Muži, kteří nenávidí ženy

• USA The Girl with the Dragon Tattoo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Scénář:

Steven Zaillian

Kamera:

Jeff Cronenweth

Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgård, Steven Berkoff, Robin Wright, Yorick van Wageningen, Joely Richardson, Geraldine James (více)

Mikael Blomkvist zrovna prohrál soudní spor s Hans-Erikem Wennerströmem, o kterém nedávno napsal nepříliš pozitivní článek. Jeho pověst tím utrpí, a tak příležitosti využije Henrik Vanger, který si Mikaela pozve na sever do Hedestadu, aby vyšetřil zmizení a nejspíš i vraždu své neteře Harriet. Harriet zmizela v roce 1966, a jelikož ji nikdo neviděl odjíždět, policie došla k závěru, že ji nejspíš někdo zabil. Předtím byla s kamarádkami na slavnosti, ze které ale náhle odešla. Pak už ji viděli jen krátce, když se objevila v Henrikově domě a chtěla si s ním promluvit. Henrik ale neměl čas, a když ji hledal později, už byla pryč. Henrik po ní celý život pátral a nashromáždil mnoho informací, které hodlá Mikaelovi poskytnout, včetně domu u jezera, kam se může Mikael dočasně nastěhovat. Výměnou za pomoc mu Henrik nabízí peníze a opravdové důkazy proti Wennerströmovi, aby mohl Mikael očistit svou pověst. Mikaelovi se na severu moc nelíbí, ale nakonec nabídku přijme a nastěhuje se do domu u jezera... Lisbeth pracuje pro bezpečnostní agenturu a pracuje i na Mikealově profilu. Nechal si ho prověřit Henrikův advokát Dirch Frode předtím, než si ho Henrik najal. Lisbeth má život už tak dost těžký, a navíc její poručník dostane mrtvici a už se o ni nemůže starat. Dostane tedy nového poručníka Nilse Bjurmana. Ten ale zneužívá svého postavení a Lisbeth mučí a znásilňuje. Lisbeth se ale vzepře a pomstí se mu. Bjurman jí při tom musí slíbit, že už se o ni nebude zajímat a bude jí pravidelně vyplácet peníze, aniž by se u něj musela hlásit. Při svém pátrání Mikael narazí na zajímavou informaci, a tak po Frodeovi požaduje asistentku. Ten mu doporučí právě Lisbeth. Mikael se za ní rozjede a nabídne jí práci. Lisbeth to zajímá a tak souhlasí a okamžitě se pouští do práce... (TV Prima)

Diskuze

Tetsuo (hodnocení, recenze)

Raději ban. Jestli tohleto prasezlesa, nebo jak se to jmenovalo původně, předvádí v každé diskusi a činí ji nemožnou, je to rozumné řešení.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

aselzesarp: ano a já jsem ti na to napsala, že jsem to taky započítala do výčtu blábolů, které nemají nic společného s darwinovou teorií, umíš číst?

GigaPudding (hodnocení, recenze)

aselzesarp: vzhledem k tomu, že jsi mi právě před chvílí vyčítal, že jsem prý něco opomenula, tak asi v tom máš trošku zmatek :)

GigaPudding (hodnocení, recenze)

aselzesarp: ano, nejspíš i na wikipedii je jasně a stručně napsáno, že jsi hlupák a že darwinovy teorie se nijak netýkají bicepsů, mlácení, zabíjení a podobného chování lidí jako jsi ty

GigaPudding (hodnocení, recenze)

aselzesarp: " výlučně fyzické síly, agresivity a všemožného destruktivního chování"
teď si všimni, že za tou fyzickou silou je zmíněno i to tvoje "ný nemusí znamenat někdo, kdo má svaly a dokáže druhého zabít rukama"

xxmartinxx (hodnocení, recenze)

Neříkám, že bylo těžké to rozluštit. Nevěděl jsem, že jsi tu tak známý, že by se o to vůbec někdo pokoušel... Opravdu mě nenapadlo, že tu tvojí idiocii odhalili a vyvodili z ní důsledek - podcenil jsem moderátory diskuzí. To byla moje chyba, uznávám. Už to samozřejmě nehodlám rozvádět dál, tak se loučím.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

aselzesarp: To spíš ty tu něco nechápeš, protože jsi očividně jen zaslechl jméno darwin a pomýlenou frázi o přežití "silnějších", kterou se rádi ohání agresivní a nenávistní hlupáci tíhnoucí k extremismu.
Když už z tohohle znáš jen tenhle jeden jediný známý výrok, tak by bylo třeba připomenout, co doopravdy znamená. Ten výrok ve skutečnosti zní "survival of the fittest" a vzhledem k tomu, že neumíš anglicky, tak ti napovím, že to nemá nic společného s chozením do fitka a ani se vzhledem člověka včetně různých uměle zkrášlovacích praktik. Celé se to totiž točí kolem schopnosti adaptovat se na dané prostředí, což se netýká výlučně fyzické síly, agresivity a všemožného destruktivního chování, což je to jediné o čem tu celou dobu žvaníš, a pokud už se živočich musí adaptovat k tomu, aby měl větší fyzickou sílu, tak to není kvůli tomu, aby mohl rozdrtit svoje nepřátele, hnát je před sebou a slyšet nářek jejich žen, ale například kvůli potřebě dostat se k nedobytné potravě nebo kvůli náročnějšímu pohybu v tom kterém prostředí.
Takže už se vzpamatuj, nekuř to a až se uklidníš, tak ti možná dojde, že větší biceps neznamená pokrok lidstva.

xxmartinxx (hodnocení, recenze)

Žádná, jen to oznamuju... možná to bylo zbytečné, ale nehohl jsem si pomoct. Mám prostě rád, když si můžu informace propojit s lidma. Že se tím netajíš, jsem nevěděl - nevěděl jsem, že jsi tu už tak známá filma, že ti první profil vyloženě vypli...

Tetsuo (hodnocení, recenze)

Svět mladých fašistů je tak krásně logický, až na to, že je mimo kontaktu s realitou. Evoluce je naopak založena na stále větší složitosti a kooperaci, což vede třeba i ke zvyšování sociální solidarity.

xxmartinxx (hodnocení, recenze)

Uživatel aselzesarp je očividně druhý účet uživatele prasezlesa, který má profil nejen tady, ale i na našem webu. Nevím, jak se projevuje tady na CSFD, ale věřte mi, že ty nesmysly, co píše v tuhle chvíli, jsou to chytřejší, co jsem od něj četl... tak asi tak...
To bonzuju proto, že mám dlouhodobý odpor vůči zdvojeným účtům a už jen to, že se k nim člověk uchyluje, něco vypoídá...

Tetsuo (hodnocení, recenze)

aselzesarp: Tak abych shrnul tvá tvrzení:

Jestli to chápu správně:
1) Fight Club je podle tebe o tom, že společnost se má očistit od lůzy a zbudou jen ti nejchytřejší a nejsilnější. Tohle je podle tebe hlavní pozitivní poselství toho filmu a knihy a já to podle tebe nechápu a dezinterpretuju.
a) Takováto myšlenka je základem fašistické ideologie (princip primitivně chápaného darwinismu aplikovaného na společnost)
b) Tuto myšlenku chápu naprosto dokonale a jsem schopen i pochopit, že film ani kniha tuto myšlenku neschvalují, ale kritizují – ukazují důsledky toho, kam takové myšlení a jednání vede
Podle tebe film, kde je zničen bankovní systém a padne celá společnost, která je na něm závislá, NENÍ film zaměřený proti dnešní civilizaci
2) Avatar je podle tebe o film zaměřený proti lidstvu a civilizaci, protože tam národ na cizí planetě brání svoje území před nájezdníky ze Země, kteří si myslí, že mají právo drancovat a ničit cokoli jen kvůli svému vlastnímu přežití.
Tvrdíš, že obyvatelé planety Pandora jsou primitivové a „kdyby byli na vyšší úrovni než lidi, tak by lidi porazili" a že vyšší úroveň se tedy pozná podle toho, kdo koho porazí v boji.To je snůška unikátních blábolů.
a) Obyvatelé Pandory lidi porazí, takže jsi úplně mimo a protiřečíš sám sobě (případně nejsi schopen pochopit, že kolektivní vědomí obyvatelů Pandory je právě tím znakem větší vyspělosti)
b) Římané byli poraženi barbary, přestože Římané byli mnohem vyspělejší (a daly by se uvést další příklady z historie). Tvoje pravidlo nemá žádnou absolutní platnost a nelze na něm stavět.

Do toho všeho (z uvedených příkladů už je snad zřejmé, jaký jsi blbeček) se tady ještě hrubě navážíš do holky a vedeš pitomé řeči o dupání po hlavě. Navíc se holedbáš tím, že hlouposti, které tvrdíš, máš jen ze své hlavy a nepotřebuješ znát žádný širší kontext, a lidi, kteří vidí věci mnohem komplexněji, označuješ za ty, co se mýlí, protože nesdílí tvůj omezený pohled na věc.

Myslím, že tohle definitivně stačí k tomu, aby každému na ČSFD bylo jasné, že tvoje názory nemá smysl brát v potaz. Tohle píšu jako zcela finální příspěvek a dál už se tebou opravdu nebudu zabývat. Jen jsem měl potřebu to názorně ukázat, co jsi za troubu, kterého neomlouvá ani jeho nízký věk.

_____________________

Dále už by tu asi opravdu měla probíhat debata o filmu Muži, kteří nenávidí ženy (i když vlastně ta nenávist z OselzeSarpa kapala už docela slušně.)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Bolldar: Jojo, výživná je hlavně pasáž, kdy Lisbeth ve druhém dílu narazila před Bjurmannovou chatou na členy Svavelsjö MC... Tam, kam ten paralyzér zarvala Nieminenovi, tam rozhodně nepatří... Trpěl jsem za něj, i když to byl kretén...

mzss1

mzss1 (hodnocení, recenze)

nestíhám číst záplavu zpráv, ale ono je to někde ke stažení, že je tu 26 hodnocení ??

LokiZombie

LokiZombie (hodnocení, recenze)

:-D vždycky, když mi tu naskočí 30 nových příspěvků, první, co mě napadne, je:,,co ten troll zase vyblil?"

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Bolldar: práve som sa snažil sformulovať niečo podobné :)

Bolldar

Bolldar (hodnocení, recenze)

No... aspoň trošku že se držíte tématu "muži, kteří nenávidí ženy", když už se tu mluví o paralyzérech a rozdupávání hlav (ať už konkrétně nebo ne) :oP

PS:  aselzesarpe já vím, já vím... jdu se zapálit... reagovat nemusíš :)

GigaPudding (hodnocení, recenze)

aselzesarp: však já uznávám, že jsi tu sám popsal vrchol tvých inteligenčních snah :) proto je všem zřejmé, co jsi tu doopravdy předvedl a co tě zajímá nebo nezajímá na to nemá žádný vliv a je to čistě jen tvoje věc, kterou ti nikdo nebere :)

GigaPudding (hodnocení, recenze)

aselzesarp: pochopila jsem to správně, v tom mám jistotu především díky tomu zbytku cos tu předvedl :)

GigaPudding (hodnocení, recenze)

aselzesarp: ano, byly by k ničemu, protože ty jsi přece velký silný muž co se svou inteligencí došel k fikanému plánu rozdupávání hlav :)
se vzpamatuj :)

GigaPudding (hodnocení, recenze)

aselzesarp: proč bych měla, když očividně považuješ za slabé všechny ženy automaticky? :)
a napsala jsem ti to proto, že jsem pořád naivní a čekám, že když nějaký blábol úspěšně a jednoduše vyvrátím, tak že to bude mít nějaký správný účinek na chod diskuse :), to je totiž taková moje slabůstka, že mám s dementy velkou trpělivost :)

GigaPudding (hodnocení, recenze)

aselzesarp: ne, ta "pointa" je v tom, že jsi očividně mimo, protože tenhleten tvůj blábol jsem okopírovala v reakci na tvoje takzvaně inteligentní metody, načež jsi řekl, že jsi nic takového nenapsal a že ti tu všichni ubližujem a překrucujem tvoje slova a na to jsem reagovala otázkou, jak můžu "překroutit" něco, co je zkopírované, a ty jsi v reakci na to zablábolil, že je tam slovíčko "když", fakt novinka

a znovu opakuju, že o sobě jsem tu nikde nemluvila, naopak to ty jsi mluvil konkrétně o mně, v souvislosti se "slabými holkami", takže se ptám, koho tvoje mysogynní poznámky zajímají? :)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno