V Benátkách mušketýři Athos, Porthos a Aramis s pomocí Milady de Winter kradou plány vzducholodí od Leonarda da Vinciho. Milady je však zradí, omámí a plány prodá vévodovi z Buckinghamu. O rok později d'Artagnan opouští svou vesnici v Gaskoňsku a míří do Paříže v naději, že se stane mušketýrem jako jeho otec. Tam se ale dozví, že mušketýři byli z finančních důvodů rozpuštěni. Ve venkovské hospůdce vyzývá kapitána Rocheforta, vůdce stráží kardinála Richelieu', k souboji poté, co ho kapitán urazil. Rochefort nechce bojovat, a tak ho pouze postřelí. Když se chystá d'Artagnana zabít, objeví se Milady a zabrání mu v tom. Jakmile je d'Artagnan v Paříži, potkává se postupně s Athosem, Porthosem a Aramisem a nechtěně všechny tři urazí. S každým si tak naplánuje samostatný souboj. Athos přivádí Porthose a Aramise k souboji jako své sekundanty. D'Artagnanovi dochází, kdo jsou muži vlastně zač. Richelieuovy stráže souboj překazí a chtějí je všechny zatknout, ale mušketýři proti nim bojují a vítězí. Všichni čtyři jsou předvoláni před mladého krále Ludvíka XIII. Richelieu na něj naléhá, aby je potrestal, ale i na královnu Annu zapůsobila jejich statečnost a společně s králem je místo toho odmění. Richelieu instruuje Milady, nyní svého komplice, aby umístila falešné milostné dopisy do komnat královny Anny, ukradla její diamantový náhrdelník a odnesla ho do Tower of London. To by usvědčilo královnu, že má poměr s Buckinghamem. Král Ludvík by ji nechal popravit a vyhlásil by válku Anglii. V tu chvíli by lidé požadovali silného a zkušenějšího vůdce, samotného Richelieu. Aby se pojistila, Milady požaduje, aby Richelieu písemně prohlásil, že pracuje jménem Francie, což on udělá a potvrzení jí předá. Falešné dopisy jsou nalezeny a předány králi Ludvíkovi, kterému Richelieu doporučí uspořádat ples, na který si královna Anna bude muset vzít náhrdelník – dar od svého muže. Pokud to neudělá, pak je její poměr skutečností a musí dojít k válce. Služebná královny Anny, Constance Bonacieuxová, odhalí Richelieuův plán a prosí d'Artagnana, aby ho zastavil. Mušketýři se rozhodnou mu pomoci... (TV Nova)

Simbet

Ach jo, ve dvou dnech po sobě vidět nějaký remake filmu, který je horší než ty předchozí, to zabolí. Tahle verze Mušketýrů je určitě o třídu horší než obě verze z roku 19733 a 1993. Mám pocit, jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, jestli udělat fantasy (létající vzducholodě???), akčňák nebo grotesku. Tak nějak se jim nepovedlo nic ani od jednoho. Těšila jsem se na Matthew MacFadyena nějak to tam nerozehrál, mám ráda Luka Evanse, zdaleka nejhorší Aramis a Milla Jovovich mi prostě na krásnou Milady nesedí. Snad jenom Porthos v podání Raye Stevensona si značně polepšil a Logan Lerman nebyl nejhorší, prostě takový klučina, ačkoliv na Michaela Yorka tedy nemá. Jedinný kdo se mi tam kupodivu velmi líbil byl Orlando Bloom. Buckinghama rozjel v parádním stylu, nemám mu co vytknout, úžasný slizounek :) Celkově měl děj hodně trhlin, vadili mi způsoby mušketýrů á la ninja a Milady házící přemety a šermující o sto šest byl taky dost velký úpadek. ()

Drc

Hmm, byl jsem mírně zklamán. Očekával jsem maximálně zábavný, svižný, poutavý a vtipný film. První půlka mě ani pořádně nebavila. Sice se stále se ve filmu něco děje ale pořádně vás to nevtáhne. Akční scény, značně moderně pojaté, jsou tak přitažené za vlasy, že vás napadne snad je "to je ale pitomost". Po dějové stránce dost slabé. Vtipu tam zas tak moc není a je to velká slabina. Koukat se na to dá, není to úplně propadák, ale předchozí zpracování tohoto tématu jsou mnohem kvalitnější. ()

FARGO

Anderson opět předvedl, že je dobrý na béčkovou akci, dokáže dát filmu rytmus a rychle to odsípá. Doma, ale musí být strašný podpantoflák, protože za tak otřesný výkon, by Millu vyhodil kdejaký režisér. Naproti tomu všechny mužské postavy jsou skvěle a vtipně zahrány (hlavně Bloom září). Být trochu více akce a někdo jiný než Milla, jsou to jasne 4*, takhle jen 70%. ()

tterez odpad!

Brr! Dumase miluju a adaptace jeho mušketýrů mam ráda snad všechny. Oprava - MĚLA JSEM. Co je ale moc, to je moc. Nepochopím, kdo si mohl myslet, že se to bude líbit. Dokonce ani nevím, co bylo nejhorší - jestli Milady z Resident Evilu, co ve středověku prolítne laserem, mušketýr co ovládá kung fu, nebo snad ty přehnané efekty? Je teda asi pravda, že moc tomu moc nepřidalo ani to, že jsem viděla italskou verzi v římském kině s názvem Tre Moschettieri. Každopádně k pláči, vyhozenejch 11 euro. ()

ondrula

Tohle superakční a hypermoderní ztvárnění klasického příběhu ve mě zanechalo rozporuplný pocity. V zásadě nemám problém s tím, že Milady de Winter bojuje matrixovým stylem nebo s tím, že Lord Buckingham přiletí ve vzducholodi. Spíš bych řekl, že celý film (včetně hudby) tak strašně moc parazituje na úspěchu novýho Sherlocka Holmese, že nabízí už jen hromadu efektů pro teenagery a na všechno ostatní sere. Nejvíc se ale podle mýho nepovedlo obsazení, a to v celém svém širokém spektru. Logan Lerman jako d'Artagnan, to je vážně úlet; chápu, že do týhle role chtěli tvůrci obsadit vycmrndlýho kloučka, ale tohle je už moc. Milla Jovovich mi tam přišla taková nějaký moc vyžilá a vůbec ne sexy... asi důsledek nekonečných rvaček se zombíkama. Christoph Waltz se teď díky svýmu úspěchu v Hanebných parchantech objevuje v kdejaký kravině, ale upřímně z něj nemám pocit, že by to zase byla taková hvězda. Proměna Legolase v Buckinghama mi taky přijde jako silný kafe. Mads Mikkelsen to zase u mě prohrál z toho důvodu, že jsem ho před časem viděl v několika psychopatických rolích v dánských filmech a lá Bony a klid a od tý doby ho podezřívám, že je skutečně blázen. No a z Freddieho Foxe, kterej udělal z krále Ludvíka toho největšího debílka, mi bylo vážně na blití. Podívanou mi kazil taky fakt, že jsem si k tomu stáhl titulky dělaný asi nějakým prasetem na Google Translatoru, takže jsem vždy u každý narážky pobral akorát klíčový slova. No a že se A. Dumas obrací v hrobě, o tom jistě není pochyb. ()

Sairina

Tři mušketýři patří mezi nejčastější zfilmovaný námět, není proto divu, že tvůrcům už dochází představy o ztvárnění této klasiky. Bohužel, jak je v poslední době u velkofilmů zvykem, místo klasického filmu je z toho historická akční splácanina. Uznávám, že někteří herci jsou vybrani dobře, nejvíc se mi líbil v roli kardinála Christoph Waltz, přesným opakem byl ale Orlando Bloom, který hraje Buckinghema. Vypadal, jak jinak orientovaný pirát (asi se inspiroval kolegou Deppem). Dějová linka se jakž takž drží předlohy, která dostala hodně na frak. Koho by napadlo, že v 17. století budou létat vzducholodě (zajímalo by mě, čím to plnili horkým vzduchem nebo nějakým v té době neznámým plynem?), mušketýři se budou potápět jak Jacques Cousteau nebo že vojáci budou používat kulomet (vynalezen 100 let poté) a plamenomet (vynzalezen 300 let poté) jako běžnou výbavu létajcích korábů. Divím se, že místo kordů rovnou nepoužívali světelné meče! ()

Xavi6

Tak dobrý jsem to opravdu nečekal. Nejsem žádnej fanda předešlých dílů (v podstatě jsem skoro žadný neviděl), ale musím říct, že náboj to rozhodně mělo. Kvalitní herecké obsazení (opravdu nejmenší využití Waltze, bohužel) a slušný napínavý děj s pořádnými efekty. Nebránil bych se pokračování. Bohužel jsem nebyl nijak nadšen z finále, takže hold průměr. ()

The_Second

Jedinej herec, kterj se hodil do svý role je Mads Mickelsen a Christopher Waltz (ale jeho postava Rechelieho je tak blbě napsaná, že jsem si toho málem ani nevšiml. ()

Crackonosc odpad!

Předloni byl nejhorší film Resident Evil Afterline, loni Tři mušketýři... Andersone, jdi se i se svym 3D a svojí starou vycpat. Takový kinoblafy snad fakt nemůžou nikoho soudnýho zajímat. ()

Prochy38

Sic jsem knižní předlohu nikdy nečetl, jednou to napravím (slibuji!), celkem vím, jak ten Dumasův román byl. Jak píše někdo v zajímavostech (dobrá zajímavost!), tohle je už 25. (nejméně) adaptace na Tři mušketýry! A co já teď tedy nejvíce ocením? Originalitu. Už jsem viděl několikero zpracování, a když nezapočtu dokonalé (jako vážně) s M. Yorkem z roku 1973, tak tato verze se mi líbila nejvíce! Ano i za předpokladu, že to s knihou krom minima scén a jmen hlavních postav nemá nic společného. Velesympatičtí tři mušketýři, nádherná M. Jovovich, coby Milady (co náherná! fakt jí to seklo a byla sexy!), Ludvík výborný a vtipný! Roschefore (či jak se to píše) v podání M. Mikkelsena parádní, Ch. Waltz coby kardinál dokonalý i Buckingham (O. Bloom) skvělý! Nechci na nic zapomenout, ale i Planchete a další postavy byly výborné. Celý film je skvěle akční, dobré zpomalovačky, takže Tři mušketýři získali další tvář!, vtipné a pohotové gagy, fakt jsem se hodně nasmál a efekty! - souboj vzducholodí - výborné. Jedinou slabinou celého filmu, pro mé hodnocení naštěstí nedostatečnou, byl hlavní pár - D'Artagnan a Constance. Těžká nesympatie jak ztvárnění postav, tak herců. Sorry, ale je to tak. G. Wilde je sice moc hezká holka, ale na tuhle roli fakt nebyla ta pravá. A L. Lerman? Nechci to dál řešit... On nemůže asi za to, co měl hrát a jak to měl hrát. Jen mi zatím není dost symaptický. Celkový názor? Nadšení! A Vaše nízká hodnocení na mě nemají nejmenší vliv! ()

peetriss

Na Tři mušketýry Paula W. S. Andersona můžeme pohlížet z různých hledisek. Pokud budeme upjatými zastánci románu A. Dumase, nelze pohlížet na film jinak než na další Andersonovo "residentní zlo" s hodnocením "odpad". Ale já jsem člověk poněkud liberálněji založený a myslím, že ani samotnému Andersonovi nešlo o vážnou adaptaci slavného románu. Prostě se pokusil o další vizuálně vyšperkované vyprávění, tentokráte na poli dobrodružného filmu, a předloha Tří mušketýrů mu posloužila jen jako velmi volná a pro diváky lákavá inspirace a také jako určitá příběhová náplň vizuální skořápky. V tomto směru Tři mušketýři nezklamali, dali divákovi přesně to, co lze od Andersona očekávat - efektní, často zpomalené, scény plné roztodivných nápadů a perel. Musíme se také povznést nad faktem, že film je plný klišé a zjevné inspirace jinými filmy (některé záběry mi daly vzpomenout např. na Hvězdný prach či, byť vzdáleně, jsem v úvodu cítil i ducha filmů typu Indiana Jonese), ale na toto jsme u Andersonových filmů zvyklí. Představitelé, kostýmy, rekvizity, interiéry i exteriéry jsou výborné, Gabrielle Wilde, Juno Temple i Mille Jovovich to sluší - u Milly Jovovich jsem dokonce nabyl pocitu, že ji role lišácké Mylady sedla nejlépe od doby její Leeloo z Bessonova Pátého elementu. Když to zrekapituluji, jedná se o neuvěřitelnou taškařici, avšak taškařici poměrně zábavnou a pohlednou. ()

ThomasCrown

Nevidím dôvod prečo by Traja mušketieri mali byť vždy spracovaní vyslovene historicko historicky, lebo tak sa to vraj má robiť, aj preto milujem Disnyeho spracovanie z 93-ho a Anderson sa mu dovolím si povedať vyrovnal. Film má skvele dávkované vtipné momenty, Planchet za všetkých, výborné herecké obsadenie, kedy áčkoví herci predstavujú záporných hrdinov a mušketieri spolu s D´Artagnanom sa vyrovnajú tým Disneyho. To, že je tu vzducholoď netreba nijako riešiť, jej existencia je dostatočne podložená Da Vincim v úvode filmu a vzdušné bojové scény sú dokonalé a samotné výčitky na podobnosť s Pirátmi z Karibiku, Resident Evil a inými hrami..v každom filme je niečo čo sa podobá na iný, dobre sa na to pozerá, tak čo na tom. Nestáva sa mi, aby som sa počas filmu ani chvíľu nenudil, za čo môže aj veľmi dobrá hudba počas neho i light motive skladba počas záverečných titulkov. Ked si to všetko zrátam a pridám skvelé dialógy a charizmu hercov, vychádza mi jedno z najlepších spracovaní mušketierov vôbec. ()

Drirr

Sakra skvěle jsem se bavil. Film si celou dobu dělá neskutečnou srandu sám ze sebe i z různých filmových klišé a scén (třeba z Resident Evilu) Kdo na tuhle hru přistoupí, ten si to může neskutečně užít. Vzducholodě jsou cool, herci byli dobří, Bloom by měl hrát už jenom záporáky, Planchet byl na celym filmu to nejhorší a prostě...dal jsem si to dvakrát. Závěrečná bitka na kordy byla opravdovým majstrštykem a tak váhám mezi třema a čtyřma...A nakonec převažuje dobrý dojem... "Zdvojnásobte hlídky, zdvojnásobte vojáky, zdvojnásobte všechno!" 75,1% !!! ()

Darik

Tak tohle - to bylo tak strašný, až se mi chce brečet. Tenhle film jasně ukazuje, co se stane s krásnou klasikou, o které si všichni myslí, že se nedá ničím zkazit. Mno, tenhle film to vyvrací - všechno jde zkazit. Z krásného historického románu nám pan Anderson naservíroval něco, co ani neumim popsat. Scénář by možná ještě šel, kdyby nebylo těch lodí, ale herecké výkony, spousta nelogických věcí a špatný hudební doprovod srážejí fil až téměř na samotné dno (jo a taky dabing). dávám 10% jen za to, že sem vydržel až do konce a občas se pousmál. ()

Asmodin

Tři mušketýři jsou zcela stejní jako třeba Sherlock Holmes (2012), kdybyste hledali mezi knihou a filmem nějaké podobnosti moc by jich nebylo. * jen za sympatické obsazení a ty skvělé počítačové triky, ale první minuta filmu mě tak odradila, že na vyšší hodnocení to vážně nemá. PS: Tolik zabíjení a ani kapka krve neukápne :o) jsou to vtipálci ()

DaliGala odpad!

Bylo to něco strašného. Pořád jsem doufala, že to něco nebo někdo zachrání- přeci jen jsou tam i dobří herci- ale ne. Bylo to jen horší. Není to ani chytré, ani vtipné, ani hezké, ani milé. Nejpříšernější na celém filmu je asi jeho vizuální stránka. Od kostýmů, přes rekvizity až po animace. Je to nekoukatelné- což je u filmu docela problém. A v českém dabingu je to dokonce i neposlouchatelné, protože občas zaslechnete slova, která tak úplně neexistují. Nejvíc mě straší, že to vypadá, jako by mělo být natočené i pokračování. Modleme se, aby se tak nestalo... ()

lucijelucije

Výborný komentář viz. Fony. Myslím, že přesně vyjádřil mé negativní pocity k této slátanině říkající si Tři mušketýři. ()

Piri odpad!

Film skôr určený pre tínedžerov alebo ešte menších. Vzducholode nám prešli nejakou paralelnou bránou do 17. storočia. Je to vraj podľa Dumasa, hmm. V archíve to mám iba kvôli slovenskému dabingu, filmovo je to totálne béčko, ktoré by malo skončiť skôr ako video film na nudné večery, na veeľmi nudné večery. Ako dobrodružná komédia alebo paródia by to mohlo byť znesiteľné. ()

Lefty86 odpad!

Vydržel jsem prvních pár desítek minut. Alexander Dumas se musí v hrobě obracet. Udělat z historického románu, jednoho z nejslavnějších, takovou zhovadilost, to je moc. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)