Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Chasida

Tak tahle záležitost mě chytla za srdce. Mám nové kamarády - digitální opičky. Příběh dobrý, všechno pěkně odsýpalo, nikde nic nepřekáželo, skvělé triky. Andy Serkis je očividně po povrchu Země pobíhající génius, protože po tom, co předvedl v LotR a zde, má veškerou moji úctu. Apes! ()

jadran90

Kde se vzala tu se vzala a najednou byla Planeta opic. Inu, tak tomu nebylo. Všechno nám to osvětlil film. Příběh je vyprávěn spíše z pohledu opic než lidí, a tak není divu, když začnete váhat, komu vlastně fandíte. Dozvídáme se, že první vyšlechtěný lidoop byl vlastně úžasný domácí mazlíček, než ho donutili jisté okolnosti změnit se. A vy pochopíte proč. Vlastně s ním budete i soucítit. Kdo by nechtěl mít doma místo psa o poznání šikovnější stvoření, které navíc dokáže komunikovat znakovou řečí? První třetina, silně emotivní, se věnuje vztahu Willa (James Franco) k Caesarovi, jak se jeho lidoop jmenuje. Druhá je zvířecí a sledujeme přerod Caesara v jeho temnou tvář. V poslední třetině pak dochází ke střetu lidstva s opicemi. Teprve tady se ke slovu dostávají akční scény. Upřímně, fanda Planety opic jsem nikdy nebyl, ale tento film považuju za vydařený. Wyatt ukazuje schopnost vytáhnout z diváka emoce a zručně s nimi pracovat, stejně jako nápaditost v akčních scénách. V poslední době mám pocit, že čím míň se ve filmu mluví, tím líp. Asi to dává prostor pro divákovo domýšlení. Herci nejsou špatní, ale zůstávají ve stínu bezchybného grafického zpracování opičáka. Slušná hudba, kamera. Vytkl bych některé chyby ve filmu, směšně nepřipravené policisty a vůbec, zápletka je čitelná na míle dopředu. Něco mi prostě chybělo, ale asi to je tím, že nejsem fanoušek opic. Hodnocení: 70% ()

Šindy

Technicky brilatně zvládnuté s velmy dobrými vizuálními efekty. CGI zde doslova trhá zdi, ovšem zároveň je místy trošku umělé a nepůsobí nejpřirozeněji, s tím ovšem takový problém nemám. Celkově se jedná o dobrý snímek, který však dojíždí, jako hodně současných filmů, na ne moc propracovaný děj. Další menší minus je chabé vykreslení vejdleších postav, které by si podle mě zasloužily více prostoru. Ovšem jako součást triloge, nebo první díl skládačky z několika dalších, se jedná v současné době o nadprůměrný film i přes nedostatky, které v něm jsou. ()

Šňůra

Více než příjemné překvapení. Funguje tam vše, tak jak má, akce, emoce, triky, stupňující se gradace. Jistě, jsou tam i nějaké ty kiksy a nelogičnosti, ale nad tím obvykle u takového druhu filmu přimhouříte oko, protože jde hlavně o zábavu a v tomhle směru je to báječný biják. ()

boo-boo

A presne takéto filmy potrebujem častejšie. Pri sledovaní pôvodnej Planéty Opíc samozrejme človek fandí našim, ľuďom, veď boli v menšine. No tuto je od prvej scény jasné, kto sú tí najväčší zmrdi. Misky váh sa stále viac nakláňajú (v neposlednom rade zásluhou ultimate svine Malfoya), Caesar sa stáva hrdinom celého príbehu a vy mu fandíte. Prečo? Lebo primáti postupne získavajú stále väčšiu emocionálnu hĺbku, získavajú si každou scénou väčšie a väčšie sympatie. No a tie ich bojové, útekové či masové scény, no to je už iná liga. Akrobatické "kúsky", vrhanie tyčí či strategizovanie na moste, toto všetko je vrchovate podporené skvelými nápadmi, ktoré z týchto opíc naozaj robia prvotriednych bojovníkov za správnu vec. Koniec potešil, neviem sa dočkať ďalšieho dielu. ()

RAFT

Perfektní film až mi v některých scénách běhal mráz po zádech .Herec James Franco se na tuhle roli hodí.Už se těším na pokračování.Režisér natočil parádní kousek.83% ()

Hisnuklusi

Jasně, jasně, jasně. Z vizuálního hlediska to celý bylo docela žrádlo. Nemůžu vubec tvrdit, že by to tak nebylo. Ale nadhodnocování konkrétně tohoto filmu, stejně pořádně nechápu. Protože ten děj byl předvídatelnej víc, než by bylo zdrávo a navíc je to celý servírovaný po drobcích. Takže prostě ne jen, že vy víte, co se zrovna stane, ale vy na to ještě prostě musíte vždycky strašně dlouho čekat ve společnosti, bud to uřvaných opic a nebo k smrti nudících herců. A nene. To není prostě dobře. Nene. Možná pokračování bude o něco lepší, páč tam už snad nebude na co čekat. ()

elixir

Jsem příjemně překvapen tímto snímkem, a proto také hodnotím výtečně. Vizuální efekty nejsou nejhorší, ale stále přetrvává pocit, že by mohli být počítačoví priváti trochu lépe vizuálně "zmáklí". Jak jinak udělat tlupu šimpanzů a goril, jdoucí za svým cílem a cestou likvidující hejno lidské chátry jinak než počítačově ? Jsem rád za tenhle film. Jistých 90%. ()

VvV14

Pecka. Nevím, proč jsem to tak dlouho odkládal. Tím propojením s původními filmy z šedesátých let trefili hřebíček na hlavičku. Animace opů a jejich výrazů jsou naprosto dostačující a dokážou vystihnout veškerou atmosféru. Nevím co bych dodal. 5* ()

J.e.r.e.c

Jedno velké klišé, příběh velmi čitelný a předvídatelný od samotného začátku … vlastně až do konce. Přesto se mi to moc líbilo. Čím to ? Jednoznačně kvalitou provedení, to ona způsobila, že všechny ty „předem jasné“ dějové premisy a zvraty nepůsobily jen jako mechanicky odškrtávané položky z osnovy povědomého příběhu. Tahle Planeta se navíc točí takovou rychlostí, že jsem si té předvídatelnosti nestačil ani všimnout, uvědomil jsem si ji až při závěrečných titulcích. Je to přímočaré, soustředěné, od první do poslední minuty nabité dějem, bez jakýchkoliv hluchých pasáží, a nikdy to nesklouzne k lacinému vydírání. A jako někomu, kdo má obecně raději zvířata, než lidi, se mi samozřejmě velmi zamlouvala celá koncepce. Apebuster jak má být ! 80 % ()

Gromit

Po čertech dobré. Někomu konečně došlo, že nemá smysl točit další remake legendární Planety opic, a tak vznikl zcela nový příběh operující se starou (a zřejmě nevyčerpatelnou) myšlenkou. Navíc je onen nový příběh velice chytrý a poutavý, takže by bylo s podivem, kdyby se nám postupně nerozrostl v několikadílnou sérii (což se teď naštěstí děje). Co se triků týče, patří Zrození Planety opic k tomu nejlepšímu, co bylo v posledních letech natočeno, a to i přesto, že rozpočet údajně nebyl nikterak vysoký. Jenže k čemu by všechny ty skvělé triky byly, kdyby režisér neměl o čem vyprávět? Více takovýchto inteligentních blockbusterů a diváci na celém světě budou o poznání šťastnější! ()

JimDeNiro

Tak v první řadě se musím přiznat, že z hloubi duše nesnáším Planetu opic. Ale dlouhé přemlouvání a harcování do mého svědomí mi nedalo a pustil jsem si 3 roky starý opus Zrození planety opic a jsem víceméně nadšen. Překvapila mne zajímavá a nápaditá režie Ruperta Wyatta. Film mne neskutečně bavil a nemohl jsem odtrhnout oči. Ani mi nevadilo, že James Franco hrál druhé housle postupem času a film ovládnou opice. Zkusím se ponořit do opičí mysli a jdu zkouknout Úsvit planety opic... 90% ()

