Voda pro slony

• Česko Vlak do neznáma (více)

Starý muž stojí před cirkusem a je zcela zjevné, že utekl z domova pro seniory nebo z jiného podobného zařízení. Majitel cirkusu se snaží zjistit, kam starý muž patří, ale on ho přemluví k rozhovoru. Je sice už starý, ale stále má dost duševních i fyzických sil a nepotřebuje být v zařízení, kde mu dávají tlumící léky. Má pět dětí, ale ani u jednoho z nich nemůže bydlet. Vypráví majiteli cirkusu, že jeho život je s cirkusem těsně spjatý a rád by se do něj vrátil. Zde je jeho příběh: V Americe vrcholí hospodářská krize a Jacob Jankowski, jak se náš muž jmenuje, byl třiadvacetiletým synem polských přistěhovalců a studentem veterinárního lékařství na Cornellské univerzitě. Do dokončení studií už mu zbývá jen jedna závěrečná zkouška, když se jeho rodiče zabijí v autě. Bohužel tím nepřichází jen o rodiče, ale také o střechu nad hlavou, protože jeho otec se zadlužil v bance a ručil veškerým svým majetkem. Nešťastný Jacob nevidí žádný důvod, proč dokončovat studia, a vydá se do města, kde by snad mohl sehnat nějakou práci. Ani tam nedojde a naskočí do rozjetého vlaku, který převáží cirkus Bratrů Benziniových. Zpočátku ho chtějí z vlaku vyhodit, ale když majitel cirkusu August zjistí, že je Jacob veterinář, dá mu práci. Jeho prvním úkolem je vyléčit nemocného koně jeho manželky Marleny, která pracuje v cirkuse jako krasojezdkyně, a její číslo cirkusu vydělává i v těžkých časech alespoň nějaké peníze. Jacob okamžitě zjistí, že koně nelze zachránit a jediné, co pro něj ještě mohou udělat, je utratit ho. Marlena je nešťastná, ale svého koně miluje a nechce mu způsobovat další bolest, a tak souhlasí. Jacob koně zastřelí a vzteklý August ho kvůli tomu málem vyhodí z jedoucího vlaku. To ostatně dělá s každým nepohodlným člověkem. August je zlý nejen na lidi, ale i na zvířata a jeho chování je naprosto nevyzpytatelné. Ale Jacobovi odpustí, a dokonce se s ním začne po svém způsobu přátelit. Jednoho dne pořídí cirkusu nové zvíře – slonici Rosie – a přeje si, aby ji Jacob vycvičil a Marlena s ní vystupovala. Doufá, že toto číslo přiláká spoustu diváků. Rosie se však nejeví být dostatečně inteligentní a Augustovi se zdá, že všechno dlouho trvá. Chová se k ní velmi krutě. Jacob zcela náhodou zjistí, že slonice nerozumí pokynům, protože jsou pronášeny anglicky. Když na ni mluví polsky, slonice v pohodě reaguje. Marlena a Jacob se do sebe zamilují. August to zjistí a Marlenu zbije a na Jacoba pošle své zabijáky. Marlena Jacoba varuje a on chce, aby s ním utekla. Oba vyskočí z vlaku a utečou. Augustovi lidé je však najdou. Jacoba skoro zabijí a Marlenu vrátí zpět k Augustovi. To však Jacob nemůže nechat jen tak... (TV Prima)

Flipko

Samozrejme veci ako perfektný Waltz, dokonalý Pattinson (pre ženskú časť divákov), krásna Witherspoon (pre mužskú časť divákov) len zľahká opomeniem, to každý predsa vie. Čakal som romantickú sračku, ale úprimne bol som zaujato prekvapený. Po jeho pozretí som dostal chuť stať sa aj cirkusovým principálom, ale len takým akým bol Waltz. ()

fox_karol

I přes to, že jsem chtěla tenhle film vidět..musela jsem čekat, hodně dlouho čekat a to na chvíli, ve které se na něj budu moct podívat bez předsudků vůči podobným romantickým snímkům (tahle "nálada" se u mě naskytuje jen zřídka). Mimo jiné jsem se vrátila do dětských let s tím prostředím cirkusu, které je u tohoto filmu velké plus, protože zas tak často "cirkusácké" filmy točeny nejsou. Kdybych to měla shrnout, tak jsem byla vlastně mile překvapena, protože to sice byla již nesčetněkrát omletá zápletka, ale ne tím podbízivým a naivním způsobem. ()

Petra46

Od tohoto filmu jsem příliš vysoká očekávání neměla. Možná právě proto se mi líbil a byla jsem velmi příjemně překvapena. Shrnula bych to jako jedno velké líbivé hollywoodské představení, relativně zajímavě obsazené, s uchu lahodící hudbou a polsky mluvícím slonem jako třešničkou na dortu. Celkový dojem z filmu mi lehce pokazil jen příliš vyumělkovaný konec. ()

Gabri-ela

Příběh jako takový by bylo možné nazvat obyčejným, ale způsob, jakým je natočen, jej v mých očích pozvedá do hvězdných výšin... ;) ()

Renesme_P

Po dlouhé době moc příjemný a povedený film. Líbilo se mi téměř vše - od kamery, hudby, přes cirkusové prostředí 30.let, kostýmy, zvířata až po tajnou lásku okouzlujících herců - vždy krásná Reese Witherspoon a vždy obdivuhodný Robert Pattinson. ()

le poulet

Takový závod Waltze a Pattinsona, přičemž jim Pravá blondýnka dělá startéra. Chtělo by to trochu víc emocí a míň jižanské vzezření našeho Eddieho "odi et amo". Btw, pořád jsem si ještě nerozmyslela, jestli se na Augusta zlobím nebo je mi ho líto... ()

RoyBatty444

Pripomenulo mi to filmy dávno minulé kde sa skĺbil silný príbeh svižné tempo a odpovedajúci hudobný doprovod. Čo chýbalo tomuto boli silné herecké výkony aj keď sa všetci snažili na čele s Waltzom nevyšli zo svojich zašlých stereotypov. Ako nostalgia a na oddych dostačujúce, ale na zapamätateľný zážitok to nestačilo. ()

ronas

Ked si precitate knihu Voda pre slony, kde je cirkus vykresleny tymi najnechutnejsimi obrazmi, pride Vam tento film farebny, lahucky, citlivy a cisty. Velmi pekne natocena drama. Slonica Rosie a Robert su velkym magnetom, aby som si ho pozrela znova. ()

Vanila01

Krásný film z cirkusového prostředí. Je to velmi dojemný a silný příběh, ale skončil těsně pod 5 hvězdičkami.. Miluji zvířata a upřímně obdivuji Pattisona, že překonal svůj strach ze slonů. ()

Lucy0011

Ten film se mně opravdu moc líbí. Ale děj je mi strašně povědomí a využívá se pros spousta filmů, nemyslím tím zrovna z prostředí cirkusu, ale to že se do sebe dva zamilují, ale nastane nějaký problém, který se daný pár snaží vyřešit. Ať už to dopadne dobře nebo špatně, je to vážně pořád to samé. Ale to asi bude takové pořád. Film má skvělé obsazení a to v první řadě Robert Pattinson, který se už navždy musí smířit s tím že je to upír Edward Cullen a Reese Witherspoon, která je prostě Pravá blondýnka. ()

ZekiZeki

Škoda předvídatelného příběhu. To jak film dopadne a o co v něm půjde lze odhadnout už z indícií naznačených v předflashbackové scéně a na základě názvu filmu samotného. ()

kozak66

Trochu romantiky nikdy nezaškodí,na týhle planetě je myslím krve dost.Příběh se mi moc líbil,není to naivní což se občas u těhle filmů stává,jsem rád,že to vidíte alespon podobně jako já. ()

Peenugirl

Som spokojná, ak vezmeme do úvahy, že som si pozrela prenádhernú rozprávku s typickým happy end-om. Bolo to pekné, oku lahodiace a uchu tiež, dielo, aké treba natočiť raz za čas. Nemôžeme pozerať vždy na rozpady psychiky, masakre a extrémne realistické kúsky, kde nás dej drží v napätí a neistote po celý čas. Treba čas od času pozrieť niečo príjemne plynúce, nenáročné a tiež priaznivo vplývajúce na dušu. Proste strhanú lovestory. Ach, nič nebolo na tomto filme úžasne-úchvatne-dychberúce, ale mám z neho dobrý pocit, preto 4*, lebo je nadpriemerný. 75% ()

Filatov

Začátek jak z Titanicu, akorát tady nám svůj životní příběh nevypráví žena, ale muž. Jak jsem viděl Pattinsona, tak jsem ho začal v tichosti proklínat - jak já toho herce nesnáším :-D Ale tady mi nevadil, což bylo pro další děj zásadní. Cirkus a exteriéry byly na kameru nádherné, kontrastní a tak barevné, až z toho oči přecházely. Děj nabízí všechno. Je romantický, je smutný, je dojemný a je zajímavý, jak na člověka zapůsobí, když vidí trpět zvíře. Prožíval jsem to! Pouto mezi člověkem a zvířetem, lásku dvou hlavních hrdinů a záporáka jak má být a jeho bouchače, vlastně spíš mstitele. Nádherný film! ()

zero_zelo

pro mě milý překvapení. při kombinaci reese a pattison sem čekala patetickou kňourárnu s dlouhejma pohledama, a vono ne. příběh žádnej velkej počit, ale krásně koukatelný, dojemný, pěkná pohádka o tom, jak dobro vítězí, i když to není prdel. a opravdu zaskočeno pattinsonem, nedoufala sem, že je schopnej i jinejch výkonů než svit ve slunci a pohled pln zkušenosti a zármutku. na oskary to není, nebudem si lhát, nicméně hezky se na to koukalo... sázka na jistotu, myslím. ()

Alchemilla

Snaha o Oscara z filmu přímo cáká. Nic není ponecháno náhodě, všude je vidět dobře odvedená práce. Ale, bohužel, nic víc. Film je sterilní, nedokázal mne pohltit ani dojmout. A že tam potenciál byl - vyhazování lidí z rozjetého vlaku, mučení nebohých zvířátek, osoba despotického tyrana, životní tragédie i neobvyklý životní styl ... Mezi hlavní dvojicí to nejiskří (člověk se až diví, co Marlenu k Jacobovi táhne), filmu chybí napětí i drsnost. Pattinson je Pattinson. Má své světlé chvilky, ale bohužel i tmavé. Reese Whiterspoon odvádí svůj standardně dobrý výkon, a tak pro mne největším překvapením celého filmu byl Christoph Waltz. Dlužno podotknout, že velmi příjemným překvapením. 70% ()

enzo_cz

Více filmů z cirkusového prostředí. I když ta šablona je ryze hollywoodská. Máme tady toho "hodného", co se zamiluje do ženy toho "zlého" a pak nastane mela :-) Jak tady padlo od KevSpa, tak je to líbivě natočené, s hezkou kamerou, hudbou. Působí to na mě tak jako svého času Pearl Harbour, kde bylo všechno taky tak krásně čisté. Nicméně co mě zaujalo : zjištění, že Robert Pattinson je opravdu herec. Že milostná linka ústřední trojice funguje. A fakt, že Chris Waltz se opravdu narodil pro to, aby hrál brilantně magory. Hrozně rád bych ho viděl v nějaké civilnější roli. Když se ale filmem, navzdory těmto drobným neduhům, necháte unášet, jde o velmi příjemnou záležitost pro deštivou neděli. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

21.02.2010

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (více)