Vyměřený čas

zynek

Film se my líbil to všechna čest, originální nápady apd. Akorát se my nezdálo jak by jeden obyčejný obdarovaný člověk s dcerou nejmocnějšího chlapa staly zločinci a zhroutily celý systém. Proto 3* jinak film byl fakt parádní i na to že jsem se na něj koukal v 2 hodiny ráno a neusnul jsem až do konce. Mimochodem krásná herečka Amanda Seyfried. :) ()

Plejhyl

Originální nápad použít čas jako platidlo. Některá klišé jako "žít ze dne na den" nebo "čas jsou peníze" zde získávají zcela jiný význam. Krom té jedné zajímavé myšlenky ale tohle netradiční sci-fi nemá moc co nabídnout. 6/10 (nebo chcete-li 219 dní z 365). ()

dennuska

Niccolův přístup k režii si mě podmanil už v krimi dramatu Obchodník se smrtí, kde ukázal svoji neuvěřitelnou schopnost budovat film kousek po kousku s maximální precizností. Vyměřený čas není dokonalý. Nepostrádá pár čistě komerčních hledisek (které s sebou částečně přináší hvězdné obsazení), ale to hlavní se podařilo - nezbořit přebytečnými prvky velmi slibný a nápaditý scénář. Vyměřený čas plní hned několik funkcí a je určen velmi širokému okruhu. diváků, protože každý si v něm dokáže něco najít. Nechybí milostná zápletka, účinné vypětí pojící se s kolísáním na hranici života a smrti, sociální motivy a v neposlední řadě samozřejmě prvky sci-fi. Samotná myšlenka by se dala rozvádět na dlouhé hodiny, ale Niccol nastavil vše, jak má. Žádné zbytečně protahované scény ani razantní skoky v ději. Zkrátka dokázal skvělému scénáři vyměřit dokonalý čas. ()

nakamura

Vyměřený čas a Správci osudu, dva filmy natočené ve stejném roce, s téměř stejným námětem a rovněž s tomu odpovídající průměrnou kvalitou. Dokonce i zde na csfd mají naprosto stejná hodnocení, ačkoli já bych je viděla spíše na takový lepší průměr, ale nic objevného, v paměti mi ani jeden z nich neutkvěl. Jediný rozdíl je ten, že zde se bojuje proti vrchní vrstvě společnosti, která ovládá vyměřený čas pro život chudších vrstev obyvatelstva, oproti Správcům osudu, kde do životů lidí zasahují vyšší nadpřirozené síly, nikoli společnost. A snahou hrdinů v obou filmech je z této nadvlády se vymanit... ()

lapatata

Ocenit se musí zajímavý námět. Ale ke konci už toho na mě bylo moc. Příliš přitažené za vlasy. U jiných sci-fi mi to až tak nevadilo, ale tady mi to ke konci už přišlo skoro jako komedie. ()

peterzel

Justin se pĕknĕ vyšvyhnul,to se musí nechat.Napĕtí dostatek,dĕj pohltí a krásná Amanda tomu dodá ten pravej šmrnc♥Vřele doporučuji..!A až si půjdete koupit nĕco na sebe nezapomeňte si hodinky :-) ()

JecteJogurty

Mam velmi rad sci-fi, a ani nemusi byt prepchate roznymi novatorskymi napadmi a medzigalaktickou technologiou (aj ked nemam nic ani proti tomu)... Uz predtym ako som si film siel pozerat som pocul, ze to je celkom kvalitny snimok takze ocakavania boli relativne vysoke. Musim povedat, ze zo zaciatku to na mna malo velmi silne ucinky a rychlo som sa dostal do deja, stotoznil sa s hlavnou postavou a hltal sekundu po sekunde... No druha polovica filmu bolo mierne sklamanie a zaver tiez, akoby reziser nevedel ako to uzavriet. Musim povedat, ze Justin Timberlake ako herec na mna posobi celkom presvedcivo, aj ked je este len zaciatocnik. Dufam, ze si bude aj nadalej vyberat aspon tak kvalitne filmy ako doteraz. ()

mine.slayer

Hodně zajímavý námět, který by se ale dal určitě natočit i lépe. Filmy s podobnou tématikou jako Gattaca, Ostrov tu už byly a o poznání lépe zpracované, hodnotím Vyměřený čas jako takový podivný stylový mix těhle dvou filmů. Nutno zmínit skvělý herecký výkon Justina Timberlaka, na zpěváka a tanečníka a naopak děsivý od Cilliiana Murphyho, na herce, který mi v roli strážce času ne a ne sednout. Díky tomu neotřelému nápadu s časem dávám tři hvězdy, jeho zpracování a celkový dojem ale hodnotím jen na dvě. ()

SONYAGENT

Těžký nášup, typ filmu, na který se vždy těším a třikrát jdu do kina.. Perfektní práce celého týmu, kdy diváka nenapadá, jak se dá z takového průseru uniknout a stejně vždycky překvapí.. JT překvapuje čím dál víc, zaslouží si uznání, dokáže zahrát všechno.. 87% ()

RoyBatty444

Za nápad, príbeh a občasné záblesky originality tie dve hviezdy. Slabé herecké výkony a nevyváženosť spracovania potopili film na jedno pozretie a pre viacerých to asi ani to jedno nebude. Je to zlátanina viacerých kultoviek ako Bonnie a Clyde, Loganov útek.Jednoducho celý čas som mal pocit ako keby som to už videl. Koniec ma dojal a až znechutil. ()

Sevprince

Solidní nápad, Justin je stále lepší a Amanda se mi někdy vážně líbí a jindy bych si o ni neopřel ani kolo. Tolik v kostce. Pro mě jasná jednorázovka, moc si neumím představit, co by mě mělo přinutit si to pustit znova, ale pro ty co neviděli, je to fajn film na večer. 3 hvězdy, u mě o něco lepší než podobní Správci osudu. ()

Cor-Angar

Ikdyž to rozhodně není špatnej film, tak mám prostě pocit, že z toho šlo vytvořit o dost víc. A vzhledem k předchozím filmům A. Niccola - Obchodník se smrtí a hlavně Gattaca - jsem asi i o něco víc čekal. Tuhle výslednou podobu vnímám jako fajn film na jedno shlédnutí, který se mezi moje oblíbené sci-fi bohužel nedostane. Je to škoda, protože nápad je podle mě opravdu hodně dobrej, vizuální stránka veškerýho prostředí který je ve filmu vidět se mi líbí, hudba je taky fajn, ale něco navíc tomu prostě chybí. Co se týče herců, tak Justin se snaží a upřímně si myslím, že jeho herecká kariéra by v budoucnu vůbec nemusela vypadat špatně. Z Amandy až tak nadšenej nejsem, ale v podstatě mi nijak nevadila. Škoda Olivie Wilde, která ve filmu vydržela asi 5 minut. Řek bych, že kolem těch 75% je celkem odpovídající hodnocení. ()

Nobunaga

Sci-Fi kde se čas používá jako platidlo? What the hell, řekl jsem si, nicméně jsem si nechal poradit a dobře jsem udělal. Naprosto originální žánrová zápletka v rukou režiséra Gattacy, který filmu vtiskl svůj minimalistický future look a pro většinu diváků zcela nový, intenzivní pocit života doslova prokluzujícího mezi prsty s každou uplynulou vteřinou. Film má i svá slabší místa, ale na druhou stranu oceňuju detailní vykreslení reálií na pozadí, kdy je například součástí života lidí z ghetta zvyk běhat. Měl jsem svrbění dát filmu "fullhouse" ale bohužel musím v hodnocení trochu ubrat, protože film obsahuje i pár kopanců, například Nikdy jsem v autě nejezdil, ale všem to natřu třeba i jízdou pozpátku... ()

Antonymi

Moderní Bonnie a Clyde ve futuristickém sci-fi, které je hezké, vycizelované, ale jeho námět je až trapně tradiční etuda na téma "chudý hrdina se rozhodne, že těm bohatým, co chudé utlačují a způsobili mu životní trauma, zatne tipec". ()

Dámské posily...

Dámské posily...