Diskuze

Esgalnor (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Jo vlastně, na Running Mana pěje kamarádka samou chválu, takže k tomu se taky snad dostanu. A dík za doporučení :)

na příspěvěk reagoval mm13

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Esgalnor

Z těch jeho předlouhých věcí jsou tyhle dvě určitě jedny z nejlepších. (Obě mají bohužel poněkud slabší závěry.)

Přesto bych zkusil doporučit i vynikající kratší věci jako Running Man, Tělo nebo některé jeho povídky - hlavně ty z Noční směny.

PS: Nechápu, proč je třeba Running Man u nás tak přehlížený. Lepší sci-fi thriller snad ani neexistuje. (Možná mu medvědí službu dělá stejnojmenný film s Schwarzeneggerem, který s tou knihou naštěstí nemá mnoho společného.)

A Tělo (které u nás ale nikdy nevyšlo samostatně jako jedna kniha) si snad nelze nezamilovat.

Mimochodem, obě ty novely jsou pokud vím vysoce ceněny kritikou. (Tuším, že to zmiňuje dokonce i ten článek z Wikipedie, který sem postoval Castrátor v marné snaze zdiskreditovat Kingovy literární kvality.)

na příspěvěk reagoval Kaufman, Esgalnor

Kaufman (hodnocení, recenze)

Jaký překlad The Barrens se vám líbí víc?

Lada - To, Nespavost

Pustiny - Dallas 63

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

mm13

Možná si myslí, že většina z toho, co King napsal, je chabá a ty nejlepší věci jsou průměrné.

Uživatel Castrator smazal svůj příspěvek.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

já sem taky napsal že KInga nemám v top - spisovatelé, a některé jeho povídky/příběhy nemusím a některé zase jo a nebyl sem lynčován :)

Benjik

Benjik (hodnocení, recenze)

Jestliže první film bude zabírat dětství a druhý film dospělost, neumím si to moc představit. Vždyť dospělácká část v knize je silná právě svými propojovacími flashbacky a jak bude ztráta paměti působit na diváka, když bude mít za sebou o tomto tématu celý film? Jinak změna tvůrce mě hrozně mrzí, že ale stále věřím že z toho bude fajn díllko a lepší Kingovina. Kniha je totiž skvělá a závěr moc moc emocionální Bombay, ale to je u Kinga zvykem.

Esgalnor (hodnocení, recenze)

Já se zatím s Kingem jen nějak poznávám - mám za sebou Dlouhý pochod a Pod kupolí. Kupole byla skvělá, strašně mě bavila, a takovou cihlu jsem přečetl překvapivě rychle.

Dlouhý pochod mě bavil asi do posledních 3 stránek, kdy mě ten konec teda strašně zklamal. Celkově fajn knížka, ale konec zabil její ambice na skvělý kousek.

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Kaufman

Revival opravdu nebyl kdovíjaký (zabili to ti mravenci), ale Z Buicku 8 žeru. Nejlepší bylo, jak si uvědomili, že zabili pravděpodobně inteligentní cítící bytost jen proto, že byla odlišná mimo naše chápání. Celkem dost Lovecraftovské.

na příspěvěk reagoval Kaufman

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Předtím ses diskuze hojně účastnil ty, takže tě chválím nejen za to, že jsi šel po banu, který jsem ti zařídil, do sebe, ale i za sebereflexi;-) Ale nesmíš se pouštět do debaty s lidmi jako Kaufman, jinak zase klesneš na dno. Jeď si svou linii, Kaufmana si nevšímej a budeš ucházejícím diskutérem. S ním půjdeš dolů.

Už ses usmířil se Stokou? Je to fajn kluk.

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

mm13

Mně? O nic. Já tu napsal svůj názor na knihu a sesypali se na mě jak vosy. Tak jsem jim vysvětlil, jak se to s kvalitou díla S. Kinga má. Zeptej se jich, o co jde jim, když na názor začnou reagovat jako cvoci.

na příspěvěk reagoval mm13

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Kaufman

Tu až tolik nemusím, ani Cujo třeba mě tolik nevzal. Nejradši mám Temnou věž, To, Nespavost, Geraldovu hru, a z povídek asi Kostlivce (byl v Noční směně).

Ale obecně jediné, co se mi fakt nelíbilo byla Rose Madder a Ostrov Duma Key.

na příspěvěk reagoval Kaufman

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi