Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Haymar

Po nemastné-neslané dvojce i trojce (v té navíc bež úžasné Kate) se celá série lehce oklepala s novým dílem. Ovšem vážně jen "malinko" - ačkoli to rychle a vcelku zábavně uteklo, rubali se tam všici od první do poslední minutky - tak to prostě je už tak nějak pořád na jedno brdo... i když nadupaný (ty)"brdo"... ()

Drirr

Těžko se rozhodnout, která série je stupidnější a zbytečnější. Resident Evil nebo tenhle paskvil bez jediného (jako opravdu!) rozumného dialogu a bez jediné (jako opravdu) kulervoucí akční scény. Příběh je výsměchem všech daleko lepších filmů, které tu mají přes 65 procent. (EDIT: Naštěstí už to trochu kleslo) Jednu hvězdu za efekty a Kate, jinak uzývané, sterilní, herecky úděsné (ono ani nebylo moc co) a přes zběsilé tempo totálně nudné. Dokoukáno ze setrvačnosti... ()

Paldiny

Je neuveriteľné ako blízko k Matrixu majú pribúdajúce diely Resident Evil a Underworldu. Človek má rázom problém sa naladiť na ten či onen príbeh, keď už v tretej sérii sleduje Trinity ako kosí zombíkov, alebo zápasí s vlkolakmi. Aspoň, že nuda nehrozí. V Prebudení je akcie dostatok, dakto vyslyšal moje námietky a plne zapojil do diania ľudskú rasu, tiež sa pridalo na brutalite a zápletka si odbije zopár povinných zvratov. Len mi už prestávajú voňať všetky tie kríženia DNA, hybridy s nad silou, kde za chvíľu bude vzácnosťou stretnúť bežného upíra či vlkolaka. Zvlášť po tom, čo budúcnosť sľubuje ďalšie a ďalšie klony. Pozitívom ale zostáva, že po treťom „prequelovo spinoffovom“ diele aspoň nerozmýšľam, či bolo nutné aby vznikol, s Prebudením sa predsa len posúvame o nejaký ten krôčik vpred. ()

Stanley619

Začátek je celkem dost ambiciózní, ale pak to jde hodně rychle z kopce a i při 89 minutové délce filmu jsem se začal trochu nudit. 3D Efekty, kostýmy a masky byly vynikající. Doufám, že měla Kate Beckinsale dvojnici, protože byla jak otloukánek. Podle otevřeného konce nejspíš bude i další díl, tak snad to bude lepší. Tenhle díl za těch 165 Kč prostě nestál. 61% ()

El_Rabbit

A to je jako všechno? Bylo to ultrarychlý, ultraprázdný a s ultradrsným proslovem na začátku i konci! snad jediným kladem byla krátká stopáž a solidní řežba, toť vše. ... jo a bude to mít ještě hromadu dílů :D ()

mosnak

Nic nového pod sluncem tohle pokračování nepřineslo :-( úpřímně? Usínal jsem u toho. Ano akce je tam dost,ale žádné kulervoucí dialogy,příběh atd. Dávám pouze 15% za Kate Beckinsale (kterou mám moc rád),jinak je to ovšem bída. Já vlastně celou tu serii nikdy nemusel. ()

aLPaC

Kate Beckinsale je v černém latexovém oblečku i přes svůj věk neuvěřitelně sexy. Krátkou stopáž kvituju, stejně jako nadupanou akci bez zbytečných řečí. Po jedničce nejlepší díl série. Těším se na další snad už i se Scotem Speedmanem. ()

Zombi

Je to zhruba stejné jako první dva díly a o něco lepší než Vzpoura Lycanů. Scénář jako vždy nic extra, ale je tu alespoň dost akce, ta vypadá celkem obstojně a je i víc krvavá než dříve. Triky se daj, jen ten design Lycanů mi přijde hroznej, no nic. Ta modrá a černá barva už mi přijde unavující. Prostě další slabší průměr. ()

tomik99

V pořadí již čtvrtý díl o upírech a vlkodlacích, kde se nerado mluví a většina filmu je věnována akci. Ale jaké akci. Všechny tyto filmy mají nízký rozpočet, tak se nemůžeme pak divit, jak taková samotná akce dopadne. Ztvárnění vlkodlaků působí směšně a cákající krev vypadá jako rozlitý kečup. S příběhem si tvůrci hlavu nelámou a servírují nám přímočarou a ubohou podívanou. Sice se vrátila hlavní představitelka Kate Beckinsale, ale dle mého názoru nemá šanci předvést nějaký herecký výkon. Tato série je pro mě totálním fiaskem a přežívá snad jen díky tomu, že se v poslední době do obliby znovu dostali upíři a vlkodlaci. Přitom z tohoto tématu by se dalo vyždímat o hodně víc, některé náznaky do upíří mytologie měli i předchozí díly, ale to byly opravdu jen slabé závany. Prosím, tohle už ne. Dělá to špatnou značku nejen upírům, ale hlavně i tvůrcům. ()

Cement73

Akciou nadupaný film, ktorý síce nič hlbšieho nehľadá, ale ani neurazí. Predpokladám že o pol roku si nespomeniem na nič iné než na obrovského Lykana, ktorý sa mi bude miešať z Mr. Hyde-om. Dcera hlavnej smrtonošky, nejaká India Eisley to zahrala slabučko a ešte sa na tu rolu nehodila. Pfri nadhernej postave Kate vyzerala jej "vypasená dcéra" veľmi zle. Inak štandartne otvorené okno na dalšiu časť série... ()

geimz

Ptákovina v tom najhoršom zmysle slova. Nedokázal som sa baviť na akcii, efekty z druhej cenovej a "superlykan" bol jeden veľký výsmech. Už je načase s touto sériou skončiť. ()

Marys

Pohodová pecka na odľahčenie. Možno s hodnotením rúbem trošku vysoko, no rád som sa pozrel na ďalší diel, opäť s Kate a ešte s predzvesťou ďalšieho pokračovania podľa záveru filmu. Je pravda, že som sériu videl v postupnosti 2, 1, 3, 4 a z prvých dielov som si pamätal len minimum, mohol som si ich možno predtým osviežiť a keď budem chcieť na chvíľu vypnúť, pokochať sa zopár elegantnými krivkami v tesnom neopréne a korzete s lietaním vlkodlačích čriev, určite si pustím celú sériu odznova. Efekty mohli vyznieť lacno a na túto dobu už trochu staromódne, niektoré veci sú riešené trochu klišéovito a jednoducho, čo sa ale týka už vyššie popísanej pohody, tak tú Underworld Awakenink spĺňa do bodky. ()

1945

Underworld - Awakening byl svěřen do ruky švédským režisérům, kteří se svého úkolu ujali se ctí a citem. Považuji tento díl za návrat ke kvalitám prvního dílu. Akce to byla prvotřídní. ()

ac3r

Parádní akční jízda od první do poslední minuty. Člověk se ani nenaděje a jedou závěrečný titulky, k tomu navíc krásná sexy Kate, co víc si fanda akčních filmu může přát. ()

Movie Gourmet

Řekl bych, že to je snad nejslabší díl z celé série Underworld. Děj je posunutý do moderní doby, což by samo o sobě nemuselo vadit, kdyby byl ovšem kvalitní scénář. Ten docela zaostává. Děj sám o sobě je poměrně nekonzistentní a v podstatě se jedná jen o pouhopouhou vyvražďovačku, která postrádá jakoukoliv větší hloubku či záměr. Kromě děje tu dost chybí i jakákoliv dost výrazná postava, záporná či kladná, jako byla např. postava Victora, ztvárněná Billem Nighy(m). Prostě slabota. Verdikt: 2* a 60 %. ()

H4ku11

Rozmýšľal som o čom ešte môžu spraviť tento diel a bol som veľmi milo prekvapený aký nápad tvorcovia dostali, Objavenie oboch bojujúcich klanov ľuďmi a snaha o ich vyhladenie sú super námet. Bohužiaľ aspoň pre mňa ostalo najmä pri námete a realizácia už bola o dosť horšia. Prvotné nadšenie rýchlo opadlo a zvyšok filmu bol ďaleko za predchádzajúcimi troma dielmi. ()

Emo-haunter

Ale jo, furt ještě obstojné béčko. Fajn akční scény i solidní triky, ale už tak nějak nic moc inovativního a co se týče Underworldu, žádné nové rozšíření tohoto světa se nekoná. Děj se pouze přesouvá na hranu zítřka, a tentokrát už tu nejde jen o boj Upírů a Lycanů, ale i lidí. Scénář celkem jednoduchý a místy až lehce pitomý, ostatně jako všech dílů této série. Nenáročný film na jedno zhlédnutí, bez emocí, osudovosti nebo vykreslených charakterů. I tak ale ještě tři hvězdičky a 5,5/10 dám. Jen škoda, že své možnosti film vyčerpal už po druhém díle. A proto od posledního pátého dílu už vůbec nic neočekávám. Jo a dobrý nápad s granátem na konci. ()

Meteorista

Film plný nesmyslností, nedomyšlených scén, létajících kulek, létající hlavní hrdinky a krve. Móře krve. Taková "bezmozkoidní zábava". To je nový Underworld. Buď tohle milujete (a potom se máte plné právo těšit na další díl), anebo nenávidíte. Nic mezi tím. Doufám, že v dalším díle poteče krev kanály, to bude terno! ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)