teba

A já se ptám: Nebylo by lepší dát Benedictovi nějakej protiúkol...??? Takhle pořád sledujeme ještě o něco víc mimoňovskýho Sherlocka, navíc bez seriálovýho hepáče... a ani ta Keira nezabírá!! To už pak vážně nevim :o) Pocit, kterej jsem v kině měla, jsem naposledy zažila u sledování Ve stínu - ty neustále přítomné ambice: Ceny, ceny, ceny! Nemám tyhle filmy, ze kterých úplně kape umělá vypočítavost, ráda. ()

marek29

Málokterý film si zaslouží 6 hvězd z pěti, ale tenhle to bezesporu je. Intelektuální přesah? Yes sir. Příběh? Check. Krásná Keira? Taky :) Co chybí? Možná dechberoucí soundtrack - počkat! Atmosféra byla celou dobu napínavá, takže i hudba v pořádku. Prostě to se musí vidět! Jdu měnit svoje TOP filmy, čau (5 z 5) ()

quorra

Moc nechápu, proč tenhle film vůbec vznikl - aby ukázal život výjimečného člověka? To těžko, protože na to příliš málo odpovídá realitě. Aby ukázal problémy, které s sebou dešifrování, když se konečně povedlo, přineslo? Těžko, ve filmu jsou morálním otázkám věnovány sotva tři scény. Protože tu ještě nebyl film, který by odkryl něčí homosexualitu? Ale prosimvás... Aby oslavil výjimečnost a abnormalitu? No ty voe! Takhle průměrný a nanicovatý zpracování už jsem dlouho neviděla. Tyldum používá jednoduchý retrospektivní rámec, obyčejnou zápletku o nepochopeném géniovi, klišovité záběry (rotory Christophera běží pomalu/pásy tanku se valí blátem přes vojenské helmy...) a ještě si vypomáhá spoustou vaty, aby nám ukázal, jak je ta válka hrozná, špinavá a temná, kdybyste to náhodou nevěděli. Potěšil Cumberbatch, který hraje magora opět výrazně jinak, ač by nemusel, a vlastně všechny vedlejší mužské postavy (Charles Dance obzvlášť). Na to , abych se 20 minut před koncem nedívala na hodinky to ale nestačilo... ()

eredin

Možná trochu zjednodušené a historicky nepřesné, ale rozhodně ucelené a zábavné. Sherlock je přesně takový jak jsem doufal :) ()

Adámo

Hodnotit tento film je těžké. Na jedné straně je zajímavý příběh jednoho neobyčejného člověka o kterém se toho moc neví (nevědělo). A vynikající Benedict Cumberbatch. Pěkná filmařská práce, kamera (!), výprava.. A skvělá hudba. Keira Knightley taky zahrála svou roli pěkně, příjemné bylo, že nedostala tolik prostoru, jen její postava působila dost vymyšleně. Na druhé straně mě po první čtvrtině přestal film vtahovat do děje a působil na mě vlastně mdle. O spolupracovnících Turinga jsme se také nic moc nedozvěděli ani o jiných souvislostech. Dost děje bylo "hollywoodsky" přibarveno i když to bylo určitě založeno na reálném dění. Někde chybělo podrobnější vysvětlení, aby i ti, s příběhem a celou problematikou Enigmy neseznámení, netápali. A při množství popisovaných faktů na konci filmu mohlo být řečeno, že test mezi člověkem a strojem, který byl dost podrobně vysvětlen, se jmenuje Turingův test a používá se i dnes... Takže tak, zatím 3,5* | 02/2015 ()

Tico

Události pro druhou světovou válku naprosto zásadní, přesto pro "veřejnost" poněkud v pozadí. Velmi oceňuji samotný fakt zpracování tohoto námětu, o tom jak výborně byl zfilmován by se dalo mluvit celou věčnost. Naprosto nepřekonatelný a pro snímek nejzásadnější je určitě Benedict Cumberbatch. Bez něj by to byl "fajn film". Jeho herecké umění hraničí s genialitou, což v tomhle snímku vzhledem k postavě kterou hraje dostává úplně nový rozměr :) Další na řadě je určitě hudba. Tady se Alexandre Desplat opravdu překonal. Třetí místo bych nejspíš přidělila výpravě. Jediná scéna, kterou bych vytkla (ale nebyl to zas tak veliký průšvih) byla "pokud vyhodíte jeho, půjdu i já". To bylo klišé, které tento film neměl zapotřebí, aby dokázal diváky dojmout. Jinak opravdu skvělé. ()

BlueFourOne

Ze dvou hodin být nadšen jen asi 10.minutovou částí ve filmu je trochu málo a i na to, že se jedná o čistě zobrazení životního příběhu A.Turinga. Cumberbatch samozřejmě perfektní, ale asi jsem od toho čekal víc dramatického, něco víc Enigmy a něco víc žánrově válečný, když už je to v titulku uvedené, zatímco všechno tohle bylo ve snímku jen v pozadí. Ale za onen životopisný příběh, zobrazení života Turinga při vývoji Enigmy, určitě 4*, mistrovské to je. ()

Vojtarr

Zajímavý film z období druhé světové války. No, abych pravdu řekl Benedict Cumberbatch zde předvedl, podle mého názoru, lepší herecký výkon než třeba v Scherlockovi. Celkem emotivní film i díky tomu, že si člověk uvědomí, že to je na základě skutečných událostí. Vzhledem k tomu, že Alan Turing opravdu žil a existoval, myslím si, že stojí za to se na film podívat i z naučného hlediska. Film mi přišel docela i napínavý a to vše doplňovala, v tomto filmu skvělá, Keira Knightley. Podlě mě skvělý film, který stojí za shlédnutí. ()

Dinsberg

Film, který má blízko k mému studijnímu oboru. Alana Turinga, podobně jako Krista, postihl stejný neblahý osud. Oceňuji snahu držet se dobových reálií a nesnažit se o hollywoodské šoupání v zájmu dramatizace. Je mi jasné, že ani tady se nebavíme o dokumentu. A navíc, válka se nedá vyhrát, ta musí trvat. To napsal už Orwell. ()

george82

To je tak, když si lidstvo řekne, že je něco špatně, tak je to špatně a hotovo. Život Turinga byl plný křivd a posměšků. K čemu to, že ho královna 60 let po jeho smrti omilostnila. Tento film je krásný příklad toho, jak se nechovat k tak jedinečným lidem jako byl Alan Turing. Čest jeho památce. ()

zubrik66

Ani Benedict nedokáže upiecť tortu, ak má suroviny ledva tak na rožok ala tesko, ktorý zábudlivec nájde o 19.30 na dne priehradky pre pečivo... ()

kiros179

Kód Enigmy je přesně ten film, u kterého vám až na úplném konci dojde , že vlastně nesledujete jakkoliv grandiózní příběh, který (pravděpodobně) změnil osud druhé světové války, ale že jste právě byl svědkem naprosto zdrcujícího osudu Alana Turinga. Asi se tímto přiznávám k naprostému diletanství, ale já jsem vůbec netušil že se něco takového vůbec stalo. Kdybych býval vypnul film nějakých 15 minut před koncem, asi bych tak trochu mrzutě bručel, ohledně vcelku chladného a ne až tak zajímavého filmu, díky bohu jsem tak neudělal. Benedict Cumberbatch excelentní, zpracované velice solidně a poněkud odtažitě, ale toto všechno jde stranou, hlavní se záměr je jasný - ukázat dnešnímu publiku, kdo byl Alan Turing a jaký nešťastný konec ho nakonec potkal, díky za rozšíření obzorů! 90% ()

Wooke

Podľa mňa príjemný film, pritom ponúka hlbšiu myšlienku, čiže sa nemusíte báť, že by čas strávený pri ňom bol zahodený. Benedict opäť ukázal, že to dokáže zahrať hocičo, hlavne ak ide o mierne iného človeka. S dávkou histórie prináša veľmi dobrý zážitok. ()

Guran

Drama z 2. sv. války, které však není zpracováním nějak zajímavé. Cumberbatch mi ve své roli přišel nepřesvědčivý, vůbec jsem mu to hraní nevěřil. Dějová výprava je však ještě slabší, než on samotný. Film je podle zkutečnosti, ale svým zpracováním a slabými dialogy rozhodně nezaujme (teda aspoň mě.) ()

Slunik

Na filmu je výjimečný především nápaditý úvod a závěr, který tvoří kulisu velmi dobrého historického dramatu. Snímek diváka seznámí s hlavním hrdinou natolik do hloubky, že jsem s ním dokázala procítit zoufalství a ústrky i nadšení z prolomení "neprolomitelné" šifry, stejně jako etický problém, jak objev správně využít. ()

Hawaj

I kdyby to všechno nebyla pravda stejně je to báječnej film. Cumberbatch hraje velmi dobře a tu holku Keiru začínám mít čím dál tim víc rád. Vše je velmi dobře načasováno a použito. Turing byl borec. Jediny co mi vadilo je to že ten film skončil. Chtěl bych toho s jeho postavami zažít a poznat víc. Jediný co to mu chybělo byla kapka humoru jako měl starší kousek z roku 2001. ()

MartinTerran

Starší verzi jsem neviděl, takže srovnávat nemohu. Jak už to tak bývá u všech geniálních lidí jsou jiní, tak je společnost nepřejímá a především v dětství mají problémy, což se přenese i do dospělosti a jinak to nebylo ani u Turinga. Zpracování filmu se mi líbilo, herecké obsazení a jejich výkony byli skvělé a jak už to v životě bývá, konec smutný. Skvělý matematik, který zachránil mnoho životů a za svého života se vděku nedočkal, protože ty nejdůležitější úkoly jsou vždy tajné po mnoho let. Hodnocení: 79/100. ()

unrocker

Úžasný příběh doplněný skvělým hereckým výkonem Benedicta, zahrál ho opravdu matematicky skvěle. Příběh je o to smutnější a dechberoucí, že se opravdu stal. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel