Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

F.W.Colqhoun

Měj jsem lístek zdarma, trochu vymeteno a společnost, která si žádala oddechové zábavy. Vyklubala se z toho nudná dřina. Přitom stačilo málo - nevysrat se úplně na přežitek staré dobré kinematografie - scénář. Herecké osazenstvo, přinejmenším co do charismatu fakt dream-team (snad až na ošklivou a nudnou Noomi Rapace), by mohlo válet, jen kdyby bylo s čím pracovat, některé trikové momenty jsou lahůdkové, režie sebejistá a ambivalentně (viz níže) maskulinní, kamera slušná, potenciál netradičního Sherlocka značný. Autoři textu si ale zjevně vytkli ambiciózní cíl eliminovat i ty nejsubtilnější prvky detektivky (a příběhu) nebo ji přizpůsobili nadpřirozeným schopnostem Downeyova Holmese, protože alespoň já jsem se ve svérázné logice příběhu ne snad ani tak ztrácel, jako spíš žádnou neregistroval; handicap dekadenta. Anebo jsem si měl ke vstupence přikoupit místo pečiva trochu "kokeše"? Soudě dle reakcí v blízkém okolí mé dalamánkem podrobené sedačky jsem byl toho druhu asi v kině v menšině. Chvílemi mi sice připadalo, že se lidé chechtají spíš Holmesovým převlekům a la Petr Novotný, ale musel jsem se splést, protože na tom k smíchu nic nebylo. Na druhou stranu mne film zaujal některými anarchistickými a queer momenty (zesilovanými svéráznými výstupy Stephena Frye a vrcholícími v okamžiku, kdy na plese mírového summitu začnou Holmes s Watsonem * aniž by vzbudili jakoukoliv pozornost * tančit) a výjevy evokujícími české veselohry 70-tých a 80-tých let (konkrétně „Pane, vy jste vdova” - scéna na Donu Giovannim, kdy nebylo daleko do ”Bože, to je naivní - ten John je zřejmě ukryt v tom sloupu”) a kde scházela snad jen Brdečkova geniální invence a Vorlíčkův „tač”. Ten nejkřiklavější protiklad dobrého a špatného ve filmovém popcornu. Přes to dobré, kterého nebylo málo - nikdy víc. ()

lukasch

Efektní píčovina. Jednička byla fajn, dvojka jen přidává všeho více. A ubírá Rachel McAdams. A to se nedělá. ()

Hanys_

Z logických důvodů už Game of Shadow nemohla tak příjemně překvapit jako první Sherlock, ale i přesto je tohle pokračování celkem zdařilé. Hlavně nesrovnávat se seriálovým Holmesem, protože ten vážně kopu mnohem vyšší ligu. 7/10 ()

Holina

Je to teda stylovka až na půdu a je to i sranda, ale míň než v jedničce. Asi se to dalo čekat. jinak Moriarty výbornej. ()

dopita

První díl byl solidní oddechovka, pokračování je ovšem průser. Předně jsem po celou dobu filmu nějak nepobral, o čem to vlastně je. Kdo je záporák mě posléze došlo, ale co je za tím vším, v čem se to vlastně Sherlock Holmes pořád vrtá, jaký hledá stopy a kam ve vyšetřování směřuje, v tom jsem se neorientoval ani náhodou. Těžko říct, jestli scénář dával na papíře smysl. Předpokládám že ano, ale potom režisér totálně pohořel. Je fakt, že mě mohly ňáký detaily pomatenýho děje uniknout. Jenže to bylo proto, protože jsem byl občas myšlenkama někde jinde, což by se rozhodně nestalo, kdyby mě Guy Ritchie dokázal zaujmout, kdyby vyprávěl příběh poutavě a dal tomu ňákou jednotící linku, která by dávala smysl. Chaos, zmatek a nuda. ()

ThomasCrown

Opäť platí staré známe, že dvojka je výbušnejšia, akčnejšia, dynamickejšia, Paríž, Londýn, Švajčiarsko prekrásne, Downey vtipný a charizmatický ako vždy, tak prečo to takto pokašľať scenárom?! Veľká škoda, film by bol inak skvelý, no aspoň finále je dvakrát prekvapujúce a nečakané. ()

kery-

Stále dobré, ale už ne tak luxusní jako jednička. Hlavně záporákovi chybělo veškeré charisma (narozdíl od prvního dílu). ()

Ilhan

Druhý Sherlock Holmes ztrácí lehkost jedničky. Ano, pořád je to zábava, ale scénář už není tak dobrý (zato stopáž je bohužel trochu delší) a hlavně se z toho vytratilo to tajemno a mysterióznost prvního dílu. Sám professor Moriarty nevzbuzoval tu záhadnost a zajímavost, jako jeho nastínění v prvním díle a stal se z něho pouze jeden z dalších pošuků z mocenským komplexem. A hlavně lordu Blackwoodovi nesahal ani po kotníky. Celkově už to prostě není ono. ()

MaaaR@

Downey opět excelentní, ale táhnout skoro sám dva filmy je moc. Jedničce to prošlo, protože mu zdatně sekundoval Watson, který je ve dvojce již slabší. Díky tomu, že to celkově vypadá na kopii prvního dílu, to zkrátka není už tak poutavé, neboť snímek ztrácí výhodu překvapení a neotřelosti. Velkou radost jsem měl ve chvíli, kdy jsem spatřil mého oblíbence Davida Roberta Jonese (Jared Harris) ze seriálu Fringe jako profesora Moriartyho. Tohle nadšení nakonec poněkud vymizelo, když jsem zjistil, jak málo místa a možností mu bylo ponecháno. Na druhou stranu to stále ještě svoje kouzlo má :). ()

Lewisek

Přestřelka v lese obšlehnutá z legendární přestřelky na chodbě mezi sloupy v Matrixu. A jinak všeho víc než v prvním díle. Méně bylo "jen" té originality. ()

Rapikk

Tento film má vše - kvalitní děj, zajímavý příběh, zápletku, charismatické postavy, excelentní herecké výkony i tu hezkou grafiku. Řekl bych, že toto je film na pět hvězdiček. Prostě nemám, co vytknout. Ale stejně z nějakého důvodu neodcházím od obrazovky nadšen a omámen geniálností snímku. Proto dávám jen hvězdy čtyři. ()

Scevola

S klasickym Sherlockom to nema vobec nic spolocneho (to si radsej pozriet rovnomenny serial Sherlock) ale ako akcny film je to zabava s dvoma sympatakmi v hlavnych rolach. 7/10 ()

HArna

Hra stínů je identická s předchozím dílem,navíc dost chaotická. Robert Downey to táhne,bohužel celkem zklamání. Tento druh hůmoru mě určitě neoslovil. Občas to vypadá jako by se velký Sherlock dal na mma,navíc ty zpomalené akční scény bych bral třeba u postradatelních,ale ty to nepoužívaj,asi proto,že už je to dosti okoukaný a už vůbec nemluvím o naprosto zpackaném závěru.Padouch Moriarty by si rozhodně zasloužil lepší závěr,navíc Holmes čistou náhodou přežil jistou smrt...BOHUŽEL,takže se dočkáme pokračování Naprosto zpackaná knižní předloha! ()

Milan25

Vizuální lahůdka, klasicky skvělý Downey, ale tak nějak celkově mně byla zápletka příběhu úplně šumák. Pro mě slabší než jednička. ()

Paity

Dvojka se nedá kvalitou, a to ani příběhu či hereckými výkony, srovnat s jedničkou, která byla velmi příjemným překvapením. Neříkám, že dvojka je humus, ale nepřináš nic nového a vlastně vykrádá sama sebe. ()

ChrisBa

Tento film mi tu príde príliš nadhodnotený. Nebyť dobrých hercov tak to snáď označím za odpad. Mne to príde, že Guy Ritchie sherlockovské detektívky nepochopil. Hneď od začiatku filmu poznáme páchateľa..už to mi príde pre film s názvom Sherlock Holmes neprípustné.. ďalej ani neviem či to vôbec malo nejaký dej..postavy sa len presúvajú z miesta na miesto a niečo sem tam zo seba vypustia zábavné.. to je tak asi všetko čo mi utkvelo v pamäti.. na prvého Sherlocka od Ritchieho sa dalo pozerať..tento mi prišiel ako strata času.. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011