Ninja Faktor

(pořad)
  • Japonsko Sasuke (více)
Soutěžní / Sportovní
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiální text distributora)

Diskuze

Bay_watch (hodnocení, recenze)

i pan Chobotnice se dostal dál než Shingo :( letos je to fakt masakr. prakticky všichni all stars vypadli na tý nový překážce

Caszidy (hodnocení, recenze)

Bohužel musím zítra na zápočtovou písemku, pokud byste někdo věděl o záznamu, tak posílejte link do soukromé zprávy;-)

Bay_watch (hodnocení, recenze)

pokud budete chtít někdo sledovat sasuke 26 živě, tak běžte na www.sasukemaniac.proboards.com zaregistrujte se, a pak běžte nahoře do chatroomu. vedle chatu tam bude i okénko s živým vysíláním, tak se tam snad v 1:00 potkáme :) kašlu v pondělí na školu :D

profhubert

profhubert (hodnocení, recenze)

Ještě by to chtělo nějaký reprezentativnější fotky do galerie. Jinak mě docela štvou ty krátký spoileroidní prostřihy na další soutěžící, kde bylo dneska hned vidět, že Makoto si při skoku na kruh natluče.

Caszidy (hodnocení, recenze)

Tak tak, zítra je velká událost;-) Moc nevěřím, že Bumpei bude ještě někdy soutěžit, ale určitě příjde ostatní jako vždy aspoň podpořit. Naopak doufám, že se opět zúčastní i Kazuhiko a tentokrát zdolá prohnutou zeď a půjde dále!
Jinak dnešní dvojdíl na COOLu byl solidním pohřebištěm favoritů:-o Mimochodem, může mi někdo vysvětlit "povolání" Leviho a Briana? To jim jako někdo vážně platí za to, že běhají po ulici a skáčou po domech?:-D
Také jsem poslal ke schválení Ninja Warrior poster z Facebooku, ale zatím nic:-(

Janie.

Janie. (hodnocení, recenze)

Zítra v Japonsku 26. turnaj... těším se, i když to asi na Cool jen tak dávat nebudou a budu to muset shlédnout v Japonštině, takže nebudu rozumět ani slovo :D každopádně budu vrcholně držet palce Naganovi a Takedovi :) já nevím, ale ty nové hvězdy jsem si zatím nedokázala oblíbit, nějak mi nepřirostli k srdci. A Takeda už si to vítězství zaslouží, snaží se tak dlouho a kdyby vždycky neudělal nějakou kravinu, už by to dávno měl. Doufám, že on bude další vítěz. A že konečně přijde i Bunpei! :)

Caszidy (hodnocení, recenze)

Tak z toho záznamu si fakt myslím, že za to mohl ten technik nahoře:-(
To je škoda, i když zase zaplatit si cestu a pobyt v Japonsku asi nebude úplně levná dovolená:-D Nepředpokládám, že to zaplatí produkce...
Tak jsem si schválně vyhledal Kenjiho statistiky a on tam byl celkem devětkrát, jenže mezi první a druhou účastí měl 5 let přestávku:-) Poprvé se objevil na Sasuke 7 a pak až na Sasuke 16, zajímavý:-D

Bay_watch (hodnocení, recenze)

jo, bejt vysokej aspoň 175 a vážit tak do těch 70kg, tak máš asi velkou výhodu. škoda, že se v evropě nepořádají konkurzy do sasuke jako v americe : /
a kenji měl fakt smůlu. takhle mu to podělat : / překvapilo mě, že tam byl kongu už tolikrát. zřejmě se mu ale začalo pravidelně dařit až po ostříhání na ježka :D

Caszidy (hodnocení, recenze)

Já bych řekl, že oba dva. Přesně tak, bylo to na něm po skončení hodně vidět. Naopak bylo fajn vidět, že své kamarády dorazil podpořit i Bunpei Shiratori, ač sám závodil naposled v Sasuke 21 před dvěma lety. Moc se mi líbil v posledních turnajích Yoshiyuki Okuyama, jenž dokazuje, že i čtyřicátník(no dobře až letos čtyřicátník;-)) může pravidelně porážet třetí úsek! Taky mě celkem zaujalo ještě ve třetím úseku způsob překonání mezery v cliffhangeru, který použi Kenji Takahashi. Je vidět že jakmile je někdo vyšší než těch zhruba 165cm, které bych označil za průměr mezi soutěžícími, kteří se dostanou do druhého kola a dál, tak má rázem velkou výhodu(samozřejmě při správném poměru svalové hmoty). Jinak škoda, že neukázali opakovaný záběr toho, jak se Takahashi do toho bezpečnostního lana zamotal. Zajímalo by mne, zda na tom náhodou nenese vinu ten technik, co jim na vrcholku věže lano reguluje. Nechci spekulovat, ale hádám, že kdyby se něco podobného stalo třeba Naganovi, tak by se seriózně uvažovalo, že ho nechají finálový úsek opakovat. A poslední věc - ví někdo, co bude se Sasuke na Prima Cool po odvysílání 25. turnaje?

