Táto romantická komédia, v niektorých krajinách známa pod názvom The F Word, je adaptáciou divadelnej hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho "Toothpaste and Cigars". Čo keby muž stretol zadanú ženu a pocítil by k nej lásku na prvý pohľad? Mal by jej o tom povedať? Túto dilemu sa snaží vyriešiť Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Toronte, nedokončil vysokú školu a ani v práci nie je šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zariadený život s úspešným Benom (Rafe Spall) a pracuje na svojej kariére. Wallace chce zistiť, či by mal u Chantry šancu. Otázku, ako si ju získať, konzultuje so svojím kamarátom Allanom (Adam Driver), ktorý je zároveň Chantryným bratrancom (farfalla)

heyda

Pěkný romantický filmeček, na kterým bych vyzdvihl moji oblíbenkyni Zoe Kazan a také pěkné zpracování. Naopak bych trochu zkritizoval Radcliffa, kterýmu tato role moc nesedla. Druhou hvězdičku pak snižuju za scénář. Jako na vysoké škole se pohybuju už nějakých 6 let a neznám nikoho, kdo by se bavil takovým způsobem jako tomu bylo ve filmu. Myslím, že to bylo přehnaný. Ale co se atmosféry a pocitů týče, tak to vlastně funguje velmi dobře. Silné 3 hvězdy :))) ()

Defaultovna

Mám rada takéto nenápadne pekné heart-warming filmy. Iste, bolo tam plno klišé a niekoľko facepalm momentov, no všetky postavy boli natoľko sympatické (Allan a Nicole na hrad!), že sa mi nedalo virtuálne sa s nimi nespriateliť a nevychutnávať si ich životné peripetie. Pol hviezdičky navyše za príjemný, typicky kanadský soundtrack, ktorý ľúbivo dopĺňa jednotlivé scény a donútil ma pohmkávať si ešte niekoľko hodín. 8,5/10. ()

Fr

,,MOŽNOST ČÍSLO TŘI. TRPĚLIVĚ ČEKEJ. BUĎ SE KVŮLI TOMU ODLOUČENÍ ROZEJDOU A NEBO NE, A ONI SE VEZMOU, BUDOU ŠŤASTNÍ A TY BUDEŠ STÁT MIMO, A NAKUKOVAT K NIM. POTICHU TOUŽIT, BŮHVÍ JAK DLOUHO. …" /// Wallace je týpek se zlomeným srdcem, kterej inspiraci k lásce hledá v pohádkách (Romantik? Cynik?). Navíc se dokáže stýkat s ženskou, aniž by dostal stíhačku do hangáru… Film postavenej na budováním atmosféry, milejch dialogů s lehkým ftipem a romantickým věřte-nevěřte. Srdce romantika vocení i nepatetickej závěr, kterej (možná) nažene do nejednoho voka kroupu. A přitom takovej vobyčejnej příběh. Nevobyčejně podanej a zahranej. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hru "Toothpaste and Cigars", autorské dvojice T.J. Dawe, Michael Rinaldi, neznám. 2.) Hledám návod na léčbu bolavýho srdíčka. 3.) Thx za titule ,,docky87“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Pítrs85

Takovej schovanej filmeček tenhle What If je a jaká se z toho vyklubala příjemná konverzačka, až by nebylo od věci si některý ty fráze zapamatovat a v příhodným okamžik je použít :-) Teda ne, že by se tu pronášela nějaká životní moudra (chraň bůh), ale na dvojici Chantry-Wallace se zatraceně příjemně kouká, Radcliffe každou svou další rolí potvrzuje, že škatulku "Harry Potter" odhodí dřív, než byste řekli famfrpál ;-) Plus skvělý soundtrack, plus krásný Dublin, plus pro mě, hororovýho fanouška, velký poster Sinisteru na jednom z dublinských autobusů :-) Fajná záležitost, ale Fool's Gold vypadal ale hodně nechutně, jen o něco méně, než okurky v trojobalu... :-) ()

Lucjen

Po pár minútach sa na mňa začalo odrazu sypať toľko cukru, že už som len čakala, kedy ma to prestane baviť. A ono neprestalo. Taký ten trochu iný film, ktorý sa snaží vybočiť zo zabehnutých koľají a zároveň má aj dostatok tých typických vecí, ktoré máme radi. Osviežujúce, vtipné a keďže som sa pristihla, že sa urputne snažím odôvodniť si 4. hviezdičku, jednoducho ju dávam :) Skvelý Daniel Radcliffe a Zoe Kazan. ()

• Scénář vznikl na motivy populární divadelní hry "Toothpaste" and Cigars od dvojice autorů T.J. Dawe a Michael Rinaldi. (Neffy)