Knights of Badassdom

Skupinka zapálených larpových (Live Action Role-Playing) hráčů prožívá fantasy světy především ve své mysli a na akcích, kde si s ostatními hrají na hrdiny. To se ale změní v okamžiku, kdy omylem vyvolají z podsvětí succubu. Následky, se kterými se budou muset vypořádat, jsou reálnější, než si kdy dokázali představit.
Komedie Joea Lynche je splněným snem geeků a larperů nejen díky své zápletce, ale i hereckému obsazení. Mezi protagonisty hlavních rolí totiž najdeme taková jména jako Ryan Kwanten (True blood), Summer Glau (Firefly) nebo Peter Dinklage (Hra o trůny). (Drirr)

kingik

Sakra, s tím zajímavým obsazením jsem čekal mnohem větší záběr a hustotu hlášek. Pro tenhle bláznivý kousek, co se nebere vážně, platí při jeho sledování jedno jediné pravidlo a to - NEBRAT ho ani trochu vážně. To však (démonůmžel) neznamená, že se filmu vždy daří udržet si velkolepý a potřebný nadhled. Mám pocit, že při té podivně vedené směsce hororu s komedií, to ani moc nešlo. Stačí se totiž podívat na filmografii režiséra Joe Lynche a hned víte kolik uhodilo a to si troufám tvrdit, že se dokopal k jednomu ze svých (nej)lepších, potažmo nejosobitějších filmů. Peter Dinklage, ano ten, malý herec se vzhledem trpaslíka, si ho produkoval a zahrál si v něm jednu z hlavních rolí. Tři kamarádi a jim podobní zapálení nadšenci a sympatičtí blázni se pravidelně účastní středověkých fantasy her, které berou smrtelně vážně. Dost se při tom vyblbnou, akorát jeden z nich byl do hry přinucen, ačkoliv jeho srdce patří metalu a Beth, se kterou se však před nedávnem rozešel, a z rozchodu se jen obtížně vzpamatovává. Jeden z kámošů nevědomky vlastní prokletou knihu, s jejíž pomocí se dají přivolat temné síly - démoni. Při jednom z rituálů, který je součástí hry, se mu podaří takového démona přivolat. Ten na sebe vezme podobu bývalé přítelkyně Beth a nezastavitelně začne vraždit účastníky her. Krvavá konfrontace dospěje ke svému vrcholu. Pořádný vrchol by však tomuhle filmu prospěl, ale divák se ho nedočká. V režii, jejíž kvalita má dost kolísavou úroveň, a s nadprůměrným hereckým obsazením, se však k velkému dojmu film nepropracuje. Předně, vražednému řádění není věnován až takový prostor, jaký by si zasloužilo. Více se film věnuje, a hlavně podléhá, poněkud trapné idei středověké bojové hry, tzv. LARPu, přičemž její účastníci drahnou dobu a přes limit pronášejí středověkým jazykem úplně nanicovaté a blábolivé kecy, které jistě žádného diváka zajímat nebudou. Když se film s nástupem démona odhodlá k vraždění, je to sice lepší, ale jen do doby, co démon absolvuje proměnu do své pravé podoby. Příšera, která následně řádí na place a nápadně se podobá démonům z "Krotitelů duchů", jen potvrdí, že film zrovna vysokým rozpočtem nedisponoval. A je to na něm znát i v jiných ohledech, jako je třeba laciná výprava a slabé speciální efekty. Film se z větší části odehrává v noci a tak si není možné dost dobře vychutnat tu celkem běžnou porci vražd, které však nejsou až tak blbě provedeny. Film až příliš okatě usiluje o nadhled. Svědčí o tom mnohé, včetně závěrečného shrnutí, co postavy ve filmu dělají dnes, neboli, jak to s nimi bylo dál. Od hereckého obsazení jsem čekal hodně. Zahn, Kwanten, Dinklage a spol. nepředvádějí nic úchvatného, ale jsou to sympatičtí týpci a trapnění jim zjevné problémy nečiní. O něco víc nad nimi čnělo dámské osazenstvo, které tu trapnost spojenou s LARPem pojalo o něco stylověji - Summer Glau přinejmenším středověký obleček lepé bojovnice slušel a Margarita Levieva byla celkem obstojná mrcha. Pro dobré hodnocení mluví i originalita a určitá osobitost, s jakou do toho tvůrci šli. Jejich finálním záměrem bylo pobavit a vyblbnout se. Hlavně to druhé se jim povedlo náramně. 60% () (méně) (více)

giovanni3

Na tento film jsme se těšil z mnoha důvodů. Jednak, zde mělo jít o metalovou hudbu, LARP (nehraji ale je zajímavý), žánr filmu a v neposlední řadě pohlednou Summer Glau. Výsledek je bohužel ve všech ohledech dosti rozporuplný. Metal tu hraje, ale, pro mne, ne moc kvalitní a ještě se tu hází, že hrdinova kapela hraje black metal, či dokonce doom metal a zatím nehráli ani jedno z toho a to ani zdaleka. LARP část byla fajn. Žánrem to sedělo a Summer byla krásná. Efekty byly dosti průměrné a on ani ten děj nebyl bůhví co... Ona ani ta potvora se nechovala Succubus (viz zabití té holky, či na záchodech), jednou to byl spíše Incubus a jindy zas "obyč zaiják". Ten přerod se též příliš nepovedl.. Zvažoval jsem pouhou 1*, ale přihmouřím oči a dávám 2z5. ()

Fordzy

Dinklage vládne!!! Prvních 40 minut zábavná "LARPovina", hlavně díky slovutnému Dinklageovi. Spoiler: Poté co se Dinklage odporoučí do říše mrtvých, se z filmu stává nepřílíš zábavná vyvražďovačka, plná levného gore. Celému filmu hodně pomáhá skvělý metalový soundtrack od mistra McCrearyho. Potěší i přítomnost sličné Summer Glau. 55% ()

Spooner

Rádoby zábavná geekovina, která však nemá kromě sympatického seriálového obsazení a fajn nápadu vůbec co nabídnout. Většina nápadů a povedených fórků totiž zřejmě zůstala na papíře a diváci dostanou jen utrápenou metalovou křeč, v níž Peter Dinklage párkrát zahláškuje, Danny Pudi hraje dašího Abeda a Summer Glau je hot. To je ale na potenciál celého projektu docela málo. ()

Icefist

Je to dost ujeté, ale ne až tolik, aby to bylo trapné. O své místo na výsluní musí takový film tvrdě bojovat, ovšem podařilo se trefit sympatické herecké obsazení bez superhvězd, ale s nejednou známou tváří a stopáž je na tento druh snímku také optimálně zvolena. A to nejlepší nakonec- jeden aspekt musím zmínit zvlášť a to hudbu. Protože ta je špičková a táhne hodnocení vzhůru. 60 % Oblíbená část- "Tys ji proměnil!" "Sorry..." ()

• Herci hlavních rolí před natáčením absolvovali sezení o LARPu, přičemž nejúspěšnější byl Peter Dinklage. (Amarria)
  • Natáčelo se v červenci 2010 v okolí Spokane, druhého nejlidnatějšího města státu Washington. (Hal_Moore)
  • Režisér Joe Lynch se od filmu distancoval poté, co studio IndieVest film odložilo a přestříhalo. (Hal_Moore)