30 minut nebo méně

• Česko Do třiceti minut (více)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiální text distributora)

IQ Tiqe

Ty dva vousatý blbečky jsem už někde viděl a fakt je nemusim. Samý, "fuck, tits, dick..." Už mě to štve; 2. extrém jsou filmy, kde akční hrdina neřekne ani jedno "fuck". To někdo neumí udělat něco, kde se mluví přirozeně? Tohle má aspoň děj, když přežiju nemalý trapnosti, nelogičnosti a místy strašnou hudbu, dá se na to koukat a párkrát jsem se i upřímně zasmál. Je to zlodějský film, kde po sobě vzájemně jde víc než 2 strany. # příběh 5 | hudba 5 | humor 4 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4 ()

SarumanKo

Keby bol film 30 Minutes or Less debutom Rubena Fleischera, bolo by ľahšie stráviteľné, že ide o taký nevýrazný kúsok, avšak po špičkovom Zombielande, ktorý bol natrieskaný nápadmi, sršal humorom a vyvolával vo mne skutočné divácke emócie, je to ukážkový fail. 30 Minutes or Less je leda priemerná akčná-buddy-komédia, ktorá ma ani raz skutočne nerozosmiala a po väčšinu času nechávala úplne chladným. Kvitujem, že je to neambiciózna a uvoľnená "blbůstka", pri ktorej filmovaní sa všetci evidentne výborne bavili, ale až na zopár scén a hlášok to divákovi nemá čo dať. (5/10) ()

Terva

CITÁT - Možná bych ti mohla pomoc, než táta všechno utratí.......... Dwaine (Danny Mc Bride) má v 23 minutě na sobě tričko skupiny Metallica z albem Master of Puppets. Sledujeme zde dva příběhy. Jeden příběh dvou kamarádů z nichž jeden se chce zbavit svého otce (pro peníze) a příběh druhý, taky o dvou přátelích z nichž jeden chce chodit se sestrou toho druhého. Zatím co čin v první dvojici jejich vztah stmeluje, druhá dvojice se dostává do křížku. Pak je na tělo připevněna bomba a čas běží. T - 10 hodin. CITÁT - Pošlu tě pryč, ty vybuchneš a mě pak bude žrát svědomí......... Film je hodně o tom, kam až se dá zajít pokud jde o opravdové přátelství. .....Barvím bouchačku, barvím bouchačku na bankovní vloupačku. Vlítneme tam z atrapou, fízlové nám ksichty pošlapou..... CITÁT - Kurva, ať už tenhle den skončí !!........ Ke konci příběhu ustupuje slaboučký hip-hop tvrdému Metalu a děj získává spád. CITÁT - Sandróóó......... Čekal jsem od toho víc. ()

sssssycak

Ne vyložěně špatné, ale dobré rozhodně ne. Vše zachraňuje rozumně zvolená délka filmu (Všichni ostatní poučte se !!!), díky které je film svižný a jde od začátku slušným tempem k předem vytyčenému cíly bez zbytečných odboček. Co mi ale vysloveně vadilo je, jak zbytečně a přemrštěně vulgární film je. Chápu, že s bombou na hrudi člověk nebude říkat sakra, ale proč každá vedlejší scéna musela být zákonitě sprotější než ta předešlá ? Copak se dnes nedá natočit komedie bez "šukacích" a podobných scének ? Do některých filmů se to řekněme ještě typově hodí (Prcičky), ale tady to bylo navíc ! Některé rádoby vtipné vulgární scény byly přímo dementní a velmi tak snižují kvalitu filmu. Nebýt jich, dávám 4*. ()

campix

Průměrná komediální klasika. Tak jak se nějak čekalo. Vyloženě špatný není ani námět, ten má pár zajímavých momentů a jako celek je dobře vykonstruovaný. Docela jsem se i hodně nasmál a to i navzdory tomu že většinu komediální party opravdu moc nemusím. Snad jen Jesse Eisenberg je mi sympatický. Taková průměrná klasika. Pobaví a z hlavy zmizí po pár dnech. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Zix.)
  • Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Michigan. (Terva)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (více)