Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

moorks

Dvojky všech filmových sérií jsou vždy slabší a nejinak je tomu i u tohoto díla. Po vizuální, efektové stránce tomu není, co vytknout, i herecké výkony jsou dobré. Přišlo mi však , že je snaha udělat z filmu a příběhu balon.Napěchovat tam, co nejvíce lokací, situací, postav až z toho vzniká trochu guláš. Konstrukce příběhu se stává příliš složitou proti jedničce, což filmu hodně ubližuje a divák se v tom ztrácí. Je to škoda, když se ostatní aspekty podařily. ()

Alvin

Co tohle mělo být? Se Sherlockem to mělo společné akorát jméno hlavní postavy. Ale kde je vyšetřování vražd s pověstnou Holmesovou dedukcí? Kdepak vraždy, Hollywood tentokrát sáhnul po větším kalibru a bude se rovnou odvracet světová válka. Sherlock si půjčí fyzičku Ramba a skrze efektní výbuchy a zpomalované záběry profrčí až do finále. No vlastně neprofrčí, protože těch posledních 30 minut se vleklo jak cikáni do práce. Trojka doufám nebude. Ještě, že BBC přišla s druhou řadou Sherlocka, to je totiž jiná káva. ()

agent_barton

Pokračování prvního dílu, které de facto začalo tam, kde skončila "jednička". Scénář filmu je opět postaven na na výkonu R. Downey jr., kterému zdárně sekundují J. Law, N. Rapace a J. Harris jako prof. Moriarty. Jedná se opět o povedený mix akce a dramatu vhodně proloženého humornými hláškámi RD jr. Pokud jste tedy príznivci prvního příběhu o Sherlockovi Holmesovi, "dvojka" se vám bude líbit. ()

Joshua2121

Tak atraktívne natočený film a taký lacný postoj k samotnému príbehu, od ktorého som čakal naozaj viac. Po hodine a pol som vôbec netušil o čom ten film je. V poslednej polhodine bol akýsi náznak o prevedenie príbehu, ale bolo to len chabé obmieňanie niekoľkokrát použitej témy, ktorá sa objavila v nejednom filme. Niekedy sa objavili až amatérske nepresnosti v scenári, a zas niektoré scenáristické nápady boli naozaj vychytávky, ktoré milo prekvapili. Koniec koncov sa na to pozeralo veľmi dobre. V kine to bol zážitok, no pozrieť si to znova na PC by bola len strata času a patričná nuda. Suma sumárum, kopec dobrej akcie postavenej na nepevnom základe, na ktorom samotný príbeh pokope nedrží, ale skôr sa rozpadáva. (70%) ()

cajda77

Udělat z Sherlocka Holmese akční trhák ve stylu Jamese Bonda a kamerou jako v Matrixu? Nevkus možná...ale funguje to skvěle! Napínavá podívaná, plná akce a překvapení. Příjemná pohádka na večer.;) ()

magic0

Když si odmyslím, že jsem vyrostl na knižních předlohách a pak na filmech s Ianem Richardsonem a budu brát jako něco úplně jiného. Nápad opakovaných záběrů (promýšlení zápasů) je bravůrní, zpomalené efekty a celková kamera super a o hudbě už vůbec nemluvím. Nemůžu dát jen plný počet proto,že Tony Stark měl být Stark a Sherly víc angličan. Vyprávění příběhu má skvělý spád a vůbec se nedá u tohoto filmu nudit. (21.1.2013) ()

sha.piro

Není to pouze Robert Downey junior, co mi do filmu o Sherlocku Holmesovi vůbec nezapadá. Nevím, kam se poděl hlavní představitel klasicky bystré mysli a rozumu, nebo gantlemanství. Namísto něj tu pobíhá mutant, křížený s Jamesem Bondem, Jackie Chanem a MacGyverem. Výslednou známku si ode mne nový díl Sherlocka "Jackie" Holmese vysloužil opět spíše za dobové zasazení, které se tvůrcům vcelku povedlo. Jen nevím, co je neustále vede k používání těch nudně zpomalených scén, a proč si pořád neuvědomují, že Jude Law měl být tím, kdo tu měl nést žezlo a korunu. ()

Ounak

První díl byl skvělý, ale tenhle díl si u mě našel zvláštní místo. Downey je arogantní, namyšlený, sebevědomí stejně jako v Iron Manovi, dobře vymyšlený scénář. Ve filmu jeh hodně akce, je dobře vybraný záporný hrdina a mezi oběma stranami je mimo nenávisti i hodně respektu. Za mě skvělý film. ()

Andy.222

Velice osvěžující vtipné, "záporákovy" motivy a plány velice věrohodné. Vtípky zábavné (byť místy infantilní - Sherlock na poníkovi) a závěrečný otazník krásná třešinka na chvalitebném dortu. ()

IsaacClarke

Druhý Sherlock je prostě typická dvojka. Je tam víc akce, méně konzistetntí děj a zbytečně moc lokací. Ale stále je tam naprosto excelentní Robert kterému sekunduje jen o ždibíček slabší Watson. Moriarty se rovněž povedl, právě proto že na první pohled nevypadá jako charismatický záporák. Komornější Londýn sedl Sherlimu více než Evropská road movie, ale stále je to skvělí fílm. Zasloužené čtyři hvězdičky. A doporučuji druhé zhlédnutí, jelikož ten příběh který všichni zazlívají zase tak povchní není, jen ne třeba pochytit všechny niance, ()

Motyuek

Prvního Holmese vystihovalo slovo překvapení. Překvapující bylo pojetí příběhu, překvapující byla zápletka a zejména její vyvrcholení. Druhý díl se na prvním bohužel už jen veze. Není špatný, to rozhodně ne. Ale je toho žalostně málo co ukázal nového a převládají spíš zklamání. Padoucha Jaredu Harrisovi teda nežeru. Noomi Rapace musí mít sakra bezvadného agenta, protože jinak si neumím vysvětlit, že zrovna ji do nějaké role někdo obsadí. Pokud naopak budu hledat pozitiva, tak velmi potěšil Stephen Fry v roli Sherlockova bratra. Víc toho ovšem není. Každopádně, když to srovnám s pokračováním jiných úspěšných filmů, mohlo to dopadnout mnohem hůř. ()

Ajka13

Tak vážně nevím, kde je chyba: První díl byl docela dobrý (coby americký Sherlock Holmes), ale tohle byl nějaký error. Nedodívala jsem se, protože mě to tak nebavilo, že mi ta další hodina, kdy bych u toho musela strávit, přišla jako ztráta času. Docela mě to mrzí. Je pravda, že jsem byla nucená koukat na to česky (děsnej dabing), ale nemyslím si, že by to originální znění zachránilo. Někdy příště, možná. ()

Iroquois

Myslím, že i Chuck Norris by měl co dělat, aby Sherlocka zvládl. Škoda, že takoví hypergéniové dnes už neexistují. V práci by potírali zlé nadnárodní korporace a korupci na nejvyšších místech a ve volných chvílích válcovali své soupeře v zápasech v kleci. Ale bavil jsem se docela dobře. Příběh ujde, zpomalovačky jsou fajn, výprava konce 19. století celkem obstojná, různá hejblátka fungují, zbraně cvakají, třísky lítají, záporák za hrdinou příliš nezaostává. ()

AltairAhad

Pořád stejně dobré jako první díl. Takže psát zbytečný rozbor a nimrat se v kritice je zbytečné. Přišla jsem, viděla jsem, bavila jsem se. A teď snad už jen čekat na sehrané duo Downey/Law ve třetím díle! ()

salokin

Hodně nepříjemný propad do šedi průměrnosti oproti jedničce, které byla chytrá, napínavá a a ty dvě hodiny mi u ní utekli sakra rychle. Tohle je prostě předimenzovaná, nudná patlanina, která trpí tradičním syndromem hollywoodským pokračování, snažících se být v každém ohledu dvakrát větší, ale spíš je to dvakrát větší hovadina. A vážně dost pochybuju, že se někdo poučil a ve trojce se dočkáme něčeho jiného. ()

Dave_Speed

Po velmi povedeném předchozím díle jsem měl jisté obavy, zda toto pokračování udrží krok. Jsem moc rád, že jsem se mýlil. Naprosto mě fascinovala jakási 'příprava soubojů', která byla i v předchozím díle. Temná atmosféra je odlehčena vtipem a Sherlock si udržuje nadhled i v situacích, kdy by to asi nikdo nečekal. Robert Downey Jr. v hlavní roli opět nezklamal. Děj má spád a pozornost diváka si udržuje také častými nečekanými dějovými zvraty. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011