Vyměřený čas

Novik

Stejně milé překvapení jak "Zdrojový kód", jen v lepším podání řekl bych. Výborná, primitivní myšlenka kterou dokázal řežisér skvěle natočit. Timberlake a Murphy jsou skvělí, Seyfried je sladká, akce střídá napětí a hlavně jsou do toho vloženy dobré nápady. Bravo ! ()

dentalux

Vyborny namet na film a strhujuci dej aj napriek niektorým spomalovačom, ktoré sme pretrpeli s mierne blbým úsmevom na tvári. Mna osobne Justin ako poloakcna hviezda s pistolkou v ruke moc neberie - hlavne ked si ho predstavim ako spieva pri pesnicke Senorita:-) - ako keby mal nieco zaseknute vo zveraku... ale to je moj nazor:-) - davam tomu 3 hviezdy a idem sa najest kura s ryzou za 12 minut:-) ()

Morrigan_612

Aby som pravdu povedal, isiel som na tento film, kvoli tomu, aby som si uzil cas s priatelkou sam. Bol to nahodny vyber na poslednu chvilu a nakoniec som ostal milo prekvapeny. Vyborny napad, pozoruhodne dobry vykon Justina Timberlaka a zaujimavy pribeh. Co sa mne pacilo bola akuratna davka akcie (ziadne strielacky od nevidim do nevidim) a napinave prostredie, naproti tomu mi troska vadi typicke hollywoodske spracovanie, ktore by mohlo byt viac prepracovane, pretoze napad bol fakt skvely. Celkovy pocit z filmu ale bol prekvapivo dobry. 70% ()

saluk

Film postavený na originálnom a zaujímavom námete, aký som už dlho nevidel. Myslím však, že sa dal rozpracovať do väčších detailov. Je tu zopár nelogickostí, ktoré mi vadili avšak na celkovom dojme veľmi neubrali. Najlepší z celého filmu bol u mňa Cillian Murphy v roli strážcu času. 80% ()

Katzi

Jako pokaždé jsem už od první chvíle filmu našla tolik otázek, na které mi nikdo neodpověděl... Není to vůbec špatný nápad na film, platit časem, ale naprosto předvídatelný děj a postavy - lidé - chudáci, co žijí z minuty na minutu a ti, co s časem problém nemají, do toho policajti (no teda strážci času), kteří hlídali, aby se s časem nedělo nic nepatřičného, ale kdyby se tam všichni v "getu" postříleli, tak je to v pohodě, do toho zlobivý hoši - minutemani, který si berou, co chtějí a bohatá dcerka, která v životě neutíkala a nemusela nic dělat "rychle"... Justin dobrej, mě osobně se líbí, jak hraje, takže mě svým výkonem nijak zvlášť nerušil, dokonce i děj a linie filmu měla určitý spád a člověk se tam vyloženě v "pauzách" nenudil, ale pár věcí k tomu mám: Kdo navrhl, aby hlavní hrdinku hrála kuliočko Amanda Seyfried a ještě s tak debilní parukou? Co to sakra měli za systém pro sledování času, když tam sice viděli, že se čas "přelévá" mezi jednotlivými oblastmi, ale nevěděli kdo a kde s ním zaplatil? Proč ta trapnost alá Bonnie a Clyde? A kde se všichni naučili tak dobře střílet (strážce času nepočítám, tam to předpokládám z výcviku)? Proč jsou všude záporňáci tak stejní a tenhle jejich kápo navíc vypadal jak Petr Vondráček? Proč pořád dokola - kladňák kladnej až na půdu s hodně smutným osudem (jak jinak), bohatej fracek, který taťkovi dělá naschvály, taťka kterej má raději money než svoje dítě, z pr*ele klika, kterou mají hlavní hrdinové a policajt, kterej není ani rovnej ani úplně křivej a jako naschvál zná životní příběh a otce klaďáka, atd. Nemůžu, opravdu nemůžu jít přes 55 %... ()

qantip

Na tenhle film jsem se těšil dlouho. Myšlenka času jako platidla je geniální. Stačilo by mi prvních minut a byl bych absolutně nadšen, bohužel stačí těch pár minut, protože samotný příběh už tak zajímavý není. Ne že bych se nudil, ale myslím, že se to dalo udělat hodně lépe: přeskočit prostření hodinu a naopak vyprávět dál tam kde film končí. Přesto všechno je to pro mě jeden z nejlepších filmů tohoto roku. ()

Origono

Ztotožňuji se s názorem POMO, minimalisticky, ale poutavě natočené. Myšlenka relativně originální a v této době docela trefná, i když do jaké míry se ztotožnit se vším ve filmu naznačeným je na každém. Každopádně jako celek zaujme, člověk by se chtěl i trochu zamyslet, ale o to tu jde až v (ne)poslední řadě. A dá se koukat i na výkony, J.T. mě mile překvapil, od pana Niccola si budu muset pustit něco dalšího, a hudba přispěla k atmosféře. ()

SacRoS

Já to věděl, že Timberlake umí hrát... Okolí mě sice mělo za blázna, ale já to věděl! Tento film si určitě zařadím do poličky best off, hned vedle Ostrova. Jenom zatím nevím na kterou stranu. Kdyby se děj odvíjel tak, jako v první polovině, tak možná před, bohužel konec na můj vkus gradoval dost nelogicky... Uznejte sami - být ze slumu a mít tolik času "money" nechtěli by jste si po zbytek života žít na vysoké noze? Nebo se převtělíte do novodobého Ježíše a smyslem Vašeho života bude rozdávat a sbořit systém? Hlubší pointu v tom bohužel nevidím... Dneska za čtyři hvězdy, pro pět tomu něco chybělo. ()

newSami

Konečne po dlhej dobe originálny sci-fi námet (dokonca s filozofickým podtextom - ja som si ho tam našiel :-) ). Hlavné postavy sú veľmi charizmatické, zamrzel ma len obyčajný predvídateľný nemastný-neslaný koniec. ()

manipulant

Tento film mi byl doporučen, že se jedná o film, který je podobný filmu Náhradníci s Brucem Willisem. který se mi líbil. Ovšem po zhlédnutí tohoto snímku jsem došel k závěru, že se jedná o změt několika filmových předloh zasazených do žánru scifi. Připadalo mi, že koukám na Robina Hooda či Jánošíka, který bohatým bere a chudým dává. Další, co mě dostalo je to, že dvě hlavní postavy jsou jak Bony a Clide, to už bylo moc. Nápad filmu nebyl špatný, ale byl hloupě podaný dle mého názoru. Hlavní hrdinka byla pěkná, Justinovi jde to hraní taky lépe než zpěv:) a Cillian Murphy super jako vždy. Překvapil mě tam Leonard z Big bang theory, který hrál alkoholika:)Celkem tedy dávám 40% - 3* ()

IAMAD

První polovina filmu je vynikající, v tempu a napínavá a krásně si hraje s perfektním základním nápadem celého filmu. Druhá polovina se zvrhne v nepovedenou napodobeninu Bonnie and Clyde a v propagaci marxismu-leninismu :) ()

Montmorency

Skvělý originální nápad s kupováním času, po 25 roku se přestane stárnout a tudíž všichni dospělí herci vypadají na 25... neustálé shánění se po čase mě bavilo, akorát to celé ''zabalení'' filmu mě nějak nenadchlo - jakoby tvůrcům stačil pouze ten super nápad s časem a ostatní už bylo nepodstatné a odfláknuté, chybělo to správné napětí a tempo, které jsem pocítila pouze jedinkrát a sice když hrál Justin poker, jinak to bylo dost vlažný, nemastný-neslaný.... ()

lajkee

Námet je originálny, dostal ma hneď od začiatku. Trocha drastickejšie poňatie toho, čo tu máme už v súčasnosti. No nedá sa povedať, že by vás dej nejak strhol. Úvod určite zaujme a potom sa film nesie na takej príjemnej vlne, keď ani nenudí, skor baví, no ničím neohúri. Justina mám ako herca stále radšej a Amanda, no, strašne sexy s tou ofinkou :) ()

quintes

Skvelý nápad, škoda len, že detailne nedotiahnutý... Film by nemal vo mne zanechať chuť premýšľať nad zbytočnými detailami, ktoré by mali byť samozrejmosťou vo filme... Ale, viem si predstaviť planétu kde všetci vyzerajú na 25 ;) ()

maple6

Skoro všechno napsal Matty. Přidaná hodnota mého názoru pak je, že Amanda je v těch šatech po celou dobu k nakousnutí a celý svět je neuvěřitelně jednoduchý, stejně jako postavy. Ze všeho nejvíce mě však naštvalo, že hned v samém začátku zařvala Olivia Wilde (13)... na tu jsem se těšil nejvíc! Nicméně až na tu jednoduchost jsem se nenudil a pokud máte rádi Timberlaka jako já, není co řešit - *** Maple6 ()

DrsnSpas

Lehce epické dílko z blízké budoucnosti (i když snad ne). Zajímavé odkazy na na Stalker (vizáž hlavního hrdiny), Matrix (look ochranky) atd. Místama i příjemně retro (scéna se starým Jaguarem). Na můj vkus trochu málo akcí a trochu moc filzofie. Ale z hlediska současných Sci-Fi snímků patří do horní třetiny. P.S. Štíhly holky na zrzavý mikádo jsou přesně můj tip.... ()

Dámské posily...

Dámské posily...