Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

Diskuze

Borwill

Borwill (hodnocení, recenze)

ľudia, tak toto im nevyšlo.. strata času pre každého filmového fanúšika... jednotka bola o veľmi veľa lepšia... toto bol shit.. odpad ako vyšitý:)

shaniqua

shaniqua (hodnocení, recenze)

Mě se líbila i jednička i dvojka. Je to super horor, při kterým nešlo jen za každou cenu vylekat, ale ukázat i příběh, který podle komentářů, které čtu, někoho nudil, ale mě rozhodně ne! Myslím, že to byl super nápad, super film. Proto 5*! Rozhodně je to super, že je to horor, kde nevraždí jeden,případně více šílených maniaků s maskou. A tenhle názor mi nikdo nevymluví!

HUMOOOO

HUMOOOO (hodnocení, recenze)

vejfukCZ :tp znamená že ked Shitlight zarobil,tak sa podaril? si vedla. komerčný a kvalitatívny úspech je rozdiel

desolator6

desolator6 (hodnocení, recenze)

Treba rodelovat pojmy "kvalitny film" a "uspesny film". Uspesny film je ten, ktory sa zarobil sam na seba, nebol stratovy pre tvorcov. Zatial co kvalitny film... sak vieme. Priklad: Twilight bol uspesny film, rozhodne nie vsak kvalitny!!!

(hodnocení, recenze)

tak jestli je to horsi nez jednicka,ktere jsem dal 1 hvezdu.tak tomu flaknu odpad :D

(hodnocení, recenze)

zrovna jsem to vypnul a no teda nevím!!!!!další film, který má trailer lepší než je sám!vůbec se nedivím že tam použili záběry z prvního dílu aby to lidi zaujalo!!!!z dvojky není co použít!!!!o stupeň horší než jednička takže 2hvězdy (logicky-jednička 3).jednu hvězdu dávám za těch pár slušných scén!a druhou za provázání s jedničkou!fakt jsem se divil že jsem to nevypnul!ale když já doufál že se to rozjede a konec bude stát za to jako u jedničky (no i když???) a ono nic.oni už točí 3jku že????jupíííííííííííííííííííííííííííí(bráno sarkasticky)**

ash99

ash99 (hodnocení, recenze)

Kukni požadavky na www.titulky.com - Paranormal Activity 2 (2010) - překládá se JO JO JO !

(hodnocení, recenze)

neví někdo, kde bych k tomu mohl stáhnou titulky???????jinak Saw je ,,akční" thriller (viděno všech 7), =thriller

(hodnocení, recenze)

Paranormal Activity 3 is being made and will be released Oct. 21, 2011....

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Tango a Cash je akční komedie! Tam se humor táhne celým filmem. A k Saw: "Horor úzce souvisí s thrillerem - za thriller je někdy považován horor, který neužívá v příběhu nadpřirozené prvky, jindy se za thriller považuje příběh, který narozdíl od hororu nemá vyvolat strach, ale napětí" (wikipedia). A první Saw má hororových prvků víc než dost. Z celé série děsí nejvíc.

divak84 (hodnocení, recenze)

saw horor NENÍ. a ty ostatní filmy jsem to spíš myslel v tom smyslu že to sou naprosto otřesne (kvalitativně) filmy, ktere nejsou schopny někoho děsit, spíš jen divak kroutí hlavou.. saw horor není. saw je "obyčejný" thriller. co je na serii saw hororoveho ? jenom proto, že csfd imdb apod pišou do žánru mimo jine horor, eště to nemusí znamenta že to je pravda TIM SPIŠ že oba servery alibisticky píšou ke každemu filmu vždy minimálně dva žanry. příklad. v nějakem akčním fiilmu řekne hl.postava za cely film dejme tomu jeden vtip a hned je film označkovan jako ačkní komedie... viz tango a cash

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Saw, Hory mají oči 2, Vřískot, Dům voskových figurín = vše je horor. Jediný, kdo se tady mýlí, jsi ty. Pokud dělíš horory jen na ty filmy, které tě dokáží vyděsit, jsi zaslepený a všechny tu jen klameš.

divak84 (hodnocení, recenze)

vejfuk. jasně jasně vím jak to myslíš.. no obecně se lidí mýlí ve dvou věcech. první jak už napsal vejfuk - když se vám něco nelíbí, neznamená to že ten film je špatný, protože PA 1 je naprosto senzační film. a druhá chyba je pojem horor. například saw horor neni a nikdy nebyl. tam kde zdrhá blba bloncka před manioddepresivním vrahem, kterého sere styl líčení hl.postavy take eni horor - to je komedie říznutá onanistickou režií. horor není od toho zda tam je plno krve. horor je o tom že se máte bát a po shlednutí dilmu zkontrolovat vše pod postelí a čeknout zda mate zamčene dveře. teprve až rano si oddychnete že je konečně ráno.. horor by měl být podle mě kapku realistiky a hodně hnusnou atmosferu - nepředvídatelnou atmosferu, což se PA povedlo. kdo si myslí že hory mají oči 2, vískot nebo dum voskovych figurín je horor, tak to má něco špatně...

vejfukCZ (hodnocení, recenze)

Tvrdit o filmu, kterej mel rozpocet 15 000$ a vydelal 193 milionu $ ze se nepovedl, je tak trochu na palici. Lidi by se meli naucit rikat "me se to proste nelibilo" a ne ze to je spatny obecne. PA se proste povedlo, s tim uz nekdo nic nenadela.

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Horory tohoto typu jsou pro mě skutečně nejděsivější. Stačí si jen vzpomenout na Blair Witch nebo REC - u těchle dvou jsem se opravdu bál. A tak jsem doufal že PA bude v podobném duchu. A co z toho? Nic. Akorát velká nuda, a až ke konci asi jedna nebo dvě trochu lepší lekačky a nějaký ten záchvěv atmosféry. Ovšem samotné finále to zabilo úplně. PA se prostě nepovedlo. Hrdě tedy přiznávám, že se raději podívám na Saw než na PA, protože to aspoň není tak strašná nuda.

vejfukCZ (hodnocení, recenze)

Nech je, oni chtej 27. dil Saw a divat se na statickej zaber jak si lidi pul hodiny odrezavaj kilo masa a vsude je spousta krve, to je dneska horor pro ne, samy vnitrnosti.

divak84 (hodnocení, recenze)

na ten film se strašně těším, jen při omrknutí hodnocení mě zaraží jedna věc. jeden člověk napíše že to je nuda nudící obtáhnutá nudou.

druhý člověk napíše že se bál, že tam je plno lekaček, scary momentů apod..

to pak jeden z těch dvou (a vlastně jeden celý tábro, protože tendle film podobně jako jednička má dva naprosto protipolné tabory fans/hateři) se přece musí naprosto mýlit ne ? já shledávám jedničku jako skvělé dílko (viz koment v komentařích) . obecně sou dvojky slabší a už ani nevěřím trailerům, ale rozhodně si nemyslím, že to bude odpad. nevím, já si myslím, že tohle je správný horor jak ma být a ne nějaká banda emo kamaradů kteří jedou na hory a senilní děda je vyvražduje jednoho po druhem jenom proto, že mu zatajili smrt jacksona. a to vše zvyrazněné kozama, blond barvou, a dresy amerického fotbalu... co čekáte odo hororu ? že tam bude střílení a automobilove honičky nebo nedejbože sex ? to si puste porno (sex) a do toho si puste záznam z jednání z poslanecké sněmovny komedie/horor

Guzmicz

Guzmicz (hodnocení, recenze)

Když přišel první díl Paranormal activity, vzbudilo to ve mě překvapení, jak tento typ hororu na mě zapůsobil. Oznámení druhého dílu přineslo velké očekávání a to hlavně po té, co slibovali větší strach, napětí a propracovanost. Jenže vše bylo nakonec jinak. Záběry, ve kterých se nic neděje, jsou více protahované a je jich mnohem více než v prvním dílu. Lekaček si také moc neužijete a "hrůzostrašné scény" proběhnou tak rychle, že si ani strachy nestihnete stříknout do textilu. Nejhorší je zápletka s prvním dílem, kterou si páni scénaritsti doslova vycucali z prstu. Kdyby nebyl první díl, tak po tom druhém ani neštěkne pes.

Mathiue1994

Mathiue1994 (hodnocení, recenze)

Jelikož už jste to viděli. Předpokládám, že by mi někdo z vás mohl sdělit, kde stáhnul titulky. Děkuju předem;-)

hustakF

hustakF (hodnocení, recenze)

S jedničkou to je trochu propojené, ale ve srovnání s prvním dílem jsem tento shledal slabší. Ve dvojce to bylo odlehčené tím, že se příběh rozdělil mezi více postav a tak se líp vstřebával než v jedničce, kdy se to točilo jen kolem dvou postav a tím pádem to bylo strašidelnější. Akorát jsem si myslel, že ta fena zůstane bez újmy a oni z ní udělali jednu z obětí, což není tak fér. Každopádně už to nemá takovou jiskru jako jednička, tu těžko něco překoná. Do kina bych na to nešel, tam to není ono ve srovnání se shlédnutím doma ve tmě a hlavně sám.

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Tak stahuju... snad nebudu litovat. Jednička byla nuda, snad dvojka příjemně překvapí.

Nons3nse

Nons3nse (hodnocení, recenze)

Každému sa páči niečo iné no...kvôli tomu sa tu nemusíte hádať...

darek kartac

darek kartac (hodnocení, recenze)

napsal jsem VEJFUKU prostě jen svůj názor, mě se paranormal prostě nelíbí. Dle mě je třeba 4 druh lepší no :)

ash99

ash99 (hodnocení, recenze)

a to japanské PA 2 už je alebo sa len točí ? Lebo na imdb je cooming soon ale na youtube je už trailer

vejfukCZ (hodnocení, recenze)

2darek kartac: ja se taky musim smat - rozpocet 15 000 americkych dolaru a vydelek 193 milionu dolaru...

oLí

oLí (hodnocení, recenze)

darek kartac: a nebo to naopak za neco stat bude, Japonci jsou na podobnou tematiku ti spravni uchylaci, viz NOROI.

darek kartac

darek kartac (hodnocení, recenze)

Bude to nějaká japonská blbost podobně jako když se pokoušely udělat TRANSFORMERS. Jednička paranormal byla natočená tak oni musely dát za název dvojku a uďáli něco na ten způsob.

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)