Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně

• USA Rizzoli & Isles (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2010–2016), 75 h 27 min (Minutáž: 41–55 min)

Janet Tamaro

Předloha:

Tess Gerritsen (kniha)

Angie Harmon, Sasha Alexander, Lorraine Bracco, Bruce McGill, Lee Thompson Young, Tom Bower, Jordan Bridges, Brian Goodman, Scottie Thompson, Missi Pyle (více)

Kriminálka na motívy románov Tess Gerritsenovej sa venuje osudom najlepších priateliek, policajtky Jane Rizzoliovej a patologičky Maury Islesovej. Vyrástli na opačných koncoch spoločenského rebríčka. Drsná Jane sa narodila v Bostone, pochádza z hlučnej taliansko-americkej rodiny. Metodická a priamočiara Maura sa väčšinou cíti lepšie medzi mŕtvymi ako medzi živými. Sú iné, ale skvele sa dopĺňajú. Keď dajú hlavy dohromady, dokážu chytiť aj tých najhorších zločincov v Bostone. Sekunduje im skúsený detektív Vincent Korsak a sympatický zelenáč Barry Frost. (TV Markíza)

tranquill

Jedna z nejsympatičtějších dvojic z celé škály kriminálních seriálů. Takové spojení Beckettové a Kůstky. Není to o originálních případech a rafinovaných pointách. Ale o citlivě napsaných osobách, které žijí svým životem, který má nějaký vývoj, o příjemném humoru, o výborném herectví a v neposlední řadě o dvou krásných ženách :-) ()

noelcoward73

Na Rizzoli & Isles jsem se velmi těšil zejména kvůli Sashe Alexander z mého oblíbeného seriálu NCIS. Její postava Maury mi připomíná Duckyho z NCIS. Kromě toho, že jsou oba patology, tak Maura je stejně jako Ducky hodně sečtělá a není mnoho věcí, o kterých by nic nevěděla. Také často používá lékařské a vědecké termíny. Angie Harmonová (Jane) mi zase připomněla Marka Harmona (Gibbs z NCIS), i když mají jen stejné jméno. Jane je trochu nespoutaná, nemá ráda čekání a jedná přímo. Jane a Maura tvoří zajímavě sehranou dvojici. Velmi rády se špičkují a dokazují si, kdo z nich je lepší. Seriál má dost často vtipné hlášky a scény. Herecké výkony jsou velmi dobré. Český podtitul - Vraždy na pitevně - je trochu zavádějící. Vraždy totiž většinou končí na pitevně. Rizzoli & Isles patří na 2. pozici mých nejoblíbenějších krimiseriálů po NCIS (na 3. místě je Mentalista). ()

fandapcd

Můžete si říct, další kriminalistický seriál, ale tenhle je něčím jiný. Hlavní hrdinka Jane Rizzoli a její kamarádka a soudní patoložka Maura Issles pracují na Bostonském oddělení vražd. Tyto dvě postavy mají k sobě docela blízko a je mezi nimi určitá chemie,která tomu dodává šmrnc, ale hlavně se vtipně doplňují, neni díl, kdy se nezasmějete. každým díle proplouvají sarkastické a vtipně ironické hlášky, kterým se nezasměje pouze suchar. A druhá série si prozatím drží slušně najeté tempo. ()

KapitanKuraz

Neviem, ci viem spravne hodnotit tento serial, ale tie dve skatule sa mi ako dvojka pacia. Rizzoliovu by som ako zaklado-skolak tahal za cop celu druhu triedu a Maura je taka surova kurva, taka akoze Sheldon Cooper co vsak rada trtka a nema rada pyzamo. Ako serial nic nove, sedemnast sekund pred koncom najdu dokaz a vsetko poriesia, samozrej ak sa nejedna o dvojdiel. Je vsak citit ten sulinka humor a to sa pocita. ()

Grogan

Kriminální případy hodnotit nemohu, protože jsem se nikdy nepřenesl přes to extrémně nesympatické ústřední duo. Kdykoliv mezi sebou vedou ty oduševnělé hovory, tak mám pocit, že slyším celou dobu jen "kokodák, kokodák". Plus mě dost štvalo, jak tu nesympatickou patoložku furt cpou do děje, i když patologové se vyšetřování určitě až tak moc neúčastní. ()

Galerie (1 639)

• Každá z hlavních postav včetně želvy má svůj účet na sociální síti Twitter. (Olík)
  • V čase 33:57 doktorka Isles (Sasha Alexander) říká, že našla vysokou koncentraci pylu sleziníku horského a pro upřesnění řekne, že se jedná o kapradinu. Je to nejspíš chybou v překladu, protože kapradiny nekvetou, tudíž nemohou produkovat pyl. (Proste..Jana)
  • Seriál je inspirován romány čínsko-americké spisovatelky a někdejší lékařky Tess Gerritsenové. Její série obsahuje deset románů. (Olík)