Z flákače géniem během okamžiku... Kdo by nechtěl být géniem, ale jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Americký thriller Všemocný (2011), natočený podle sci-fi románu irského autora Alana Glynna "Temná pole" (2001), si pohrává s nápadem o existenci zázračné drogy, jež by dokázala přimět k činnosti větší část mozku než ten zlomek, který obvykle používáme. Neúspěšný newyorský spisovatel Eddie Morra (Bradley Cooper) narazí na dávného známého Vernona, který mu věnuje zvláštní pilulku, jež ohromujícím způsobem zbystří jeho smysly. Eddie se po Vernonově násilné smrti dostane k jeho zásobám, ale podcení jak toho, kdo Vernona zlikvidoval, tak i neprozkoumané vedlejší účinky nového preparátu. Z bezvýznamného outsidera se během krátké doby stane velmi úspěšný mladý muž, který získá zpět svou snoubenku a upoutá pozornost mocného obchodníka Van Loona (Robert De Niro), ovšem brzy zjistí, že v sázce jsou nejen peníze, ale i jeho život. (Česká televize)

katvond

Čakala som ďaleko viac, ale myslím, že moje hodnotenie by sa nezmenilo ani keby som čakala ďaleko menej. Limitless mohol byť oveľa revolučnejší a coolovejší než napokon bol, a to aj čo sa týka scenára, tak strihu a kamery a o efektoch nehovoriac - padajúce písenka z neba keď cooper píše - fakt originálne... zbytočne opakujúce sa zábery, zbytočne veľa konfliktov, vlastne až na soundtrack a bradleyho výkon celkom zbytočný film... a ten voiceover počas celého filmu + hudba v každaom zábere - chcelo by to menej pózerstva a väčšieho filmového ducha. Skrátka dvojhodinový trailer ()

Rajo

Efektne spracovaný film, ktorý má logiku a dokáže naplno zapracovať na diváka v tom zmysle, že čo ak ne naozaj možné aby sme dokázali využiť mozog niekoľkonásobne lepšie ako v súčasnosti? Musím sa priznať, že aj počas filmu som naozaj rozmýšľal nad tým, čo všetko by som dokázal keby to bolo možné. Napriek tomu, že hlavné postavy takmer vôbec nie sú známe (okrem pána De Nira), nezáleží na tom a herci to zahrali dokonale. 5 hviezdičiek! ()

praethoria

film, ktorý vás počas 115 minút nechá v napätí. Mnohí by sme chceli mať schopnosť sa rýchlo niečo naučiť, niečo dokázať v živote za pár minút, za pár dní vypracovať sa medzi elitu. V skutočnom svete to takto nejde...ale po prehltnutí zázračnej priesvitnej tabletky... :) je všetko možné. Film je dobre popretkávaný napätím. Jedno by som však vytkol. Čakal som, že častejšie sa bude objavovať jeho priateľkav v scénach, a o to viac v závere. Ale čo už, je to one man show. Objavujú sa tu veľmi zaujímavé scény od pitia krvi zabytého gangstra, ktorá obsahuje rozpustenú drogu, cez vypichnutie oka jednookému gangstrovi pomocou ihly z injekčnej striekačky po jeho zabite klavírom :D Človek po vzhliadnutí takéhoto snímku má zrazu chuť niečo dokázať, že hviezdy sú bližšie..ale poviem Vám na rovinu. Som lenivý. radšej si dám tú tabletku :D a jeden postreh na záver: takto zhovadiť zvuk MASERATI, to dá odvahu. Toto auto má v skutočnosti nádherný zvuk. ()

p.i.t.b.u.l

Poslední dobou se roztrhl pytel s filmy co si zahrávají ač už s podvědomím, sny nebo právě s mozkem. Přiznávám, že vše co jsem tady vyjmenoval se mně ve filmovém podání hrozně líbilo. Počínaje Prokletým ostrovem, Počátkem a konče právě tímhle snímkem. Proto mé hodnocení bude ovlivněno právě tím, že tyto filmy jsou mým šálkem kávy. Tento film má své mouchy a není jich zrovna málo. Některé scény jsou trochu nepřehledné, postavy se zde střídají tak rychle, že někdy nevím co se s nimi vlastně stalo. Ale to vše vyvažuje skvělý námět, děj a herecké výkony. Mně se to prostě líbilo. Ať už jsou nebo nejsou ve filmu slabá místa, celé to pojetí s utajovanou drogou a možnými následky je pro mně další neohrané téma, které má šmrnc. Hodnotím na 80%. ()

Ruud36

Dobré, hodně dobré. Skvěle vymyšleno, skvěle natočeno, skvěle podáno. V polovině filmu sice nastane chvilkové ticho, ale to je moje jediná výtka. Možná ještě závěr mě v nečem trochu zklamal. Jinak ale hodně povedený snímek. ()

Unterschleif

Od začiatku do konca to veľmi pekne šlape a pri sledovaní tohto filmu som sa ani minútu nenudil. Žiadne hluché miesta, iba veľa napätia, trochu humoru a trochu akcie. Celkovo je to veľmi zábavný mix a milé prekvapenie sezóny. ()

Xstan

Zajimavej napad na využití 100% mozkové aktivity.Nic extra bych v tom filmu nehledal,ale nenudi.Vadila mi tam postava toho rusa.80% ()

DanielP.

Výborná vizuální stránka i skvělé herecké obsazení. Příběh mě rychle vtáhl a já chtěl to samé co on :) Tento film vřele doporučuji těm kteří mají rádi ve filmech spád a jasné scény. ()

Cannonball

Trochu ma prekvapilo také to množstvo 4* pri tomto filme. Bolo to rýchle a pôsobivé, De Niro nestratil na lesku ale predsa som mal taký pocit ako by tvorcom dochádzali zásoby z NZT. Vlastne ničím nevybočuje z priemernosti. ()

Don_Salier

čekla jsem víc, bylo to sice zábavny ale přilis pruhledy, když ma miliony proc nenecha zabit ty co chteji zabit ho, nebo koupi bejvak za 8,5 ale stejne se mu tam dostanou.....,čekal jsem víc ()

bigfish00

To mám nejradši, když o filmu nic nevíte předem, nic od něj nečekáte, neslyšíte na něj oslavné ódy ze všech stran, netěšíte se na něj…a pak jste mile překvapeni, protože je tak DOBRÝ! Od začátku do konce nenudí, herec v hlavní roli mi tam pasoval, i když jej moc neznám (nebo právě proto). Konec malinko nejednoznačný – ale nevadí, nebo právě ještě lepší, než naopak. ()

CrazymanM

Hodně zábavný a efekty nabušený film,který si sice neudržel tempo celé dvě hodiny,ale jinak opravdu příjemný zážitek! ()

merley

Před shlédnutím: Eddie díky tajné droze dokáže využívat svůj mozek na plných 100%...velmi lákavé a pro mě osobně doslova neodolatelné téma.   Během: Přál jsem si trochu duchaplnější scénář a propracovanější či vznešenější děj, protože námět nabízel možnost dosáhnout mnohem výše.   Po shlédnutí: I když není pilulka NZT tak silná jako třeba ta červená z Matrixu (poravdě...ani zdaleka), stejně zůstává Limitless naprosto famózním filmem. ()

Blazis34

Povedené mysteriózní dílo od Neila Burgera se mi docela líbilo. Film založený na pilulce, která dokáže využít mozek na 100% se vyplatilo. Zajímavá droga je hlavní náplní Limitless. K tomu se přidá herecké eso Bradley Cooper a starý známý lotr Robert De Niro. Tak že chválím za originalitu a ještě bych vyzdvihl kameru. Líbilo se mi, jak v určitých pasážích Eddieho naklonoval či jeho zkrácený večer ve 30sek. I přes pár šotů, ví divák kde byl a co dělal. To je pak velký úm práce kameramana, střihačů a jejich spolupracovníků. Kritizuji jen za to, že se toto dílo až moc zaobíralo pilulkou a zapomínalo se na osobní život Eddieho nebo na jiné pasáže. Za film Všemocný dávám slušných 75% - což jsou slabší čtyři hvězdy. ()

megajalec

Prvá polovica ohromne dobrá, prerod hrdinu od skrachovanca na hviezdu sa dobre pozeral. Zbesilé tempo napomáha dynamickosti samotného filmu, rozprávanie plynie ako voda, sem tam nejaká ta plytkosť, ale inak super. V druhej polovici to už nie je úplne ono, i keď paradoxne, gradácia je slušná. Až príde trochu slabší záver, bohužiaľ. Inak nápad dobrý, rovnako aj prevedenie, vizuálne úchvatné ()

xtomyx

Překvapivě strhující a dobrý pocit zanechávající film. Nutí vás to se nad sebou zamyslet, co udělat lépe apod. Zajímavý scénař a režisérsky dobře povedené. Bradley herecky nezklamal Nirova přítomnost samozřejmě potěšila. ()

PF 2017

PF 2017