Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

Diskuze

korbitch22

korbitch22 (hodnocení, recenze)

roning85: stačí se podívat na fejs na jeho stránku,tam je těch fotek hafo už několik tejdnů i z novýho natáčení řezníka....

Expendable (hodnocení, recenze)

šPATNĚ TO CHÁPEŠ, ty 3 minuty byla část kde bych dal i 5*, ale v porovnání se zbytkem filmu, to za to nestojí, některý scény tam jsou dobrý, třeba Van Damme a ta doktorka, která ho učí a to jak jdou univerzální vojáci do továrny, nebo scénka s Dolfem jak mu doktor pokládal otáky se mi líbila, Dolf to zahrál dobře "Uvažujete někdy nad lidským osudem? Odpovězte mi! Ano, nebo ne" A zbytek nic moc, průměr všeho je za 3*, ale i tak je to nejlepší videofilm.

Expendable (hodnocení, recenze)

Mě se ve trojce líbil jenom 3 minutový souboj Žána a Dolfa, jinak mě tam nic nenadchlo ani ta vyvraždovací serie univerzálních vojáků a konec byl děsnej. Ale 3+ si to zasloužilo.

sniper18 (hodnocení, recenze)

skipercak: Mne práve trojka prišla jediná z celej série, ktorá mala atmosféru, takú pochmúrnu, ktorá sa do tejto Černobiľskej tématiky dobre hodila. A prišla mi ako nadpriemerná béčková rubanica. Jasné, chápem, čo sa ti nepáčilo, ale podľa mňa viac z tejto tématiky v súčasnej dobe ani dostať nemôžeš. Aj ked´ Adkins by tomu ešte mohol dodať šťavu, ale kedže jeho vie využívať iba Florentine, tak tomu moc šancí nedávam.

korbitch22

korbitch22 (hodnocení, recenze)

trojka byla pěkná sračka,vlastně taková parodie.I dvojka měla větší šmrnc než tam amatérská blitka z jedný bulharský továrny.

skipercak

skipercak (hodnocení, recenze)

sniper18: Trojka mi prisla taka lacna..(co aj bola) Napriek tomu tam boli skvele suboje...No chybala mi tam atmosfera...Pokracovanie by mohli napr. lepsie nasvietit - nie tak sedo a smutne ako trojku....Jednotka bola napr. nasvietena super - par scen dokonca pripominalo T2 alebo Catu...Dalej by si to urcite zasluzilo lepsi soundtrack nez mala napr. trojka...Tiez by sa to mohlo na striedacku odohravat raz v noci a raz pocas dna..Trojka bola akoby cely cas v nejakom panelaku:) Len to...Aj z lacneho filmu sa predsa da vytvorit aspon priemerna beckova rubanica...Hviezdy kalibru Dolpha Lundgrena, JCVD a Scotta Adkinsa urcite zabezpecia super akciu...No ak sa k tomu prida aj par bonusov ako napr. hudba, osvetenie a nejake tie hlasky - tak by to mohlo vyjst...Ta trojka bola po akcnej stranke ok, ale to nie je vsetko...

sniper18 (hodnocení, recenze)

skipercak: Iba pre zaujímavosť, ako by si si to priemerné pokračovanie predstavoval? Treba brať do úvahy, že filmy ako Univerzálny vojak sa do kín v súčasnej dobe už určite nedostanú a ja si myslím, že napríklad trojka je na pomery videofilmu viac než dôstojné pokračovanie. A to isté očakávam aj od štvorky.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Pockajme si aspon na trailer. Ja tak nejak verim, ze by to mohlo tentoraz dopadnut dobre.

skipercak

skipercak (hodnocení, recenze)

To bude kravina...Je to az taky velky problem urobit aspon priemerne pokracovanie Univerzalneho vojaka? Hlavne ked su k dispozicii take hviezdy! Bude to hamba jak tram! Skoda toho Dolpha a Scotta...

Smyk

Smyk (hodnocení, recenze)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

sniper18: Ja Adkinse potkal ve filmu U2 ( poprvé ) a Jasona toho jsem uviděl poprvé ve filmu Sbal prachy a vypadni, oba to jsou moji oblíbenci, ale Statham je pro mě klenot, od něj jsem viděl vše co zatím vyšlo v cz a nedal jsem jim mín než 3* což se u ost. hercích nestalo.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Expendable: Statham sa v prvom rade preslávil stál obľúbenými gangstarkami a to mu otvorilo dvere k akčným filmom a tam mal druhé veľké šťastie, začal s Lucom Bessonom, jedným z najlepších tvorcov svojej kategórie, ktorí radi občas pomôžu talentom. Ale v poslednj dobe už aj Statham stráca, točí priemerne vnímané filmy a myslím, že čoskoro už o neho nebude žiadny záujem. A Adkins, to je  hlavne prvotriedny bijec, ale v iných typoch by asi nebol moc použiteľný a tak si ho nevšímajú.

Expendable (hodnocení, recenze)

Tak já osobně jsem poznal Adkinse až po filmu Pastýř, jinak mi to jméno nic neříkalo a stále mi nic neříká :D Ale Jason Statham se objevil skoro ve stejný čas a hned byl dosazován do dobrých filmů a čím to je? Že by měl talent?

sniper18 (hodnocení, recenze)

Scott Adkins mal to nešťastie, že prišiel tak neskoro, na začiatku deväťdesiatych rokov by bol pravdpodobne veľká hviezda. Aspoň ak by sa nespojil s nejakými neschopnými tvorcami.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

To co tvrdis davno viem a rozhodne to nevylucuje to com som napisal ja. Prave naopak. Vacsine ludi meno Scott Adkins nic nepovie. Ale Van Dammea si stale ludia pamätaju a aj ludia ktori nie su taki fanatici ako my si obcas zo zvedavosti radi kuknu ich novy film v TV alebo dokonca aj kupia nejake to lacne DVD.
Ale Scott Adkins? Scott kto?

Ensiferum

Ensiferum (hodnocení, recenze)

Lacike: Adkins je s Van dammem jen proto že je to pro něj už od malička největší filmová a karatistická hvězda to ne abysi udělal autoritu.