Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Itar

Druhá řada mě definitivně utvrzuje v tom, že mezi detektivními seriály se jedná o absolutní špičku. Ač zvyklý na tandem charismatických herců od pana Ritchieho, neměl jsem problém se sžít s úplně jinak prokreslenými postavami a celkově výrazně odlišným stylem vyprávění. Děj se postupně lehoučce posouvá dopředu, přičemž každý z dílů nemá problém vystupovat čistě samostatně. Druhý díl druhé řady potom představuje ideální představu toho, jakým způsobem se dá obrátit předloha naruby aniž by se ztratilo kouzlo a atmosféra původního díla. Bravo! ()

Shedom

Black Books, Office, Extras, Sherlock...všetky najlepšie seriály su britské a žalostne krátke. Sherlocka som odkladala dlho, dôvody boli 4: 1. extrémne dobré ohlasy (ale no, tak dobré to nemôže byť), 2. malý počet odvysielaných častí (pre prípad, že by to predsa bolo dobré, to čakanie na ďalšiu sériu by ma zabilo), 3. Martina Freemana zbožňujem už od Kanclu, no Benedict Cumberbatch na plagáte bol pre mňa nový „fejs“ a že to je teda fejs, na ktorý som si musela zvyknúť, 4. prevedenie klasiky do súčasnosti je niečo k čomu zvyčajne pristupujem s pochybami. Naveľa som si Sherlocka naplánovala na pochmúrne novembrové dni v domnení, že čoskoro na to by sa mohla vysielať aj 3.séria. Keď som ale v októbri nakukla na „Study In Pink“, nevydržala som a vrhla som sa na to ako hladový pes (baskervilský). „Zasmušilý“ úvod zobrazujúci rozorvaného Dr. Watsona ma chytil od prvej chvíle, no v momente, keď zaznelo „Afghanistan or Iraq?“, akoby niečo vnútri spozornelo a tvár mi rozihral rošťácky úsmev, ktorý mi ostal asi až do záverečných titulkov. V tej chvíli sa mi pred očami začal formovať jeden z najpodmanivejších „vzťahov“ TV obrazovky a možno aj filmového plátna. To iskrenie, škádlenie, tá chémia, ten humor, tá osudovosť, tie Sherlockove oči... To a mnohé iné v spojení s dokonalým „studeným“ vizuálom súčasného Londýna vytvára absolútnu seriálovú extázu. Čakanie na prvé stretnutie Sherlocka a Johna po Reichenbašskom páde bude nekonečné. EDIT: Tak ešteže ma tá natešenosť prešla, inak by sklamanie z 3. série bolo oveľa dramatickejšie. Ne, ne, ne... tudy cesta nevede. Aspoň nie pre mňa. Sherlock nám totálne "zmofatovatel", príliš nápadne mi prevedením pripomínal Matt Smithovho Dr. Who, ktorého som taktiež nezvládla a seriál prestala sledovať. Totálna zmätočnosť, prípady nezaujímavé, teatrálnosti habadej, emócie žiadne, nebavilo. Prvé 2 série za 4-5, tretia odpad. ()

Drirr

"Nejsem psychopat! Jsem vysoce funkční sociopat! Vygoogli si to..." Kam se hrabe Ritchie i celý Hollywood... :-DD Pozn. po začátku druhé řady: První díl druhé řady je jednou z nejlepších seriálových podívaných, co jsem kdy viděl. Naprosto skvělé. Edit po druhé řadě: Druhá řada v mých očích ještě o pěkný kus překonává první. Naprostá pecka a TOP 5 seriál... ()

Smejky87

Snažil jsem se jít s davem, ale nudil jsem se až běda. Postava Sherlocka je hrozná, nevím proč to za každou cenu musí být nejnesnesitelnější člověk v Londýně, ale co už vůbec nechápu je dedukční řešení případů typu start-cíl. Chybí mi tam atmosféra dobré detektivky, kdy se zločinem snažím prokousat s hlavním hrdinou (ať už Poirot nebo původní Holmes), tady se jen dívám jak to ten imbecil zase geniálně rozlouskne. Ale abych jen nekáral, má to docela málo dílů. ()

kitsuchan97

"Sherlock v 21.století? Cože? To snad vůbec ani nebude stát za to". Zhruba taková byla moje reakce, když jsem na tuhle minisérii narazila. Ovšem, po 1.dílu "Study in pink" jsem byla velmi překvapena. Postavy byly zahrány úžasně, hlavně dvojice Sherlocka a Watsona. Po dalších dílech jsem tomuto seriálu zcela podlehla a teď jen trpělivě čekám na následující 3. sérii. Čistých 5* ()

