Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý spolužák John pořádá v East Great Falls velký školní sraz ročníku 1999. Jim, Kevin, Oz, Finch a Stifler se po dlouhých letech opět setkávají. Jak zjišťují, od ideálů, které měli na konci střední školy, se jejich současný život liší dost výrazně. Jim žije v Chicagu s manželkou Michelle, se kterou má syna. Oz se živí jako televizní moderátor a bydlí v Los Angeles se svou přítelkyní. Kevin je ženatý s Ellie a pracuje z domova jako architekt. Finch svým přátelům vypráví, jak cestoval po celém světě a pořád hledá tu pravou lásku. Stifler se tváří, že je všechno stejné jako za mlada, ale ve skutečnosti se v dospěláckém životě tak trochu ztrácí a středoškolská léta mu chybí. Během jednoho víkendu bývalí spolužáci pochopí, že opravdové přátelství nezlomí ani čas ani odloučení. (TV Nova)

(více)

Videa (35)

Trailer 1

Recenze (1 387)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Konečně film, který navrátil PPP sérii zpět její dobrou reputaci, pošpiněnou řadou video pokračováními. Je pěkné vidět opět starou partu z prvního dílu a navíc i Jimova tátu, který tu má trochu víc prostoru. No, váhal jsem, zda na to jít do kina, ale vyplatilo se. Moc jsem se nasmál, a ačkoli nejde o úplně výbornou komedii (nechápu, že se zde ještě drží nad osmdesáti procenty), je to pořád moc dobrá oddychová zábava nejen pro fanoušky American Pie. PS. Sean William Scott si to prostě dává! ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Je jasné, že by člověk neměl od něčeho s takovým českým distribučním názvem očekávat cokoliv intelektuálně stimulujícího. Veškerý pokus o satiru korporátní Ameriky, případně poukázání na mediokracii doby, které vládnou sociální sítě, internetové stránky se sdíleným videem a "reality" pořady, je totiž stejně nedomrlý jako všechny postavy. Naivně jsem ale doufal, že sraz po letech, vyplněných nekvalitními D2D spin-offy, bude mít smysl. Ukázalo se ale, že není o čem vyprávět a postavy se nijak nevyvinuly. Typ narace s několika protagonisty, jejichž cíle jsou neustále stejné napříč všemi díly série (= zasunout), zde naráží na potřebu sezvat kompletní původní osazenstvo, z nichž ne všechny postavy mají skutečný potenciál pro to, aby jim byla věnována vlastní dějová linie. Vyvolávání vzpomínek na to, jaké to bylo před lety a jak se věci (ne)změnily, je pro tenhle poslední (doufám!) díl hlavním sjednocujícím principem. Styl evokuje konkrétní postupy z předchozích částí trilogie, především ale prvního dílu. Stejně jako v jedničce se začíná logem studia, ke kterému zní nediegetická hudba, jež poté přejde do diegetické, jak kamera z nadhledu jede po svršcích a spodcích oblečení, aby v celku ukázala Jima na posteli, případně se v závěrečném záběru odjíždí do nadjezdu. Staré doby evokuje i užitá hudba, která má čistě aluzivní povahu, protože v pravý moment zazní skladba, která byla s některými postavami spojena v prvním díle. Lpění na minulosti je tak největší slabinou snímku, protože to, co bylo před lety vtipné z toho důvodu, že jsme se mohli smát pubertálním postavám, je zde pouze trapné, když se do velmi podobných situací dostávají už (skoro?)třicátníci. Na místo zhodnocení minulosti a posunutí se dál, jako to dokázali se "svými" postavami John Sayles či Kevin Smith ve svých návratech po x-letech, se oslavuje neschopnost dospět a "zůstat čurákem" (nejsofistikovanější metafora přátelství, jakou čtyřka amerického koláče nabízí). Sorry parto, jsem správná generace, na kterou se cílí, ale mentálně jsem neustrnul v pubertě, a tak mě vaše eskapády míjí. ()

Reklama

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Příjemná nostalgie bez zbytečného sentimentu, kterého jsem se bál jako čert kříže. Maturitní ročník 1999 to rozjíždí jako zamlada a vy se bavíte celých 113 minut - především ve scénách, kterým kraluje neodolatelné hovado jménem Steve Stifler. Pokud máte rádi původní trilogii, tak tento (doufejme) závěr je více než důstojnou tečkou za jednou z ikon mládí naší generace. Plus vás čeká jedno cameo, které potěší hlavně seriálové fanoušky ;-). Jen dodatek ke kinopřekladu - nechat zajeté MCBP jako MILF je šlápnutím vedle. Spousta diváků u nás v kině ani výborné závěrečné "reunion" nepochopila. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Hrozně pohodovej film. Nostalgicky to na mě sice zas až tak nefungovalo (logicky, původní trilogii jsem viděl poprvé před necelým týdnem :-D), ale komediálně - trefa do černýho. Stifler je pořád stejný pako, Jim se pořád dostává do trapných situací, Jimův táta mluví o věcech, o kterých se nemluví, a Stiflerova máma ... no, však uvidíte. Sem tam jsou v Reunionu i vážnější a smutnější chvíle, plynoucí z toho, že hrdinové už přecijen nejsou puberťáci, ale brzy vždy následuje další výbuch smíchu. Zatím rozhodně nejpříjemnější letošní film, při kterém se dá v kině na moment zapomenout, že v Česku vládne blbá nálada. Něco takovýho by to chtělo tak dvakrát do tejdne. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Na American Pie jsem vyrostl, je to klasika, nehorázná prdel a na "čtyřku" jsem se těšil. Moje očekávání bylo až mov velký. Nebylo to blbý, zasmál jsem se, bavil jsem se, ale ne tolik. Je to slabší odbar, hudba netlačí tak na pilu. zábava taky ne. Možná je to příběhem, který jako by nevěděl kudy kam, nebo je to možná jeden z mála filmů, který si víc užiju s dabingem. # [viděno: monitor, sluchátka (první film, co zněl na sluchátkách trochu plechově)] # příběh 6 | hudba 7 | humor 5 | akce 3 | napětí 0 | pustil bych si znou 7 ()

Galerie (69)

Zajímavosti (33)

  • Po sedmi filmech série se jedná o první snímek, na jehož scénáři se nepodílel Adam Herz. (MeanWhile)
  • Již ve 4. díle série, který se podle věku Matta Stiflera (Tad Hilgenbrink) odehrává v roce 2005, se pan Levenstein (Eugene Levy) zmiňuje Stifflerovu (Seann William Scott) bratrovi Mattovi o tom, že zaskakuje jako MACRO, jelikož Michelle (Alyson Hannigan) je těhotná. V tomto díle se ovšem dovídáme, že dítě je pouze dva roky staré. Muselo by se tedy narodit až v roce 2010 a Matt by musel být v prvním díle pouze 7letý. (A7X92)
  • Za návrat do role Steva Stiflera dostal Seann William Scott 5 milionů amerických dolarů. Když svou postavu ztvárnil poprvé ve filmu Prci, prci, prcičky (1999), tak za svou první celovečerní roli dostal pouhých 8 tisíc amerických dolarů. (necisty)

Související novinky

Nové Prci, prci, prcičky jsou na cestě

Nové Prci, prci, prcičky jsou na cestě

04.10.2022

Herečka a režisérka Sujata Day (Definition Please) byla najata, aby napsala scénář k rebootu kultovní americké komedie Prci, prci, prcičky. Film si objednalo studio Universal, které sérii produkuje… (více)

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Tato zpráva je spíš pro zasmání. Ale co my víme. Adaptace mládežnické sci-fi Suzanne Collinsové už přes tři týdny suverénně kraluje americkému komerčnímu žebříčku. Nesundaly jej ani nové Prcičky, ani… (více)

Prcičky jsou zpátky. Na plné... plyn.

Prcičky jsou zpátky. Na plné... plyn.

21.04.2011

To nejdůležitější zatím nevíme: Vrátí se Stiflerova máma? Je to napínavé čekání, protože bez osvědčené MCBP to už nebude ono. I přesto ale čtvrtý díl Prciček vypadá téměř jako teen-comedy-verze… (více)

Reklama

Reklama