Bay_watch (hodnocení, recenze)

zajímalo by mě, kdo by pak byl vyhlášen kanzesheitou. jestli oba nebo ten s rychlejším časem. takeda znovu zklamal. a myslim, že i jemu došlo, že tentokrát byl absolutně nejblíž finálovému kolu

Caszidy (hodnocení, recenze)

Souhlas. Kenji Takahashi měl před tím, než se zamotal skvělý čas a i tempo lezení. Prostě smolík.

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Škoda zbrklého mládí. Nespadnout z kruhu ve třetím kole, dal by to čtvrté (99%). A jak se zamotal borec ve finále do jistící šňůry... no pohroma, asi by to dal taky.

MaedhRos

MaedhRos (hodnocení, recenze)

Sorry, asi mi to mělo dojít...:-)
Koukám, že na netu materiál sice je, ale ne tak na ráně, jak bych předpokládala (aspoň ten kvalitní ne). Možná japonskej net...?

Caszidy (hodnocení, recenze)

O téhle možnosti samozřejmě vím, myslel jsem to tak, jestli právě někdo nemá originální poster, či fotky, které by se prostřednictvím odkazu "staňte se publicistou" daly nahrát...

Caszidy (hodnocení, recenze)

Jo to mě taky celkem štve:-( Stejně jako, že tu není žádný poster:-( Nedá se s tím něco udělat?

Caszidy (hodnocení, recenze)

Je to přesně tak jak píšeš, pokud ji nedáš napoprvé, nebo napodruhé, tak už je to rázem obrovský problém. Jak co se týká času, tak únavy. U Akyiamy bych ani neřekl, ale u Yamady je pro tuhle soutěž svalová hmota až nadbytečná. Jenže při jeho věku to už i tak funguje, že je snažší přibrat svalovou hmotu, než stát se rychlejším a hbitějším. S tím už většinou nejde moc dělat. To jsou prostě zásady a limity tréninku v tomhle věku... U pana Opice také souhlasím, i když v minulém, nebo předminulém turnaji se dostal až k pavoučímu skoku, tak to tentokrát mohla být pouze náhoda. Octopuse jsem v sobotu bohužel nestihnul, ale asi to stálo za to:-D

Bay_watch (hodnocení, recenze)

já se nedivim, že tolik silných závodníků vypadlo právě na prohnuté zdi (nebo se alespoň z velké části podílela na jejich vypadnutí). ono jak tu zeď nedáte napoprvý, nejhůř napodruhý, tak to pak jde už hodně těžce. ztrácíte hodně času, hodně energie. na těch chlápcích jde podle té techniky vidět, že to nikdy nebyli žádní atleti (sprinteři, skokani atd.), kteří by krátký sprinty nějak trénovali, čili víc jak dva rychlý výbušný starty nedaj. když ste pak ještě tak namakaný jako yamada nebo akyiama, tak proti vám pracuje navíc gravitace, u těchto dvou asi i věk.
ten makoto mě taky šokoval, nejdřív sem nevěřil svým očím. taky pan opice mě zklamal. holt, ty nový překážky už nejsou moc koncipovaný pro něj, ale i tak sem od čekal víc. vypadl jak amatér.
taky mě v sobotu poprvý po dlouhý době mě pobavil pan chobotnice. jak tam byl rozkročenej na těch kládách, kamera ho zabírala zezadu a museli ho zcenzurovat, páč nejspíš z toho jeho odvážnýho kostýmu vyklouzlo i něco, co nemělo :D

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Přesně to samé, jsem si říkal taky, ten snad někde celou noc před tím kalil. Ze staré gardy je to tem mladší, takže by mě vážně zajímalo, co s ním bylo?! Módní trendy, výstřelky, až šílenství v Japonsku jsou mi známá, taky jsem měl na maturiťáku hlavu do rezava:-) Ale u Makota je to takový divný.

Caszidy (hodnocení, recenze)

Nagano chyboval, ale to se stává i těm nejlepším, myslím, že tuhle překážku už má tak naučenou, že se prostě už viděl za ní. Ale 100% na to ještě má;-) Moc mě zamrzelo vypadnutí Kazuhika Akyiamy na prohnuté zdi, to je prostě překážka, která ho ničí. Kdyby byl o pár cm vyšší a bez těch problémů s očima, tak ho každý druhý turnaj vídáme ve finále. Strašná škoda. Co mne však naprosto zarazilo byl výkon "pumpaře" Shinga Yamamoty. Jeho pohyb po trati a projev mi přišel neuvěřitelně unavený. Jako kdyby předchozí noc prohýřil někde v baru. Vůbec nechápu, co s ním bylo. A ještě k naganovým vlasům - no v Japonsku si holt barví vlasy i chlapi:-D

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

Taková hloupá chyba:-/ Koukal jsem na to v hospodě a kámoši kolem mě nechápali, že se tak čílím, když vypadnul. Podle mě na to ale ještě stále má! Tak příště;-) Jo a zdálo se mi to, nebo měl zrzavý háro?:-p

Kucndo

Kucndo (hodnocení, recenze)

Já snad chcípnu nedočkavostí... CHCI HNED DALŠÍ VÍKEND!
Btw. Stará garda už odpadá, Yamada už je za zenitem, škoda Nagana, to co tam proved za ten kiks... škoda slov... docela mě naštvalo, že to nedal i Kanno... ale ted ve třetím úseku to bude zajímavý, tři nováčci proti čtyřem trochu zkušenějším, děsně se těšim... :)