Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

fabregas1

Pro mě dvě hodiny dobré zábavy.Po jedničce jsem byl přesvědčen, že se mi bude líbit i dvojka,a taky se tak stalo Robert Downey Jr. je pro mě jeden z nejlepších herců.Místo něj bych si dokázal ještě představit Johnyho Deppa, ale pak by byla velká propast.Už se těším na trojku. ()

Pickardino

..jeste zabavnejsi nez prvni spektakl, Moriarty je tu Sherlockovi dustojnym protivnikem, chemie Watson/Holmes funguje jeste lip. Stephen Fry je povestnou perlickou na dortu, a tesi me tech par hezky pripravenych situacnich vtipu. Jenom ta Noomi je jakasi.. kozena.. ()

Chlo0opek

Ze začátku to nebyl až tak strhující Sherlock, ale pak již se dostal na tu správnou vlnu a tak je to opět ten starý dobrý detektiv. Guy odvedl dobrou práci a to nejen se zpomalenými záběry. Jo a ještě nesmím zapomenout na scénu s Sherlocke jedoucím na poníkovi - ta byla opravdu skvělá:) ()

complex

Ja som celkom spokojný, aj keď je to skoro rovnaké ako jednotka... len je tam viac spomalených záberov a podobné zvraty... ale tak to už chodí, ak ľudia chcú zarábať na podarených veciach... viem si živo predstaviť ako by vyzeral tento film v 3D... škoda, že v takomto rozhraní som ho nevidel... ale tak ak to môžem zhrnúť, tak je to úplná odychovka, ktorá nesklame... ()

DarkViper

Jednoznačné zklamání oproti jedničce, vše už je tak hrozně předimenzované a postavené na hlavu, že to ztrácí na působivosti, filmy typu tohle je ten největší frajer ze všech, dívejte co umí, už jsou aut, méně akčních scén a více přemýšlet nad monology. ()

sakac

Dej o čosi viac prešpekulovaný a prepracovaný ako v prvej časti. Zo začiatku trochu nudnejší film sa v druhej polovici zmenil na úžasnú hru nielen tieňov, ale aj hru vynikajúcich špeciálnych efektov. Všetky slow-motion scény som si dokonale užíval. Opäť perfektné herecké výkony a ak nezoberiem do úvahy prvú polovicu filmu, tak napätie, dráma a vyvrcholenie zápletky tam nechýbalo. Trochu humoru, veľa akcie, občas treba zapojiť mozog, to je úspešná rovnica, ktorá ma pri týchto dvoch filmoch drží a bez ktorej by asi ani neexistoval Sherlock Holmes. Ak chcete príbehy prečítajte si knihu, ak chcete akciu, výborné herecké výkony a zábery, ktoré ulahodia vášmu oku (síce trochu na úkor príbehu, ale predsa), tak si pozrite film. ()

StrangeZs

Po netradiční a lehce komorním prvním díle se tvůrci rozhodli, že přidají všeho, ale pěkně po douškách. A tak v první polovině filmu je divákovi servírována nevídaná spíše než-li komedie, tak taškařice, o tom kterak si žil byl jeden šílenec v industriální Británii. S postupem filmu bohužel však komičnost klesá střídána výpravným putováním odkud si kamsi. Pořád baví, ale chce to již více nadhledu. Až ke konci se dostane do slepé uličky ze které se ne a ne vymotat. Sice né tak brilantní jako první díl, ale pořád skvělé ač úplně jiné, tak si nemohu pomoci, ale já se prostě skvěle bavil. ()

zekon

Opět jako jednička, spíš ještě horší. Takhle dojebat geniální dílo o SH. FUJ! Kdyby se to jmenovalo jinak, o jiné dvojici, třeba Čuk a Gek nebo Jája a Pája bylo by to asi lepší. Ale ten film je o Sherlocku Holmesovi a Dr.Watsonovi ale jen těmi jmény. Jinak tahle nehorázná slátanina akce a dementních dialogů nemá s předlohou nic společného. Ritchie vyser se už na akční sračky a udělej raději Podfuck 2. Opět není vůbec poznat Zimmerovův rukopis, přijde mi jakoby to měl taky za trest jako divák. Za komentované zpomalované souboje a dbrou kameru dám 2. Ale nevidět, lépe udělat!! ()

