Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

Diskuze

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Lateef: Tiez si myslim, ze v pripadnej stvorke to bude zase nejaky novy neznamy frajer. Aj ked ty ho urcite budes poznat. :-)
Ohladom Adkinsa. Asi fakt este nie je velmi znamy medzi beznymi ludmi, ktory si radsej na DVD kupia dalsiu srackoidnu Seagalovku alebo Lundgrenovku akokeby si mali kupit kvalitu s Adkinsom.
Mozno aj preto teraz straca Adkins cas s Van Dammom, ktory je stale ovela vacsou hivezdou ako Adkins.

Lateef

Lateef (hodnocení, recenze)

Lacike: vypadá to tak... na druhou stranu to musí Scotta těšit, že jeho filmy jsou jeho fanoušky tolik očekávané, že to ihned sosají, jakmile se to objeví... né, jasný, je to škoda, že to oficiálně nevydělalo... stálo to 3 milióny dolarů, což samozřejmě není na akční arénovku, která jde rovnou na dývka, málo... čtyřku uvítám všema deseti, jen mě zajímá, koho tentokrát k Adkinsovi doplní... nabízí se samozřejmě znovu Zaror, možná Jai White, ale spíš bych to viděl na někoho neznámého... dokázal bych si představit třeba takového Damiena Walterse, jednoho z nejlepších akrobatů, co jsem kdy na videích viděl... už se podílel na spoustě filmů coby stuntman...

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Hm, takze Undisputed 3 nezarobil vela penazi, lebo si ho vsetci stiahli zadarmo? Skoda.
Ale snad dalsi diel bude coskoro ako to Adkins slubil.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Teraz už pomaly všetky filmy týchto klasikov vychádzajú na lacných DVD, dokonca aj to posledné, čo Seagal alebo Van Damme natočili. Všimol som si, že práve Bontonfilm vydáva asi všetky staršie filmy s Van Dammom, tak snáď vydajú aj Dvojitý zásah, ten ešte na DVD vôbec nevyšiel.

Expendable

Expendable (hodnocení, recenze)

Já už si ty DVDdíčka nekupuju, i když stojí 50 tak je to k ničemu, stejně se na ten film podíváš jednou a pak to zahodíš. Dolf Lundgren je inkvizitor a lovec bouřek :D:D|:D

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

Expendable: Si pamatuju, jak se před několika lety viděl DVD s časopisem s Lundgrenovo nárazníkem na obalu za 150 korun a koupil jsem si to :D Ochránce - sice to byla chujovina, ale na režijní debut to mělo slušnou akci se spoustou zvrau, na to, že to stálo směšných 6 mega jsem se u toho nenudil, pořád se střílelo...

Expendable

Expendable (hodnocení, recenze)

Command Performance byl dobrej jo? Pěkná píčovina, co by se za nehet vešlo to byla. Mě se s z toho filmu líbilo prvních 10 minut a dál to šlo, viděl jsem jeho odpadové filmy a když to porovnám, tak CM byl z nich asi nejelpší. Icarus na to, že si ho Dolfík dělal sám, byl dobrej. Akorát rozpočet byl hlavní viditelnou chybou, dokonce i děj se nevlekl a střihy se mi taky líbily, ale víc než 3 se tomu dát ani nedá, takové kvality to nedosahuje. Porovnávám to s filmem Zůčtování v malkém Tokyu a tento film asi Dolfík ani nepřekoná, maximálně jakoby člen týmu v Expendables, ale už nikoliv ve vlastním filmu. PS Pohyblivý terč byla kravina, to má sniper pravdu, děj jsem tam taky nenašel a akce žádná a fleshbacky byly hrozný a nepřehledný.

sniper18 (hodnocení, recenze)

rounen: Síce Pohyblivý terč nebol zlý film, Lundgren tam bol výborný a aj akcia sa mi páčila, ale malo skvelý dej? Ja som ten film videl zatiaľ 2x, ale nech sa snažím, ako viem, ja tam žiadny dej neviem nájsť. Tretina filmu sú flashbacky na minulú akciu, druhá tretina sa venuje otravnému strážnikovi a tretia je o hlavnej dvojici, ktorá leží kdesi pri okne a vykecáva sa. Ten film má ten najminimalistickejší dej, aký si len pri akčnom filme dokážem predstaviť.

virus10

virus10 (hodnocení, recenze)

PetrVabruscak: Jo přesně tyhle 3 starší filmy jsou s nim nejlepší!!

rounen (hodnocení, recenze)

PetrV.- možná to bude znít hnusně...Rocky 4 je dobrej film,ale Dolph tam hrál až moc přehnaně tupýho,bezcitnýho kladivouna...to je jediná věc co mi na něm vadila...prostě mi to přišlo,jakoby Dolph tam byl zasazen do tý role schválně,aby jen nakopal zadek Slyovi...nešla na něm vidět touha po vítezství,jen zabíjet a likvidovat lidi,přirovnal bych to tak nějak k ruskýmu hokejistovi Arťuchinovi,který hraje hokej,jen aby nakopával zadek jiným soupeřům, což je jeho priorita...

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

rounen: Já z těch starých asi nejvíc miluju US,  Ivana Draga a Zúčtování v Malém Tokiu :o)

Ouwen (hodnocení, recenze)

rounen: UMĚ VEDE IKARUS, TO BYL ORGASMUS, NEPOPSATELNEJ ZÁŽITEK, NO A PODLE HODNOOCENÍ POZNÁTE JAK JSEM HODNOTIL U OST. JEHO FILMŮ.:)

rounen (hodnocení, recenze)

sniper18: mi se nejvíce líbil film Pohyblivý terč,Lundgren tam hrál fakt výborně a mělo to i skvělý děj a prostředí...dále v Univerzálním vojákovi 1,a taktéž Rudý škorpion...

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ouwen: Netvrdím, že má mať každý film rovnaký dej, len to, že podľa môjho názoru je Lundgren omnoho lepší po všetkých stránkach v Icarovi ako v Zomrieť je ľahké. Ale aj tak najradšej mám Lundgrena v jeho žoldnierskych filmoch, nehovorím, že to sú jeho najlepšie filmy, ale v trojici Červený škorpión, Švéd a Vyhnanec bol mimo Univerzálneho vojaka podľa mňa najlepší a tak škoda, že žoldniera nehráva častejšie.

Ouwen (hodnocení, recenze)

sniper18: každej film má svuj děj a v něčem vyniká, ja si to pustím, hodně mě láká Dolph + rock, protože Dolpha jsem si oblíbil včera, díky Ikarusu a jsem fanoušek rocknrollu.

sniper18 (hodnocení, recenze)

rounen: Napínavý? Ako môže byť akčný film s akčným hrdinom napínavý? Ale aj tak faktom ostáva, že Icarus bol minimálne tri krát akčnejší. A v Icarovi bol Lundgren taký normálny nájomný zabijak, čo sa k nemu hodilo, ale 50-ročný chlap, ktorý sa hrá na rockovú hviezdu a ide po ňom taká mladá kočka, to sa mi k nemu vôbec nehodilo.

rounen (hodnocení, recenze)

sniper18: film Zemřít je snadné vynikal spíše napínavostí...také se mi tam líbily herečky,to byly fakt kočky :) a akce tam bylo akorát...spíše Dolph nechtěl dělat nějaký velký humbuk,ale teroristy si postupně vychutnat :)

rounen (hodnocení, recenze)

Ouwen: mi se ten film líbil,Lundgren tam hrál jakože velkýho drsňáka,navíc i jeho nabušená opálená postava a také blond vlasy mu vynikaly

sniper18 (hodnocení, recenze)

Tak Icarus bol vydarený, tam bol Lundgren výborný a bol to jeden z jeho najakčnejších filmov. Ale Zomrieť je ľahké sa mi až tak moc nepáčilo, nebolo to zlé, ale akcie tam bolo príliš málo.

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

...když doznívala jeho sláva v devadesátkách celkem ještě povedeným Pohyblivým terčem (1996), tak je jeho bilance poté byla tristní... následovalo 18 filmů z niž byl jen jeho režijní debut "Ochránce" stravitelnej. Pak se zvednul a doufam, že v tom trendu bude pokračovat :o)

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

Ouwen: Pokud si viděl Lundgrenovo odpadové filmy z posledních let, tak by tě to mohlo potěšit :o)

Ouwen (hodnocení, recenze)

rounen: To mám zase stáhnutý a moc se těším, je to kurevsky akčnáák ?

PetrVabruscak (hodnocení, recenze)

HUMOOOO:  Tak tak. Oba tyhle filmy byli jeho nejlepší za poslední možná 15 let, když nepočítam Postradatelný.

rounen (hodnocení, recenze)

Ouwen: s tím zase já nesouhlasím,v Icarusu nebyl moc dobrej,spíš se mi zamlouval ve filmu Zemřít je snadné,tam hrál rockového frajera

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Ouwen (hodnocení, recenze)

Yoshitsune: dobrej ?? slabé slovo, tak brutálního jsem ho nikdy neviděl.