The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

rikitiki

Úvahy o životu, vesmíru a vůbec jsou ve filmu podány jako napínavý příběh milostného trojúhelníku, který už od začátku udržuje napětí a daří se mu držet divákovu pozornost i sympatie až do konce. Není podstatné za jak dlouho se dá odhalit, proč se hlavní hrdina postavil na střechu, protože důvody, proč skočit nebo neskočit, jsou vyvážené půl na půl a jeho trýznivé rozhodování tak má nejasný výsledek. Nenápadné drama o odpovědnosti, lásce a víře. /27. 12. 14./ ()

cukorek

Otvárať pivo zubami som v skutočnosti videl a nebol to príjemný pocit, čakal som kedy sa dotyčnému niečo stane. Vo filme je to niečo iné, ale nikdy by som nečakal, že takúto scénu dostane krehká žena ako je Liv Tyler. Napriek tomu svoju úlohu zvládla ako aj Charlie Hunnam, takže nedostatky pripisujem režisérovi a aj slabej sprievodnej hudbe. Najviac ma potešilo, že Gavin (Charlie Hunnam) stál stále pevne za svojím zdravým a reálnym názorom a nepodľahol kresťanskej filozofii. Celý film pôsobil na mňa dojmom nevydarených pretekov kanoistov, kde dvojica športovcov vynaložila veľkú snahu obsadiť najvyššie umiestnenie na stupni víťazov, ale bohužiaľ skončili na treťom mieste. Príčinou bolo ich nerovnomerné pádlovanie, pretože jeden z nich miestami zaostával a presne tak to bolo aj v tu, keď vo filme nastali aj slabšie momenty, ktoré ho pripravili o plný počet hviezdičiek. ()

verbal

"Bůh je ve všem. Třeba i v mém kredenci! Kdo jiný by byl schopen stvořit tak nádherný kus nábytku??" "Vidíš, vole, a já si až doteď myslel, že IKEA!!" Nepodaří li se vám přesvědčit pana fanatickou kudlanku o iracionalitě jeho počínání, zkuste "požádat" jeho manželku. Schválně, jestli vám jako bližní odpustí, nebo najde ve Firemním almanachu nějaký ten žalmík, jehož patologický výklad připustí možnost, že Generální ředitel nemyslel to "Nezabiješ" až tak doslova. No, stopro něco vyhrabe a bude i nadále s Kreatorem zadobře! Výživná religiózní trachtace, po jejímž zhlédnutí bude Benedict se svými červeno- a černoprdelníky urychleně shánět nějaké to suché dříví na podpal a pídit se ve Vatikánu po palečnicích. Nevím, jmenuje li se to Ledge podle obsahu, nebo proto, že hlavního hrdinu splácali v petriho misce z kmenových buněk Heatha Římsáka, t.č. na předávkované, nicméně kopie je to téměř dokonalá. Docela dobrý herec a sympaťák, kterému však v polovině filmu trochu dojde optimismus poté, co Tajlerka konečně! vytasila své povislé trojky, které si patrně vytahala kojením elfů v Lórienu. No, musím říct, že dokonce i já odvracel zrak vzhůru a raději se bavil představou, co všechno by se dalo nacpat mezi její odulé rtíky. ()

Khalesi

Tak tomuto hovorím FILM ! Je to, akoby ma niekto polial studenou vodou. Nechápem, ako sa tvorcom podarilo niečo tak úžasného. Otvára a rieši hneď niekoľko závažných tém, počnúc vierou v Boha, cez manželskú neveru, homofóbiu a končiac Láskou a oddanosťou k milovaným bytostiam. Napriek všetkému však doslova hypnotizujúco udrží vašu pozornosť aj keď ste milovníci romantiky, alebo konverzačiek, či do konca aj thrillerov. Ústredná dvojica-Liv Tyler a Charlie Hunnam odviedli precíznu prácu a pôsobili sympaticky a presvedčivo, nemenej ostatní herci. Jediné, čo by sa filmu dalo vytknúť je, že sa mi zdá veľmi nepravdepodobné, že keby stál na rímse muž, ktorý hrozí samovraždou, nepoužili by sa nejaké bezpečnostné prostriedky, ako napríklad nafukovacia matrac, ktorú používajú hasiči pre tieto a podobné prípady. Inak som nenašla jedinú chybičku, či nedostatok a film ma úplne pohltil od začiatku až do konca. Silný zážitok, ktorý osloví nie lem inteligenciou, ale aj emóciami a dušou. Atmosféra dokonalá a filmy s posolstvom milujem. Nemôžem inak, musím hodnotiť plným počtom. ()

Ten Druhy

Mohlo to dopadnúť horšie, keď sa namiesto dramatickej gradácie a akcie, začne príbeh potápať v očakávaných dialógoch o viere a nevere, záchranný pás mu hádžu herecké výkony, ale ani to nestačí. Liv Tyler sa tvári pomerne upäto v náručí milenca aj v momente, v ktorom ju manžel ohrozuje pištolou. V podstate, tak ako ostatní herci však nemá čo hrať. Muž, ktorý sa nachádza v hraničnej situácii života a sľuboval zaujímavé predstavenie, stojí na rímse od začiatku do konca a spomína, ale nemá, čo ponúknuť. Počas jeho spomienok som sa pristihol pri tom, že sa nudím. Otázka, ktorá zo zainteresovaných postáv zomrie však udržala moju pozornosť do konca. Zabije sa milenec, alebo zomrie jeho milenka, či dokonca jej manžel, alebo skoncuje so sebou aj vyjednávač, ktorý zažil sklamanie? Nchcem predbiehať, ale ani ten pád nebol dobre natočený. ()

• Číslo 212 na dveřích apartmánu je odkaz na den narození Charlese Darwina (12. února), který byl pra-pradědečkem scénáristy a režiséra Matthewa Chapmana. (vojacekr)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2011 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Natáčelo se ve městě Baton Roug (Louisiana, USA). (BMW12)