Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

Diskuze

Lister134

Lister134 (hodnocení, recenze)

Mistr FRIDAY13 mi napsal že hodnotí trailery a mistr fankko to prý už má doma.

VEVEXXXXX

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

Reakce zatim tak z 60% pozitivní. Propadák ani žádná bomba teda asi nehrozí.

Zeck (hodnocení, recenze)

Tohle nebude kopírka Districtu. Ten skrytě vypovídal o utlačování, ghettu, Kreveťáci v podstatě byli podřadná rasa, která se množila a většinová společnost jí chtěla zlikvidovat. Bylo tam spousta narážek na dnešní společenské problémy. JAR tam byla proto, že podobné potíže tam zažívali černoši za Aparteidu. Monsters bude úplně jiná záležitost. Tyhle podobnosti o ničem nevypovídají, samotný námět Monsters je originální. Neznám žádný film, v kterém by se mimozemšťani dostali na zem a okupovali tady nějáké uzemí a v podstatě se stali obyvateli země, možná vzdáleně právě District, ale tam Kreveťáci byli na malém uzemí, které bylo řízeno a kontrolováno. Monstra budou žít nekontrolovatelné v podstatě to bude ukazovat člověka na druhém žebříčku potravinového řetězce. S Mlhou to nemá společného už vůbec nic. Tam vtrhly "zvířatka" z jiné dimenze, které totálně překopala celý ekosystém. Proto bych už pozastavil tu diskuzi na téma "tohle je kopírka Mlhy a Districtu"...

Benjamin-L

Benjamin-L (hodnocení, recenze)

Mě to prostě připomíná taky District 9 a ta fotka jak tam sou ty chobotnice na zdni s těma tankama tak to vypadá ja odkaz na kreveťáky s lidma jak se držej za ruce

curfew77 (hodnocení, recenze)

Mě by jinak nevadilo ani tak to přechýlení, když se postava jmenuje dejme tomu Norah Jones, ať ji v titulcích klidně přeloží jako Jonesová, koneckonců bude to přehlednější, ale tady je to podle mě především naprosto proti smyslu toho fóru ... Podle mě jí i "v češtině" chtěl říct něco jako "copak jsi objevil, ty můj malý Cortési?" nebo tak nějak ironicky bych to přeložil - ne Cortézová :/

Zeck (hodnocení, recenze)

To ano, bohužel žijeme v zemi, kde se všechny cizí ženské jména przní "ová". Už jen čekám, kdy se z Madonny udělá Madonnaová. Každopádně titulkář chybu neudělal, pokud by napsal "Cortéz" většině lidí by to nedošlo, protože jsou navyklí právě na "ová". Pak by tady jeden člověk neřešil "Cortézová", ale deset lidí by se tu pozastavovalo nad tím, na koho ten chlap mluví. Stejně je to jedno, protože 9/10 lidí ani neví, kdo byl Cortés.

curfew77 (hodnocení, recenze)

Myslel jsem to tak, že pokud si ze své partnerky, která se normálně ve filmu jmenuje kdovíjak, dělá jen tímhle přirovnáním jakoby srandu, tak ji nazývá Cortézem a v tom případě je podle kravina dávat do titulků "Cortézová". To je jako by sis ze svojí staré dělal srandu, když jí něco opožděně dojde, a řekl jí :"jak prosté, milá Watsonová" - nemyslíte? :)

Zeck (hodnocení, recenze)

Přesně tak. Bude to narážka na Cortése, který dobyl (objevil) tehdejší hlavní město Aztéků, na jehož základě se postavilo Mexico city. Film se odehrává v Mexiku, takže jsem nějak nepochopil na co narážíš. Navíc to přeložil doslovně, takže v čem je problém?

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

Určitě to bude narážka na Cortéze, ale je to přeložené správně. Až to uvidíš ve filmu, kde to bude jako celá scénka, a ne pouze kousek vytržený z kontextu, určitě to bude dávat větší smysl...

curfew77 (hodnocení, recenze)

Řek bych, že titulky do druhého traileru překládal viditelně někdo, komu je bližší angličtina než dějepis ... co ta "Cortézová" tam? :) Neni to spíš fórek a odkaz na španělského dobyvatele Říše Inků? :)

THORasgard

THORasgard (hodnocení, recenze)

Potvory z The Mist + vybrané záběry z Cloverfield + dějová linka District 9 + Yoda hrající si se stihačkou na Dagobah = přinejmenším zajímavě vyhlížející sci-fi a toho není nikdy dost... budu sledovat:-)

Zeck (hodnocení, recenze)

TheDarKnig V případě, že Monsters bude sázet na triky, aby navodil pocit zníčené oblasti plné monster, pak nic jiného, než vizuál o výsledku filmu nerozhodně. Podle mě to nebude tak žhavý, spíš to bude soukromé drama partnerské dvojce, která chodí po Mexiku a fotí. Monstra budou sekundární záležitostí, která se občas kolem mihne, něco převrátí a ohrozí. Pokud neuvěříš, že třeba ten tank je skutečný, jak se pak vcítíš do děje? Tak třeba Tudorovci jsou jeden z nejlepších seriálů v současnosti, ale první dvě sezóny srážely hrozné triky, kde všechny historické budovy vypadaly, jak z Age of Empires 1. Záchránily to postavy a zápletky, takže člověk ty triky neřešil, pokud Monsters bude sázet na to samé, tak nebude problém. Pokud bude chtít představit rozsáhlost ve špatném stylu, pak dojem z filmu nezachrání nic.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

ten tank tedy vůbec nevypadá tak tragicky, jak tu stále dokola mluvíš.. v Mist to bylo rozhodně více vidět. A proč by film měl být tragický jen kvůli špatným trikům? Vždyt je tu i plno dalších proměnných, většinou důležitějších než nějaký vizuál

Zeck (hodnocení, recenze)

The Mist nebyla o ničem jiném, než o chování lidí v uzavřeném prostředí, kterým hrozí neznámá hrozba z venčí. Špatný trik tam byl pouze ten s chapadlem, jinak si myslim, že to bylo dost dobrý. Monsters budou popisovat zníčenou oblast, plnou monster, stíhaček, tanků atd. Bude tedy více sázet na triky. Pokud ty triky budou vypadat, jako zmíněný tank, tak to bude trochu propadák. Pokud se jim ty triky povedou, pak by to mohl být dobrý film. To, že je to jakoby vykrádačka (což se nemůže říct, pokud to člověk neviděl) je dnes naprosto normální. SračkAvatar také vykradl všechno možné, podal v mnohem směšnějším a trapnějším stylu a zabalil to do luxusního balení a všichni se z toho posraIi.

gemball (hodnocení, recenze)

To je pravda Mist od Darabonta neměla bůh ví jak dobré triky jinak souhlasím že vykrádačka těhle zmíněnejch 3 to bude.

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Baxt / gemball: Proč by rozpočet nemohl být možný? Ono jde i za málo peněz udělat hodně muziky. Ale musí se to umět, chtít a HLAVNĚ - NETUNELOVAT (jak je to čím dál víc v módě v blockbusterech, kdy člověk jen nechápavě kroutí hlavou - co na tom tolik proboha stálo?) V dnešní době snad chtějí platit i výrobci bot, ve kterých chodil během natáčení celý filmový štáb. To je k zblití. ///// Jinak co se týče filmu, sice nevím o čem bude, ale jakmile to už z traileru zavání vykrádačkou Cloverfield, District 9, Mist a já nevím čím ještě, tak z toho moc dobrý pocit nemám. A triky se mi líbí. Ani jinak vynikající Mist je neměl nějaké extra.

rowdys

rowdys (hodnocení, recenze)

sme este stale na csfd, alebo na pieskovisku? faktom je, ze to nikto z nas este nevidel. netreba zabudat, ze to, ako je podany trailer, uz nie je vzdy vecou tvorcov, ale sposobu, akym k titulu pristupi po marketingovej stranke jeho producent/distributor. Edwards sam vravi, ze jeho film, hoci ma prvky hororu, tak je skor dramou. To ze jeho film marketuju zavadzajuco ale uz nie je vina filmu. Monsters nie su The Mist, ani Cloverfield, namiesto tych dohadov trosku pogooglit nejake rozhovory, ked chcem vediet o com film je. btwkle ked tak na ten tank pozeram, tak hlaven je fakt nejaka prilis umela :)

gemball (hodnocení, recenze)

Rozhodně to alespon u mě nebude rozhodovat u hodnocení pokud to bude mít stupidní děj a triky.

gemball (hodnocení, recenze)

Baxt: Přesně tak taky nevěřím že rozpočet je 150 tisíc dolarů to je ''pičovina''.

Baxt

Baxt (hodnocení, recenze)

Nevěřím, že to stálo mnohonásobně míň, než průměrný český televizní film. To bude marketngový trik, dle traileru to nepovažuji za možné.

gemball (hodnocení, recenze)

Vypadá to podle traileru že sebevědomí filmu rozhodně chybět nebude a už ted ze sebe dělá něco co zřejmě vůbec nebude. Bude to asi bohužel další americká slátánina z příšerama z vesmíru.

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V