Z flákače géniem během okamžiku... Kdo by nechtěl být géniem, ale jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Americký thriller Všemocný (2011), natočený podle sci-fi románu irského autora Alana Glynna "Temná pole" (2001), si pohrává s nápadem o existenci zázračné drogy, jež by dokázala přimět k činnosti větší část mozku než ten zlomek, který obvykle používáme. Neúspěšný newyorský spisovatel Eddie Morra (Bradley Cooper) narazí na dávného známého Vernona, který mu věnuje zvláštní pilulku, jež ohromujícím způsobem zbystří jeho smysly. Eddie se po Vernonově násilné smrti dostane k jeho zásobám, ale podcení jak toho, kdo Vernona zlikvidoval, tak i neprozkoumané vedlejší účinky nového preparátu. Z bezvýznamného outsidera se během krátké doby stane velmi úspěšný mladý muž, který získá zpět svou snoubenku a upoutá pozornost mocného obchodníka Van Loona (Robert De Niro), ovšem brzy zjistí, že v sázce jsou nejen peníze, ale i jeho život. (Česká televize)

Marek1991

Ďalší nadhodnotený film, ktorý skôr než oddychový, je nudný. Netreba u neho písať slohové práce ako užívateľ Shadwell, úplne stačí to od Nathalie, lebo to vystihuje, proste to bolo veľa času len o tej droge. Pokiaľ nepodľahnete opäť nejakej krátkovlasej blondíne ako užívateľ POMO a nebudete v tom hľadať vylepšenú verziu spojených filmov Requiem za sen a Pí ako užívateľ Radek99, tak proste musíte uznať, že ten film nič extra okrem nápadu nepriniesol. Film bol monotónny aj v akciách, humor podľa mňa takmer žiadny. Všetky tie schopnosti a zahrávanie sa s nimi tu boli brané na ľahkú váhu. Dalo sa predvídať, ako to dopadne, no totálne ľahkovážny záver sa mi nepáčil, najmä ak ku koncu bola aj šialenosť s vraždou a pitím krvi mŕtvoly a následne sa nám hlavná postava dala do poriadku, však ako inak by potom zakončili film s mierne cynickým a povýšeneckým humorom. Na hlavnej postave po celú dobu, aj keď sa jej darilo, bola badateľná pýcha, čo by do toho sedelo, ak by to bolo len o tom, ako to ukazuje honbu za bohatstvom, úspechom, no hlavne k záveru sa mi to nepáčilo. Tento film plný kravaťákov na každom rohu mi časom začal liezť na nervy. Bradleyho Coopera tiež nemusím, takže k budúcnu radšej nie ako áno, pokiaľ by som si to mal pozrieť opäť. ()

Torision

Až nadmíru zábavnej film. Mám rád, když si chci u něčeho odpočinout, když mě film upne už úvodníma třema minutama a přikove ke křeslu. To se povedlo i u Limitless. Sympatickej Bradley Cooper je super, stejně jako De Niro nebo ten slizkej záporák. Hodně mě bavila i technická stránka se super efektama, flashbackama a podobně a hlavně příběh. Nechápu, jak o tomhle může někdo říct, že je to ohraný, já jsem si to užíval a přišlo mi, že koukám na něco, co není klišoidní a má naprostý grády. Navíc to má super akční scény alá "Chce mě zbít 8 lidí v metru, ale já se neumím prát. Nebo umím?". Vlastně si ani nepamatuju, kdy jsem si naposled za poslední dobu takhle moc nějakej film užil. Jednoznačně pětihvězdičkovej zážitek mi ovšem nezkazilo několik pár nelogičností, ale spíš konec, kterej jsem čekal o dost propracovanější. ()

PauloZ

Teda čekal jsem víc. Neuchvátilo mě to tak, jak jsem ze zdejšího hodnocení čekal. Scénář je dobrý a práce s kamerou je naprosto skvělá (rozmnožené postavy, kamerové nálety)! Celkově to ale postrádá větší hloubku, napětí, promyšlenost a absolutně tomu chybý mysterióznost a prvky sci-fi, které jsou tu u filmu uvedeny. Navíc to dopadlo až moc pozitivně, žádné překvapení nebo šok na konci. Eddie měl sice pár problémů během filmu a solidní scény byly, ale konec je až moc happy na to jaké bylo NZT svinstvo a ani skvělý Bradleyho výkon nepomůže k vyššímu hodnocení. ()

