Mitch a Dave jsou nerozluční přátelé. Jak ale léta ubíhala, jejich světy se od sebe čím dál více vzdalovaly. Dave je přepracovaný právník, manžel a otec tří dětí, Mitch je druhořadý herec, který mění ženy častěji než ponožky. Jednoho dne se spolu sejdou, popijí alkohol a u fontány si oba v tentýž okamžik přejí ocitnout se v kůži toho druhého. Následující den ráno se probudí a zjistí, že jejich přání byla vyslyšena. Nejraději by se zase hned přeměnili zpátky, ale kouzelná fontána byla mezitím odstraněna. Kam byla převezena, není možné kvůli byrokracii hned zjistit, a tak oběma mužům nezbývá než začít žít život toho druhého. Mitch musí zastoupit Davea v případu fúze firmy, na jejímž výsledku záleží, zda mu bude přiznáno partnerství. Dave má v Mitchově podobě natáčet porno. Ani jednomu se ale nový způsob života nelíbí. Podaří se oběma mužům nezničit si navzájem vlastní existenci dřív, než naleznou způsob, jak vše vrátit do původních kolejí? (TV Nova)

iamek

Příjemný šok. Od The change up jsem čekal průměrnou rodinnou komedií, ale místo toho jsem viděl skvělou komedií plnou tvrdého a sprostého humoru. Což si cením, protože finanční výsledek nemohl být tak dobrý, kdyby se tam tenhle typ humoru neobjevil. Casting byl taky hodně příjemný a hlavně Olivia Wilde byla pořádně sexy. ()

ScarPoul

Koľko krát som už len na to myslel. Vymeniť sa s niekym( v mojich predstavách, to bola predovšetkým pekná spolužiačka, aby som sa mohol vidieť nahý:) a užiť si trocha iných problémov, len nie tých svojich. Lenže ako to býva, keby dvaja ľudia postavili na stôl svoje problémy, aj tak by si radšej zobral každý tie svoje. The Change-Up je príjemná oddychovka ktorá ťaží prevažne z hereckého talentu hlavných aktérov a v niektorých scénach si vypomáha s dvojicou krásnych ženských polovičiek Leslie Mann a Oliviou WIlde. Čo filmu musím vytknúť je komediálna rovina, ktorá jednoducho nefunguje. Netvrdím, že tam nie sú úsmevné miesta, ale za brucho som sa nechytal. Romantická línia je ale zvládnutá na výbornú. Hovorím síce romanticke ale pravdou je, že sú to všetky tie scény, kde sa niečo rieši. Či už postoj hlavných hrdinov, alebo uvedomenie si zmeny, ktorá sa im deje, alebo pochopenie, že chcú byť každý vo svojom tele - ktoré je inak spravená nepateticky, bez prednesov o životných pravdách, čím si u mňa film trocha šplhol. Dobkin je zručný režisér a vie krásne zvládnuť filmovú situáciu aj spraviť postavy uveriteľné. Myslím si ale že silou mocou sa snažiť o vtip je chodenie po tenkom ľade, lebo súčasný divák videl naozaj všetko a priznajme si to film to zase nejako originálne nezobrazuje. Ako oddychovka dostačujúce, ako nejaká pamätná komédia, príliš priamočiare. Zaslúžené tri hviezdy. ()

Geralt z Rivie

Nevím čím, ale nějak mě tento film upoutal. Nedokážu to vysvětlit, protože děj je nic moc. Na druhou stranu tam bylo mnoho vtipných scének. Možná za to může tohle podivné období, co prožívám. A proto není moje hodnocení objektivní + obsazení mých oblíbených herců a úžasné Olivie Wilde + ♥ = jedna hvězdička navíc. ()

Jara.Cimrman.jr

Kdo by občas nezatoužil vyměnit svou bídnou existenci za život někoho, komu zdánlivě nic nechybí? Znám tedy osobně pár iluminátů, kteří o směně patrně nepřemýšlí, ale standardní závistivec by hravě dokázal ve svém okolí najít oběť, kterou by ouveksloval o pár životních výhod. V tomto snímků se tedy nejedná o cílenou výměnu penisů i s příslušenstvím, ale to na zábavě nic neubírá, na rozdíl od pár pokusů o vtip, které se pohybují v, pro tento snímek nijak zvlášť vhodné, oblasti výkalového humoru. ()

Boogeyman

První polovina je odpad nejtěžšího kalibru. Děcka serou taťkovi do pusy, palce se strkaj starejm pornoherečkám do prdela a snaha vypadat nenápadně znamená chovat se jako největší idiot pod sluncem. Vážně jsem uvažoval že to vypnu. Ne snad, že bych očekával něco opravdu vytříbeného, ale tohle byl vyloženě trapas. Pak se to maličko zvedlo, dva hlavní hrdinově začali používat alespoň procento mozku a v některých pasážich se člověk dokonce lacině dojmul. Takže, za dvě. ()

• Change-Up je již druhým filmem během dvou let, kde hraje Leslie Mann manželku postavy, u které dojde k „výměně těla“. (žvanimírek)
  • Většina nahoty ve filmu není skutečná. Olivia Wilde i Leslie Mann byly v pikantních scénách "svlečeny" pouze pomocí digitální animace. (oje)