Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Bombastikus

Nízkorozpočtový, líbivý horůrek z mého oblíbeného prostředí, ponurým, anglickým, přímořským venkovem s neprostupující mlhou. Tajemná atmosféra na mě velmi zapůsobila a držela v napětí po celou dobu. I představitel Harryho Pottera mi dokonale sedl do role advokáta s železnými nervy a obří odvahou. Konec byl dobrý, výborný nápad na završení snímku, avšak zpracování dopadlo o poznání hůře. ()

Margerie

Radcliffe na tuhle roli zkrátka nemá. A nemyslím tím prozatím, ačkoliv samozřejmě jako otec čtyřletého dítěte prostě nevypadá. Podívejte se, jak je toporný, žádná mimika, žádná gesta, všechno je nedůvěryhodné až směšné... Navíc je příliš brzy na to, aby dostával takovou roli, když ho fanoušci stále ještě mají silně zarytého jako Harryho (změní se to vůbec někdy? víme, jak končí tito "herci jedné velké role"), a už vůbec, ale vůbec bych nedoporučovala, aby byl v jakémkoliv filmu s ním záběr na parní vlak projíždějící typicky anglickou krajinou. Hogwarts forever :-D Tedy ovšem pokud si tvůrci celého filmu nedělali tak trochu legraci z konotací, které Radcliffova postava vyvolává, a možná i z duchařin tohoto typu vůbec. Což tak trochu doufám, protože je to asi nejpříjemnější vysvětlení koncepce Ženy v černém. Nic proti hororové klasice, pokud je to dobře natočené, ale přece jen už těch fotek, na nichž najednou vidíte další osobu v okně, a které jsou nevysvětlitelně rozdrápané, zatímco na chvíli usnete, havranů žijících v opuštěném domě a duchů, kteří se zjevují i s efekty podle toho, jak umřeli, bylo dost. Žena v černém je opravdu zvláštní film - není ničím výjimečný, často jsem vyprskla smíchy nad absurdností některé scény či se aspoň pousmála nad jejich předvídatelností, ale přesto se mi vryl do paměti a asi jen tak nezmizí. Ty hračky jsou prostě geniální, vlastně díky nim věřím, že se mělo jednat tak trochu o parodii, některé z nich snad začnu shánět po bazarech, protože opice hrající na maracas se opravdu jen tak nevidí. :-D Celkový dojem - dobře zvládnutá kamera, scénář děravý v mezích normy, příšerný herecký výkon Radcliffea, průměrné triky, předvídatelné lekačky. Trošku to sem tam zamrazí, ale třeba takový Sirotčinec jsem prožívala o xxx procent víc... A konec? To už není ani béčkoidní (doplňte si po zhlédnutí libovolné písmeno z abecedy sami), zbytečně sráží celkový dojem, je opravdu stupidní... a já si nemohla pomoct, ale znovu jsem musela myslet na HP, konkrétně na poslední díl - bílá mlha, vlakové nádraží... po pečlivém porovnání dlužno říci, že v Ženě v černém je tahle scéna sice hloupá, ale ne tak směšná a trapná jako v inkriminovaném filmu o Jindřichu Hrnčíři a jeho kouzelném mávátku. 70% ()

dewil21

Po velmi dlouhé době konečně dobrý horor! Daniel Radcliffe, ač mladičký na postavu otce/právníka, zahrál excelentně a dokázal, že nebude navždy obětí své první role. Poměrně jednoduchý a předvídatelný příběh skvěle kompenzuje hutná a těžká viktoriánská atmosféra a jak Radcliffe tak Hinds působí vážně, až z toho jde strach. Hudba je ušitá na míru, lekačky jsou děsivé, ikdyž je okamžik BAF neskrývaně odhalitelný. Nebýt toho konce, kdy se obě mrtvé maminky setkají se svými dětmi, bylo by hvězd 5, koupím si knihu, ale tenhle snímek jsem zcela jistě neviděla naposled. ()

Lilien

spočiatku zdĺhavý a rozpačitý rozjazd, no postupne film nabral tú správnu hororovo- mysterióznu atmosféru. Spracovanie veľmi kvalitné, Radcliffe dokázal že vie hrať aj niečo iné ako Posera, jedine tá úloha otca mi na neho trošku nesedela. ()

Megynka

Radcliffe se mi z prvu moc nezamlouval, ale postupem jsem si na jeho "jinou" roli zvykla. Duchařské horory u mne vedou a zvlášť, pokud jsou v nich děti. ALE ... konec byl trošku stupidní a o vysvětlení proč to a to se tam také nikdo moc "nestaral" ... Možná jsem čekala jiný závěr, nějaký překvapivý, že něco bude jinak, než jsem celou dobu myslela ... bohužel nebylo. Ale i tak se film určitě zařadil mezi mé oblíbené. ()

slavokvasic

Prekvapivo dobrý horor, aj keď dej bol plytký, no skvelá atmosféra a bezchybný herecký výkon D. Radcliffa zapôsobili na mňa dostatočne na to aby som prikladal deju a scenáru len minimálnu pozornosť. Prekvapili ma aj vydarené lakačky, a žena v čiernom mi naozaj naháňala husiu kožu. ()

Kariya

Sice jsem čekal víc, ale šlo to. Jen si na místě feťáka Radcliffa představuji někoho jiného. A mrzí mě, že ty horové scény byly mnohdy dost slabé.... ()

Dantte..

Interierové a exterierové pozlátko mě opravdu nadchlo, ale scénáristicky je to lejno půměrné velikosti. V závěru se díky tomu dostavila i nuda. Jeden z nejslabších duchařských filmů co jsem kdy viděl. 40 % ()

Čiban

film se mi líbil, ale byla to spíše taková lekačka. Nebo to úplně super ale líbilo se mi to. Až na konec když Daniel zemřel :/ ()

frmoll

Jméno James Watkins už mi napevno uvízlo v hlavě. Po Jezeru smrti by člověk ještě mohl říct, že by tak skvělý film mohl být natočen náhodou, ale když se podívá na Ženu v černém , tak je mu jasné, že v Anglii začíná renesance hororu a to právě díky výše jmenovanému režisérovi. Po obou filmech jsem byl tak hotový až jsem si byl jist, že do Anglie už nikdy vícekrát nepojedu, což se vždycky po pár dnech naštěstí obrátilo přesně na druhý protipól. A když režisér (a nejen on - v ženě v černém je výborné všecko - kamera, herci, kostýmy, rekvizity...) umí vyvolat takové emoce, tak ho člověk musí mít prostě rád. 100% ()

DonTommy

Horor se slušně hutnou atmosférou, dobrou výpravou a vizuálem, dobře hrajícím Radcliffem, ale velmi řídkým dějem. Hodinu a půl se víceméně hraje jen na tu viktoriánskou atmošku a lekačky. To bylo fajn, byl jsem napnutý, ale že bych se bál, to ani ne. Kvalitně odvedená pocta žánru, který ale už prostě dneska nemá co nového říct. To ale rozhodně neznamená že je ztráta času se na Woman in Black podívat. Solidní 3*. ()

katu147

Nezlobte se na mě, ale vždyť tam pořád jenom chodí, chodí a chodí. Příběh by se dal odvyprávět s námahou maximálně do 3 minut. Konec jako ve filmu ,,Sirotčinec" ()

Kozy9

Harry Potter nám konečne dospel a rozhodol sa (mimo iného) využiť svoj herecký potenciál aj v žánrovo trošku odlišnejšom projekte. Ako to celé dopadlo sa vám budem snažiť objasniť v najbližších riadkoch, ktoré sa mi nepíšu naozaj ľahko, pretože som plný protichodných myšlienok. Žena v čiernom je predovšetkým horor, no v tomto prípade natočený prevažne angličanmi, čo sa prejavilo aj na jeho prezentácii. Už na prvý pohľad pôsobí inak, menej zbesilejšie a viac sofistikovane i keď na druhej strane ponúka nespočetné množstvo prvkov takzvaných moderných hororov (Matka, Insidious, Sinister...). A to je ten kameň úrazu, zdalo sa mi, že autori chceli vytvoriť celosvetový hororový trhák, no pachuť anglického zmysľu pre film presahuje všetky ostatné prvky. Samozrejme že táto "pachuť" nie je vôbec negatívna, je proste iná. Film sa začína samozrejme scénov samovraždy troch detí, čo je pre moderný horor dobrý začiatok, keďže vás to dobre upúta a vy budete musieť čakať do trištvrťky filmu na rozuzlenie a vysvetlenie. Hneď na začiatku sa ocitnete v Londýne na prelome 19 a 20 storočia, čo je pekné obdobie a to sa odzrkadlilo aj na nádherne spracovaných scenériách, aj na dokonalých kostýmoch, či rekvizitách. V tomto ohlade si vás film získa a očarí. Šikovná kamera ešte viac vyznačuje prvotriednosť a farebnosť prostredí a vy sa cítite ako v temnej rozprávke. Atmosféru taktiež zhusťuje kvalitne zahrané role hlavných protagonistov, ktorý to síce hrajú bezchybne, ale často konajú mierne nelogicky a ako sa vraví "proti srsti". Táto chyba mi dosť vadila, pretože je to vec, ktorú som schopný odpustiť americkému bezduchému trháku nie prvotriednej záležitosti z koprodukcie VB, Švédska a dokonca aj Kanady. Aby som nechodil okolo horúcej kaše, vrhnem sa rovno na najdôležitejšiu stránku filmu: Príbeh. Žena v čiernom vás, ako som už raz spomenul, vtiahne do seba a ani sa nenazdáte a stávate sa súčasťou jej zvrátenej a mysterióznej mysle. Určite sa pýtate, aké má tento film potom negatívum? Na počudovanie samotný príbeh je dosť veľkým plusom a zároveň nesmierne mínus. A prečo? Pretože autori spravili to, čo na filmoch doslova neznášam. Na začiatku sa vytvára veľké množstvo otázok, a odpovede k nim sa postupne približujú (tak to má vyzerať), no v druhej polovici filmu sa Radcliffe ako hlavná postava rozhodne v jednej vete zhrnúť pointu filmu a plus sa aj vyjadrí k tomu, čo treba urobiť, aby to skončilo celé šťastne a vesele. Takáto vec je neodpustiteľná už v seriály Scooby-Doo, nie to v celovečernom filme s takýmto hereckým obsadením a s takýmto rozpočtom. Touto scénou ide všetko dolu vodou. Otázky sú buď hneď zodpovedané alebo sa proste stratia, celý príbeh sa doslova sekne a dosť rýchlo ukončí a to všetko je podporované veľkou vlnou klišé a predpokladateľných replík či vyvrcholení deja. Keď sa vám takto dokazí dobre začatý film, tak už to nezachráni nič. Ani elegatne oblečený Harry Potter, ani zvukom doprevádzané lakačky a celý filmový zážitok je v čudu. Trápi ma, že niečo tak dobre rozbehnuté autori tak rýchlo pokašlali. Presne tento prípad sa odohral aj vo filmoch Priest, Doom, Tropic Thunder (a mnoho ďalších). A všetky tieto filmy majú jedno spoločné. Mali veľký potenciál, ktorý bol pokazený doslovnou hlúposťou a lenivosťou autorov. VERDIKT: Žena v čiernom je ako celok snímok zauimavý a rozhodne stojí za pozrenie, no jeho veľkolepý potenciál je zmietnutý zo stola nepochopiteľným počínaním si autorov. Nie že by bol tento film vďaka tejto chybe nepozerateľný, či zlý, ale stráca to očakávané a vytúžené čaro, ktoré kľudne mohol mať. Priniesol totiž trošku nového, pôsobil takmer dokonalo a tak či onak, vždy bude medzi tými lepšími. OPLATÍ SA KÚPIŤ NA DVD/BD: Ak ste fanúšik Daniela, alebo kvalitných moderných hororov tak áno (rozhodne by farebné scény vo full HD vyzerali o dosť lepšie. Ak ste ale náruživý zberateľ významných umelckých filmových skvostov, tak sa vyhnite tomuto snímku oblúkom. CELKOVÉ HODNOTENIE: 70%. () (méně) (více)

Bounded

Kvalitní horror, kterému k nejvyšší příčce chybí promakanější scénář (nebo lépe řečeno propracovanější pozadí příběhu). Daniel Radcliffe, dává svým výkonem v pohodě zapomenout na roli, která ho proslavila. Stísněná atmosféra a bubáci, které člověk sice vytuší, ale napětí, které se před nimi vybuduje, je bohatě vyvažuje. POV záběry přes okno snad pro mě ještě nikdy nebyly tak mrazivé, stejně tak jako pohled do tmy za závěs na chodbě. ()

Zl0

Ak si tvorcovia dali za cieľ natočiť priemerný horror, tak gratulujem, vyšlo im to. Bábiky, strašidelné hračky, duch ktorému ku šťastiu chýba oddelený príbuzný, ksichty v oknách na fotkách a ľakanie diváka, to je taká nejaká klasika čo nesklame ale ani neohúri. Ak tam predsa len bola nejaká štipka invencie, tak mi asi ušla. ()

Bastinka

Bych nevěřila, že Daniel dokáže zahrát už takové vážné postavy. Film byl pro mne příjemné napjatý a občasné leknutí beru jako velké plus :-) ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)