Muži, kteří nenávidí ženy

• USA The Girl with the Dragon Tattoo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Scénář:

Steven Zaillian

Kamera:

Jeff Cronenweth

Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgård, Steven Berkoff, Robin Wright, Yorick van Wageningen, Joely Richardson, Geraldine James (více)

Mikael Blomkvist zrovna prohrál soudní spor s Hans-Erikem Wennerströmem, o kterém nedávno napsal nepříliš pozitivní článek. Jeho pověst tím utrpí, a tak příležitosti využije Henrik Vanger, který si Mikaela pozve na sever do Hedestadu, aby vyšetřil zmizení a nejspíš i vraždu své neteře Harriet. Harriet zmizela v roce 1966, a jelikož ji nikdo neviděl odjíždět, policie došla k závěru, že ji nejspíš někdo zabil. Předtím byla s kamarádkami na slavnosti, ze které ale náhle odešla. Pak už ji viděli jen krátce, když se objevila v Henrikově domě a chtěla si s ním promluvit. Henrik ale neměl čas, a když ji hledal později, už byla pryč. Henrik po ní celý život pátral a nashromáždil mnoho informací, které hodlá Mikaelovi poskytnout, včetně domu u jezera, kam se může Mikael dočasně nastěhovat. Výměnou za pomoc mu Henrik nabízí peníze a opravdové důkazy proti Wennerströmovi, aby mohl Mikael očistit svou pověst. Mikaelovi se na severu moc nelíbí, ale nakonec nabídku přijme a nastěhuje se do domu u jezera... Lisbeth pracuje pro bezpečnostní agenturu a pracuje i na Mikealově profilu. Nechal si ho prověřit Henrikův advokát Dirch Frode předtím, než si ho Henrik najal. Lisbeth má život už tak dost těžký, a navíc její poručník dostane mrtvici a už se o ni nemůže starat. Dostane tedy nového poručníka Nilse Bjurmana. Ten ale zneužívá svého postavení a Lisbeth mučí a znásilňuje. Lisbeth se ale vzepře a pomstí se mu. Bjurman jí při tom musí slíbit, že už se o ni nebude zajímat a bude jí pravidelně vyplácet peníze, aniž by se u něj musela hlásit. Při svém pátrání Mikael narazí na zajímavou informaci, a tak po Frodeovi požaduje asistentku. Ten mu doporučí právě Lisbeth. Mikael se za ní rozjede a nabídne jí práci. Lisbeth to zajímá a tak souhlasí a okamžitě se pouští do práce... (TV Prima)

Diskuze

dantes77

dantes77 (hodnocení, recenze)

DannyBoy80:
On prý Fincher o zfilmování stál již delší dobu, možná už v době vzniku švédské verze, takže holt smůla. Budeš to muset nějak překousnout:)))

Frankooo

Frankooo (hodnocení, recenze)

Hlavně se mi líbí, jak už každej dopředu ví jaký to bude...vy filmoví odborníci :)

DannyBoy80

DannyBoy80 (hodnocení, recenze)

mm13: vydavatel neni umelec, ale obchodnik. Takze to ze to prodal je pro nej docela normalni, chtel proste vydelat. To ze to koupil US producent je tez normalni, taky na tom chce vydelat. Fincher ale nema zapotrebi tocit neco, co se natocilo pred 3 roky a mel se jim na to vysrat. Toto neznam u zadneho velkeho rezisera, velkeho z meho pohledu. Tim nemam na mysli patlaly tocici US blockbustry.

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Obráťte aspoň na chvíľu svoje pohoršenia smerom k švédskemu vydavateľovi Millenia, ktorý práva na sfilmovanie predal Američanom ešte v roku 2008. Nech si táto diskusia trochu vydýchne.

sniper18 (hodnocení, recenze)

nerdrage: Tak ja samozrejme nepochybujem o tom, že drvivá väčšina ľudí má americké filmy najradšej a o to mi ani nejde. Len nechápem, že vôbec nejakého američana napadne chvíľku po premiére určitého filmu, že ho natočí tiež. Príde mi to maximálne hnusné, lebo je to úplné zneuctenie práce niekoho iného. Ale aj celkovo mi ich tvorba čím dalej viac lezie na nervy a tak som už s americkými výraznejšie komerčnými filmami prakticky skončil, za poslednú dobu som videl snád´ len Transformers 3. Od nich som už ochotný pozerať len béčka, ktoré sa na nič nehrajú a sú točené pre fanúšikov ako Expendables alebo občasný závan originality a osobitého prístupu ako Strom života. O ten zvyšok už nestojím.

nerdrage

nerdrage (hodnocení, recenze)

Čistě btw. mě hollywood taky dost znechucuje (aby to nevypadalo, že ho tu obhajuju), ale remejky a adaptace mi v žaludku nijak neleží. Dívat se na to nemusím, když nechci.

nerdrage

nerdrage (hodnocení, recenze)

sniper18: Chápu tvůj postoj, před pár lety jsem měl uplně stejný, ale už se na to dívám jinak. Především stejně jako my nejsme nijak udělaný z našich vlastních filmů popř. hudby - stejně tak to platí ve všech ostatních zemích (asi kromě USA ;) , takže realita je taková, že sami Švédové jsou uplně nadšení z Fincherovy verze... stačí si projít komenty na youtubu. Objevují se názory typu, že konečně dostanou opravdový film místo té "televizní" adaptace apod. Rodáci vždy uvidí ve svých věcech nedostatky, co my jako zahraniční nevnímáme. Stejně tak je to třeba s těma Japonskýma filmama. Jakýhokoliv Japonce jsem se kdy zeptal, tak se nikdy nijak zvlášť o jejich kinematografii nezajímal, kolikrát ani neznal filmy, které západnímu světu přijdou z jejich produkce stěžejní. Ale dokázali dlouze básnit o hollywoodskejch blockbusterech. A jak myslíš, že by to bylo u nás? Kdyby tu vznikl nějaký nadprůměrný film a najednou by se rozhodl třeba Spielberg, že se ho chopí? To by nebyly žádné řeči o stupidních vykrádajících Američanech, ale všichni bychom si tu bušili do hrudi, jací jsme borci. A ne že ne :) Howg

sniper18 (hodnocení, recenze)

farb: Švédsky spisovateľ napísal knihu, švédski filmári natočili film, ktorý bol úspešný a podľa ohlasov aj dosť kvalitný a po dvoch rokoch Američania točia opäť film. Takže je úplne jedno, či je to remake filmu alebo nová adaptácia knihy, na tento absolútne nechutný prístup nemám iných slov, len stupidita.

DannyBoy80

DannyBoy80 (hodnocení, recenze)

farb: předchozi Eyerova se točila kdy? A soudit celý film podle ukázek je opravdu retardované.

farb

farb (hodnocení, recenze)

Jo a jěště - s ohledem na knihu jsou Craig a Mara naprosto ideálními představiteli ( co se vzhledu týče).

LokiZombie

LokiZombie (hodnocení, recenze)

To je fakt tak špatný točit dva filmy podle jedný knihy? Bože, co já viděl adaptací Chrámu matky boží....

farb

farb (hodnocení, recenze)

sniper18: Fincher netočí remake švédského filmu. Ale další , podle ukázek evidentně mnohem lepší a věrnější adaptaci Larssona. Když třeba letos šla do kin další Jana Eyrová tvrdil někdo, že je to remake předchozího filmu? Ne, jen další adaptace slavného románu. Stejně jako tady.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Originál som nevidel a tento remake si nepozriem v žiadnom prípade, ale aj tak sa musím vyjadriť. Tí američania sú skutočne retardovaní, toto už nie je ani možné remakovať každý slávny film z poslednej doby. A Fincher? Vidím, že som mal o ňom omnoho lepšiu mienku, ako si zaslúžil. Ospravedlňujem sa za príspevok od niekoho, koho daný film ani nezaujíma, ale vyjadriť som sa musel.

Kejdlo

Kejdlo (hodnocení, recenze)

Já jsem natěšený. Na film půjdu do kina, Rooney Mara mi příjde zvláštně sexy a ke všemu to točí Fincher - oblíbený režisér. Co se týče švédské trilogie, tak ta mě začne zajímat, teprve až uvidím tuhle verzi. Důvody mám k tomu jasné.

sonatamen

sonatamen (hodnocení, recenze)

Proč? Je jasne že proti org. to nebude stát za nic, vlastne ani nemuže..Mara ke všemu vypadá strašne.. ješte že má to telo..

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Perfectivo: hustý príspevok, aj ja chcem vedieť také písať! ako to robíš?

Mi Nü-Chai

Mi Nü-Chai (hodnocení, recenze)

Mě tedy nakonec Rooney Mara nalákala na to přece jenom americkou adaptaci vidět...ostatně, na tu švédskou jsem taky koukala jen kvůli tomu, že se mi líbil plakát, na kterém byla Noomi Rapace, o knihách jsem věděla jen že existují. Rooney Mara vypadá v roli sice jinak (byť jsou si s Noomi Rapace na civilních fotkách trochu podobné), leč taky dobře. Akorát mě irituje, že do druhé hlavní role obsadili muže s vizáží ukrajinského kopáče, který doma násadou od krumpáče zneužívá nezletilé děvočky, tzn. Craiga. Upřímně nevím, jaký je vlastně herec, protože jsem ho asi nikde hrát neviděla, ovšem ten jeho ksicht je mi nesmírně protivný...jestli ovšem bude hrát dobře, tak ho snad přežiju.

Perfectivo

Perfectivo (hodnocení, recenze)

Americania doebu co mozu. Uz to vidim jake to bude trapne. A Craig horsie by to mohlo byt len keby si vybrali Efleka. Je to pseudoherec ktory zahra tam zelovocara na trhu a este aj pritom by sa tvaril jak keby prave pustil mokry prd. Ze temna atmosfera z traileru hahaha to ma pobavilo.. Urcite si tuto sracku pozrem aby som videl jak vedia s ku rvit excelentny  (povodny) film.

Perfectivo

Perfectivo (hodnocení, recenze)

dantes77

dantes77 (hodnocení, recenze)

Je dobře že vzniká další adaptace. A Fincher je pravděpodobně nejlepší volba. A že se to někomu nelíbí? Asi bych ani nelezl na diskuzi k filmu, kterej nechci vidět a nepsal tam svoje názory. Ale to je fuk. Každopádně světu vládnou prachy a v Hollywoodu to nebude jiný, takže proč nenatočit film podle bestseleru. Miliony Američanů jistě nemají páru o tom že nekde ve Švédsku natočil Oplev hodně dobrej film a tak buďme tolerantní a dopřejme jim konečně pořádnej biják. Snad to Fincher nepodělá. Taky jsem měl zprvu problém s obsazením Rooney do role Lisbeth (protože mi přišla neslaná nemastná), ale už se mi stalo, že jsem v životě něco odsuzoval předem a pak jsem z toho byl doslova vydřenej:)

Emílio

Emílio (hodnocení, recenze)

Ten povodny svedsky film bol fajn a osobne si od zaciatku myslim, ze Finchera je na remaky skoda, mohol radsej natocit nejake dobre sci-fi - aspon pre mna :)

HouseMK

HouseMK (hodnocení, recenze)

Teď jsem zhlédl dva trailery a vypadají HODNĚ dobře! Ikdyž je vidět zjevná inspirace švédskou verzí, vypadá to na pěkně temnou atmosféru, akci a možná se dočkáme i zfilmovyných pasáží z knihy, které ve švédské verzi citelně chyběly. No, těším se...

newer_more

newer_more (hodnocení, recenze)

Toho, že jednou shlédnu minimálně trailer z tohoto filmu, jsem se děsila už od okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, že se bude dělat remake. Craig....ano, hodí se do té role, je podobný Bloomkvistovi z původního filmu, ale Rooney Mara jako Lisbeth???? Pardon, ale na Noomi Rapace je nepřekonatelná (a mnohem hezčí než Mara).

Bodoan

Bodoan (hodnocení, recenze)

matmanX: to rozhodně nepochybuju!!! Jen mi tento remake připadá zcela zbytečný!

matmanX

matmanX (hodnocení, recenze)

Bodoan: Máš snad nějaký důvod pochybovat o režii Davida Finchera. Nevím o tom, že by kdy natočil špatný film.

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno