Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Kubaaaa

... a od té doby žijou opice v San Franciscu... Vizuálně to měli kluci zmáknutý na jedničku, ale příběh je trošku slabší. Bohužel se nezapřela ani typická americká mainstreamovost a hlad po srdceryvných momentech na každém kroku. Nebýt nucené epičnosti, bylo by to mnohem lepší a koukatelnější. Výhodou je, že se u filmu nenudíte, ačkoliv polovina stopáže je o tom, jak se opice učí používat primitivní nástroje a mimikou v obličeji se snaží divákovi zprostředkovat svoje myšlenkové pochody. ()

Euchrid

Nejspíš nejlepší film 2011, protože má obrovský kus duše a předbíhá události budoucí kvalitně a chytře. Opičí herectví je tak dokonalé že ve vybírání stran bych měl jasno. Dlouhý, ale nacpaný tak kvalitním dějem, že si ho určitě ještě párkrát přidám. ()

Don82

Čekal jsem více "blockbusterovský" zátah na masové obecenstvo, ale byl jsem příjemně překvapen, jak film nenuceně a bez větších klišé rozvijí příběh přesně tam, kam očekáváme. Zhruba od poloviny filmu, kdy Franco a ostatní lidé přecházejí na druhou kolej, není asi nikdo, kdo by nefandil Caesarovy a spol. Snímek jasně balancuje mezi "lookem" trháku (aby na sebe vydělal) a zakomponovaným poselstvím: "Lidé si za to můžou sami." Celé je to ale zabalené do takové příjemné obálky, že z tohoto filmu prostě musíte mít dobrý pocit.... Jak to bude dál? No, počkejme na pokračování. ()

renoarko

Tak si to teda zhrňme: ľahko predvídateľný dej, sympatické postavy Franco a Pinto, zaujímavý nápad s vírusom. Podľa mňa ľahký nadpriemer, ale nič prevratné (dosť zabudnuteľný film, si myslím). PS: Milujem filmy s opicami (hoci v tomto prípade sú len digitálne). ()

Marty7CZ

Velmi dobře, velký překvapení, Lithgow po dlouhý době ve velkým bijáku, Franco přeskočil svůj pavoučí stín a hlavně, Wyatt je skvělej rejža!!! Jo, fakt dobrý..... ()

beso74

Výborny prequel, ktorého od dokonalosti delí len zopár nedostatkov, mne osobne vadí osoba Willa Rodmana, je na mňa príliš povrchne zahratá... Ale gradácia deja až do finálnej scény a samozrejme, záverečné titulky to všetko bohato vynahradia, sú emocionálným vyvrcholením filmu a zároveň mostom k neskorším udalostiam, ktoré sú však popisané už úplne inom príbehu z planéty opic... ()

Čiban

Zrození planety opic (anglicky Rise of the Planet of the Apes) je americký sci-fi film z roku 2011. Jeho režisérem je Rupert Wyatt. Film je pokračováním série, která začala v roce 1968 filmem Planeta opic; na rozdíl od všech předchozích dílů se však nesnaží o kontinuitu se zbytkem série. ()

Sollozzo

Kvalitně udělaný film. Vizuální stránka perfektní, obsahově snímek trochu pokulhává. Prostě typická komerční záležitost pro masy. Dobrá práce. 75%. ()

masekjc

Sice fanoušek opičáku nejsem ale bavil jsem se celou dobu a to ve všech směrech...obzvlášť musím vyzdvihnout efekty, respektive počítačové animace. Pro mne to je vůbec první film postavený na počítačových animací, který se začíná svým vzhledem už hodně blížit realitě a tím pádem je o to těžší rozpoznat co je umělé a co reálné. A jelikož to umělé často rušilo výsledný efekt, tady to je prakticky bezchybné. Bravo! 8/10 ()

BaronX

No more Planet of the Apes ... zdá se že někdo nepochopil, že tenhle námět už v předchozích dílech ukázal vše co mohl, nyní už se vše staví na překombinovaných digitálních tricích a dlouhých zamyšlených pohledů do očí "roztomilých" opiček. A když vše nezachrání ani krásná Freida Pinto, je jasné, že navázat na první filmy se ani tentokrát vůbec nepovedlo. ()

carott

Jednoznačné zklamání, sice je hezký že veškerá animace proběhla v počítači, ale kde je nějaká myšlenka, nějaký příběh??? A podle hodnocení si myslím, že by se film měl přejmenovat na Zrození planety ovcí.... ()

KdG

Po technické stránce je to fakt dobrý film, animace výborná, ale jinak mě tam mrzelo dost logických kopanců. Myslim že v reálu bychom opičákum pořádně nakopali pr..le a nebyli tak neschopní jak bylo prezentováno. ;-) ()

LadyPig

Co na to říct - já byla prostě nadšená. Výborný příběh, herecké obsazení i efekty. Navíc skvělá ukázka toho, jak se svou vlastní blbostí lidstvo může lehce vyhubit samo. ()

Bounded

Svěží pohled na klasiku, kterou jsem, kromě Burtonovy vize, shlédnul až po tomto prequelu. Dost času zabere vezeňské drama, což vůbec nevadí. Pomrkávání na fanoušky ságy v podobě opakovaných hlášek pobaví, a hlavně to má po letech konečně kvalitnější scénář. Opičí efekty jsou na výborné úrovni, ale stejně se cvičený divák může podivit nad ostrostí a umělostí některých stromových záběrů. Velké jehlice a větvě občas tlučou do očí. Kromě toho si ale tento nový přítůstek rozhodně nezaslouží ostudu a patří mezi dva nejkvalitnější filmy z vesmíru Planety opic. ()

rejvn

Film mě překvapil natolik, až jsem u konečných titulků bědoval, že jsem tento film neshlédnul v kině, zážitek z něj by byl určitě umocněn o tu atmosféru a zvukovou kvalitu, příjemný soundtrack který vystihoval scény, mi vždy přihodil mrazení v zádech! A To se mi u filmu dlouho nestalo, a přes to že jsem to od Planety opic vůbec nečekal. Výrazy Caesara, když přišel na to jak je nedoceňovaný a jak se s ním zachází, úplně naháněly hrůzu.. a konec konců, ani se mu nedivím. Chování těch „obyčejných opic“ v tlupě jako by bylo vystřiženo z reálného života a to se pak člověk nediví že jsem vlastně ke konci filmu úplně fandil opicím aby jim ukázali nač je toho loket. Spousta režiséru točí tolik zbytečných filmů, nadchly mně detaily na kterým si tady nechali záležet a drobně spojitosti s originálním filmem Planeta Opic ( Raketa na mars, socha svobody, alz-112 – délka filmu.. etc..) Pro mě příjemné překvapení, přiznám se že jsem kolikrát měl namále…Nevím jak to myslel režisér, ale bylo velice zajímavé přirovnat právě lidi s Alzheimerovou nemoci, konec konců odkázané na základní vrozené smysly - nemáme k primátům zas až tak daleko. ()

smajly

Docela dobrý. Sice jsem se těšil na celé ovládnutí naší matičky Země inteligentními opicemi, ale toho se zřejmě dočkáme až v navazujícím pokračování. První půlka filmu mi připadala trochu jako Zachraňte Willyho...místy až moc velká citovka, pak se to naštěstí slibně rozjelo. Až půjdu příště do ZOO, budu se muset stavit v pavilonu opic a diplomaticky jim naznačit, aby v budoucnu nezapomněly, že jsem byl vždycky na jejich straně...člověk nikdy neví :-). 75%. ()

Chasida

Tak tahle záležitost mě chytla za srdce. Mám nové kamarády - digitální opičky. Příběh dobrý, všechno pěkně odsýpalo, nikde nic nepřekáželo, skvělé triky. Andy Serkis je očividně po povrchu Země pobíhající génius, protože po tom, co předvedl v LotR a zde, má veškerou moji úctu. Apes! ()

jadran90

Kde se vzala tu se vzala a najednou byla Planeta opic. Inu, tak tomu nebylo. Všechno nám to osvětlil film. Příběh je vyprávěn spíše z pohledu opic než lidí, a tak není divu, když začnete váhat, komu vlastně fandíte. Dozvídáme se, že první vyšlechtěný lidoop byl vlastně úžasný domácí mazlíček, než ho donutili jisté okolnosti změnit se. A vy pochopíte proč. Vlastně s ním budete i soucítit. Kdo by nechtěl mít doma místo psa o poznání šikovnější stvoření, které navíc dokáže komunikovat znakovou řečí? První třetina, silně emotivní, se věnuje vztahu Willa (James Franco) k Caesarovi, jak se jeho lidoop jmenuje. Druhá je zvířecí a sledujeme přerod Caesara v jeho temnou tvář. V poslední třetině pak dochází ke střetu lidstva s opicemi. Teprve tady se ke slovu dostávají akční scény. Upřímně, fanda Planety opic jsem nikdy nebyl, ale tento film považuju za vydařený. Wyatt ukazuje schopnost vytáhnout z diváka emoce a zručně s nimi pracovat, stejně jako nápaditost v akčních scénách. V poslední době mám pocit, že čím míň se ve filmu mluví, tím líp. Asi to dává prostor pro divákovo domýšlení. Herci nejsou špatní, ale zůstávají ve stínu bezchybného grafického zpracování opičáka. Slušná hudba, kamera. Vytkl bych některé chyby ve filmu, směšně nepřipravené policisty a vůbec, zápletka je čitelná na míle dopředu. Něco mi prostě chybělo, ale asi to je tím, že nejsem fanoušek opic. Hodnocení: 70% ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru