Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

ErzebethB

Zpracování je zábavné a poutavé, za mě mi tam ale chybělo takové to vyšetřování a pídění se, co se tady vlastně stalo, jako to bývá u spoustu duchařských filmečků. Nic nového v tom není, ale zaujme to a zabaví :-) Ovšem nejlepší perlička z kina byly tři Pottrandy, které se šly podívat na Daniela a pak proseděli film s rukama před očima. :D ()

Adhemar

U Ženy v černém jsem se lekl tolikrát, co ještě u žádného filmu ne. "Harry Potter" nakonec vůbec nevadil. I přes mladý vzhled seděl ve filmu dokonale. Atmosféra byla skvělá-podařila se jim vystihnout přímo na 100%. Nečekal jsem moc-možná to byl důvod, proč jsem byl filmem tak nadšen. Oproti tomu má přítelkyně se strašně těšila a nějak zvlášť nadšena nebyla. Dávám 90%, skvělý film. ()

Fikovec

Lekl jsem se dvakrát, a i to tak akorát že jsem s sebou cukl a přeběhl mi mráz po zádech. Původně jsem šel s tím, že Radcliffe Possera nepodá kvalitní roli. Překvapil mě jeho velmi dobrý herecký výkon. Tleskám hudbě, tleskám kulisám, tleskám střihu. Z celkového hodnocení ubírá předevšim nedotažený scénář. Na druhou stranu několik standartně klišéovitých scén bylo fantasticky neklišéovitě zpracovaných. Za mě přesných 80%. ()

Gabrlenka

Já se tak moc, moc, moc bála. Atmosféra neuvěřitelná, temná, když ne přímo deštivo, tak aspoň mlhavo, voda, bláto, hnus. Hudba dokonalá, masky prima, strašidelný zámek byl fakt strašidelný. Řádná lekačka za každým druhým rohem. Akorát ten Radcliffe mi tam nějak neseděl. Ani ne tak proto, že by vypadal mladě, třídenní strniště a pořádné kotlety to spraví. Spíš se mi zdálo, že podle všech ostatních je takový malý skřítek, kterého opravdu převálcuje první dítě co vyleze z bažiny. Myslím, že trochu víc chlap by se mi tam hodil víc. Ale stejně přísahám, že už nikdy nepůjdu do kina sama! ()

january

Napřed jsem se obávala, že celý horor bude založený na lekačkách s dunivým zvukem, které přejdou v nějakou blbost, ale Harryho... pardon Arthurův pobyt v domě přes noc mě vyvedl z omylu a prožila jsem si jeden z nejhorších hororových zážitků, že jsem chvíli i myslela, že budu muset odejít z kina... Tímto samozřejmě myslím jen to nejlepší... prostě jsem se hrozně bála. Jen mi přišla strašně zbytečná vysvětlovačka od paní s psíky a to, jak se stávala médiem.. Ale suma sumárum dost dobrej horor :-) ()

Devils_PIMP

Jsem hororový fainšmekr - a dlouho jsem čekal na film, který by mě byl hoden a to tento film vskutku je. Filmaři vzali všechno dobré, co se dá na hororu jen najít - opusteny dum, duchove, napeti, dlouhe tmave chodby, odlesky v zrcadle/okně, bafefekty (lekačky) - mrazivost, neskutščně vyspělý konec, který jsem sice očekával ale ne až takovou dokonalost. Přítomnost¨Daniela Radcliffe mi kupodivu nijak nepřekážela, naopak pan Radcliffe dokázal, že není jen umoulaným Harry Potterem a že mu tajemné postavy v hororu či hororem prostředí svědčí. Prostě se jedná o film, který u mě zaujal první příčku a vytlačil tak Smrtící nenávist 2 do síně sláavy a do důchodu. ()

maggie785

Z kina jsem odcházela s plným močovým měchýřem strachu, že po cestě potkám ženu v černém. Kvalitní horor, kde Radcliffe ukazaje, že není pouhý chlapec s jizvou a brýlemi. Jen tak dál... ()

HanLiuKun

Pro mě celkem zklamání. Chtěla jsem se bát, ale místo toho jsem byla vystavena jen pár lekačkám. Natočené je to celkem hezky, ale Radcliffe mi do role otce opravdu nesedí.... ()

Mažňák

V kine to bylo super, zvuk, obraz, lekacky. Nevim jestli bych si to uzil i u TV. Jak uz tu padlo Radcliffe se tam dle me moc nehodil, je to takovy mlady hobit. Nedokazu si predstavit, ze ma mlady hobit rodinu. Film trochu pripomel Ospalou diru s Deppem, akorat bez krve, bez vtipu, vic strasidelnou a min barevnou. Podle tohoto filmu by se dala udelat skvela adventura. ()

M4UGLEE

Ze začátku jsem se bál Daniela Radcliffa v hlavní roli, ale musím říct, že se přesně na postavu Arthura Kippse hodí. Atmosféra filmu, zvuk i efekty jsou na obstojné úrovni, bohužel o příběhu se to samé říci nedá. Film není ničím výjimečný a kromě dvou nebo tří vyloženě lekacích scén není v podstatě ani strašidelný. Takže kdo se chce bát, určitě musí zvolit něco krapet jiného. Konec filmu je dosti překvapivý, možná až trošku zmatený.. ()

Aresko123

A zase, velké očakávanie a velké sklamanie. Jediné čo sa nedá vytknut je spracovanie, pochmúrna atmosféra strachu, to je OK, je OK. Ale všetko ostatné? Daniel Radcliffe je hrozný herec! Mal by sa denne modliť za nejakého daľšieho Pottera....... Jeho výraz 5 ročného chlapca ma privádzal po celý čas do zúfalstva. A nemôžem si pomôcť ale strašne odfláknutý záver, Škoda a to mám rád takéto filmy. ()

hanzikk

Super, ještě kdyby to napětí trochu zesílilo, bylo by to dokonalé. Lekačky se mi tedy velmi líbily, jejich zpracování bylo opravdu na úrovni a atmosféra byla super. Anglie, mlha, mokřiny, vesnička skoro bez kontaktu, no prostě film jsem si užil, ikdyž Danielovi Radcliffovi mohli aspoň fousy nechat narůst. Opravdu vypadá mladě, ale je fakt, že role se ujal velmi dobře. Dokonce se mi zde líbil více než v Harrym Potterovi. Dobře si našlápl k vývoji své kariéry i bez HP. ()

BellaRagazza

Děj se mi líbil, i celkové zpracování. Radcliffe v hlavní roli nijak závratný, ale stará Anglie mu docela sluší. :-) Typický lekák, který drnká na nervy od začátku až do konce. ()

eklokan

První půl hodiny se nic neděje tak jsem u toho trochu zíval, pak je tam několik dobrých momentů, nejlepší asi tim oběšením, ale jinak taková klasická trochu línější lekačka. Ke konci už jsem věděl kdy se co kde objeví nebo stane, snadno předvídatelný. Pak bych ještě vytknul neoriginalitu obličeje ženy v černém která jen ječí a v jedné scéně se začně rychle přibližovat, nic nového... Role Daniela R. byla hodně jednoduchá takže nešla téměř vůbec zkazit, vystrašenej výraz umí z Harryho P. 60% ()

nosterdamus

Výborně zahrané od Daniela.Dobrá režie i kamera.Po dlouhé době dobrý horor na který jsem se hodně těšil a nesklamal mě.Jen tak dál danieli. ()

Suzzie

Pokud se rozhodnete jit na Woman in Black, muzete rozhodne ocekavat stejny prumer jako u vetsiny americkych ducharskych hororu. Zapletka je plytka, dej prilis predvidatelny. Radcliffovi se jeho uloha neda verit, ponevadz se pro tento post hodi proste a jednoduse starsi herec. Dej je slepenina mnoha dalsich ducharin, pri nekterych scenkach jsem si vybavila Shutter Island, Zamek hruzy, Sirotcinec a mnoho dalsich. Vyzdvihla bych vypravu, ktera se dle meho nazoru vskutku povedla a u ktere je skoda, ze ve filmu neziskala vice prostoru, protoze prostredi mokradu zahalenych mlhou k tomu uplne vyzyva. Celkove tri hvezdy, protoze se na to dalo koukat, ale celkove tento film povazuji spise za zalezitost pro zimni vecery pred televizi. ()

PanBlack

Velmi dobře natočené! Hodně slušný herecký výkon Daniela Radcliffa v hlavní roli, výborný Ciáran Hinds ve "vedlejší" roli... úžasná ponurá atmosféra a prostředí. Několikrát za film se pořádně vyděsíte, když na vás například z ničeho nic "vybafne" žena v černém... Hodně dobrý hororový snímek, který však těží hlavně z výborné atmosféry... 80% ()

mein

Mně to vůbec nepřišlo jednoduchý a předvídatelný. Jsem fanoušek Harryho Pottera, knížek spíš než filmů, ale ne zas takový, abych k Radcliffeovi přistupovala úpně nekriticky. Proto musím říct, že v té roli působí věrohodně, že to není přehnaný, ani dětinský. Celý film má hrozně ponurou atmosféru, kulisy, detaily, všechno propracované. Příběh mi nepřišel překombinovaný, ani nedotažený. A závěr jsem opravdu takový netipovala, takže pro mě i překvapující. Nevím, jestli se na tenhle film podívám někdy ještě jednou, chce to totiž následně dát něco hodně povzbudivýho, rozhodně nekoukat těsně před spaním...Ale na 5 to pro mě je určitě a budu doporučovat dál. ()

deus_ex

Tak vcera sme si vybrali s priatelkou neskoru vecernu hodinu na zhliadnutie tohto ducharskeho kusku. A musim povedat ze film nas nesklamal. Obaja rozdielny fanusikovia D.Radcliffa ...mna presvedcil ze ma aj na viac ako na HP a priatelka bola rada ze ho konecne vidi v inej pozicii ako s carovnou palickou. Pribeh dost klise, dialogy strohe a nie najlepsie napisane. Ale co tento film vyzdvihuje je jeho atmosfera. Krasne strasidelny dom ktory sa len ponuka na to aby sa tam diali podivne veci, husta hmla a "pekne nastajlovany" duchovia. Film pekne plynie, lakaciek je dostatok a mne sem tam behali zimomriavky po tele. A odtlacena ruka od mojej priatelky hovori jasne o tom ze na tomto filme sa budete bat. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)