Terra Nova

Ukázka z filmu 1
Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

Diskuze

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

topr harley: no, já taky nevyjmenovával všechny gaye hollywoodu, kdybych měl něco takového v plánu, zřejmě bych nad sepisováním těch tisíců jmen ztratil několik dní

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Camulator: ono ani tak nejde o to, kdo všechno v Hollywoodu je teplej, bůh ví, že je nás tam spousta, a bez nás by nevznikla hromada legendárních filmů a seriálů (jeden za všechny, Přátelé - tvůrce David Crane, gay, samozřejmě), spíš o to, že glassmoon očividně nemyslí, než cokoli vypustí z pusy a z nějakého prazvláštního důvodu považuje urážky za ironii. Ale když už jsme se do toho pustili, proč je zběžně trochu neprobrat...
Ostatně jsem si jistý, že ani Jim Parsons, představitel Sheldona, by tenhle jeho žblept opravdu neocenil, jelikož je taktéž jeden z nás. Stejně jako Barney z HIMYM, Alan Ball (tvůrce Americké krásy, Six Feet Under a True Blood), Ryan Murphy (Nip/Tuck, Glee), Niles z Frasiera, nebo třeba Bryan Fuller (tvůrce Dead Like Me, Pushing Daisies, Wonderfalls, hlavní scénárista mnoha seriálů, například Heroes v dobách jejich největší slávy), Marc Cherry (tvůrce Zoufalek) či Kevin Williamson (tvůrce Vřískotu a... ehm.. Dawsonova světa).
No a potom tu jsou režiséři, samozřejmě Pedro Almodovar, Gus Van Sant, George Cukor, Stephen Daldry, nebo třeba Roland Emmerich. Desítky kultovních a nezapomenutelných filmů.

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

Sice to není scénárista, ale Ian McKellen je taky gay. A vsadím se klidně o co chcete, že hodně zdejších homofobů ho bude mít v oblíbených.

chaometic

chaometic (hodnocení, recenze)

KevSpa:  já se nad tím nezabíval a je my to jedno.
Slyšel jsem, že zdeněk troška je 4%.

KevSpa (hodnocení, recenze)

Kdybyste tušili, kolik scenáristů vašich oblíbených filmů a seriálů jsou gayové, asi byste se divili. Lepší kdybyste se k tomuhle tématu radši nevyjadřovali.

chaometic

chaometic (hodnocení, recenze)

Ne že bych byl gay, 4% se přirovnává, že jinak myslí a chovají se...
Tak to přirovnal ke scénáři.
Je pravdam, že v Terra nově ještě neprováděli pořádně průzkum a neznáme jejich vybavení ani nic z budoucnosti.
tak asi nějak........

maddy

maddy (hodnocení, recenze)

topr harley:  jedna vec je napísať o seriály, že je "klišé, s hroznými hercami ..." a pod. a druhá vec dať do súvislosti homosexualitu a scenár. Ale musím ti dať za pravdu a odvolávam ten môj predošlý príspevok zo 7. či 8. strany ;) glassmoon sa naozaj prejavil ako zakomplexovaný idiot

topr harley

topr harley (hodnocení, recenze)

maddyKevSpa: A když jsem mu já řekl asi na 8 straně, že je to kokot tak jste se divili :-)

maddy

maddy (hodnocení, recenze)

topr harley: taktiež som nejako nepochopil súvislosť "orientácie" s "písaním scenára" ?! :-/

glassmoon

glassmoon (hodnocení, recenze)

prave som sa docital, ze hlavny scenarista Braga je gay... to vysvetluje preco je to taka infantilna sracka.
:P

BFG2000 (hodnocení, recenze)

No ještě musím. Že TN vykrádá SG1? A třeba tolik vychvalovaní LOST vykrádají co? Nemocnici Chicago Hope, Uprchlíka a Indiana Jonese? Tohle už je hnidopižství a ne kritika. Tu tvou recenzi asi snad vážně číst nebudu...

KevSpa (hodnocení, recenze)

Sagara: Jo, srovnání se SG1 se vyloženě nabízí. V dosavadních dílech Terra Novy jsem se vcelku bavila tím, jak různé zápletky "vykrádají" právě ze SG1. Jenže tam to bylo bráno s nadsázkou, zatímco tady je to myšleno smrtelně vážně, což je první problém. Tím druhým je, jak říkáš, že dnes už by SG1, ani coby guilty pleasure, neobstála. Doba pokročila, kvalita seriálů je také někde jinde a do toho přijde Terra Nova se scénářem, který by působil hloupě dokonce i před deseti lety. Kdyby tam byla aspoň ta všudypřítomná nadsázka jako v SG1, bohužel jsem žádný záměrný vtip ještě nenašla. A to je prostě špatně.

Sagara (hodnocení, recenze)

BFG2000: K tomu len tolko: Bodaj by ma presvedcil o opaku, ale velmi tomu uz neverim.

Sagara (hodnocení, recenze)

KevSpa: Ano napozeranie je vyznamny faktor vkusu divaka. A TerraNova nie je v principe uplne zly serial, a pred 10timi rokmi by som si ho pravdepodobne uzil ovela viac. Ale doba a aj moja malickost sme pokrocili. Ani taky SG-1 keby zacinal teraz v takej forme ako zacinal tak neuspeje.

BFG2000 (hodnocení, recenze)

KevSpa: no jde vidět, že jako hodně lidí, soudíš, avšak neznáš. Recenzi si moc rád přečtu a těším se na ty nedostatky, které nevidím.  Někomu vadí děti v seriálu, jinému rodiné objímání, záběry na opíjející se mládež nebo po kytaře snícího puberťáka. Někomu zase, že místo aby seriál více mluvil o cestování v čase, džungli a o dinosaurech, sleduje osudy americké rodinky. A i kdyby to byla telenovela a na každém domku tam vlála americká vlajka. Je to snad chyba seriálu, že tu spousta lidí tyhle žánry nemá rádo? Značí to něco o nedokonalosti? Přijde mi, že tu čtu jen velmi strohou kritiku s minimem skutečných argumentů, kdy se autoři snaží seriál nějak odsoudit jen proto, že není takový, jaký ho chtějí mít a to mě trochu irituje. Proto zde píši a snažím se dostat pár odpovědí.  Smysl to ale nemá, tak už toho nechám. Snad z tvé recenze budu moudřejší a jinak doufám, že vás, odsuzovače TN, další díly přesvědčí o opaku a mě jen utvrdí v názoru.

KevSpa (hodnocení, recenze)

Hrus: Když to je těžký. Já se u American Horror Story usmívám celkem dost, ale to je tím, že mám ráda černý humor a toho je tam požehnaně, jen to není úplně polopaticky divákovi předkládáno (což je další věc, kterou oceňuju). :)

KevSpa (hodnocení, recenze)

Sagara: Souhlasím s tebou. Já budu po příštím dílu argumentovat v recenzi, ale tu si určitě BFG2000 nepřečte, protože on ty argumenty stejně znát nechce, protože, jak píšeš, on tam ta negativa prostě nevidí. Jinak vedle subjektivního názoru každého diváka je to hodně i o tom, kolik toho má nakoukáno. Protože když má s čím srovnávat, tak je jasné, že bude kritičtější. :-)

Sagara (hodnocení, recenze)

Hrus: Ano Shameless, pokial ta veci o looseroch nebavia tak jasne ze to nebude pre teba. Ale ja sa bavim kralovsky :)
BFG2000: Toto skratka nevyriesis. Pokial si spokojny, tak bud, super kazdy serial ma spokojnych aj nespokojnych divakov. Ja to asi dopozeram do konca serie, aj ked velmi sa mi nechce lebo kazda dalsia cast je horsia a horsia. Od finale su vsekty diely vyplnove, co sa nestava ani pri serialoch dvakrat dlhsich. Chyba mi tam dobrodruzstvo, sympaticke postavy (jedine Taylor a Mira su naozaj zaujimave postavy) Mozem ti vymenovat mnoho dovodov, pre ktore sa mne serial zda velmi slaby, ale ty tie dovody neuvidis tak ako ja neuvidim tie dovody, pre ktore sa tebe zasa paci :) Ale to nie je iba zalezitost tohto serialu ale kazdeho. A nie len serialu ale vsetkeho kde maju ludia subjektivne nazory.

Hrus

Hrus (hodnocení, recenze)

No mě obecně taky nevadí, když jsou v seriálu nějaký rodinný vztahy, popř. děti, ale musí to mít nějakou šťávu, nebýt příliš patetický (dcerka jakoby nepozná svého otce, ale pak na něj promluví, I love you, I love you too) a postavy mi musí být sympatický. Bohužel, tady v tom případě mi sympatický není skoro nikdo, mladí herci vypadaj blbě a neumějí hrát (chyba castingu) a z pusy se jim řinou neuvěřitelný cinty (chyba scénáře). Chápu, že tvůrci seriálu chtěli zaměřit širší věkovou skupinu, ale tohle je prostě na mě moc.

KevSpa: včera jsem zkusil American Horror Story, a je to na mě asi moc horrorovitý (a mám stejnej problém, že mi nepřijde žádná z postav moc sympatická). Já sem asi ten typ, co se u seriálu rád trochu pousměje. Tady to jsem spíš přetrpěl, ale kvalitu tomu rozhodně nemůžu upřít.

BFG2000 (hodnocení, recenze)

M.a.t.t. no já spokojený jsem a doufám, že do budoucna i budu. Ale neztrácím tu čas, abych se nic nedověděl. A když někdo kritizuje něco, co mi přijde ok, tak jsem chtěl vědět proč. No ale lepšího argumentu, než že to je komedie, nebo že řešení rodinných vztahů je klišé a do sci-fi seriálu asi nepatří v takové míře, se tu asi nedočkám. Já si jen pořád myslím, že tu mnozí nedokáží překousnout fakt, že cílová skupina diváků TN má mnohem větší rozsah, než jiné "inteligentní a propracované seriály z poslední doby". Což samozřejmě jde poznat hlavně na scénáři. Ale opravdu to je chyba?

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (více)