laepus

Plné hodnocení dávám, protože film nesplnil má očekávání - myšleno samozřejmě v tom kladném slova smyslu. Čekal jsem homopatetickou slaďárnu o zlém systému a opomíjeném géniovi, kterého nepřející homofobové dohnali k sebevraždě. Místo toho jsem dostal vynikající válečné drama s přesvědčivými hereckými výkony, vkusným prolínáním časových rovin (studia, válka, zatčení), klasicky decentním Desplatovým soundtrackem a skvěle zahranou sherlockovskou postavou navrch. To, jestli Turingova role při rozluštění enigmy byla skutečně tak zásadní, jak ukazuje film, je na posouzení historiků - je jasné, že autoři jeho význam výrazně zveličili - na kvalitách filmu to však nic nemění. ()

Sochorisko

Filmy se šiframa a podobnou tematikou sem vždy vyhledával a tak mi z hledáčku neunikl ani tento film. Nevím, co bych k tomu měl ani říct, naprosto famózní podívaná v čele s Benedictem, který opravdu nezklamal. Navíc, když víme, že takovýto suprózní film je podle skutečné události, tak se nám uplně zatají dech ... ()

Milky.

Na Oskary seru, je mi jedno co to dostalo nebo nedostalo. Já to beru jako hold vzdaný Turingovi, ikdyž nevím jak moc je adaptace jeho života věrná skutečnosti. Cumberbatch byl perfektní, ten herec je génius. A očividně se mu líbí hrát superinteligentní zmrdy, přecejenom Sherlock, Khan, Turing..., ale proč by ne, tyhle role mu pasují. A Keira opět ukázala jak krásná umí být. Za mě 5. ()

geimz

Taká čistokrvná vyleštená oscarovka, ktorá nemá šancu niečím ohúriť mimo kvalitnej technickej stránky - či B. Cumberbatchom. Imitation Game však ani v najmenšom nie je zlý film, nesie dôležitú myšlienku, no podobných filmov som videl už mraky, a verím, že o pár týždňov naň celkom zabudnem. ()

petrskoc

O fous utekly 4*. Ono to bylo vlastně docela fajn, zábavné, řemeslně precizní, ale mě už tyhle obyčejné "hollywoodky" nebaví a ničím mě nikdy nepřekvapí. Copak jsme to neviděli již 100x předtím, pouze v jiném podání? Nebylo tu takových filmů už spousty? Každý rok se nějaký podobný na nominacích objeví. Cumberbatch precizní, Alexandre Desplat složil opět nádhernou a srdceryvnou hudbu, Keira je kouzelná. Zbytek zapomenu pár dní po projekci. A Oscar za scénář? Asi mi něco uniklo... Znovu si tenhle snímek určitě nepustím. ()

TwoFace

Benedictovi role géniů-podivínů (Sherlock) neuvěřitelně sednou. Jeho vynikající herecký výkon je zkrátka dechberoucí. Film má skvělý styl vyprávění, hudbu a hlavně scénář. Chybí mu však nějaké lepší finální vyvrcholení. Posledních deset minut se mi zdá celkem uspěchaných a rozhodně by pár scén navíc nebylo na škodu. The Imitation Game je přesto jeden z nejlepších filmů roku. ()

Magika82

Momenty překvapení možná scházejí, ale děj filmu a herecké podání dějově zdařilého scénáře i režie vše plně vynahrazují. A vzhledem k tomu, že ač bylo natočeno mnoho snímků okolo šifrovacího stroje Enigma, jehož prolomení znamenalo zvrat ve válce, žádný z nich se k tomuto snímku nepřibližuje ani na koňskou délku. Marně hledám důvody, proč tomuto snímku neudělit zaslouženě 4 hvězdy. K té páté scházelo jen málo...potlačit lehký a plíživý stín chladného dechu, který snímek provází. ()

Rufete

"Think of it. A digital computer. Electrical brain." Komentář může obsahovat spoilery. Sakra, já se budu muset začít víc vzdělávat. O Enigmě jsem snad donedávna vůbec neslyšel. A to je vážně průšvih, protože teď se hodně stydím. Každopádně jsem něco málo dohnal, protože film jako takový obsahuje hodně informací. Podle mého názoru si Benedict Cumberbatch klidně mohl dělat nárok na Oscara, protože zahrál historickou osobu Alana Turinga dosti zdařile. Ale všichni víme, že Oscar už v posledních letech skoro nic neznamená. Zpátky k filmu. Alan Turing byl bezpochyby významná osobnost a Cumberbatch mu svým výkonem vzdal všechny pocty. Ostatní postavy se mi taky líbily, zvláště Hugh Alexander, který se Alanovi téměř vyrovnal. Keira Knightley se mi výjimečně líbila a začínám uvažovat o tom, proč ji vlastně nemám rád. Humor na dobré úrovni, zvláště ze začátku, kdy se Alan uvedl tím, že chce rozluštit německou Enigmu, i když vlastně vůbec neumí německy. Vynikající, silné, místy i děsivé a depresivní. ()

Mikeel

Kód Enigmy je po technické stránce pěkný film, o herecké nemluvě - doufám, že se Cumberbatch bude ve velkých rolích objevovat častěji - ale jaksi tomu chybí nějaká duše. Fakt, že je film podle skutečné události, není tentokrát nijak nápomocný, protože jsem se s postavami moc neztotožnil a na konci jsem si řekl jen "hmm"... Což je smutné, vzhledem k tomu, jaký ironický osud hlavní postavu potkal. ()

H4ku11

Benedict zvyčajný výborný výkon, jemu takéto intro nenormálne charaktery skratka idú. Dobrý námet na sfilmovanie spojený s následnou realizáciou. Opäť raz ma to prinútilo gúgliť si ďalšie info o živote a odkaze Alana Turinga, ale nejak som z filmu inak nebol na vetvy. ()

Nethar

Výborný Benedict Cumberbatch dělá co může (a on může dost, ty hvězdičky jdou hlavně k němu), ale film jako takový mi bohužel přišel docela dost nudný. Jediná vzrušující scéna musí přijít ať chcete nebo nechcete, takže vás nepřekvapí, párkrát si v ní zacvaká zadrátovaná mašinka. Jinak je to takové pozvolna plynoucí prolínání tři časových rovin - Turingovo mládí, prolamování Enigmy a poválečná léta. ()

jarmik

Bylo to lehce nadprůměrné drama se slabou Keirou, ale od ostatních dobrý výkon. Cumberbatch je asi fakt boží herec. Ve Star Treku to moc ukázat nemohl a jinde jsem ho zatím neviděl (ne, jeho Sherlock se mi zatím stále úspěšně vyhýbá), ale tady si to chlapec dával hodně dobře. Jemu 5, filmu 4*. ()

Garch

Genialita Alana Turinga pomohla zkrátit Druhou světovou válku minimálně o dva roky a zachránila minimálně 14.000.000 lidských životů. Kdo ho dnes zná a jak se mu odvděčili?... každý dobrý skutek bude… … Kód Enigmy je vynikající zpracování 50 let střeženého tajemství, že Britové (několik křížovkářů ve vesničce na jihu Anglie) dokázali prolomit neprolomitelný kód německého šifrování. Pomohlo i trochu štěstí, ale to přeje připraveným. Skvělé jsou veškeré reálie i samotný dešifrovací přístroj (Turingovým strojům dnes říkáme počítače). Sám Alan Turing je naprosto geniálně zahraný Benedictem Cumberbatchem. Keira Knightley zde také není za krásku do počtu. … Nepříliš do hloubky je v Kódu Enigmy rozebírán příšerný tlak a zodpovědnost, která na Turinga padla PO prolomení Enigmy: Aby Nacisté nevěděli, že jejich korespondence je vyzrazena, muselo se rozhodovat, kterým německým operacím zabránit a které se naopak musí nechat proběhnout a nechat vlastní lidi na pospas smrti (operace ULTRA). Strašné rozhodování. ()

Movie Gourmet

Kvalitní film, který má dobrý scénář a je natočen "s citem". V hlavní roli exceluje Benedict Cumberbatch, po jeho boku stojí půvabná, taktéž dobře hrající, Keira Knightley. Film bych mohl přirovnat k Čisté duši (Beautiful Mind, 2001) s Russel(em) Crow(em). K otázce homosexuality lze říci snad jen to, jak lidé ještě ve 20. století (ne-li dnes, jako že i dnes!) mohou pronásledovat a perzekuovat homosexuální jedince a postihovat je zákonem. Unbelivable! Fakt nechápu, proč to někdo v rádoby civilizované společnosti musí řešit... a nemůže se s tím žít a brát to tak, jak to je... To je jedině důkazem toho, že společnost stále ještě není příliš vyspělá, když se staví takto k jakýmkoliv odchylkám od "normálu"... To samé viz rasizmus, fašizmus, holokaust, genocida... Máme se ještě hodně učit a bude to zřejmě ještě drahnou chvíli trvat než z toho vyrosteme. Verdikt: 4* a 80 - 85 %. ()

Renfield

Na první pohled pěkně zfilmovaný, na druhý pohled až příliš okatě na Oscary útočící film, ale zase proč ne. Příběh je samozřejmě zajímavý, vcelku poutavě natočený, jenom jsou ty hlavní momenty až příliš "vypíchnuty". Ústřední herecká dvojce je výborná, samozřejmě více zaujme Benedict Cumberbatch, jeho postava je podivnější, čímž je více co hrát. Především v těch "vypíchnutých" momentech zaujme i hudba a kamera, tady o sobě dávají více vědět, ale povedených záběrů je zde mnoho. Jak to ve skutečnosti bylo, či nebylo řešit nebudu, nejdříve si musím ohledně tématu zjistit více. 70% ()

filipvrbik

Jednou si takhle Alan Turing prolomil Enigmu, zachránil miliony lidí a navíc vyrobil první počítač, aneb Dr. Sheldon Cooper Ph.D. je žabař- no prostě ač nejsem gay ani omylem,film je naprosto dokonalý, je ještě lepší než Čistá Duše- hodnocení je velmi jednoduché....100% ()

mira007

Matematický génius, který prolomil německý kód Enigmu a dle odhadů historiků tím pomohl zkrátit válku o dva roky a o 14 mil. obětí méně. Benedick Cumberbatch zahrál naprosto fantasticky a navzdory tomu že se jedná o interiérové drama, má to poutavý způsob vyprávění a díky rozpočtu parádní výpravu. ()

dehlie

Áno, je to postavené v duchu Oscar- šablóny, čo mi občas vadilo. Gradácia filmu a výkon pána Cumberbatcha však nakoniec prevažujú. ()

Ad4mson

Moc příjemné překvapení. Očekával jsem vlezdoprdelní akademické cvičení, ale Tyldum snímek krásně kočíruje a klube se z něj režisérské eso. Cumberbatch předvádí úchvatný výkon a je škoda, že si alespoň Zlatý glób pro sebe neurval. Už dnes totiž patří do britské herecké smetánky. A Charles Dance...ten se svým britským přízvukem...no strašně cool frajer. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel