Nákaza

• USA Contagion (více)

Podnikatelka Beth Emhoffová se vrací ze služební cesty z Hong Kongu, kde se nakazí neznámým virem. Brzy onemocní i její syn Clark. Bethin stav se stále zhoršuje a o dva dny později se zhroutí s těžkými záchvaty. Její manžel Mitch ji odváží do nemocnice, ale žena přesto umírá. Patologové konstatují, že byl napaden mozek a centrální nervový systém meningo-encefalitickým virem. Zdrcený Mitch se vrací domů, a nachází syna Clarka mrtvého. Mitch je okamžitě izolován, ale ukáže se, že je vůči nákaze imunní. Se svou dospívající dcerou se pokusí odjet z města, ale národní garda jim v tom zabrání. Nastává chaos, nepracují sociální služby a objevuje se rabování obchodů a domů. Smrtící, vzduchem přenosný vir, který nemocné zabíjí během několika dnů, se rychle šíří po celém světě. Lékaři se snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus. (TV Nova)

neo93

Velmi zajímavý snímek, který nemá daleko ke skutečnosti. Sledujeme, jak se pandemie rozrůstá každým okamžikem do větších a závratnějších rozměrů. Normálně bych očekával hlubší zblížení s obyčejnými lidimi, kteří byli zasaženi chorobou, ale tady tomu tak není. Naopak vidíme reálný pohled na katastrofu především očima lékařského a výzkumného týmu, který se snaží najít řešení. Ke katastrofální, ponuré atmosféře filmu přispívá hudba, která umocňuje silný zážitek společně s přehlídkou hereckých hvězd. ()

gemi

Béčko s áčkovými herci. Ve druhé polovině filmu dojde dech. 16. 3. 2020: Druhé zhlédnutí. Hodně podobný scénář s právě probíhající pandemií COVID-19. Celosvětová pandemie a na počátku stál netopýr v Číně. Akorát je to rychlejší a smrtnější. ()

mira.l

Není to špatné, koukat se na to dá, místy i docela se zájmem, ale něco tomu i přes docela hvězdné obsazení chybí. Nebo naopak přebývá? Já nevím. Z toho zeměpisného skákání z kontinentu na kontinent se našinci trochu motá hlava, plejáda filmových hvězd dostane asi tolik prostoru, aby měla na zaplacení složenek na pár měsíců, Gwyneth Paltrow možná ani to ne. Kate Winslet se v horečkách kamsi ztrácí - snad do mělkého hrobu v igelitovém pytli? Fakt jsem si nebyl přes ten igelit jistý, jestli to byla ona, Marion Cotillard na konci poté, co zjistí, že byla podvedena nebo lépe řečeno podveden byl zbytek jakési čínské osady nebo v jaké že řiti to vlastně tak nějak násilím byla držena, odchází z letištní haly neznámo kam, snad jen Matt Damon dostal trochu víc prostoru. Jednou asi stačilo. ()

nwx

V podstatě nudná ptákovina. Dává tomu větší grády jen reálné světové dění s COVID-19. Jakýkoliv zombie film zprostředkuje větší emoce, tady ta transformace v zombíky citelně chybí. ;) ()

Klajondr

Inteligentně pojatý film, který je však velmi stahován dolů svou nudností. A to neříkám pro to, že by mi chyběla akce. Jen mi vadil možná až moc velký důraz na správnost a kvalitu vyobrazení viru. Autoři úplně zapomněli na nějaké "zbytečné" propracování vztahů a osobností jednotlivých postav. Ještě, že v dnešní době vzniká pro snímek speciální místo v našich myšlenkách. Díky již zmíněnému podrobnému líčení viru, lze dílo pojmout jako vzdělávací nástroj pro občany, ukázka kam až může celá ta "kovidománie" dojít. Bohužel žádné jiné využití pro Nákazu nemám. ()

ViktorS

Je to jeden z takých nudnejších alebo skôr menej napínavých filmov o nejakej epidémii, ale mňa celkom bavil. Je tu celkom pekne ukázané ako náročné môže byť nájsť liek. V dnešnej dobe (2020) to dosť pripomína Korona krízu, ale vďaka bohu nie v úmrtnosti. (Aspoň zatiaľ) Ono skutočná "sranda" nastane keď sa nám minú antibiotiká. A to mi pripomína dobrý nemecký dokument - Kríza antibiotík. Dosť ma prekvapilo že Nemci vedia taký dobrý dokument spraviť. Ale to nič nemení na tom, že je to dosť podstatná vec na zamyslenie ako aj napríklad globálne otepľovanie. ()

rublik05 odpad!

Na to, že tam řádí smrtonosný virus, jsou všichni překvapivě docela v pohodě. Čekal jsem nějaké drsné a hlavně smysluplné drama o něčem, co svým způsobem zažíváme dnes, avšak bohužel. Ve své době to asi nebyla zas až taková hrůza, nicméně z dnešního ohledu je úsměvné, jaké do nebe volajících hlouposti jsou ve filmu k vidění. Celý film tím pádem z logického hlediska nedává absolutně žádný smysl, postavy se chovají zvláštně a hercům jsem jejich role ani za mák nevěřil, přestože mi herecké obsazení zpočátku přišlo velmi lákavé. Myšlenka celosvětové virové pandemie je samozřejmě lákavá a přímo si říká o filmové zpracování, avšak tady mi přijde, že si tvůrci s daným tématem vůbec neví rady a sekají to, jak jen to jde. Emoce takřka nulové, gradace žádná, jen intenzivní nuda. Čekal jsem teda mnohem víc, to už i výstupy naší současné vlády mi přijdou více dramatické a katastrofické předpovědi šílence Flégra mnohem děsivější. 0/10. ()

Nix

No normálně bych na ten film asi nekoukal, ale vzhledem k okolnostem, které zasáhly dnešní svět, jsem si říkal, že to schválně zkusím. Byl jsem překvapen autentičností a reálnými situacemi, teda až do chvíle, kdy to reálný být přestalo. Každopádně hodně zajímavý počin, člověk je zas o něco chytřejší. ()

Ceberus

Tak jsem tedy v rámci covidové doby také neodolal kouknout na tenhle údajně prorocký snímek. Problém je, že jakýkoli snímek týkající se tématu epidemie je v této době najednou vnímán v úplně jiném světle. Je to syrové podání, které ukazuje variantu s rabováním, rvačkami, zabíjením či losovačkou a tak nějak víc si teď cením toho, že vyprodané regály s levnou rýží a moukou v obchodě byl vrchol chaosu, kterého jsme dosáhli my v realitě. Každopádně co se týče filmů, stále mám akčnější vzpomínky spíše na film Smrtící epidemie. ()

johhny007

Pro mě překvapení to co jsem od toho čekal jsem dostal a hodně víc ! M.Damon skvělí !!!! ROZPOČET:60 MIL USD VÝDĚLKY:96 MIL USD ()

Ogrb

Čekal jsem víc. Dyť ten film je přímo přecpanej mýma oblíbenýma hercama! Ale Nákaza nedokáže udržet pozornost dýl jak na pár úvodních minut, po tý úvodní scéně s šířením jsem se začal maličko nudit a i když Mattík válí jak zamlada a Marion (i když nemá prostor) je zas strašně sexy, stejně jsem byl docela zklamanej. Průměrnej film, kterej potěší asi hlavně lidi, co maj rádi katastrofáky. 6/10 ()

Nijura

Úžasné. Skvělé. Geniální. Tento film je pravděpodobně nejlepší katastrofický film jaký jsem doposud viděla. Miluju zde to, jak režisér zachycoval jak se nemoc šíří, či jak by se mohla rozšířit a byly zde i záběry různých davů, kde mohl být ale i nemusel být někdo nakažen a sledovaly jejich chyby, co se týka protekce před nákazou. Také se mi líbilo to, že děj byl rozplánovaný do dnů a že den první byl vlastně ukázán až nakonec. Byla jsem také velice spokojená s hereckým obsazením (až na Paltrow, kterou nemusím) a velmi se mi líbila postava, kterou ztvárnil Jude Law. Zkrátka tento film bych rozhodně doporučila a je potřeba sledovat detaily, protože ty se mi na tom filmu možná líbily opravdu nejvíce. ()

Adrai

Je to ten typ filmů co můžu a jak vidím na plakátu logo biohazard nebo radioaktivita, skoro se mi rozzáří oči ;) Tím to ale v případě Nákazy takřka skončilo - film sice velice pěkně vytváří pandemickou atmosféru a sází na samá velká filmová jména, ale sám o sobě to není nijak moc akční film - na podívání dobrý, ale zítra si na něj už asi moc nevzpomenu. ()

Taffey

Neuvěřitelná nuda. Dokonce ani filmařsky to nebylo dobré, děj rozplizlý i na těch 109 minut. Na to, jaké šajby měl rejža k dispozici, to byla opravdu velká bída. Takový podobný film s Dustinem Hoffmanem Smrtící epidemie, byl podstatně kvalitnější. ()

john.h

Soderberghovi se podařilo dost skvělým způsobem navodit atmosféru nákazy, že jsem se při sledování filmu bál, abych se taky nenakazil. Ty chrchlající lidi šmatlající v autobuse po madlech působili zkrátka věrohodně. Herecké obsazení také v pořádku. Jen ten faktor zábavy nějak pokulhával a Matt Damon na mě nepůsobil zrovna jako kdyby prožil ohromnou životní tragédii. Za zmínku ještě stojí hudba, která se k motivu nákazy hodí naprosto skvěle. Slabší čtyři. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech