Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Wartord

Starý opuštěný dům, který má toho už hodně za sebou se nezmůže na nic, než aby neustále trollil Harryho Pottera. Ten je tak hloupoučkej, že nereaguje na jasné indicie typu Sbal se a vypadni a neustále leze po domě s přiblblým výrazem a nemůže pochopit, že když někdo otevře dveře se zvukovým dobrovodem bušení do klavíru, má okamžitě zmizet a nepátrat dále. Zjevně pohrůžka zaměstnavatele je mnohem silnější. A tento moment tu byl nesčetněkrát. Kromě toho se dozvíme, že mizící děti má na svědomí žena, která se jentak nenechá odradit. Nuda to byla až do samého konce. ()

NextOne

Konečně pořádný horor, který nabízí tu pravou duchařinu. Filmu typu paranormal aktivity či sinister se můžou jít schovat, tohle je to pravé co divák potřebuje. Líbí se mi, že dostal hlavní roli Daniel rok potom co skončila sága Harryho Pottera, kdy se každý obával, že si právě v tomto filmu každý představí toho kluka z Bradavic, ale hned od začátku děje jsem zapomněl, že vůbec nějaký Harry existuje, jak mě ten film pojal. Skvěle odvedená práce, za mě 5 hvězdiček. ()

Domitri

Klasika... Starej dům, pár samo houpajících se křesel a samospouštěcích hraček, do toho párkrát se objevící ženská která ovlivňuje děti... no skvělý... 35% ()

Haty

Pro mě první počin, ve kterém jsem Radcliffa viděl jinak než jako čaroděje Harryho Pottera. Jeho snaha o vystoupení ze stínu jedné postavy je sympatická, ani jeho výkon tu není špatný, ale na zbavení nálepky "HP" bude potřebovat uplynout ještě více času. Celkově mě film nezklamal, ikdyž jsou zde i trochu vleklé pasáže, kdy je třeba tlačit čas očima. Každopádně ve finále spokojenost. ()

slamic5

Celkem kvalitní horor po delší době. Sice nic s novým nepřišel, ale tak už se asi nedá ani s čím. Zpracování parádní. Jediné co mě na tom vadilo byli ty zvukové lekačky....Tohle u hororu nemám rád... 3,5* ()

Martin.Proko

jeden z nových horrorů, který je ukázkou toho, že lepší obsazení, rozpočet ještě nic neznamená. Prohnat to digitálním filtrem a dát tomu patinu, bylo by to hezký horror éry VHSek , protože pod hezkou výpravou se schovává vcelku průměrné hororové béčko. Které nezachrání ani uhlazenost triků, výpravy, interiér ani exteriér či hrdina z Bradavic. Pokud se jedná o samotný horror, zlo je předvídatelné a lekačky ani nelekají a už vůbec nejsou originální. Je to škoda protože, prostředí staré dobré Anglie zůstává nevyužito. Ono celkově kde je fantasie: Kde je aspoň hra zla s dobrem, na kočku s myš ? Bohužel nic. A vše to vyvrcholí se silně sentimentálním závěrem, kde si mohou romanticky založené divačky si zabrečet, ale to je asi tak vše. ()

SinisterBlac

Veľmi sympatický herecký výkon Daniela Radcliffa a temné prostredie starého Viktoriánskeho anglicka, bez prehnaného strašenia so slušným ozvučením a pekne zrežírovane. ()

cist

Britská hororová klasika, několik dobrých lekaček, tradiční zápletka o pomstě, dobrá atmosféra. Stojí za podívání. ()

leonskennedy

Super tíživá atmosféra po celej temnej film,v podstatě není místo na vydechnutí a žena v černém velmi dobře udělaná i lekačky se povedly.A ani Harry Potter mi nevadil . . . ()

Xmarc

Nic objevného se nedělo, ale dobře to fungovalo a bylo to celkově provedeno dobře. Těch lekaček tam bylo ale asi už trošku moc stejného druhu a filmu by prospělo méně duchařin, které působily místy už trošku na sílu. Lépe by bylo tento jinak chutný žvanec pestřeji okořenit. ()

leopoldina

Musím dát pět a to ne za bůhvíjak skvělou dějovou linku (i když nebyla úplně špatná) nebo za Radcliffa, na kterého, když se dívám a i když se sebevíc snažím, tak čekám, kdy se objeví Brumbál, ale za to, že jsem se u žádného filmu tak nebála, jako právě u tohoto dílka. A o tom horor má být. Připoutat vás ke gauči a přinutit vás v noci ještě celý týden po zkouknutí filmečku rozsvítit ve všech pokojích vašeho duchy prolezlého domu. ()

uprchlice

Daniel Radcliffe zazářil v roce 2012 v hororu Žena v černém. Tajuplná propast do opuštěného domu ve kterém číhá zlo - žena v černém. Režisér James Atkins natočil "spešl" horůrek pro trochu leknutí a křiku. Kniha Susan Hillové je bezpochyby nenahraditelná a i když film je na vysoké úrovni, nedosahuje dle mě takového "uspokojení" jako právě kniha. Film se rychle okouká a když je viděn vícekrát, tak ztrácí na té tajemné atmosféře, nicméně i přesto ho velice doporučuji. Knihu lze číst pořád dokola a je v ní stále to zlo, ta žena a stále stejně nelítostná a zákeřná. Žena v černém je úspěšný horror na vysoké úrovni, s kvalitními herci a nutnou dávkou zla. ()

Bogrant

Horor, ktorý ide na pol plynu a chce byť znesiteľný čo najviac sa dá. Výprava a celkovo to prostredie viac než zaujímavé, ale inak nič prevratné a nové. Aspoň, že sa Radcliffe po skončení potterovskej série celkom fajn uchytil a film uspel aj po finančnej stránke. ()

Mistr119

Teď se koukám, že tento film už tady jednou byl a verze s Radcliffem je jen upgradem... No, jako pěkná lekačka, ale nevím, jestli byl důvod filmovat znovu a s "Harrym Potterem"? Psychologie nic moc, pointa taky, ale horor fajný. :) ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)