Diskuze

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

navíc se s tématikou Lovecraft chystají další hry, a díky internetu, se Lovecraft dostává do podvědomí široké veřejnosti, takže když chcete "krále děsu" nejsou to má slova, proto ty uvozovky, tak Lovecrafta a pak možná toho Kinga :)

na příspěvěk reagoval Pilda17

VaHo

možná kdysi, to tak bylo, že fungoval jako autor pro pár lidí, ale právě že dneska se do podvědomí lépe dostává skrze hry,  však řikám Bloodborne, nemusíte dneska ani hrát, pokuď nejste na hraní, stačí si to dát do youtube a kouknout třeba na agrela jak to láme přes koleno

Yoshitsune

Lovecraft je důležitý autor, jeho hororové povídky jsou velmi děsivé, ale není tak znamý a popravdě, řada jeho povídek, se dneska čte už poněkud "těžko".

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

TheDarKnig

no Lovecraft je pro mnohé spisovatele, učitelem/mentorem a King patří mezi jeho žáky, to jestli je nadaný, to už na každém z nás, nicméně nezapomínej na ostatní žáky Barker, Argonantus, Joe Hill a další.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, VaHo

Yoshitsune

odvážné to není, když je tak označován velkým množstvím lidí. Nevím podle čeho by se to mělo určovat, jestli někdo je nebo není "králem" ´, když je to evidentně přezdívka vycházející z jeho popularity a příjmení.

TheDarKnig

Lovecraft a jeho odkaz/vize a jeho vykreslování atmosféry či věci/monster, které sou totálně mimo lidské chápání. Ano po filmové stránce, je to buď bída, nebo průměr, ale v hrách, v hrách to žije. A asi nejlepší "zatím" hrou je Bloodborne. https://www.youtube.com/watch?v=voMAx-lKfIw tam to tvůrčí tým Miyazakiho nejlépe pochopil a nejlépe zpracoval. Takže Lovecraft, je král děsu.

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

TheDarKnig

Jen si nejsem jist, jestli seš si jistý, tím označovat Kinga za krále děsu, přeci jenom, je to dost odvážné a drzé tvrzení. A to myslíš jako všeobecně, nebo na poli filmovém, či knižním ? Dej si pozor, jak mi odpovíš, támhle Stalloneho sem zpracoval tak, že ten neví kdo je a kolik že tady má mulťáků, dokonce se teď začal projevovat agresivně a hystericky.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, VaHo

TheDarKnig

sim tě, to že nezapadám nebo se vymakám tvému vkusu ještě neznamená, že ho mám špatný, podívej pro tvoje dobro sem se vyprd na toho Nolana, co teď běží v kině :))

VaHo

Jo, styl má dost rozeznatelný, a neopakuje se až tak moc, ačkoliv některé motivy používá dost často.

TheDarKnig

On má velmi široký rejstřík, a někdy se těžko řekne, kam některé jeho knihy zařadit viz Zelená míle. Nebo jeho detektivní trilogie. Každá jeho kniha je tak jiná a neopakuje se (s výjimkou jeho stylu).

VaHo

Ano, souhlasím :) Nicméně umí výborně i ten horor, ačkoliv někdy by se to dalo popsat více tou "šílenou situací", to jo. Takže mu jdou od ruky i těžkotonážní thrillery apod.

na příspěvěk reagoval VaHo

TheDarKnig

na Kingovi není nejdůležitější horor (aspoň podle mě), ale to, že dokáže vytvořit postavy - obyčejné lidí, které vrhne do naprosto šílené situace. A my pak sledujeme, jak se s tím poperou... A pak to, že je to jednouše skvělý vypravěč, který dokáže dokonale gradovat děj.

TheDarKnig

Jo,to je v podstatě přesný. Já to mám též stejné,jako to,zda sleduji horor ve dne či večer/noci. I když(jak asi i sám víš),jsou vyjímky,kde z toho máš bobky i ve dne. To je u mě třeba případ-30 dní dlouhá noc 1,nebo 28 dní/týdnů poté,Dead Space atd. King je hl.mistr(ještě pořád)v jak jsi napsal,postavách. Ten snad napsat i telefoní seznam,tak to bude bestseller! :-) Si ještě pamatuju,když jsem finišoval s panem Mercedesem. Ty vole,to byl neskutečný thriller! Další 2 díly mám už doma,ale šetřím si to,páč Kinga zvláště,mám vždy(ať je jak chce tlustý),rychle přečteného.

PKD

Víš taky závisí na tom, v jakém rozpoložení knihu čteš a taky zda v noci když všichni spí nebo když jsi dokonce sám či někde na chatě v horách apod. To bude asi podobné jako u sledování hororu, přes den mi všechny přijdou méně děsivé než v noci. Nevím, zda to tak má každý, asi ne, ale já rozhodně :)

Jinak co se týče Kinga, ten je opravdu králem děsu, ale mám ho nejraději kvůli tomu, že dokáže nejen děsit, ale vytvářet ohromné postavy a celé světy, no.

na příspěvěk reagoval PKD, Yoshitsune, VaHo

TheDarKnig

V poho to teda bylo,páč to bylo tak kruťácky dokonalý. Ale,že bych se u toho bál? Nevzpomínám si. Přec jen to je již 17 let. Napínák to byl,to jo,ale horor? Fakt teď nevím. Ale tobě závidím,pokud u tebe ano. Já se u knižních hororu totiž nikdy moc nebál,což ale nevylučuje jejich silné emoční působení i tak,chápeme se? Spíš u filmů či seriálů. Proto závidím každému,kdo ano:-) Jediná Kingovka(co si vybavím) u které jsem se fakt bál(bylo mi taky 15),byl Řbitov Domácích Zviřátek,abych to napsal přesně:) Jinak dost hustá byla Mrtvá Zóna,Prokletí Salemu(a to upířiny nesnáším),Osvícení(jak si sám uvedl),Pistolník,Temná Půle... Ale absolutně největší bubákoviny jsou rozhodně v Noční Směně(Prokletí Jeruzalémské dodnes považuji za dokonalé vtělení mistra bubáka HPL). A samotná titulní povídka je u mě (jakožto zatím jediná),uvedena jako total top,páč jsem si ji(i když ji znám už dlouho),před 2lety přečetl kolem půlnoci,a na to,že mám skoro 40,jsem byl posranej strachy. Tak! a je to venku:) A taky,Šedá Hmota. To by byl biják.

PKD

V poho teda podle mě nebyla, zaprvé to byla jedna z nejlepších knih, co jsem vůbec kdy četl.. ale za druhé to byla taky jedna z nejděsivějších knih, co jsem kdy četl. Spolu se Simonsovým Terrorem. A možná by se dalo přidat i něco dalšího od Kinga, třeba Osvícení nebo Řbitov.

na příspěvěk reagoval PKD

TheDarKnig

Kurňa! To je na infarkt. Ta tlustá bible všech vraždících klaunů,byla v poho,ale tenhle film vypadá(čím dál víc),že zde fakticky končí veškerá sranda. A já jsem si sakra jist,že to je ta nej.reklama,co může horror získat. Pokud trailery nelžou(jako,že to dělají dost často),tak Bob Gray dostane konečně definitivní adaptaci,jako si kur.. zaslouží! A to se mi v.1990 líbí.

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi