30 minut nebo méně

• Česko Do třiceti minut (více)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiální text distributora)

geklon

souhlas s verbalem a cervenakem, ztráta času....bylo od začátku dokonce naprosto lhostejné co se komu co děje.....kdyby tam, alespoň lítaly nastříhaný předkošky a po litrech tekla panneská krev............tak to alespoň dostihne debiltu celého projektu, takhle je to jen velkohubé mrhání prostředky....Mcbride už omrzel....a začínám se přiklánět k prvotnímu dojmu, tězce trapnýho hňupa..... ()

m.a.t.o.

Áno, je to blbosť, ale nepopieram, že som sa bavil. Námet je na tento typ komédie vcelku originálny a aj samotný dej ponúka niekoľko zaujímavých momentov, (ne)očakávaných zvratov a gagov. Herci sa typovo veľmi dobre hodili do svojích úloh (Danny McBride rulezz) a aj tie úchylnosti sa celkom dali zniesť. Zábavná jednohubka. 55 % ()

kingik

Tuctová komedie, která se zuby nehty brání tomuto označení, ale přece jen se s ním bude muset smířit, protože nedisponuje propracovaným scénářem, není tak černá, jak by měla, nebo snad mohla být, a přesto zůstává sympatickou. Jesse Eisenberg hraje obyčejného rozvozce pizzy, který sice nenávidí svého šéfa, ale přesto to horší ho teprve jen čeká. Ani ve snu by ho nenapadlo, že při jedné rutinní donášce narazí na dva vykutálené týpky, kteří ho donutí, aby pro ně vykradl do několika hodin s bombou připevněnou na těle místní banku. Jeden z těch dvou týpků má totiž bohatého fotříka, kterého by se rád zbavil tím, že si za obnos z banky najme zabijáka, který jeho nenáviděného tatíčka pošle do věčných lovišť, a jemu tak spadne do klína tučné dědictví. A co takový rozvozce může dělat jiného, než se spojit se svým srandovním kámošem Indem, nakoupit narychlo v hračkářství pistolky a jít na tu banku společně. Jenže lhůta se krátí, prst zločinného týpka povážlivě balancuje na tlačítku pro odpálení bomby a situace začíná houstnout, když se do všeho připlete nájemný zabiják, který chce peníze pro zdárné splnění zadaného úkolu. Mohla to být super komedie, ale je jen dobrá, dejme tomu, že velmi dobře a svižně natočená, ale hranice černé komedie je překročena tak nesměle, že je to až hanebné. Celkový námět k tomu přímo vyzývá, aby přibývalo obětí a absurdně pojatých situací, ale na to raději rovnou zapomenout. Sice se hlavně v první polovině občas sprostě hláškuje, ale nějaká opravdu dobrá krvavá scéna prostě chybí, a ze scény s vykradením banky se dalo klidně vytěžit víc, ale zůstalo jen u náhodného postřelení jednoho z klientů banky. I nájemný zabiják je slušný měkota, když u své práce si počíná jako nějaký začátečník a nikoliv ostřílený profesionál, za kterého je ve filmu vydáván. A ten scénář opravdu působí jako by narychlo psaný, protože v něm chybí opravdu dobré scény, a zvláště to zamrzí, když jsem si uvědomil, že Ruben Fleischer je velmi zdatný režisér, ale scénář ho dost limitoval a on se blýskl jen několika dobrými akčními scénami, jako je třeba ta s havarovaným autem obráceným na střeše a s přímým záběrem na herce sedící v něm. Proč nebylo ve scénáři více takových scén, je mně záhadou. Aziz Ansari hraje potrhlého Eisenbergova kamaráda a takovou roli by v minulosti určitě hrál herec Kal Penn a i nápadná vnějšková podoba by tomu odpovídala. Ansari je zpočátku velmi vtipní, ale pak velmi otravný. Danny McBride si střihl zápornou roli a vyšel z ní zajímavý záporák, Nick Swardson vinou scénáře zůstal naprosto nevýrazný a Jesse Eisenberg byl tady mnohem sympatičtější, než v Social Network. Mimochodem, docela zvláštně působila jedovatá narážka na Facebook, když právě on hrál jeho zakladatele. Rozhodně si myslím, že pustit si tento film není špatná volba. V mnoha ohledech pobaví, ale je z něj cítit, že mohl dosáhnout na víc. Takhle působí hrozně obyčejně, místy až nenápaditě. Zbytečně hloupá scéna po závěrečných titulcích mě nadobro utvrdila v tom, že průměr tomuto filmu bude svědčit nejlépe. 60% () (méně) (více)

Guzo

I když si tyhle dva filmy nejsou moc podobné, nevyhnu se lehkému srovnání s 21 Jump Street (respektive s jejich propagací). Zatímco trailery k oběma filmům navozují dojem, že půjde o haldu hlášek poskládaných za sebe, jen jednomu se to opravdu povedlo. 30 Minutes or Less se snaží být vtipnou komedií, bohužel naprostá většina dobrých scén je obsažena v upoutávkách - film je jen jejich slepením, kde vyplněné části tu jsou proto, aby to mělo trochu hlavu a patu. I tak se ale jedná alespoň o průměr, jen se na první pohled film snaží být něčím, co u mě ani zdaleka není. 5/10 ()

sssssycak

Ne vyložěně špatné, ale dobré rozhodně ne. Vše zachraňuje rozumně zvolená délka filmu (Všichni ostatní poučte se !!!), díky které je film svižný a jde od začátku slušným tempem k předem vytyčenému cíly bez zbytečných odboček. Co mi ale vysloveně vadilo je, jak zbytečně a přemrštěně vulgární film je. Chápu, že s bombou na hrudi člověk nebude říkat sakra, ale proč každá vedlejší scéna musela být zákonitě sprotější než ta předešlá ? Copak se dnes nedá natočit komedie bez "šukacích" a podobných scének ? Do některých filmů se to řekněme ještě typově hodí (Prcičky), ale tady to bylo navíc ! Některé rádoby vtipné vulgární scény byly přímo dementní a velmi tak snižují kvalitu filmu. Nebýt jich, dávám 4*. ()

• Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Michigan. (Terva)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 218krát, což je 2,17krát za 1 minutu. (Dixxx)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (více)