Ch1cken

Co jsem od filmu očekával, to jsem i našel a navíc jsem se ještě upřímně několikrát zasmál, například u scén svatba, ježčí guláš a poník. Existují filmy, kde nemám co vytknout a možná je to tím, že nic co by se dalo vytknout nehledám, jen sleduji co je mi předloženo a baví mě to, proto nemám důvod. Pro mě velmi poutavý, zábavný, luxusní hudbou zastřešený snímek s herci, kteří mi jsou velmi sympatičtí, až na "záporáka", který nesympatický tak nějak má být..nebo ne? ()

grandir

První polovinu jsem dala nadvakrát a už jsem film pomalu odepsala, ale druhá půlka je tak nadupaná, že ... týjo, já musím dát zase pět! Jedna vybroušená hvězdička je za skvělou hudbu, která je zážitkem sama o sobě. ()

lubica1995

Ak mám porovnať, tak jednotka ma viac zaujala ako dvojka. Chýbali mi vo filme Sherlockove myšlienkové pochody.. :)) Dej, príbeh sa mi páčil. Aj keď filmov z podobnou zápletkou, dejom, zvratmi a nepredvídateľnými udalosťami je už príliš, nikdy ma asi neprestanú baviť a rada si pri nich odpočiniem. Spracovanie , efekty boli úžasné. ()

Glowlady

Mně se to fakt nelíbí :( A přitom je to obrovská škoda. Dle mého názoru první díl nebyl zas až tak hrozný, ale toto?... Polovinu filmu jsem v kině nervozně poposedávala a přemýšlela o tom, o co tam vlastně jde a jestli jsem vůbec na správném filmu. Rádoby vtipné scény nebyly vůbec vtipné - spíš bych je nazvala vynucené, aby člověk neusnul... Jediná zajímavá scéna (co si tak pamatuji) byl útěk lesem, který byl opravdu velmi zajímavě a nevšedně natočený a možná od této pasáže mě začal film docela bavit... Ale celkově: prostě pro mě velké zklamání, proto nemůžu dát víc jak 40%. ()

IronSide

Pokračování Sherlocka Holmese už bylo poměrně slabší než první díl. Ač byl film akční, vtipný a přišel opět s něčím novým, tak už jsem u něj neseděl s takovým napětím jako u jeho předchůdce. Přiznám, že při prvním shlédnutí jsem zhruba v polovině filmu dokonce na chvíli usnul. Film je totiž místy zbytečně natáhlý a nic zásadního se nestane. Přesto se závěr opět rozjede a je na co se dívat. Převleky Holmese jsou opravdu nápadité a vtipné, nejvíce zřejmě v závěrečné scéně, kdy splývá s křeslem. Bohužel to napětí, kdy „nevíme“, zda Holmes umřel nebo ne, je velmi malé. Tedy určitě jsem byl více napnutý v prvním díle, kdy po výbuchu málem zemřel Wattson, tam jsem tomu na chvíli snad i věřil. V celkovém pohledu mě film nezklamal, ale lepší než první díl určitě nebyl. ()

Monniques

Tak to se moc nepovedlo. Asi tomu nepomohlo sledování s dabingem, ale i v originále by to bylo špatný. Už skoro na začátku to bylo WTF, to jak Sherlock viděl do budoucnosti nebo co to mělo být. Přetechnizovaný až hrůza! Přehnaný zpomalený záběry a těch chyb. Ani ti herci tomu filmu nepomohli, ani Noomi, což mi bylo líto. Ani nevím, proč tomu dávám dvě hvězdičky, možná si ani ty dvě nezaslouží, ale dvě dávám zřídka kdy a teď jsem měla opět příležitost. ()

moorks

Dvojky všech filmových sérií jsou vždy slabší a nejinak je tomu i u tohoto díla. Po vizuální, efektové stránce tomu není, co vytknout, i herecké výkony jsou dobré. Přišlo mi však , že je snaha udělat z filmu a příběhu balon.Napěchovat tam, co nejvíce lokací, situací, postav až z toho vzniká trochu guláš. Konstrukce příběhu se stává příliš složitou proti jedničce, což filmu hodně ubližuje a divák se v tom ztrácí. Je to škoda, když se ostatní aspekty podařily. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011