Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

M1k9

Výtku mám k poměrně bezvýznamné roli Noomi Rapace (Simza) a některým deja vu z prvního dílu. Celkově si Sherlock udržel vysoký standard. 7/10 ()

rusty09

Tak nějak klasickej průměrnej film s tímhle hercem. Downey mi nijak nesedí jak v Sherlockovi tak v Iron manovi. Těžko říct, jestli by to hodnocení jinej herec zvedl. ()

Nolanofil

Jednotka mala efektný úvod, dvojka ho nemá iba sa s nami lúči Rachel McAdams, aby mohla nastúpiť zápletka s Cigánmi. Downey a Law sú rovnako sympatický, ale dialógy medzi nimi už tak sympatické niesu, nevadia len niesu tak svižné a trefne ako pri prvom stretnutí... ale akcia je oveľa lepšia a efektnejšia a samotné šachové finále pôsobivejšie, to vo mne vyvolalo dojem, že SH2 je rovnako dobrý ako SH1. PS: Jazda na (p)koníkovi je super ()

lukasd

Lehce nadprůměrná akční podívaná, u které je název Sherlock Holmes opět jen marketingovým tahem, takže fanoušci Doylových knih budou možná zklamáni. 55% ()

Antaeus

Pri prvom Šerlokovi som si sadal do kina s predsavzatím, že musím vypustiť z hlavy všetko, čo som kedy o ňom čítal a možno sa dobre pobavím. A ono to fungovalo. A aj keď s knižnou predlohou to malo spoločné len mená postáv a názov, šlo o viac či menej šerlokovskú "tieždetektívku", ktorá sa aspoň trochu snažila podobať na knižnú predlohu. Aj samotný Šerlok v jednotke preto pôsobil ako čudák s brilantným úsudkom. No,.. Tak v dvojčičke sa z (pre mňa) neznámych dôvodov autori rozhodli vynechať všetky tie prvky, ktoré z jednotky robili solídnu zábavu. Šerlok vyzerá ako šašo (a raz dokonca ako transvestita), ktorému viac praje šťastie, než jeho vlastný rozum. Akčné scény buď závratne rýchle alebo zbytočne spomalené. Dej prekombinovaný. Pred horším hodnotením film zachraňuje posledná asi štvrtina (šachová partia). Celkovo ide v podstate o typickú dvojčičku úspešnej jedničky. Bol som z nej tak trochu ako Cézar z Galie: veni, vidi, v.. peachi.. ()

Silviaxx

Tak čo s touto dvojkou. Nič iné, ako že to bolo opäť výýborné sa nedá povedať. R.Downey a J.Law hrali ako jedna perfektná, zohraná dvojka prešpikovaná humorom, iróniou, sarkazmom - asi jedna z najlepších filmových dvojíc vôbec. Výber hercov teda brilantný spolu s kamerou (najmä slow motion) a efektmi. Jediné, čo mi trošku prekážalo - kontaktný boj mi prišiel omnoho zaujímavejší ako ostreľovačky, nedajbože tie nešťastné delá. Na Holmesovi je ale aj tak najgeniálnejšie čakať na celé rozuzlenie, ktoré je v oboch prípadoch naozaj premakané a parádne premyslené. ()

waits

Proč už ve všech nových adaptacích není Watson nedůvtipným tlouštíkem, nýbrž ostrovtipným atletem? Nemám rychlý střih a nájezdy kamer ani u Gladiátorů ani u akcí z přelomu minulého století, prostě to tam podle mě nepatří. I zločínce Moriartyho bych chtěl vidět vykresleného staromilsky, podle Doyla..A bez únavných žertů..Pokud vám je Sherlock fuk a chcete něco akčního, tak prosím, Downey má jistě charisma a Moriarty se v závěrečné sekvence dívá do možného jícnu smrti opravdu překvapeně. Zase..pro teenagery.. ()

Lilloos

Kdybychom se obešli (tedy né my, pan režisér) bez únavného zpomalování, měl by film o polovinu méně. A taky o polovinu méně nudy, což by rozhodně nebylo na škodu. Ani bezprostředně po zhlédnutí nedokážu sesumírovat inteligentní dějovou linii. A nevymlouvala bych se při tom na Doyleovu nepochopenou genialitu, jak tu mnozí činí, spíš bych obvinila Richieho a všechny jeho kumpány za ničení klasiky. A k nim tentokrát počítám i Downeyho, který v humorných scénách přehnal přehrávání až do negroteskní grotesky. Nakonec ještě promarnil vyloženou šanci na záchranu, no co to je! ()

Azurovydrak

Citelný pokles oproti jedničce, který kladu za vinu zejména překombinovanosti scénáře. Děj byl často až moc urychlený, matoucí. Identita ani motivace některých postav nebyla občas vůbec vysvětlena. Začátek nabíhá v podobném duchu, jak předchozí film skončil, což bylo fajn. Střed pohříchu slabší, ale konec zase slušný, především mne zaujaly povedené slow-motiony (les, vodopád) a nápaditá scéna, kde si profesor Moriarty prozpěvuje operu, zatímco se za ním houpe polomrtvý Holmes. Co mě ale velmi zklamalo byl způsob, jakým se film zbavil Irene - moc brzké a hlavně úplně zbytečné zabití zajímavé postavy mi připomnělo druhého Kingsmana, se kterým tento film celkově vykazuje spoustu podobných znaků. Cikánská věštkyně, která Irene "nahradila", byla nezajímavá a spíš mě rušila. Kouká se na to hezky, ale ta údernost jedničky už je pryč. 65% ()

Sunny.69

Po té, co jsem se na to včera znovu podívala, je mi jasné, proč jsem tomu dala pouze jednu hvězdu. Kdyby všechny akční záběry nebyly točeny na slowmotion, byl by to koukatelný film. Film, který má spád, ve kterém se něco děje. Takhle je to nepřilíš dobrý příběh, s hroznou narací a nejnudnějšími akčními záběry, které trvají všechny spousty dlouhých pomalých minut. Hrůza. ()

Mallyyy

Pro mě úžasný zážitek v kině (doporučuju zajít). Bavil jsem se pořád, když nebyla akce byly kruté hlášky hlavně v podání Roberta, který je prostě dokonalý a s Judem jsou velmi zajimavá a zábavná dvojice. Vše podle mého gusta. Jeníček byl velice ''silný''. Pro mě lepší jak 1. Trošku mě zamrzela Rachel. Hudba velice efektivní, prostě Zimmer. ,,Stanley. Stanley. Vy vůbec nestárnete!'' ()

Chundys

Slyšel jsem spousty řečí o tom, že byl Holmes 2 zbytečný, že je to postavený jen na zpomalených scénách, že film ubírá na kvalitě kvuli tomu že tam nehraje Irene, že Holmes je už trapný a že je to stavěný jen na tom jak pořád předvídá boj! Já měl jedinou výtku a to že tam Irene byla takovou chvilku, na cikáknu si ale taky nemůžu stěžovat! Celou dobu jsem bral Holmese dvojku s hodnocením jako jedničku, ale když se parta (čítařka karet, supr detektiv a nejlepší doktor) přesunuli do německého města Heil... nevim jak dál, kde byla scéna s komínem a pokračování v lesní bitce, byl jsem u plátna v kině zaražen v sedačce s otevřenou pusou zaťatými pěstmi a vykulenýma očkama. No a pokračovalo to dál. A soubouj Moriarthy a Holmes v šachové partičce snad ani nemusím komentovat! Vynikající film a dle mého názoru by neměl chybět žádnému kinofilovi a filmofilovi :D alespoň ve shlédnutých filmech!!! Samozřejmě po celou dobu filmu je spousty zábavných scén... ()

Tred2

Slabší než jednička (navíc skoro stejná písnička), nicméně na mě funguje pořád velmi dobře. Slabší 4. ()

jane1106

Možná by se pokračování Ritchieho Sherlocka mohlo příhodněji nazývat "Hra převleků". Nemůžu si pomoct, ale Downeyho detektiv se mi pod kůži nedostal a pokud scenáristé případných dalších filmů postavu nějak zásadně neobohatí, už tomu nebude jinak. Střídání nejrůznějších kostýmů sice patřilo k oblíbeným metodám i originální (rozuměj Doyleovy) postavy, ve filmovém zpracování slouží ale výhradně k lacinému pobavení diváka, a stejně tak v podstatě celý film. Přitvrdilo se v soubojích, ty si ale v reálné rychlosti tolik pomáhají střihem, že si je divák sotva užije. Zpomalená akce, která každé rvačce přechází, zase začíná snímek retardovat a kromě finálního duelu děj nijak neposouvá ani neobohacuje. Že formální stránka masivně utlačila obsahovou bylo patrné hned, jakmile jsem zhruba v půlce zapřemýšlela, o co že to tomu Moriartymu vlastně jde. Smutné, vzhledem k tomu, že se má jednat o Holmesova nejúhlavnějšího, nejkongeniálnějšího protivníka. Záběry z vysokorychlostní kamery jsou sice nádherné a fascinující, zejména užité ve jménu vědy, ale opravdu nepotřebuju půl hodiny zírat na to, jak se v narativním filmu kácí les. Tohle jsou navíc prostě postupy, které mě osobně do viktoriánskách filmů nezapadají, a to fakt nejsem bůhvíjaký konzervativec. Podivnou proměnou prošel Zimmerův soundtrack, který na téma z prvního Sherlocka naváže jen ze začátku, pak ale sklouzne do nepochopitelně bombastického, úderného doprovodu ve stylu Inception. Plus má ale za zakomponování nejslavnějšího motivu Dona Giovanniho do skladby předcházející návštěvu opery. Samotná Commendatore scene zde ale jinak zůstává zoufale nevyužitá, ač se ji střihač pokusil maximálně vygradovat, vyznívá jen coby prázdné pozlátko dělané na efekt. Po herecké stránce, Downey hraje pořád líbivě a podbízivě a stejně jako mi nic neříká Deppův Jack Sparrow, nefascinuje mě ani jeho Sherlock Holmes. Jude Law je pořád stejný přívěsek, který pobaví osazenstvo v kině opileckým výstupem a čas od času zachrání parťákovi kejhák. Kdyby Noomi Rapace na plátně chyběla, snímek by pravděpodobně dvakrát neutrpěl. Určitě by si zasloužila promakanější postavu. Ohledně Jareda Harrise v úloze Moriartyho jsem na vážkách. Herec je to nepochybně zajímavý, ale k úplnému docenění mi (opět vinou scénáře) chyběl nějaký démoničtější prvek, kus charakternějšího dialogu (šachová partie zřejmě měla působit jako vrcholný intelektuální souboj dvou géniů, nicméně vyzněla dost trapně) nebo ... něco zkrátka.:). Přes tohle všechno ale nemůžu říct, že jsem si film neužila. Stejně jako v předešlém díle má opět perfektní výpravu a naprosto jedinečnou atmosféru mého oblíbeného 19. století, ať už jde o načančané kavárny, nebo více jak stoletou vojenskou techniku. Parní vlak šinoucí se zasněženou krajinou oku také polahodí. Takže příště méně komiky ve stylu jízdy na poníkovi, méně matrixových bitev a timewarpovských exhibicí, více psychologie a s chutí si zajdu i do třetice. Jen doufám, že bych v sále pak neseděla sama. ()

sandinista

Druhé pokračování Sherlocka Holmese a jeho kumpána Dr. Watsona mě už tak neohromilo jako to první. Režie Guye Ritchieho je předvídatelná - zpomalovačky v akčních scénách, vizuální efekty, efektně promyšlené plány... To vše už tu bylo! Nehledě na to, spousta scén byla dosti přitažená za vlasy a ani s přivřením obou očí jsem se jimi nemohl nechat unést. Mimochodem, cigošce s hnědýma vlasama a distingovaným chováním můžou uvěřit leda tak v Anglii nebo U.S.A. Zajímalo by mě, co na takové zpodobnění říká Jolanda z EZO TV. ()

Darth Vader

Filmy Guye Ritchiho mě málodky zklamou. Přední uživatelé našeho filmového klubíku si stěžují na nedořešený scénář, potlačení detektivního žánru a přehnané trikové vychytávky či pošetilé až trapné chování hlavního hrdiny. Mě přišel scénář skvělý a k potlačení detektivního žánru taky nedošlo vyřešení bylo nečekané ikdyž divák byl přesvědčen co víc by asi tak měl vedět. Trhlé chování Sherlocka a jeho kolegy Watsona je vychytané a herec se může hezky odvázat nevidím na tom nic tak hrozného. Já mám jenom jednu výhradu... příliš rychle mi pan režisér odrovnal moji oblíbenkyni Rachel McAdams. 90% ()

Erinien

Skvělá hudba, rychlá akce, cool zpomalované záběry, co říci, je to dobré. Downey je skvělý herec a nebojí se udělat si ze sebe legraci a přišlo mi, že si to dost užívá. Možná z toho šlo vyždímat ještě víc ale i tak je to jasný nadprůměr. Prostě jasná akčňárna inspirovaná příběhy Sherlocka Holmese. ()

barteca

Čeho je moc, toho je moc. Samá lehkonohá akce, ale chybí to nejpodstatnější -napětí! Je to jako hudba bez pomlk, pak samozřejmě nevyzní nic. Nicméně ta hudba je na tom asi nejlepší, dobová stylizace dokonalá. ()

blazenka

Stejné pocity jako u jedničky. Trikově dobře zvládnuté, ale bez šťávy. Bod navíc má dvojka za výměnu postavy prof. Moriartyho. Jared Harris je mnohem lepší volba než Mark Strong. Naopak bod ztrácí za nevyužití hereckého potenciálu Rachel McAdams. Její "mihnutí se" ve filmu, který mohl být díky ní daleko lépe koukatelnější, je opravdu málo. Noomi Rapace v roli krásné cikánky Simzy nedosahuje kvalit Rachel. Takže za mě opět tři hvězdičky. Slabých 60%. ()

joudas

Sherlocka mám rád v jakékoliv podobě. Knižní, seriálové i filmové. Plus mám rád Downeyho, Jude Lawa, Ritchiho a Zimmera. To jen tak na okraj, aby bylo jasno, že jsem nečekal zrovna málo a že jsem ochoten i ledasco odpustit. Začátek mi přišel pomalejší, pak to však nabere spád, kulky začnou svištět, bomby bouchat, čas zpomalovat, třísky efektně lítat, Sherlock hláškovat apod. Dějová linka není nijak strašná, ale z Moriartyho, nejgeniálnějšího zločince a Sherlockova úhlavního nepřítele, by se dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Pak bych měl ješte mini výtku k postavě Noomi Rapace. Ta se většinu filmu drží ústřední dvojice jako klíště, ale je po celou dobu tak nenápadná, že kdyby najednou zmizela, tak by si toho snad nikdo ani nevšiml. Přestože se mi jednička líbila o něco víc, tak jsem odcházel z kina vcelku spokojen, ale k plnému počtu tomu přeci jenom něco chybělo… ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011