Reklama

Reklama

Dantovské peklo

  • Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (více)
Trailer

Dante Alighieri se vrací z křížové výpravy domů za svou milovanou Beatrice, kterou však nalezne umírající v tratolišti krve. Ve chvíli, kdy její duše opustí tělo, zjeví se samotný Lucifer a Beatrice odtáhne do pekla. Zdrcený Dante zapřisáhne bohu svou duši a vydá se do samotného pekla, aby vysvobodil jedinou nevinou duši v pekle, kterou kdy miloval. Průvodcem mu bude sám slavný básník Virgil, jeho odvaha a víra v boha. Avšak muž, jenž se nebojí zemřít, bude brzy čelit hrůznějším nepřátelům než pekelným hordám – bude se muset postavit svým temným hříchům… (t_gon)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (255)

campix 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli by byl Dante Alighieri s touto konverzí spokojen spíš si myslím, že pokud má nějaké to místečko kolem v hrobě tak se obrací ostošest. Sice je to občas velmi slušná rubačka,ale to je tak asi všechno. Přišlo mi to jak nějaké lineární hra na nejlehčí úroveň, typu a tak tu je další level zabít ta otravy kolem a šup na bosse, který taky není žádný oříšek a šup na dalšího bosse a za pár dní už ani nevíte jak se to jmenuje. ()

TomX2 

všechny recenze uživatele

Dante's Inferno je nápaditý a zaujímavý film s pekným vizuálom, dobrým príbehom a námetom, ktorý má veľa čo ponúknuť. Pochopiteľne však nie je žiadnym majstrovským dielom, za čo môže pokrytecký, nesympatický a nie veľmi znesiteľný hl. hrdina a k mojej maličkosti aj celkom jednoduché a nie veľmi filozofické a rozsiahlé dialógy. ()

Reklama

Freemind 

všechny recenze uživatele

Koukat se na to dá, je to vcelku energická, akční podívaná se slušnou atmosférou. Tedy - pokud jste nečetli originál a nechce se vám smát pokaždé, když na obrazovku vtrhne Dante coby svalnatá korba s válečnou sekyrou. Hihňal jsem se také u soubojů s příšerami, které na chudáka básníka vyskakovaly. Kerberos a Mínotaurus, fajn - ale král Mínós coby třípatrová polokamenná obluda??? WTF? - že se tak nesměle zeptám. Je to prostě strašný úlet a Dante se určitě obrací v hrobě, ale co - sranda musí být i kdyby dědu věšeli. Štvaly mě akorát pravidelné změny grafického ztvárnění hlavních postav, protože jednotlivé verze byly dost nevyrovnané. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Maso, krev, erotika, poezie a filosofie -> téměř bezchybná animace, která podtrhává snový (pekelný) vizuál snímku kombinovaná s parádními akčními scénami a dramatickým příběhem s chytrými dialogy - to je Dante´s Inferno, další z novodobých trendů, kdy se trademarkově udělá k očekávané konzolové pecce i film, který předchází jejímu ději. Nedávno jsme tu měli Dead Space, dnes je to Danteho peklo. Přívlastek An Animated Epic pak dělá animáku čest, protože on to epos opravdu je. Nasvědčují tomu nejen barvitá moudra a uchu lahodící dialogy, které mají hlavu a patu, ale i colorovitost devíti zón pekel, kterými se ošlehaný hrdina postupně "propracovává", a jež si mezi sebou rozdělilo několik režisérů. Dante by měl rozhodně radost, pokud by z klasického odkazu na manga styl nedostal epileptický záchvat! Atmosféra je prostě dokonalá, a rozmáchlost exteriérů spolu s barvičkami tomu všemu jen pomáhá. McTavish (What the fuck Am I doing here!!! aneb pleška z Ramba 4) zvládnul dabing na jedničku, a dost připomínal Gerarda Butlera, takže v tomhle já jsem spokojen. Na co nezapomenu je děsivá scénka s batolaty - jako vystřižená z počítačové Dead Space nebo Kiss: Psycho Circus - a úžasná ňadra krásné Beatrice v podání prvního z malířů. Na závěr se sluší hlasitě zvolat: "Jen více takových projektů, příště třeba k Alanu Wakeovi!" Beautiful. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Dante si to špacíruje Peklem a po cestě kosí každého, kdo mu brání v cestě za Beatricí, kterou unesl sám pan Satan. Pokud jste při výuce na střední, kde se probírali renesanční básníci zrovna nehráli piškvorky, tak asi zbystříte. Co? To jako fakt? Tak to je škoda, že jsem si to nepřečetl. A někteří se zamyslí...no jo, vždyť vo tom byl ten film Se7en, vo těch smrtelných hříších... . A jiní si odfrknou...ty vole, to není podle žádnýho italodeath básníka, ale podle videohry... . V originále si v Božské komedii Alighieri vyřizuje účty (i skládá hold) s některými osobami nejen současnými, ale i historickými, trochu rýpe do církve a současně ze sebe zvrací v té době populární moudra. Snaží se o kritický pohled, malinko moralizuje a především se vypisuje ze své lásky. Tzn. v kontextu doby vcelku zajímavá věc...a mimochodem je to zveršované...poezie se tomu říká. A střih...o nějakých 700 let později, se domluví parta podivných týpků, že to vylepší a pošlou Danteho sejmout polovinu zaměstnanců Pekla...vono by to jinak nikoho nebavilo, že? Videohru neznám, ale řekl bych, že cílovka pro Dantovské peklo budou právě její pařani, případně všichni další hltači anime-fantasy. Mě to "přepracování" do fantasy ani neuráží, ale moc mě to nebavilo. Byla to dost povrchní a nezáživná exkurze do míst, která nabízí podstatně zajímavější zpracování. A navíc...postava jak ji tvůrci pojmuli, mi byla dost nesympatická svým pokrytectvím. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (4)

  • Mezi animovaným filmem a konzolovou hrou je jen několik málo rozdílů. Například bojovou kosu, ke které Dante přijde až porážkou jednoho z okřídlených démonů, obdrží po bolestně rychlém duelu se samotnou Smrtkou. (ČSFD)
  • Jak to bylo doopravdy?
    ○ Dante, celým jménem Durante degli Alighieri, se nemohl potkat s králem Richardem I. Lví srdce a zúčastnit třetí křížové výpravy, jelikož skončila 73 let před tím, než se vůbec narodil. Ale jeho prapraděd, rytíř Cacciaguida degli Elisei, bojoval za křižáky ve druhé výpravě a pravděpodobně padl ve vzdálené Svaté zemi.
    ○ Dante, jako dítě zasnoubený se stejně starou Gemmou Donati z ghibellinské aristokracie, měl několik synů a jednu líbeznou dceru jmenující se Antonia, která se po přijetí do kláštera přejmenovala na Beatrice. Dantova drahá, fascinující Beatrice di Folco Portinari, byla pouhý rok vdaná za bohatého bankéře jménem Simone de' Bardi a pak skonala při nelehkém porodu již ve svých 24 letech. (ČSFD)
  • Jako předloha pro film sloužila kniha "Božská komedie" od italského básníka Danta Alighieriho, přesněji část knihy s názvem "Peklo", která vznikla v letech 1307–1308. Stejně jako ve filmu je i v knize hlavní postavou sám autor Dante. (Hannibal92)

Reklama

Reklama