Kozy9

Konečné podarený remake. Moderný prístup k planéte opíc síce stráca niektoré staré čará svojho predka, no prístup k podaniu príbehu a jeho celková nápaditosť sa mi zdali o mnoho lepšie, najmä skutočnosť, že sa autori zamerali na vývoj danej problematiky s primátami, nie na dopady tejto problematiky. Ďalej musím spomenúť prvotriedne efekty a prekrásne zábery i prácu s kamerou. Jediné čo vás môže trošku odradiť sú miestami nelogickosti, či nereálnosti, ale niečo museli byť obetované, aby sa dosiahlo toho pravého filmového zážitku. Už sa teším na pokračovanie: 85%. ()

Kariya

Po mnohaleté odmlce, kdy nám konečně dali s opicema už pokoj, odkudsi odnikud, zrodil se skvost. Nevím v kom nebo v čem se vzalo tolik důvtipu, náapadů a jak se podařilo nedržet se miliard minut stopáží předchozích. Prostě tvůrci začali na zelené louce úplně bez ničeho. Teneto film mě doslova převálcoval převvapením a údivem. Seděl jsem zabořený do sedačky a s otevřenou hubou jsem čuměl, co má tohle znamenat?! Je to pecka! ()

Shanen29

Výborně natočený film ,kde režisér Wyatt použil mistrně trikové vymoženosti a je vidět,že si to perfektně užíval.Opravdu skvělý zážitek. ()

himor

Výborný film veru veru. Celý dej, aj keď bol pomalý, šiel veľmi svižne. Ani som nevedel ako a bol som tak zahryznutý do deju, že keby niekto dal reklamu, asi by som vraždil. Proste od začiatku až po koniec veľmi pútavé. Opice naozaj skvele vizuálne dotiahnuté až k neuvereniu. Koniec skvelý, krásne pripravený na pokračovanie. Škoda len pár detailov a bol by to pre mňa plátok roka. 90% ()

Godhaj

,,You'd be surprised how quick they adapt.“ První šimpanzí reboot dopadl docela slušně. Příběh kombinuje dvě roviny vyprávění, jedna o vědátorovi, druhá o šimpanzím Césarovi. Obě jsou logicky konzistentní, jedna dobře navazuje na druhou, i když se film neobejde bez zkratek a zjednodušení. Vědecká práce je zde jak to u blockbusterů bývá hodně zjednodušená a nabaluje na sebe chyby amatérským způsobem tak, aby mohlo dojít ke krizi. To je poměrně laciný vypravěčský postup a myslím si, že by to šlo vytvořit logičtěji se stejným výsledkem. Opičáci jsou animovaní pěkně, jen mají od začátku příliš lidské rysy a emoce, takže jsem měl celou dobu pocit, že se dívám na trochu moc zarostlé lidi, co běhají po čtyřech a lezou po stromech. Franco i Pinto to hrají dobře, i když slečna Pintoová je v příběhu takové páté kolo u vozu. Nicméně celkově vzato je to slušný film, který má i nějaký, byť malý přesah a dobře otevírá novou opičí trilogii. ()

Scraffy

Tak toto som presne potreboval vidieť! Zrod planéty opíc ako sa patrí! Je to veľmi komorný film, ktorý sa postupne vyvíja, aby mohol na konci začať byť epický. Obsadenie je super a bavilo ma. Andy Serkis v role Caesara extrémne boduje. Lepšieho brata si pôvodný film ani nemohol priať. 90% ()

Mkartaylas56

Toto je můj osobně nejoblíbenější film o planetě opic. Poprvé se zde objevují opice vytvořené pomocí motion capture, což je obrovský krok vpřed a celkově to neskutečně přidává na celkovém dojmu z filmu. Mimo fantastický vizuál u tohoto snímku obdivuji práci s postavami, které byly výborně propracované a tahounem je zde samosebou Caesar, který zažívá nejednu změnu osobnosti a je prakticky nemožné si ho neoblíbit. Jelikož už mám za sebou celou trilogii, tak mám tu výhodu, že mohu porovnat všechny díly a jak jsem již psal na začátku, tak pro mě je Zrození Planety opic jasný vítěz a pět hvězd je naprostá samozřejmost. 95% ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru