Kriminálka Staré Město

• Slovensko Kriminálka Staré Mesto
TV spot 11
Slovensko / Česko, (2010–2013), 12 h 19 min (Minutáž: 52–59 min)

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Tibor Babarcai, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta (více)

Nový česko-slovenský kriminální seriál České televize, Slovenské televize a společnosti Trigon, zasazený do každodenní reality životem kypícího bratislavského Starého Města. Ale tak jako je současný zločin mezinárodní, tak i naše příběhy se budou odehrávat v širším, česko-slovenském prostoru. Svoji úlohu v seriálu hraje především pestrobarevný vzorek typických obyvatel malebné bratislavské čtvrti, lidí se svými rozmanitými, často smutnými osudy. Nejen drobné krádeže, ale i vraždy z vášně, či skandální aféry s mezinárodním dosahem stojí v centru tohoto poutavého vyprávění, plného napětí, zajímavých psychologických postřehů i nadlehčeného humoru. (Česká televize)

TV spot 11

kinderman

Je to problém, když máte postavit seriál na nesympatické herečce, jejíž jedinou polohou je permanentní naštvanost a z té vyplývající způsob mluvy- kulometná kadence dohnaná za hranici srozumitelnosti. První 4 epizody nic zvláštního, jako by se tvůrci nedokázali rozhodnout, zda to bude spíš o případech, nebo o vztazích (ač díl trvá hodinu, připadá mi stopáž vždy dvojnásobná). Nejpřirozenější herec jednoznačně M.Hádek, proto ta užovka v autě ve 4.epizodě?! ()

Wormboy

Hmm...co sme sa dozvedeli z prveho "skutocne" kriminalneho cs.serialu? V Bratislave je na okresnej kriminalke 6 ludi, ktori maju pre svoj obvod jedneho vysetrovatela, su zaroven aj operativnopatraciou skupinou, okrem pripadov, ktore ma jedna z ich kolegin, velmi ani nemaju co robit, kedze zvacsa maju bez mensich problemov cas jej pomoct, hoci aj ide o vec nespadajucu do ich posobnosti, co nie je zriedkavo. Tychto sest ludi este doplna jeden znalec, ktory je lekar, technik, trasolog a ktoviecoeste v jednej osobe. Pre kriminalnikov je tato skupinka v podstate neskodna, pretoze nebyt jedneho senilneho policajta na dochodku a jedneho nenapadneho informatora, by v podstate sami na nic neprisli. A ano, maju rodinne problemy, malo casu na rodinu, blablabla....To je asi tak vsetko k obsahovej stranke o prvom "skutocne" kriminalnom seriale ;) No a z formalnej stranky? Amaterizmus najhrubsieho zrna, ktory sa prejavuje v absencii akejkolvek snahy o prinesenie niecoho, co by za sebou mohlo zanechat potesenie aj pre divaka nebaziaceho po Ordinaciach a podobnych slovenskych dielach. Kriminalka Stare Mesto pod ktoru sa s velkou slavou podpisal Dominik Dan, ktoreho knihy mam inak rad, je hlupost kolosalnych rozmerov, ktora ma kazdym jednym dielom rozculovala viac a viac a na podklade ktorej mozem s kludnym svedomim skonstatovat, ze Mesto tienov bol naozaj vydareny kriminalny serial. ()

kamil.i

Na naše pomery vydarený seriál. Jeho hlavnou devízou sú herecké výkony, ktorým kraľuje výnimočný Milan Lasica. Jediný problém som mal v hereckej zostave s prejavom Zuzany Fialovej. Najväčší problém je, že je obsadená do hlavnej role. Seriál obsahuje viacero stereotypov kriminálok, no pracuje s nimi slušne a nebijú až tak do očí. Pri hodnotení som sa rozhodoval medzi 3 a 4. Patriotsky by som mohol udeliť viac vzhľadom na neúnosný nedostatok kvalitných (česko)slovenských seriálov, ale jednoducho mi to nedá. ()

YURAyura odpad!

Jednim slovem: OTRESNE! Desivy casting, scenar k placi, nepresvedcive vykony, nuda z toho kape jak z jihoamericke telenovely. Vysetrovani se deje jaksi mimochodem a nahodne - prideme do baru a tam zciasta jasna potkame nekoho, kdo je pro dalsi patrani nejpodstatnejsi. A daleko dulezitejsi je podle scenaristu nudny soukromy zivot policajtu. Charismaticti herci dostali minimum prostoru - Deci, Roman, Langmajer a hlavni lajny prevzali jalove postavy na cele s Lasicou a neuveritelne odpudivou vysetrovatelkou, ktera si bez sveho mentora nerozhodne jestli si vytre pravou nebo levou. Absenci jakekoli nadsazky ci humory nemuze zachranit ani "Dempsy". Jedina slusna vec je uvodni znelka, ale i ta mi prijde odnekud obslehla - Dexter atd. ()

Piškotka

Psalo se a říkalo, že příběhy budou reálné a v souladu s policejní praxí. Přijde mi však, že tímhle způsobem to moc nefunguje. Je spáchán trestný čin a v seriálu je top případem, přitom každou chvíli na každém rohu se něco podobného děje taky. Policejní vtípky mi taky moc nesedí. A někdy ani samotné rozuzlení, na konci se nedozvím, co bych se dozvěděla ráda. Např. proč se to stalo. ()

• V pátém díle je pachatel spoután náramky s rukama před tělem, avšak v dalším záběru má spoutané ruce za zády. (sator)
  • Na výrobe seriálu sa podieľal známy autor detektívnych románov Dominik Dán. (R4D0)
  • Jméno scenáristy Dominika Dána je umělecký pseudonym autora, který svou totožnost pečlivě tají. Jelikož zná detailně jednotlivé kauzy, spekuluje se, že jde o bývalého nebo stále aktivního kriminalistu. (Olík)