F.man

Příjemné překvapení. Limitless na mě zafungoval zejména pro své přímé tempo, které nijak výrazně neosciluje a drží si svůj vysoký standard po celých 105 minut. Limitless má navíc poměrně originální myšlenku, která ve spojení s dobře zachycenou městskou atmosférou funguje hodně příjemně. Plus jde i osvětlovačům za vytváření rozdílných "světů", Bradleymu Cooperovi za hlavní postavu a De Nirovi za to, že se tady ukázal. Určitě bych nějakou tu vadu na kráse našel, ale sečteno, podtrženo jsem se dobře bavil a čtyři hvězdy tak dám s čistým svědomím. A tu pilulku chci taky! I was blind, but now I see. ()

prsvl

Jasně... hlavní hrdina se během chvilky naučí několik cizích jazyků, ale když si to vezme "ukroš" nebo co to bylo, tak má stejnak pořád ten svůj debilní přízvuk. ()

Marsik

Holy shit, it was fucking awesome. Fakt jako, film mi parádně sedl, celou dobu jsem byl v napětí a hltal každou scénu. Cooper a DeNiro jsou moji oblíbenci, takže libovka, když se setkali v jednom filmu. Promakaný scénař, velice poutavě natočeno, velmi dobře zahráno a úplně mě to vtáhlo. 86% // (27.7.2012) - Druhé promítání. Teď už mě to sice tolik nedostalo, ale bylo to tím, že jsem nebyl ve správném rozpoložení. Ale jinak si pořád stojím za tím, že je to super film. Hodnocení neměním. // (9.11.2016) UPC My Prime - No vida, po 4 letech jsem s k tomuto kousku dostal znovu a zase říkám paráda! Ani se nedivím aktuálnímu 147. místu mezi nejobl. filmy. Tentokrát jsem to zčíhnul s CZ dabingem, který byl velmi povedený a filmu to na kvalitě neubralo. Úplně neskutečně rychle mi to uteklo, fakt se pořád něco děje, a tak nevidím důvod, proč nenechat 5 hvězdiček. Procenta stále platí. 86% (with J.) ()

Anchi

omg omg JO! Na tohle jsem se těšila! Nečekejte žádnej oduševnělej komentář, protože já prostě jsem spokojená a prostě JO! (nejspíš až moje prvotní nadšení odezní, prokážu o něco inteligentnější způsob psaní, ale do tý doby - čumte na to!!!) ()

Džany

85% - Superchytrý film, který ztrácí na trochu lacinějším a nedokončeném scénáři. Hodina a půl nabitá akcí a adrenalinem, která diváka opravdu vtáhne do sebe a vypustí až při závěrečných titulkách. Bradley začal hrát a u mě se propracovává z playboye na herce, kterému se budu věnovat i v budoucnu. De Niro je jistota a Anna taky neurazila. Po druhém zhlédnutí (v mnohem lepší kvalitě) zvedám minimálně na 95% a odpouštím všechny chybičky, které jsem předtím ať už jmenoval nebo si jen myslel. Takhle má vypadat inteligentní, vtipný, svižný film. ()

Kryton

Mazlení s kamerou - pro mě uvěřitelný Bradley Cooper - De Niro ve vedlejší roli - a svým způsobem život vyčuraného hajzlíka, který bych moc chtěl taky!...až se bude vyrábět NZT, tak se přihlásím jako tester! ()

kleopetra

Očividně ten, kdo psal scénář nevyužívá svůj mozek na 100% ... Mnoho scén se mi opravdu líbila. Ale je to prostě nedotažené a zápletka s mafiány přitažená za uši... Kdybych hodnotila jednotlivé scény, určitě bych dala vyšší hodnocení. ()

Seejey8

Tento film vzbudil můj zájem hlavně svým námětem. Byl to taky hlavně jeden z důvodů proč sem na to zašel do kina, i když jsem si od toho moc nesliboval, ale k mému překvapení tento film má mnohem větší potenciál, než aby sme ho viděli na nedoceněných dvdéčkách za několik týdnů. Možná je to špatnou reklamou a obsazení by mohlo být ještě o trochu hvězdnější, ale v tom je asi to kouzlo. Limitless ze sebe vyždímal, co se dalo a snad i víc a rázem se stal mým dost oblíbeným filmem. A protože poslední dobou mě aktuální výběr filmových novinek dosti nasírá, udělám si radost a dám tomuhle kousku plný počet.. ()

baribal

Jednoduchý film bez větší zápletky, film chce být hodně cool a celkem se mu to daří, jako například u Lincoln Lawyera. Limitless rozhodně není špatný film a Bradley Cooper podává dobrý výkon, když k filmu přistoupíte jako k nenápadnému filmu a bez velkých očekávání, tak Vás Limitless zaručeně pobaví. ()

hous.enka

Tenhle film má spoustu chyb. Ať už je to podivně "náhodný" začátek, trikové scény nebo nesmysl a la piti krve z podlahy (hlavne teda jeji dusledky). ALE Limitless zároveň obsahuje drogovou problematiku, romantiku, sci-fi a zejména dobře udělané akční scény (dobře ve smyslu zábavně). Líbilo se mi divácky atraktivní barevné rozlišení toho, kdy byl kdo na droze, a krásné modré oči hlavního hrdiny. Mám ráda chytré filmy a taky filmy, u kterých se bavím. Limitless je tedy bezesporu spíše tím druhým případem, což ale nesnižuje jeho klady. ()

JimWayne

Film ktorý mal zaujímavú vecičku a to bola pilulka vďaka ktorej bude váš mozog myslieť na sto percent.Ale na tom sa nedal postaviť celý film tak scenarista zakomponoval do deja rusov ktorý sa objavia skoro všade keď sa nevie čo spraviť ďalej s filmom.Cooper a De Niro si počínali celkom dobre ale chcelo to zmenu na mieste scenaristu ináč slušná odychovka. ()

Krissty

Perfektní film!!! Bradleymu Cooperovi jsem to věřila a byl fantastický (i když jako ulízanec se svítivě modrýma očima mě spíš odpuzoval) a celý příběh, režie, kamera - všechno bylo dokonalé. Neuvěřitelně jsem se bavila a dohromady vlastně nemám co vytknout. Tak proč jen 4*? Protože ten závěr se mi absolutně nelíbil a způsobil, že jsem díky němu ihned po skončení filmu neměla ten příjemný pocit.. Budu se snažit nespoilerovat, takže napíšu jen: Takhle to prostě skončit nemělo, tohle si nezasloužil.. A ať si to každý přebere jak chce :) ()

VojinRyan

V tomto prípade som mal asi veľké očakávania. Film mal dobrý námet na scenár, postavy vysokého kalibru (De Niro, Cooper a iný) ale niekde sa to opäť zaseklo. Začiatok bol super, pochmúrny o neúspešnom spisovateľovi, ktorý sa nejakým zázrakom na ulici dostal k droge, ktorá mu umožnila využívať jeho mozog na maximum. Napätie a zároveň úspech sa postupne stupňoval. Ale niekde v prostriedku sa to zaseklo, a s týmto tempom pokračovali až do konca. Čo Vás vlastne unudí a finále neprichádza. Nechali si až veľmi veľké otvorené dvere pre druhý diel a tým stratil film veľmi veľa. Ale ako som písal, možno je to len tým mojím očakávaním, ktoré som mal pred filmom. Verím, že sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac. keď si človek predstaví, čo by sa dalo spraviť so 100% využitim mozgu. To i mňa napadnú lepšie veci ako vo filme. no Burger a Dixon budú musieť lepšie popracovať na druhom diely (ak nejaký bude). 65% - 3* ()

SaNcHeZ_cz

Atraktivní droga ve videoklipovém podání. V konečném důsledků jen bezproblémová svižná show Bradleyho Coopera na tripu, kde se občas mihne pár epizodních postav, občas to trošku zaskřípe, přidá se minimum akce ale ve své hodině a půl to nezačne nudit. ()

Alqarin

Jenže Bradley Cooper neni tak dokonalej jako Jude Law, Ivánku, kamaráde! :D Ne, teď vážně, po raketovým rozjezdu se nám Limitless v druhé půlce trošku zadrhává, což naštěstí filmu na kráse moc neubere, ale uvítal bych plynulejší a hlavně rychlejší dojezd. V každým případě je to ale nadprůměrně zábavná a svižná filmařina a Bradley Cooper už se definitivně stává velkým xichtem. ()

PF 2017

PF 2017