Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Diskuze

fanik15

fanik15 (hodnocení, recenze)

Lennon7: tak to se nesmíš podívat na trailer to je spoiler jako prase

fanik15

fanik15 (hodnocení, recenze)

Lennon7: Ono když tá někdo Kamenaku  5* a tomuhle odpad tak už na tom musí být hodně špatně. :D

DaUr

DaUr (hodnocení, recenze)

Lennon7: Dobře děláš. Já jdu večer, a těším se pořád, protože jeho další komenty mě utvrdily v tom, že nemáme podobný vkus :))

WyruZzaH

WyruZzaH (hodnocení, recenze)

Dobrý film plný triků a emocí, na pár nelogičností hážu bobek. Doufám ,že 2. díl se bude odehrávat v budoucnosti. Klasiku z 1968 mám hodně rád!!!

DaUr

DaUr (hodnocení, recenze)

Lennon7: Takových tu je... Ale jak to tak čtu, tohle je vážně extrém :)

DzoDzo

DzoDzo (hodnocení, recenze)

Otázka pre tých čo to už videli:  je tam nejaká po titulková scéna ?

TinoArts

TinoArts (hodnocení, recenze)

Pre mňa najsilnejší moment filmu:

SILNÝ SPOILER!
"Caesar is home."
KONIEC SPOILERU!

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Lupeny rezervovány, jsem zvědavý. Jen jsem trochu zklamán tím trailerem, který jsem měl možnost v kině vidět. snad se nalezne více momentů, které mě překvapí.

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Ja sa na to chystám dnes, tak dúfam, že ma to nesklame. Mimochodom čo sa týka logických nepresností, tak mne niekde vadia viac a niekde menej. Podľa mňa to závisí od toho ako tieto nedostatky dokáže prekryť zvyšok filmu.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

JohnnyiS: co je proč scifi klasikou nikdo neřeší, jde jen o tu věc, že je tam ten samý "nesmysl" jako komunikující opice jezdící na koni, to je přece tak strašná hloupost, že to film pošle okamžitě do odpadu bez ohledu na zbytek obsahu celého filmu :)
a to se týká všech těch tebou zmiňovaných takzvaných "nelogičností" a "nesmyslů"
To musí být fakt strašnej opruz chtít se dívat na filmy, ale přitom se u nich vztekat, protože místo toho, aby tě zajímalo o čem film je, hledáš nějaké úplně nepodstatné detaily, které tě rozpláčou, protože to přece tak doopravdy není a ještě ke všemu u scifi filmu, to už je fakt na hlavu. Příběh, ve kterém se nedá najít nějaká blbina se kterou se bude nimrat nějakej vtipálek, prostě neexistuje, tak s zkus příště sledovat film a nehledat cíleně nějaké úplně nepodstatné blbosti jen abys sám před sebou ospravedlnil touhu hodit to do odpadu.
A abych předešla nějakému skuhrání, že by snad filmy měly mít jen pozitivní ohlasy, tak o to vůbec nejde. Když se člověku film nelíbí, tak by to mělo mít nějaký opravdový důvod a ne se odvolávat na nějaké pro film úplně nepodstatné detaily.

TAMEHEMP

TAMEHEMP (hodnocení, recenze)

JohnnyiS: No krásně si ji obhájila .) Tak já nvm, ale podle mě je rozdíl v normální diskuzi a v diskuzi, vyvolanou špatným vyjádřením, kterého se Giga chytne a snaží se tu interpretaci někoho cizího vždycky napravit. No v podstatě nic jiného nedělá :) Nechci to rozvádět s tim klikáním na profil, ale zamysli se nad tím, jestli je vážně běžné, aby lidi na někoho klikali z toho důvodu, že na ně někdo taky kliknul a dělali to takhle pokaždý. Jak už jsem naznačil, tak třeba klidně i každý den, ikdyž profil toho člověka už musí znát nazpaměť. Tak jsem se nenápadně vetřel a teď si to zase šlajzu jinou cestou :D

TAMEHEMP

TAMEHEMP (hodnocení, recenze)

Lennon7: Njn, ale s tim nic neuděláš. Ona musí reagovat na všechny, kterým kdy ulítlo jedno slovo. Proto sleduje x diskuzí a v zásadě ti vždycky klikne na profil, když na ni klikneš ty. Klidně i 10x za sebou.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

JohnnyiS: Všechny opice spolu komunikují a scifi opice vystavená zázračné látce prudce zvyšující její inteligenci asi bude schopnější v komunikaci než běžná opice :)
A takováhle opice asi dokáže odkoukat kdeco, což teda mimochodem opice umí i tak vzhledem k tomu jak snadno dokáží napodobovat kdejaké pohyby lidí, takže odkoukat něco co ta opice dokonale chápe díky zvýšené inteligenci asi nebude takovej problém
Každopádně mě překvapuje, že tohle ti nevadilo v původní planetě opic a nezkoušej na mě nějakou evoluci, protože ta není tak skoková, aby se během dvou tisíc let nebo kolika z normální opice stala dokonale lidská opice. To už můžeš těm filmům vyčítat jakože třeba jak je možný že každá opice nebo třeba každej mimozemšťan umí tak perfektně anglicky a vůbec jako asi jsi musel hodně zaplakat u všech scifi filmů vzhledem k tomu, že ve všech je nějaký podstatný prvek, který očividně v reálném světě dneška neexistuje nebo není jednoduše realizovatelný, což podle tebe přece automaticky snižuje kvalitu filmu někam na odpad :).

Earl_23

Earl_23 (hodnocení, recenze)

Desperado: Toho se nezbavíme :).

Za nějakých 9 hodin už budu sedět v kině. Oujé :) .

Waizi

Waizi (hodnocení, recenze)

GigaPudding: Už to neřeš, já už na to taky kašlu, on se bude stejně pořád bránit a s diskuzí o opičkách už to stejně nemělo moc společného :)

Desperado

Desperado (hodnocení, recenze)

A už tu máme prvé odpady! :) Skvelé na CSFD, že môže hodnotiť resp. komentovať každý, blbé, že môže komentovať každý :). Hlavne , že to "rozumne" vyargumentovali, ach jo.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

JohnnyiS: no jmenoval jsi vesměs blbiny jakože se ti nelíbí, že opice mezi sebou komunikují nebo že jezdí na koni :)
první jmenované umí všechny reálné opice už teď a druhé jmenované umí přinejmenším ty cirkusové :)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru