Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

boombang

Bravurní! A více než příjemně provokativní. Jako fanoušek Holmese jsem (a sám se tomu divím) nadšen - a to jsem zatím viděl jen pilotní díl. Uvidíme, jak to půjde dál... (...) Po třech dílech je stále nejlepší ten první - ale zbylé dva jsou pořád nadprůměrné. (...) Po šesti dílech je nejlepší pátý příběh... Gatiss s Moffatem by si za tento seriál zasloužili povýšení do šlechtického stavu - a ústřední herecké duo ještě víc. A.... GENIÁLNÍ ZNĚLKA. ... Edit po šesti letech: pět hvězd nechávám hlavně díky prvním dvěma sériím. ()

RobbieM@N

Geniální, geniální..............takové výkřiky jsem měl nutkání produkovat po shlédnutí pilotu k Sherlockovi. Uchopit původní předlohu a postavit Holmese do 21. století mohlo dopadnout jakkoli špatně, ale rozhodně ne lépe než se to podařilo právě teď. Novodobý Sherlock je nezvykle dobře promyšlený (dechberoucí dialogy, plno vtipů, charaktery) a taky skvěle obsazený, britský herec Benedict Cumbermatch už hrál v několika britskýh seriálech, ale tady poprvé hraje výraznější postavu a nenajde se nikdo, kdo by si nevšimnul jeho nezvykle velkého charismatu. Sherlock aspoň zase dokázal, že čas od času se může v éteru najít nová neokoukaná a originální záležitost. Trochu akorát zamrzí poloha a ztvárnění arch-enemy Moriartyho. ()

ratpile

Brilantní britská minisérie. Trefou do černého byla především ústřední dvojka, Holmes a Watson v podaní Cumberbatcha a Freemana. Atmosférické skloubení původních příběhů o Sherlockovi, vychytávek ala CSI, kde science-fiction vychytávky vystřídal čirý (samozřejmě také nadsazený, leč uvěřitelný) intelekt - dedukce slavného detektiva. To vše přeneseno do současného Londýna, okořeněno pichlavým humorem a hravým vztahem Watson/Holmes. Super. ()

nmarca

Seriál dokonale spojující strhující tempo a akčnost moderních "kriminálek" s lehce starosvětskou atmosférou Londýna a více než století osvědčenými typy postav Holmese i Watsona. Výborná zábava. Únor 2012: Po shlédnutí 2. série mám chuť dát šestou hvězdičku! Výborné, napínavé, a navíc chytne za srdéčko! ()

situs

No tak takový nášup jsem teda nečekal. Ke starému Sherlockovi mám skoro osobní vztah a nedovedl jsem si představit, že by to mohlo fungovat i bez nezbytných rekvizit jako je londýnská mlha, drožky, pověstná lulka a housle...a ono to funguje. Navíc anglický humor v seriálu obsažený mi sedí a nerušivě zapadá mezi tento mix akce, dedukce a děje, skvěle postaveném na původním námětu. Navíc tempo seriálu je po většinu času přímo kulervoucí a zpracování Sherlockových dedukcí je lahůdka sama o sobě. ()

macetoma

Tak toto mě potěšilo. Dávám 5 hvězd, určitě jeden z nejlepších detektivních seriálů současnosti, doufám, že natočí další díly. Moderní Sherlock s mobilem a počítačem, to tady chybělo. Někdy to tvůrci trochu přehání s úpornou snahou o použití moderní techniky za každou cenu, ale kvalitě to neubírá. Taky jsem občas "nestíhal" tok Sherlockových myšlenek doprovázených "vizuálními vjemy s popiskem na obrazovce" - autoři by mohli připustit fakt, že ne každý divák má reakce jak mistr Reflex z pevnosti Boyard plus mozek s IQ 151 a více. Ale můj verdikt je jasný: nejlepší adaptace knižní předlohy povídek o slavném detektivovi od sira Artura Conana Doyla vůbec. ()

Grondal

Uvedomujem si, že to má nedostatky to určite, ale napriek tomu trvám na svojom hodnotení. To znamená, že ma toto "dielo" muselo niečim naozaj ohromiť, keď som ochotný sa na nejaké drobné detaily veľkoryso vykašlať. Toto je proste niečo čomu musím napáliť plnú sadu. Postavy, atmosféra, réžia a mnoho ďalšieho sú aspekty, ktoré v tomto "seriály" stúpajú až k nebesám. Nemá zmysel hovoriť viac, snáď len to, že toto je po dlhej dobe niečo čo ma pri sledovaní priklincovalo na stoličku a nepustilo ani po skončení posledného(tretieho) dielu. Chcem viac, o mnoho viac. ()

Nakhla

"Nejsem psychopat, ale vysoce funkční sociopat! Vyhledej si to...." A Study In Pink: 5*, The Blind Banker: 4*, The Great Game: 4*, A Scandal In Belgravia: 5*, The Hounds of Baskerville: 4*, The Reichenbach Fall: 4*, The Empty Hearse 3* ()

MyrnaAlec

Obrazově omračující. Výhrady pouze k charakteru postavy S. (vyplývající z předlohy). K druhé sérii nutno podotknout, že poslední kousek je naprosto GENIÁLNÍ. ()

Ernie_13

No teda neuveriteľná vec. Považujem sa za konzervativca a mojím najoblúbenejším predstaviteľom Sherlocka Holmesa bol, je a bude Jeremy Brett avšak toto spracovanie je natoľko svieže a nečakané, že si ma získalo už po pár minutách, keď pominul šok z posadenia scény do dnešnej doby. Nemôžem sa dočkať na druhú sériu. ()

Solverino

Fan-FUCKING-tastic! :) Excelentní, doporučuji originální verzi nezprzněnou českým dabingem - famózní british english! Jeden z nejlepších seriálů poslední doby! Víc dílů prosím! ()

Bigwave

Velmi zdařilé přenesení všem tak známe postavy z děl Arthura Conana Doyla . Sherlocokovi nový kabát velmi padne a sluší. Seriál není ochuzen o typický britský humor, na který jsem zvyklý i z příběhů ze staré Anglie. Herecké výkony jsou ohromné. Hlavní protagonisté skvěle ztvárňují špičkování mezi Sherlocka Holmese a Dr.Johnem Watsnem. Kamera a obrazové přechody v Tilt Shift zpracování dodávají film nádech nového technického větru. ()

DJ Kritik

Sherlock je pre mňa postava, ktorá má bystrý úsudok a pozorovací talent. To čo iným unikne popod nos ono dávno vedel a kúsky skladačky sa mu skladajú jedna z druhou ako po masle. Tu sú len pekné kulisy a prostoduché situácie. Nie touto cestou sa za Sherlockom nebudem púšťať. Seriál si pozriem, ale veľmi ma znechucuje jeho podania. ... ... ... . ... .. ... . Vtiahnutie do deja: *** Akcia: *** Mystičnosť: * Krimi: * ()

RyanRainheart

Výborně udělaný seriál, pro mě velké překvapení. Pro mě velká škoda, že zatím BBC natočila jen 3 díly, určitě bych uvítala příběhů více. Oba herci podali skvělý výkon a sedělo mi i přenesení Sherlocka do dnešní moderní doby. ()

Creony

Tohle mi zcela nepochopitelně uniklo. Naprostá dokonalost. Z celého srdce díky, BBC!!! Druhá řada v září, nemůžu se dočkat. ()

Brka

Toto bolo pre mňa ako blesk z jasného neba. Nečakala som, že britský seriál bude lepší ako film ale stalo sa. Sherlock a Watson sú absolútne neodolateľný a ani na chvíľku nenudia. Na rozdiel od knihy je síce divák sem tam múdrejší ako Sherlock, hlavne to jeho tápanie v prvej časti mi prišlo smiešne ale inak nemám čo vytknúť. Všetky tri časti majú skvelé tempto ani som si neuvedomila ako mi každá časť ubehla. Doyla zbožňujem a väčšinou mi takéto moderné spracovania vadia ale v tomto prípade nemám nič proti, pretože zachovali kúzlo kníh. ()

George3110

1. séria má sice iba 3 časti ale všetky sú na veľmi vysokej úrovni spravené. Počnúc výberom hercov a celkovou úpravou a prenesením do súčastnosti končiac je tento Sherlock veľmi vydarený. ()

Forsetino odpad!

Těšil jsem se na parádní detektivku a dostal jsem naivní slátaninu. Tak by se to asi dalo shrnout. Po přečtení všech pochvalných recenzí jsem naprosto šokován sám sebou, že jsem to asi nějak nepochopil. Tohle klasickému Sherlockovi nesahá ani po kotníky. Asi nejsem schopný nějak strávit ten přílišný dobový rozdíl. Navíc postava detektiva je krajně nesympatická. Na mě Cumberbatch působí slizkým, odporným dojmem a já jsem toho názoru, že Sherlock by měl být sympatický a divák by se s ním měl ztotožnit, což u úchylného sociopata, jak je představen zde, není lehké. Možná také škodí dlouhá stopáž, která nutí autory vařit z vody. Nejvíc mě snad naštvala přehnaná invence, se kterou Sherlock vyšetřuje. Čeho je moc, toho je příliš. Pokud ze směru chlupů na ruce detektiv zjistí, co pila oběť na dovolené před měsícem, s kým tam byla a kolik bylo stupňů, (vymyšlený příklad), samozřejmě pouhým pohledem, tak se domnívám, že to neukazuje genialitu detektiva, ale snahu autora udělat z diváka debila, protože takový scénář, kde z hovna uválim zlatou kuličku, bych dovedl napsat taky. Trapné a vůbec to nepovažuju za detektivku. A když vidím to hodnocení, tak nemůžu dát ani 1* za snahu. Šup s tim do koše! Pozn.: Třetí díl jsem už ani nedokoukal a vypnul jsem to. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017