Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Billie777

Bála jsem se, aby dvojka nebyla horší než jednička, která byla skvělá. A naštěstí byla povedená stejně tak, ikdyž příběh se mi jen o trošičku víc líbil u jedničky. Ale jen o trochu. I dvojka je stejně tak svižná, akční, vtipná a příjemně koukatelná jako jednička. Skvělá kamera, hudba a herecké výkony. Robert Downey Jr. a Jude Law se nádherně doplňují, skvělý byl i výběr Noomi Rapace, která tu nahradila Rachel McAdams. Rachel mi tu sice trochu chyběla ale jenom ze začátku, Noomi jí nakonec nahradila velmi dobře a opravdu se mi tu líbila. Druhá polovina filmu se mi celkově líbila a bavila víc než první. No a nakonec ještě maximálně povedený konec. ()

jondoe

O dost slabsie ako prva cast, ktora ma ohromne pobavila. A to viac ma to mrzi kedze som sa tesil na Noomi Rapace, ktora patri od filmu Muzi, ktory nenavidia zeny k mojim velkym oblubenkinam. Mrzi ma to ale asi po prvy krat ma Guy Ritchie dost sklamal. ()

SheenaStaley

Pri prvej časti som v kine ani nedýchala a mala som z toho fakt príjemný filmový zážitok.... Toto ma až tak nenadchlo, hlavne vďaka niektorým fakt príliš dlhým scénam, ktoré by mi rozhodne nechýbali..... Ani dokonalá herecká dvojica jednoducho niektoré veci neudrží na úrovni keď je naprd réžia(fakt nejsom Ritchieho fanúšik a tu trochu šlapal sám po sebe), 4 hviezdičky za príbeh a ako vždy bezchybné herecké výkony Judea Lawa a Roberta Downey juniora ktoré z tohto filmu robia niečo čo si menej ako 4 nezasluži:D ()

Torako.chan

Jako, že první Sherlock, kterýho hraje Ironman byl fajn, na čumendu, tak tohle...bylo nemálo vidět, jak je snímek založen na líbivých pomalených záběrech a jiných pozlátek, aby nebyla tolik vidět jeho plytkost. Škoda. Ale Ironman je dycky bezva! XD ()

iXtr3m3

Klasické pokračovanie ála Transformers. Väčšie, veľkolepejšie, ale nie vyslovenie lepšie. Maximálne na rovnakej úrovni ako prvá časť. Na jednej strane efektné strihy a spomaľovačky, na druhej strane, keby sa hrdina nevola Sherlock Holmes ale akokoľvek inak, film, resp. príbeh tým vôbec neutrpí. ()

Loki_Six

"You see, hidden within the unconscious, there is an insatiable desire for conflict. So, you're not fighting me, so much as you are the human condition. All I want to do is own the bullets and the bandages." ()

Janega

Pestrá dávka akcie. Perfektný britský humor. Skvelé herecké výkony. Plynulý a dynamický dej. Presne ako v jednotke, ale s väčšími dávkami. ()

VIPerson

Vtipnější než jednička,tak trochu dospělejší než jednička (což se nevylučuje s prvním kladem),napínavější než jednička,akčnější než jednička,výpravnější než jednička,cikánštější než jednička (tihle cikáni mi nevadili),zimmerovštější než jednička....Dost bylo jedniček.První půlhodinka možná slabší,o to víc prostoru pro Downeyho,Lawa a jejich jiskřící dialogy a improvizované vtípky,které baví celou stopáž filmu.Trochu mě mrzí,že prvního Sherlocka jsem chtěl vidět v kině vícekrát a taky viděl,kdežto Hru stínů z nějakého pro mě nevysvětlitelného důvodu vidět podruhé v kině nepotřebuju.To mu však na kvalitách neubírá.Hudba samotná mě nejdřív příliš neoslovila,ale ve filmu fungovala náramně,zvláště u scény s vlakem a cikánské SK skladby taky potěšily.Když to shrnu tak v podstatě nemůžu nic vytknout...blockbuster,u kterého nemusíte tolik přemýšlet takhle na zimu vždy potěší.Možná mě mrzí že jsem zatím nenašel hru,která by se odehrávala právě kolem roku 1890 v Anglii...PS:Scéna v lese mě tak uchvátila a vryla se mi do paměti,že se nebojím zařadit ji do TOP 20 mých oblíbených scén...PPS:a jak tu někdo(POMO) psal,že ho rozčiluje to napínání kdy skoro umírají hrdinové a je v podstatě jasné že umřít nemohou...to se mě trochu dotklo...to je jakoby čekal že ve Star Wars v epizodě III umře Anakin nebo Obi Wan..(hloupý a nadsazený příklad) PPPS:Na co jinýho byste chtěli chodit do kina když ne na tohle? ()

Merkin

Akční génius podruhé, aneb znuděný diváku zbystři, přichází pamlsek pro tvé zhýčkané oko. Nicméně i přes dechberoucí kameru, šik kostými, precisní herecké výkony a nebezpečně vypiplaný scénář se všestranný detektiv jakoby ztrácí. Ritchie má všechno dokonale vychytané, všechno až na příběh sám. Snahou filmu je ukázat veškerý svůj potenciál, rozsekat diváka arsenálem vtípků, převleků, zbraní, triků, slovních hříček, soubojů, měst, budov, dopravních prostředků, postav, jazyků....taky už nevnímáte? Uznávám, že linie děje v jedničce nebyla nikterak náročná, avšak Holmesovy logické vsuvky a originální zápasy všemu dodávaly patřičnou jiskru. Ve dvojce z 80 procent snímku absolutně nemáte tušení, o co se vlastně jedná, jak no co přišel(u mnohého se to nedozvíte ani na konci-jak se dozvěděl o cikánce?) a některé hlášky působí dost prázdně. Druhá polovina samozřejmě stojí za to, v rámci konkurence jako takové by šlo o 4 hvězdy, v rámci konkurence prvního dílu však Hra stínů klesla o příčku. ()

Fary

Az na par detailu myslim si velmi povedeny film. Zkutecne si s tim tvurci vyhrali. Na tohle stoji za to jit do kina. :) ()

bila.tecka

Ano, bylo to nevyhnutelné. Novodobý Sherlock Holmes vydělal balík, proč tedy nepřihodit další dolárky. Stejný realizační tým včetně toho hereckého, stejné zpracování. Kam se v těch úzkých mantinelech diváckého očekávání (Downey, Law, zpomalené záběry, detektivní pointa) posunout vpřed? Ono by to šlo například volbou jiného režiséra, to by ale Guy Ritchie nepřenesl přes srdce. Druhý Sherlock je tudíž stejně šarmantní a vtipný jako prve, Jude Law jako sekundant Watson stále v přední linii, záběrů ve stylu "bullet time" je poněkud víc a jsou samozřejmě okázalé, pointa je výrazná a pro většinu z nás nečekaná. Takže vlastně zbytečné pokračování, které bude mít jistě dalšího následovníka. Měl bych ještě tři poznámky k hereckému obsazení. Velmi povedená byla volba Stephena Frye do role Sherlockova bratra a obsazení Jareda Harrise jako padoucha Moriartyho. Krutě chybná byla ovšem role Noomi Rapace, která svou cikánku zahrála tak mdle a nepřesvědčivě, že doslova trčela z celého filmu. ()

Jierl

Příběhově film na silnější tři hvězdy, ovšem jako velký plus jsou tady efekty, zpomalené záběry a další různé hříčky, které působí přirozeně. Z této stránky se mi žádný film hodně dlouho tolik nelíbil ()

pavlikv

Na pokračování z roku 2009 sem se hodně těšil. První díl byl pro mě velkým překvapením. Což se o druhém díle moc říct nedá. Při prvním pohedu nejvíc zaujme vizuál. Ten je bezchybný místy až geniální, ale příběh mu celkem podkopává šmrnc. Zápletka filmu není tak chytlavá jako u prvního dílu, člověk se místy až ztrácí. Pro mě trochu zklamání, ale jako sequel to není nejhorší, každopádně jsou mnohem horší pokračování. Rozpočet:$??miliónů I Tržby USA: $157,415,000 I Tržby celosvětově: $334,615,000. 65%. ()

J.Bourne

Mno tak nakonec čtyři hvězdičky. Zase, stejně jako u jedničky, mi tam něco chybí. Co moc nevim, ale něco jo. Musim uznat, že mě to bavilo daleko víc než první díl. Užasná byla hudba od Hanse Zimmera. Akce, zpomalený zaběry všechno skvěle sedilo, nic nepůsobilo rušivě. Nesmim opomenout výbornej humor a skvělej výkon Roberta Downey Jr. Finale filmu bylo skloubením všeho co jsem vyjmenoval, takže špička. Ale přesto jen čtyři hvězdy, kvůli pomalejšímu rozjezdu, trošičku předvídatelnýmu ději a zápletce. Nakonec a pro mně nejdulejžitější..Trošku mi tam chyběla taková ta ponurost, mysterioznost a napětí, co by mělo být všem dílum s Sherlockem, ať už v jakymkoliv podaní, vlastní. ()

Dixiee

Již první díl bylo značně „ulítlé“ zpracování této detektivní postavy. Ale alespoň byl zasazen do prostředí staré dobré Anglie s kulisami a „vychytávkami, dejme tomu, do té doby náležících, tudíž byl při troše nadhledu tak nějak stravitelný. Nové zpracování už ale dvakrát stravitelné není, i kdybych se dívala s nadhledem, který by mi poskytl pobyt na oběžné dráze. Udělat ze Sherlocka Holmese křížence starodobého Jamese Bonda a Jasona Bourna mi přijde značně ulítlé i na Hollywood. Tempo je sice svižné, člověk se baví, ale film je bohužel sestaven ze sledu, sice zábavných, scének, ale bez nějakého duchaplného děje. Ještě že se alespoň na Downeyho dá koukat, a to mi do dnešních dnů dvakrát sympatický nebyl… Asi jsem si ho, při nespočtu hluchých míst ve filmu, mohla alespoň lépe prohlédnout. ()

tom.nosek

Z mnoho stran je slyšet, že v porovnání s jedničkou je nový Sherlock horší, s tím ale nemůžu souhlasit. Sherlock "dvojka" je řekl bych více komediálně laděna než první díl (např. scéna s poníkem je úžasná), dostáváme zde i více počítačových triků, což je občas klad, občas zase zápor. Co je na dvojce slabší, tak příběh, který prokáže tu svou logickou genialitu až v úplném závěru filmu. Hodnotím proto stejně jako jedničku, někdy se film vylepšil, někde si zase pohoršil, pocit jsem měl plus mínus stejný. ()

bloodline

Efektový orgazmus bez štipky tolerancie k dýchacím potrebám divákov, preto sa nehrňte do kín (neskôr k prehrávačom) za účelom epickej prechádzky po vyšliapanom chodníku prvotiny. Dvojka všetko zmietla zo stola ako Fat Man Nagasaki a pravdupovediac, svoje peniaze neľutujem. Pán Ritchie zapredal talent megalomanskej produkcii, čo mi je určite ľúto, na jeho obhajobu však musím povedať, že výsledný efekt posiela s prehľadom do večných lovíšť väčšiu časť vysoko-rozpočtovej konkurencie. Sherlock Holmes sa rozbehal po Európe a urobil dobre. Táto forma mi sedela viac ako ponurý genius loci britskej metropoly. V technických kategóriách Sherlock zaboduje (a boduje) s prehľadom úderov Muhammad-a Ali-ho (technické K.O. = beh lesom), menej to už platí pri scenáristických a dejových ingredienciách, ktoré Ritchie režisérsky drží so zvyškom po hromade, nech dielo pôsobí ako celok. Downey sa v Sherlockovi našiel, herecky si postavu vychutnáva (Law detto), len s humorom to akosi nešlo v symbióze s mojim intelektom :) Nabudúce prosím spomaliť (aj ja som len človek a menej je častokrát viac) a popracovať na duchaplnej dejovej línii, Sherlock Holmes si to zaslúži... ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011