Asmodin

Musím přiznat, že Benedict Cumberbatch v roli Sherlocka není zas tak špatný, tím pádem je pro mě tenhle seriál docela koukatelný. ()

Wajsik

Ať už jste milovníci původních příběhů z pera Sira Arthura Conana Doylea nebo novějších, upravenějších zpracování Guye Richiho, tuto další verzi Sherlocka si doslova zamilujete. Ve všech směrech geniální kousek, kterému na kráse ubírá snad jen velmi dlouhá doba mezi druhou a třetí sérii. PS: po shlédnutí 4. série je snad už definitivní konec. Poslední díl, navzdory své dokonalosti nemohl vyvážit nevyrovnanost předchozích dílů a Sherlock tak ve mě zanechal rozporuplné pocity. ()

Prochy38

Tady není o čem.... Trochu mě odrazovala délka dílů, ale když to člověk bere jako sérii, nějak se přes to přehoupnout dá. Důležité je, a to se mi teď povedl, dohnat díly, které vychází.... Pak si dát jednou za čas tu hodinu a půl není zlé... A? Ona ta hodina a půl uletí hlavně jako nic. Geniální obsazení. B. Cumberbatch je opravdu vynikající... kde toho chlapa našli... a M. Freeman svoji roli zvládá fantasticky. Styl seriálu je originální a nápaditý, moc se mi to líbí. Přenesení motivů od sira A. C. Doylea do současnosti se povedlo taky moc dobře. Všechny ty zápletky tedy neznám, ale každý díl jsem si vychutnal na 100%! Opravdu skvělá práce! Už jen čekám na další a další díly, tak snad to hned tak neskončí :). ()

Jespi

Nestává se mi často, že bych objevil nový seriál, který by mi absolutně naboural můj top 5, co víc, stal se mým top 1. Seriálové zpracování mi absolutně přilnulo k srdci. Skvělý Freeman a ještě dokonalejší, osobitější a hlavně neskutečně profesionální Cumberbatch. Oproti frajírkovskému, charismatickému Downeymu je Cumberbatch více podivínský, více temnější a složitější postava, proto pro mě jasně vede seriál. Kdo sedí jen tak u televize, a příjmá co mu Sherlock naservíruje pod nos, přijde o větší požitek z dílů. Zkoumat, objevovat, řešit a přemýšlet spolu se seriálem, je pro mě absolutně dokonalej zážitek s interakcí divák-televize. Každá událost, každý zvrat nebo zločin má už od začátku ukázané indicie k jeho(jejich) rozluštění a pokud se spolu se Sherlockem snažíte záhady řešit, stejně tak jako odhadovat lidi, dostanete o 100% větší zážitek. 8* a možná 9 za hudbu :-P ()

Darth Maul

MRS. HUDSON: "Oh, som si istá, že sa niečo objaví, Sherlock. Nejaká pekná vražda, ktorá vás určite rozveselí." SHERLOCK HOLMES: "Hm... Už aby to bolo!" /// Obdivujem vynaliezavosť Britov. Aj tisíckrát obohraný námet dokážu prepracovať a ponúknuť v novom svetle. Seriálový Sherlock je hravým, vizuálne atraktívnym, farebným a mimoriadne vtipným skvostom TV tvorby. Každý jeden dialóg ústrednej dvojice, každý jeden záber na Londýn, každý jeden príbeh... Všetko sú to absolútne lahôdky! Obrovským plusom najslávnejšieho detektíva je aj to, že si po celú dobu udržiava neopakovateľnú atmosféru a silný náboj. /// 1. séria: A Study in Pink (100%) = Úvodná epizóda ma bez problémov vtiahla do divokého sveta majstra dedukcie. Prvý prípad televízneho Sherlocka je veľmi napínavým dobrodružstvom. Celý príbeh je originálne napísaný a neuveriteľne nápaditý. The Blind Banker (90%) = Druhá časť si udržala nápaditosť a zábavnosť predchádzajúceho dielu. Príbehovo je o malinký kúsok slabšia, ale to je popri tom strhujúcom tempe seriálu zanedbateľná vec. The Great Game (95%) = Záverečná epizóda prvej série je vyšperkovaná hra medzi Sherlockom a jeho najväčším nepriateľom. Miestami by sa napätie dalo krájať. The Great Game sa kvalitatívne takmer vyrovnala bezchybnej prvej časti. /// 2. séria: A Scandal in Belgravia (100%) = Geniálne vystavaný príbeh drží celý čas diváka v strehu a hlavná zápletka má mocný šarm. Majstrovský úvod do druhej série! The Hounds of Baskerville (95%) = Bolo celkom príjemné hodiť na chvíľu Londýn za hlavu. Dej je o čosi jednoduchší, ale ten staromódny a hrozivo mysteriózny nádych Sherlockovi veľmi pristal. The Reichenbach Fall (100%) = Delikatesa, ktorá sfanatizovala davy divákov tak, ako sa to nepodarilo žiadnemu inému seriálu! /// 3. séria: Many Happy Returns (90%) = Vtipná vianočná ochutnávka. Špeciálny diel medzi druhou a treťou sériou rozdráždil nejedného vyhladovaného fanúšika. The Empty Hearse (95%) = Tvorcovia Sherlocka sa vybrali zaujímavou cestou. Detektívne prípady ustúpili do úzadia a prvé husle hrajú vzťahy a city hlavných postáv. Prekvapila aj poriadna dávka kvalitného britského humoru. Takto je to super, páči sa mi to. The Sign of Three (90%) = Potvrdenie nového kurzu. Zdá sa mi však, že všetko to nadľahčovanie je iba predvojom mohutnému a prekvapivému finále tretej série. His Last Vow (95%) = Sherlock Holmes je lovec drakov! Znamenité ukončenie veľmi originálnej série, ktorá je smelým dôkazom pestrosti a nápaditosti celého seriálu. /// ()

Dyas

Prima detektivka se Sherlockem Holmesem, zasazená do moderního prostředí a ono to navíc velmi dobře funguje. Velkou zásluhu na tom mají skvělí herci, především bych zmínil Benedicta Cumberbatche a nakonec toho Martina Freemana. Epizody jsou sice delší, ale zábavné s dobře naladěný tempem a nenudí. Seriál nabízí rozdílné případy, přičemž v každé sérii má své místo hlavní záporák. Navíc tu nepostrádám ani ten vtip, kterého se najde hodně ve třetí sérii. Všechny tři série ještě k tomu končí působivým cliffhangerem, což mám u seriálů celkem rád. Nejlepší byly poslední čtyři díly, potom bych zmínil ještě ten první úvodní - tyto díly byly velmi nadprůměrné, ostatní byly takové průměrné (to je ten důvod, proč tomu nedám plné hodnocení). Těším se na čtvrtou řadu! 1. série - 85% 2. série - 90% 3. série - 100% ()

Hanes88

Prostě jedinečné!!! Nevím jak jinak to nazvat...Benedictovi ta role sedí jako ušitá a celkově je to pojaté úplně správně. Hodně luxusní a těším se na další díly.... ()

Ahsoka

Nevídaný seriálový zážitok! Málokedy sú takéto zmodernizované diela dobré. Ale toto... Prepracované a sherlockovsky premyslené do najmenšieho detailu. Nechýba absolútne fantastický Benedict Cumberbatch s takým ľadovým výrazom, že keby nevidíme pozadie, tak naozaj neviete na ktorú stranu hrá. A obsadenie Moriartyho (Andrew Scott), pre mňa doteraz neznámy herec, bol ako keď ľudovo povieme, že sadla r*ť na šerbel. Toho milujete aj nenávidíte zároveň - veľmi zriedkavá charakterová kombinácia komického záporáka. Posledná séria už trošku pôsobí, tak akoby nasilu chceme uspokojiť dav nadšencov, ale aj tak skvelé ()

Charon11

Překvapivě osvěžující, inteligentní a vtipný počin. Z prvního dílu na mě dýchlo mnohem více původní předlohy, než z rok starého filmového pokusu o vzkříšení SH. Po prvním díle dávám 5x hvězda za to, že jsem se bavil, viděl slušné herecké výkony, dobré dialogy, zajímavou muziku a originální zápletku. Již se těším na další díly. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017