Reklama

Reklama

VOD (1)

Silný příběh vypráví jeden z nevětších milostných příběhů 20. století: vztah literárního génia Ernesta Hemingwaye a válečné korespondentky Marthy Gellhorn. V hlavních rolích uvidíte Nicole Kidman a Cliva Owena. Film Hemingway & Gellhorn z dílny Philipa Kaufmana s Clivem Owenem a Nicole Kidman v hlavních rolích, vypráví o vášnivém milostném románku a následném bouřlivém manželství Ernesta Hemingwaye a válečné korespondentky Marthy Gellhorn. Příběh sleduje dobrodružné spisovatele skrze sedm zemí v období Španělské občanské války. Vzájemná přitažlivost Hemingwaye a Gellhornové z nich udělala jeden z prvních vlivných slavných párů a otevřela jim cestu do vyšších společenských kruhů, včetně Hollywoodské smetánky, aristokracie literárního světa i prezidentské rodiny Spojených států amerických. Příběh zároveň na pozadí ukazuje některé z velkých konfliktů tehdejší doby. (HBO Europe)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (54)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Čriepok z histórie a malý kúsok života dvoch osobností, ktoré ukončili svoj život predčasne. Každý sám a vo vysokom veku. Ich vzťah je síce nosnou líniou filmu, ale podáva sa tu vo veľkom aj atmosféra španielskej občianskej vojny, druhej svetovej, útok ZSSR na Fínsko a veľa ďalších silných svetových udalostí. Chybou bolo pridávanie dobových záberov, do ktorých akože vkomponovali aj hercov. Vyzeralo to rušivo a nedôveryhodne. Nedôveryhodne vyzerala aj šukačka uprostred bombardovania = zbytočná scéna. Inak sme sa ale dozvedeli o vzťahu Hemingwaya a pani Gellhornovej veľmi veľa a to bolo aj námetom filmu. To, že zvyšok po rozchode už bol taký život z rýchlika je preto prirodzené. ()

Skip 

všechny recenze uživatele

Hemingway patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům, ale znám spíš jeho dílo. A tak nedokážu posoudit, jaký byl jeho vztah s válečnou korespondentkou Gellhornovou. Ovšem každý soudně uvažující člověk musí vidět, že to, co nám bylo nabídnuto ve filmu, je dost přitažené za vlasy. Už jen ta erotická scéna, kdy si to ti dva rozdávají, zatímco bomby mění hotel a jeho okolí v trosky, je hodně na hraně. Leda by to měl být symbol jejich budoucího bouřlivého a výbušného vztahu. Kdo ví? Každopádně na mě to nezafungovalo. Ale líbilo se mi technické zpracování, se kterým si režisér Kaufman pěkně pohrál, a také Owen s Kidmanovou hráli v rámci toho, co jim snénář nabídl, velmi dobře. Takže nakonec i přes zbytečně dlouhou stopáž spoklojenost. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Tohle nejsou postavy z reálného života, tady najdete jen figurky vyznačující se svými typickými hláškami a proprietami svých předobrazů. Jako byste si místo životopisu Che Guevary koupili tričko s jeho fotkou a pak o něm začali někomu něco vykládat. Nenajdete tu Hemingwaye, Gelhornovou, Cappu ani další historické postavy, ale jen jejich obchodní značky. Navíc Kidmanová se svým botoxem vyžehleným obličejíčkem skotačící v zákopech a pod palbou, není v postavě zapálené novinářky právě nejpřesvědčivější. /27. 11. 14./ ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Dva výborní herci ve filmu, který nedokázal zprostředkovat hloubku a komplikovanost vztahu dvou vyjímečných osobností a z Ernesta udělal jen sobeckého trtkálistu a z Marthy válkami posedlou tvrďačku. Toto nebyl ani příběh o Hemingwayovi, ani o Gellhornové. Takto tvrdě vymalované postavy, se hodí tak leda do komixu, ale ne do životopisného filmu. Nebýt obou herců, tak neváhám a plácnu 2* ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu, především španělská část, je hodně nudná a amatérsky natočená ptákovina s opravdu silně srandovně nepovedenými (a bohužel častými) pokusy o naklíčování hrdinů do dobových záběrů. Druhá půlka už se dá sledovat, ačkoliv hlavní postavy jsou pořád stejně opruzné. Jako jediný důvod, proč bych tohle někomu doporučil (protože z historického hlediska jde o film docela bezcenný) je samozřejmě pár nahatých scén Nicole Kidman (která tu vypadá fakt dobře) a především malá, ale důstojná a důležitá a úplně normální (jakože žádné bubenické cameo apod:-) ) role Larse Ulricha z Metallicy, kterej asi pomrkává po herecký kariéře. A rozhodně to není žádnej dřevák (když to srovnám s běžnějma českejma muzikantama v našich filmech). ()

Galerie (12)

Zajímavosti (12)

  • V kantíne vidíme muža, ktorý hrá na gitare, na ktorej je napísané „Táto gitara zabíja fašistov“. Toto je pocta americkému folkovému pesničkárovi Woodymu Guthriemu, ktorý kedysi napísal na zadnú stranu svojej gitary: "Tento stroj zabíja fašistov." (Arsenal83)
  • Po útoku, keď sa pri stole rozpráva Ernest Hemingway (Clive Owen) s Mikhailom Koltsovom (Tony Shalhoub), obaja prudko vstanú, pričom Rus má v ruke zapálenú cigaretu. O niekoľko záberov si ju však v stoji zapaľuje znova. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama