škoda zbytečně roztahaného úvodu. Být ten film tak o 20-30 minut kratší, tak má možná i o stupínek lepší hodnocení. Jinak celkem zábavná vengeance vyvražďovačka se spoustou originálních nápadů. :-) (HD, orig.) ()