Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

lennyd

Mladý Stephen (Ryan Gosling) je jedním z vůdčích osobností prezidentské kampaně guvernéra Morrise (George Clooney). Až do dne, kdy udělá osudovou chybu, a setká se vedoucím kampaně největšího konkurenta Morrise, a tato schůzka samozřejmě nezůstane utajena. Vyhazov na sebe nenechá dlouho čekat. Ale i Stephen má v rukávu nějaké té eso, pomocí nejž by mohl dostat svoji práci zpět... Přiznám se na rovinu, první polovinu filmu jsem se nepokrytě nudil. Možná je to tím, že americký prezidentský systém nechápu, a ani chápat nechci. Takže debaty o tom, kdo má víc volitelů a podobné mne fakt nudily. Jenže od chvíle, kdy se začínají rozjíždět zákulisní hry, jsem se začal bavit více a víc, a když vše bylo podpořeno výbornými hereckými výkony jak Ryana Goslina a George Clooneyho, ale taktéž Paula Giamattiho a Phillipa Seymoura Hoffmana, chvilku jsem uvažoval o plném hodnocení. Ale - trochu uspěchaný závěr, a hlavní první polovina filmu mi pět hvězd dát nedovolí... ()

Pavlínka9

Souhlasím s názorem "Politický western" a také hlavně tím, že hlavním tahounem filmu je Gosling, který Clooneymu už hodně šlape na paty ;) Co si budem povídat - dámy - tihle dva pospolu ve filmu?? :D :D I kdyby hlásili počasí, tak by jsme se na to vydržely dívat :D Filmy s politickou tématikou zrovna nemusím, tak z toho důvodu pro mě je tenhle film něco jako "Španělská vesnice" a nijak extra mě nezaujal. Machinace, které probíhají v zákulisí jsou jistě zajímavé, ale jde to zcela mimo mě - aspoň tedy aktuálně. Dám totiž časem filmu druhou šanci a komentář potom bude podle mě jiný. I když je to kapku mimo - dost mě film připomněl jiný snímek - Duel Frost/Nixon, který ukazuje také "stranu", kterou obyčejní občané nevidí. ()

_DAVE_

Poměrně zdařilé politické drama, debatovalo se rychle, a tvrdě :) Clooneymu jsem to toho guvernéra opravdu věřil. PS: A další film ukazující že vše na světě se točí kolem těch holčičích pipinek :) ()

ywo666

Mám rád politické thrillery. Tie zákulisné ťahy ma vždy dostávali. Sú aj lepšie ako toto. Ale stále je to dobrá zábava. Gosling je záruka kvality. Clooney sa do úlohy politka sympaťáka hodí. Škoda, že vzťah Giamatti/Hoffman nebol trochu lepšie prepracovaný a vyhecovaný. Je to krátke. Film nemá ambíciu na poltický epos. Ale George sa ukázal ako dobrý režisér. Nie skvelý. Ale dobrý. Ako politológ pod 4* nemôžem ísť. 75%. ()

hroubek

Mám upřímnou radost z toho jak se Ryanu Goslingovi povedl tento rok.V Bláznivé,zatracené lásce byl jako svůdník skvělý,v Drive jako málo mluvný hrdina byl vynikající.A tady je týmový hráč.Týmový hráč je asi nejlepší možné popsání jeho výkonu.I přesto, že je v tomto snímku spousta herecký hvězd tak nikdo nejede sólo a všichni společně táhnou za jeden provaz, aby výsledek byl co nejlepší.Clooney s každým filmem roste v čím dál tím lepšího režiséra.Příjemné politické drama, které nabízí spoustu otázek a spoustu odpovědí. ()

Mishqo

plejáda skvelých hereckých výkonov...hudba zase dobrá...celkovo myšlienka sa mi tiež páčila...no a bol na to celkom dobrý pohľad :) ...8/10 ()

Natabar

Pro nezasvěcence možná mírně mrazivý, zato však krutě pravdivý pohled do zákulisí politiky, kde účel světí všechny prostředky. ()

sochy.zirafka

Na úrovni pohledu do zákulisí (vpravdě ještě velmi krotkého) volebního boje relativně originální, hlavně však mistrovsky zvládnutý kus. Pokud však hodnotím samotný přerod hlavního hrdiny, mladého "PR prodigy," pozbývám slov. Clooney se opět ukázal býti více než hoden režisérského křesla. ()

Blue.Poison

Nemám ráda politiku, politiky a politická dramata. Stejně tak nerada sedím v první řadě v kině. Ale tenhle film byl natolik dobrý, že šly všechny aspekty zavánějící negativitou stranou. Tahle zajímavě rozehraná partie podfuků mě vážně bavila. ()

Timak

George už dávno není jenom ten fešný doktor či trapný batman, ale je to především výborný režisér. No a když k tomu přidáte úchvatně zahranou roli (ta ovšem nepatří mezi jeho klenoty), výborného Ryana, skvělého Philipa, dobrého Paula a nádhernou Evan, tak vám nemůže vypadnout nic špatného. Tento 101 minut dlouhý herecký koncert je úchvatný, dobře se poslouchá a vůbec nenudí, ale přijde mi, že trochu drhne, jakoby dirigent nebyl ve své kůži. Zřejmě budu muset shlédnout ještě jednou, ale prozatím je to 80% ()

Pump

Jak v tomto paskvilu je někdo schopen vidět souboj morálky a svědomí nebo cokoli smysluplného asi nikdy nepochopím. Takovou zhovadilost jsem už dlouho neviděl. Trochu mi to připomíná českou politickou scénu "Kocourkov". naprosto nevýrazná a těžko uvěřitelná hlavní postava, nesmyslné dialogy a ...už chci jen zapomenout. ()

Unnamed

Čekal jsem bůhvíjaké neuvěřitelné zvraty a politické machinace, které mě donutí čpět síru na svět politiky. Nakonec se jednalo o film, který pojednává o lidech, kteří jen reagují na více čí méně nečekanou, život zcela měnící událost či situaci. Vše tedy dávalo k mému překvapení smysl a bylo i dosti realistické. Za nevýhodu potom vidím malou údernost filmu, protože to upřímně nebylo nic vyjímečného a revolučního, jak by jeden při nominaci na Oscara čekal... ale sledovalo se to dobře. Slabší 4*. ()

JohnSmith

Špinavá hra kandidátů na prezidenta. Nelze si nevzpomenout na Redfordova Kandidáta,který byl o třídu lepším filmem. ()

VasaX

Nebral bych Ides of March jako nějaký politický filmo-dokument "takhle to chodí", jako spíše drama o neúprosném světě, kde platí jediná pravda a to že silnější pes mrdá. Clooney je zde jen tak na okrasu, ale i tak má své silné chvíle, hlavní herecká přestřelka se totiž odehrává mezi Ryanem "kamennou tváří" Goslingem, P.S. Hoffmanem a vykuleným, krásně slizkým Paulem Giamattim. A vzniká perfektní drama. A tak trochu populární politika, i když nejde o samotnou politiku jako spíše zákulisní praktiky, strategie a taktiky. Každopádně i tak se nám do ruk dostává jedno z nejlepších dramat poslední doby. Ale zářící hvězda to úplně není - správné drama musí být jak tříska - musí se mi zadřít pod kůži a delší dobu svědit=udržovat se v povědomí. A to mi u The Ides of March chybí, ale jinak příjemný zážitek, který je škoda si nechat jen tak ujít. ()

Ceres

"You wanna be president? You can start a war, you can lie, you can cheat, you can bankrupt the country, but you can´t fuck the interns. They´ll get you for that." - herecký koncert a George Clooney potvrzuje, jaký má čich na skvělé filmy. ()

Angelic-77

Skvěle natočený film s výborným hereckým obsazením, Ryan Gosling v této roli naprosto exceloval. Pokud chce člověk (nejen) v pracovním životě něčeho dosáhnout, ať už ve světě politiky nebo kdekoliv jinde, je zapotřebí mít ostré lokty a nebát se občas hrát tak trochu špinavě. ()

svobik

Líbilo, a moc. Sehraná herecká symfonie, místy napínavá, jindy až satirická, rozhodně však sepjatá a při své stopáži všeříkající. Clooney umí! 8/10 ()

V.Silver

Tak nevím. Hrála tam velká část mých oblíbených herců a hráli skvěle, ale přišlo mi to v podstatě jako kopírka staršího a podle mě velice povedeného kusu "Barvy moci". Bylo to podobně "bezcitné", ukazovalo to podobná dilemata, která se řeší během kampaní na prezidenta US, ale místy mi to přišlo možná už trošku moc předvídatelné, moc "jednoduché" na to, aby to vystihlo tu bezcitnou preciznost a genialitu "mozků", které ty nejdůležitější kampaně (a politiku) řídí. 65 %. ()

Kali4

Skelný pohled se utápí v potemnělých ulicích. Jeho život visí na vlásku, přesto dál rázně kráčí vstříc nejistému osudu. Mýty opředený, lákavý, leč velmi temný divoký západ se vším, co k němu patří. Clooney si dal sakra záležet, aby tyto i další analogie působily přesvědčivě, a podle mě mu to skvěle vyšlo, mimo jiné i díky Desplatově výrazné hudbě. Ve světle četných analogií působí zcela vhodně i doslovný a přímočarý scénář. Klobouk dolů. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)