Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

(mOnkey)

Sherlock Holmes, to je dýmka, kokain, ošuntělý kabát... NE! Jsme v jednadvacátém století. Ritchieova Sherlocka jsem zatím neviděl, protože ze všech stran slyším o modernizaci a přehnané akci. No a takhle já si nejslavnějšího detektiva historie (promiň Hercule) rozhodně nepředstavuju. Televizní Sherlock jde v tomhle směru ještě dál, používá textovky, lepí si po těle nikotinové náplasti (asi s tím chce fakt už seknout) a informace googluje na internetu. Ale ty brilantní dedukce, ty naštěstí zůstávají. Po třech dílech těžko usuzovat, ale už to, že jsem chtěl mrknout na jeden díl, a nakonec jsem bez přestávky zfouknul všechny tři, značí jistý potenciál : ). 85% ()

M.i.k.e

Brilantní.Britové zkrátka tohle umí a "moderní" Sherlock je oslavou všech klasických detektivek podaný velmi zábavnou (skoro až old-schoolovou) formou,která vás vtáhne do děje a bezpečně vás udrží po všechny tři díly.Já právě dokoukal ten třetí (nejlepší) a už teď se nemůžu dočkat avizovaného pokračování... ()

HappySmile

První díl byl naprostá pecka a hleděla jsem na to s otevřenou pusou. Další dva díly byly taky dobré. První díl druhé byl úplně jiný než ty předchozí, nicméně taky zajímavý. No uvidíme, co se z toho dál vyvine. :-) Mimochodem Sherlock mluví někdy tak rychle, že to člověk nestíhá vnímat, natož číst titulky. :D ()

Lischai

Zajímavý styl, napětí, humor, scénář co drží pohromadě, skvělé obsazení - kdyby všechny seriály byly jako Sherlock, lidé by nepracovali a jen se na ně dívali. ()

ProNotor

Velice dobrý seriál, který mě zaujal hlavně svojí svižností a Sherlockovou dedukční metodou. I přesto, že jeden díl trvá jako průměrný film to uteče velice rychle. Moderní Sherlock zasazený do současné doby, kde mu John Watson píše blog, kterým se dostávají k zajímavým případům. ()

zbyshek

Zaprvé je nutno podotknout, že tématika s Sherlockem Holmesem mě vždycky zajímala, v poslední době jsem si ji pochopitelně přemítal do Downeyho jr. a jeho celkem úspěšné a kvalitní transformace. Nicméně po seznámením se s tímhle seriálem opět přehodnocuji své představy ohledně SH. Benedict Cumbercatch společně s Bilbem Pytlíkem hrajou skvělou partii. Má to spád, vtip a stále je to velmi energické. To se mi líbí! ()

Martin741

Veru, obcas aj na tomto ficim. Kvalitka, i ked Kamberbac mi nie je sympaticky. Ale herec to je na urovni, to uznava aj taky obstarozny mentalny invalid ako som ja! 92 % ()

SallyZen

Úžasné herecké obsazení a originalita co do scénáře, kamery i speciálních efektů dělá ze seriálu jeden z nejlepších ve svém oboru. Neuvěřitelně nápadité a výborně zpracované příběhy na motivy Mr Doyla. Pak také komická dvojice Cumberbatch a Freeman dělá svoje. Když se to všechno takhle skloubilo, vzniklo dílo, na které se můžu dívat pořád a stále je zábavné. Jasná TOP. 100% ()

Gee.Rocks

Geniálně pojatý Sherlock. Výsostnou zásluhou sira Stevena Moffata a sira Marka Gatisse. Na každou novou sérii se čeká s napjetím jako před výsledky kolonoskopie. Na každý díl s husinou. Den před novým dílem máte raději chřipku, abyste díl viděli co nejrychleji. Jako feťáci. Je to šílený a dlouho jsem kolem ničeho neviděla takový povyk. Mánie á la The Beatles nebo One Direction, Harry Potter, 50 odstínu všeho možného. Jak vidíte, tak Britové přesně vědí jak vyvolat světové šílenství. :-) ()

kombajn

I když jsou první dvě série nejlepší, tak ta čtvrtá, mnohými diváky ne příliš ceněná, se mi líbila taky. Že někdy tvůrci blafují? To je přece ta hra. :) ()

MrPierc

Zasadit Sherlocka do dnešní doby je zajímavý nápad. Dobrá kamera, chování obou hlavních osob, stylizace. Co ale neskutečně podráží seriálu nohy, je naprostá genialita Sherlocka. Tento člověk pozná podle vlasu, jakou měl dotyčný ráno stolici a dle barvy, že má poruchu s erekcí. Přepálená genialita mi seriál nakonec znudila a znechutila. Již nechci vidět další sérii. Je to škoda, protože představitel Sherlocka Holmese je velmi dobrý. ()

MCZ

Jedno z největších seriálových překvapení a zároveň zklamání za hodně dlouhou dobu. Srovnávat s Ritchieho Holmesem pochopitelně nemá cenu, tohle jej překonává snad naprosto ve všem - režii, scénáři i hereckých výkonech (zvláště ústřední dvojice je tu opravdu výborná). Sherlock je samozřejmě stále hlavně zábava, ale také velmi kultivovaná a inteligentní, což se asi u detektivky docela hodí. Musím ale přiznat, že jak jsem byl po prvním díle nadšený, tak při druhém nadšení trochu opadlo a po třetím šlo dolů už pořádně. Co totiž opravdu nedokážu překousnout, je cliffhanger skrze série (a to má být ta další až za rok!) ukončující děj v naprosto nesmyslném a samoúčelně dramatickém okamžiku, což tak trochu navozuje podezření, že scénárista při jeho psaní na chvíli odběhl pryč a dokončil jej za něj nějaký náhodný kolemjdoucí (producent). A tohle se fakt odpustit nedá. 8/10 ()

shyster

1.díl jasných 5. 2. a 3.díl už jen po 4. Postavy jsou perfektně obsazeny. Inovace v příběhu jsou osvěžující. Škoda, že režisér prvního dílu nedělal i zbytek. Už tak dobrý příběh ještě obzvláštnil několika vychytávkami. Jsem zvědavý, jak se scénáristi vypořádají s koncem 3.dílu. Tak a po shlédnutí 2.série jde mé hodnocení nahoru. Ani jeden díl neměl slabé místo. Prostě nádhera ()

Skleena

Je to paráda, co si budeme povídat. Sherlock, zasazený do naší současnosti, to můžu. Na druhou stranu mi trochu přes všechny ty superlativy na dobře jiskřící dvojku s Watsonem právě tahle klíčová postava přišla v kontrastu s Sherlockem snad až příliš méněcenná. Watson měl být údajně bývalý voják, v prvním díle se ukázal i jako mistrný střelec... a přesto jej při kdejakém společném běhu právě Sherlock popoháněl k vyššímu tempu. Z lékařského hlediska se taky příiš neblýsknul, většinu už pan numero uno stejně věděl sám... No a "přestřelka" v muzeu ve druhém díle... tam už mi pan doktor přišel úplně bezradnej :) tak trochu to na mě působilo rušivým dojmem a za celou tu krátkou minisérii jsem si na to holt nezvykl - škoda. I přesto palec nahoru. Hned pětkrát. ()

Nautila

Tak mám asi jiný druh vnímání, jelikož mám se Sherlockem stejný problém jako s Firefly. Takto vysoké hodnocení a pouze pochvalné výkřiky? Nic proti přenesení příběhů do moderní doby - tomu fandím, nic proti grafice a vůbec technické stránce - dobrá práce, ale příběhově a charakterově... . Zkrátka, ze Sherlocka se vytratila veškerá tajemnost a důstojnost a zůstal jen sheldonovsko-houseovský hipsterostudentík s výrazem mimoňského pedofila, vytahující si nelogické dedukce odněkud z paty. Vztah Sherlock+Watson je zredukován přesně tak, aby vyhovoval dnešním fanynkám shlashů. A z Moriartyho je směšná karikaturka, soupeř jak z pulpového komiksu. Se scénářem je něco špatně, jestliže já jako divák tuším pointu půl hodiny před údajně geniálním detektivem, a pak už jen čekám, až na to přijde i on. (Už ti to došlo? Fajn, konečně můžeme skončit.) Složité hádanky mají vysvětlení v prapodivných deus-ex tanečcích a naopak nad těmi jednoduchými tráví Sherlock naprosto nepochopitelně dlouhý čas. Přestože se za staromódní nepokládám, jdu se přecijen uklidnit k Jeremymu Brettovi. ()

joker.george

OPUS MAXIMUS. Dokonalé, inteligentní dílo, které musí bavit každého. Každý jednotlivý díl má nezapomenutelné hlášky i scény. A co může vzniknout jako celek, když jsou jeho části vybroušené jako nejčistší diamant?! Skvěle obsazení herci, které jsem si spolu s jejich postavami ihned zamiloval. svižné, chytré dialogy, vybroušené dedukce... Tolika pozitivy oplývá tento grandiózní seriál, že uchvátí každého, kdo se na něj podívá. Vřele doporučuji všem, kdo se chce pobavit, okouzlit a ohromit. A navrch nejlepší představitel Sherlocka Holmese! - P.S.: ,,I'am SHERLOCKED.'' - P.P.S. Navíc pro mě seriál obsahuje tu nejgeniálnější seriálovou, potažmo filmovou scénu: 2. objasnění Sherlockova přežití. : )) ()

Nach

Jeden z nejlepších Sherlocků vůbec. A to jsem jich viděl již dost. Ani Robert Downey Jr. na Benedicta Cumberbatcha nemá. A to, ne že by ho Robert hrál špatně, jen je seriálově ještě lépe napsaný. A to jsem na začátku prskal, že se vše odehrává v současnosti. Ovšem - jak se nakonec ukázalo - právě současnost dala Sherlockovi možnost naplno ukázat svůj um. Zároveň musím stejně pochválit i Martina Freemana v roli dr. Watsona. I ten je u mě na vrcholu všech zahraných Watsonů. Všechny epizody jsou geniálně vystavěné. Snaží se si pohrát s divákem jako kočka s myší. Často se jim to i daří. Pro mě je důležité, že postavy i děj zde dostaly maximum kvalitní péče a ta je na tom vidět. A i proto Sherlock u mě nyní nově patří k TOP 10 seriálům, co znám. Po třech sériích: 95% ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017