Reklama

Reklama

Hooligans - Zákon tribuny

(seriál)
  • Velká Británie The Real Football Factories
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2006, 10x60 min

Režie:

Peter Day

Hrají:

Danny Dyer

Obsahy(1)

Moderátor Danny Dyer se vydává přímo do kotlů nejvyhrocenějších fotbalových derby na celém světě. Místní hooligans ho často pustí překvapivě blízko a dají mu nahlédnout do svých organizací. Seznamuje se s tajnými akcemi těchto až vojensky smýšlejících skupin. Nejde jen o pohled do fotbalového zákulisí, ale o odhalení těch stránek lidské psychiky, které jsou fascinovány davem, násilím a touhou někam patřit... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (60)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Exkluzívne nahliadnutie, s anglickým hercom Danny Dyerom, do života futbalových rowdies. Násilie v mene futbalového klubu. Tvorcovia tohto dokumentu sa nakontaktovali na najtvrdšie jadrá klubových ultras. Danny Dyer sa osobne stretol s tými najostrejšími chuligánmi. Natočený materiál nezaujato, objektívne spracovali a podarilo sa im vyprodukovať mrazivú desaťdielnu sériu z prostredia futbalových hooligans - "The Real Football Factories". ***** ()

Forum. 

všechny recenze uživatele

Danny Dyer ztoho pořád dělá víc než to je a potom to působí směšně. Například příjde mezi "fanoušky" Partizant Bělehrad a ti mu řeknou že je ani fotbal nezajímá , že mají radši basket. No sorry , ale tohle jsou fotbalový fanoušci ? Takové zbytečné reportáže o obyčejných nezaměstnáných individuích , kteří se chtějí jenom zviditelnit. Mělo to být udělané víc solidně a ne tak komerčně šaškovsky. Ale i tak se na to docela rád podívu ikdyž je to výplach a ti lidi jsou tupci. 40% ()

Reklama

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Výborný zpracování materiálu okolo hooligans. I průvodce Danny Dyer mi tam sedí. Díly mám seřazené, tak jak jsem je viděl. První díl - Balkán: A co taky čekat od země, kde se vše trhá díky válečnému konflikt. Ani si nedovedu představit, co by se dělo při střetu Chorvatsko - Srbsko. Fascinuje mě, že tady někteří fanoušci vůbec nemají zájem o fotbal. Takový nechápu. Druhý díl - Turecko: Tady se hlavně pořád zaměřuje na průšvih s ubodáním dvou fanoušků Leedsu. Ale rivalita mezi Galatasarayem a Fenerbahce musí být obrovská, ta atmosféra na stadióně musí být pekelná. Je tu zmíněná i kultura nožů. Docela se divim, že někteří fotbalisti sem jdou hrát dobrovolně. Třetí díl - Holandsko: Aneb pohled na rivalitu mezi Ajaxem Amsterdam a Feyenordem Rotterdam. Nahlédnutí do země, kde po sobě hází zápalné lahve, bomby a nejrůznější druhy pyrotechniky. No vážně jsem rád, že tohle k nám nedorazilo. I když policajti vypadali, že to před a během zápasů zvládají. Díl čtvrtý - Argentina: Tohle je úplně jiný svět, člověk z Evropy to nedokáže pochopit. Fanoušci jsou tady opravdu dvanáctým hráčem. Ale přiznám se, že taktice - přerušit zápas, abychom nedostali víc gólů - tomu nerozumím. Díl pátý - Itálie: Jedna z opravdových bašt fotbalu. Rozebírá se tady hlavně Juventus a Atalanta Bergamo. Opakují se tady průšvihy, jako zápas Juventus - Liverpool, nebo smrt italského policisty. Řeč přijde i na Paola di Cania a Danny si vyzkouší přebíhání při derby Lazio - AS. Docela originální nápad. Díl šestý - Brazílie: A další bláznivý fanoušci se představují. Brazilští Torcidas nesahají daleko pro zbraně a střelba na autobus soupeřů je očividně na denním pořádku. Jinak opět se rozebírají oběti a hlavní kluby a fankluby země. Po této epizodě jsem docela šokovaný, tady bych se na fotbal na 100% nevydal. Díl sedmý: Polsko: Vznik Hooligans s v sousedním Polsku. Debry Cracovia - Wisla. Krakow - Město nožů. Jo, o polácích víme, že jsou ostrý kluci, jen to vidět kolikrát, když vyrazí jen tak na Baník. Ale nůž hozenej na hráče, to je mazec. Jinak jako v každé zemi jsou tady zmíněné problémy, pobodání a ubodání. Díl osmý: Rusko: Ruské gangy hooligans taky nevypadají zrovna mírumilovně. Logické zastávky Moskva a Petrohrad. JIná země, ale alespoň částečná Fair play domluva. A docela mě překvapila dívčí hooligans skupina. Díl devátý: Skotsko: Co čekat jiného než Celtic x Rangers. Náboženství dělá své. Tohle není obyčejné derby a ty události co se tam dějou, by m ani už neměli překvapit. Dobrej je Alex Fergusson za mlada a Aberdeen. Díl desátý: Anglie: Kolébku fotbalu a také hooligans jsem si nechal na závěr. Story o vzniku anglických starých firem. ()

naytsirk odpad!

všechny recenze uživatele

Hodnocení po prvním dílu… Jestli je tohle něčí šálek čaje, prosím, ale koukat se na pár záběrů z demolování tribuny, poslouchat keci od vypatlaných idiotů, jejichž hlavním cílem je se někde poprat a sledovat Dannyho Dyera, který se tváří tak drsně, až by se z něj jeden po.r.l., to prostě není nic pro mě....Nuda a ještě blbá…. ()

Mustaffa 

všechny recenze uživatele

Jojo dobrej dokument, ale koho fotbal nezajímá, tak to bude pro něho odpad jak vyšitý. Fotbaloví fans si v tom určitě najdou svoje, protože fotbal v podání fanatických fanoušků, kteří vytvoří neskutečnou atmosféru na zápase je prostě zážitek na celý život, který ale v ČR sto% nezažijete. Tak je tady Danny, který jezdí po celém světě a ukazuje fanatismus kolem fotbalu, který tady v Čechách asi málo kdo pochopí. Sice se nese (Danny) jako hovno na palici a tak nějak jeho image mi do prostředí hools a ultras nesedí, ale za to moc dobře ví, kam se vypravit za těmi nejlepšími zápasy na světě. A první díl byl výborný, ukázal podstatu násilí na Balkáně. Tam nejde o fotbal, tam jde o to, že ty lidi co chodí na fotbal jsou děti nedávné války, mají v sobě nenávist a jsou silně nacionalističtí, takže fotbal je pro něco víc než jen zápas.Pro pro ně je to válka, která jim pořád koluje v žilách... ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Moderátor Danny Dyer si o několik let dříve zahrál ve filmu se stejnou tématikou. Objevil se v roli fotbalového chuligána ve filmu Hooligans (2004). (Skarface)
  • Danny Dyer je velkým fanouškem West Ham United. West Ham má v Anglii jedny z nejlepších hooligans ICF (Inter City Firm), kteří jsou proslulí pro své konflikty s policií a fanoušky ostatních týmů. (Wade)
  • V prvom dieli môžete vidieť rozhovor s Cassom Pennantom, pravdepodobne najlegendárnejším chuligánom "Inter City Firm "(chuligánska základňa klubu West Ham United), podľa ktorého vznikol aj film Cass (2008). (GTS_PUNK)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno